Dagblad voor Schiedam en Omstreken. Dineert U op Je misdaad vergelding. iet trails Mistred M®Mad 33ste Jaargang. Donderdag 15 December 1910. No. 9893. fiieiTS SMmé Cont J. mi.fl.35 P- 3M. Officieele berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. FEUILLETON. Buitenlandsch Nieuws. Verspreide berichten. Staten-Genera ai. ABONNEMENTSPRIJS: Dn blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost vooï Schiedam per 3 maanden f 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland f 2.per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons BureauBoter- straat 50 en bjj alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau BOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIëN: Van 16 regels f 0.92 met inbegrip van bewijsnummer, Elke regel daarboven 15 cent. _j 1 _j Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend, ingezonden mededeelingen 25 cent per regel. Voor herhaaldelijk adverteeren worden uiterst Bik 1ke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. De Burgemeester van Schiedam Brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat het kohier van de Personeele Belasting o'o. 12 dezer gemeente, over het dienstjaar 1910, Joor den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 14den December 1910 eXecutoir verklaard, op heden aan den ontvanger "kr directe belastingen alhier, ter invordering is 0v'ergemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder Oplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen, alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke be waarschriften tegen eenen aanslag, op genoemd kohier voorkomende, behooren te worden inge vend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15den December 1910. De Burgemeester voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE, AANGIFTE voor het BKYOLKDi GSKEG1STER. Burgemeester en Wethouders van Schiedam achten het noodig de ingezetenen te herinneren aah hunne verplichtingen tot het doen van aan gifte voor het Bevolkingregister, voorgeschreven JJjj Koninklijk besluit van 27 Juli 1887 Staats- no. 141) en bij de gemeenteverordening van Januari 1893. Die verplichtingen, wier verzuim wordt gestraft ^«t hechtenis van ten hoogste 14 dagen of ^dboete van ten hoogste flOü, zijn hoofazake- 'Jk de volgende By vestiging in de Gemeente. Hij, die zich in de gemeente vestigt, doet aarvan aangifte aan het Gemeentebestuur bin- Tff eéne maand na zijne aankomst. By het verlaten der Gemeente. I Dij, die de gemeente metterwoon gaat ver- q eiL doet hiervan eene verklaring aan het etoeentebestuur. By verhuizing binnen de Gemeente. Bik hoofd van een gezin of afzonderlijk levend Persoon doet, binnen ééne maand na zijne ver jaring binnen de gemeente, daarvan ahngifte atl het Gemeentebestuur. Ten aanzien van inwonende personen. h Bik hoofd van een gezin of afzonderlijk levend [jer8oon geeft, uiterlijk binnen ééne maand ken- j18 aan het Gemeentebestuur van ieder lid, dat j11 Zijn gezin wordt opgenomen of daar uitgaat, W Wonende dienst- en werkboden aaronder begrepen. Algemeene Voorschriften. Elke aangifte of verklaring gaat vergezeld van >e ,°Pgaven ter invulling van het Bevolking - egiater noodig. teder, door het Gemeentebestuur daartoe op- peroepen, is verplicht tot het doen der opgaven ^en vermeld. 258) LIL Veroorloof mij u den weg door de werk- raatsen te wijzen, zeide Paul Harmant, terwijl hoed nam. W6 beide mannen zouden juist 't bureau verla- ,Jj> toen de concierge der fabriek met een tele- aiïl in de hand verscheen. W ^oor mijnheer, zeide hij. aul Harmant nam het telegram aan. at zal ons bericht zijn, dacht de kunstschilder. Gij staat mij wel toe, dat ik dit even in- 1 vroeg de millionnair. Zeker 1 Gij moet u volstrekt niet met mij '&h°nden of door mijne aanwezigheid in uwe jkzaamheden laten storen. ije °ris Garaud ging naar het venster en opende ()er>veloppe van het telegram, pt.der het lezen betrok zijn voorhoofd. 5enne Castel keek hem ter zijde aan. *«r,; Wat beteekent dat nu vroeg de industri- ziRh zelf af, terwijl hij het draadbericht we- foevouwde en het in den zak stak. Dezen Burgemeester en Wethouders vertrouwen, dat men zich deze herinnering zal ten nutte maken en brengen opnieuw ter algemeene kennis, dat hetBureauvan hetBevolkingsregister gevestigd is in het voormalig Kantongerechtsgebouw School straat 12) en geopend is dagelijks, behalve op Zon en Feestdagen, van des voormiddags &xl1 tot des namiddags 4' a uur. Schiedam, den 15den December 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. 2te Secretaris, V. SiCKENGA. RUSLAND. De commissie uit den rijksraad is door minister Stolypine in kennis gesteld met liet voornemen der regeering, uit het ontwerp tot hervorming der rechterlijke organisatie het artikel te lichten betreffende de afschaffing der gemeentelijke boerengerechtshoven. De meerderheid van de Doema, omvattende de octobristen, beschouwt de vernietiging van die landelijke gerechtshoven als ontoelaatbaar bij eene bevordering en eerlijke uitoefening van de rechtspraak. De octobristen willen niet wijken en de reactionnairen blijken dus ook onder dit opzicht de overhand te hebben. FRANKRIJK. In dé Dinsdag gehouden zitting van dén Fran- schen Sehaat, wees het. senaatslid Jenouvrier voor den zooveel sten keer nogmaals op het. ongeregelde, gebrekkige verkeer bij de Fransebe Staatsspoor wegen, te voorschijn geroepen 'door de onverant woordelijkheid van de directie. Op de kaden van Havre zijin o.a. eon 200.000 balen katoen eenvoudig blijven liggen. De scheepvaartmaatschappijen la ten deze haven thans maar niet eens nreer aan doen, daar zij er hu,n lading toch niet kunnen kwijt raken. Hamburg, Bremen en Antwerpen, al dus Jenouvrier, trekken daar' natuurlijk voordeel van. Te Rouaan verrotten duizenden tonnen graan, daar er volslagen gebrek is aan verve er- middelen. Senator Méline sloot zich bijt deze ver klaring aan. Volgens hem gaat de katoen, die Oost- Frankrijk behoeft, thans over Bremen. Uit Toulon wordt geseind De wegen en spoorwegen zijn in het zuiden van Frankrijk op een groeten afstand door een wervelwind verwoest. De stations Toulon, St. Tropez en Cogolin weigeren reizigers te vervoeren naar de stations tusschen St. Tropez en Hyères. SPANJE. Talrijke dorpen in de provincies Malaga, Sevilla, Valladoliid, Badajoz, Zarnora, Oviedo en Corogna zijn overstroomd. De verbindingen, zijn vei'brófcéri, de oogst is verloren. Reeds begint zich dé honger te doen gevoelen. Verscheidene schepen hebben schade gekregen. morgen stelt hij onze ontmoeting uit en thans wenscht hij er weder eene. Wat gebeurt er toch De kunstschilder zeide Het schijnt mij toe, dat gij eenigszins be kommerd zijt. Heeft men u iets onaangenaams gemeld Inderdaad iets zeer onaangenaams, want eene onvoorziene zaak en waarbij veel haast is, dwingt mij. Ik moet te negen uur bij een mijner klanten zijn. Gij kunt daar zijn, antwoordde de schilder. Maar wij zullen klokslag zes uur gaan eten in de wijk, waar gij wezen moet en te half negen verlaat gij ons, om naar uw klant te gaan. Maar... 01 er zijn geen maren I onderbrak Etienne Castel lachendik houd vol en blijf op mijn stuk staan. Gij zult maar niet zoo gemakkelijk, als gij gelooft, mij het genoegen ontnemen van twee uren in uw gezelschap aan tafel door te brengen... Welaan, ik geef mij over. Maar gij zult mij toestaan u te half negen te verlaten. Dat is afgesproken. In welke wijk moet die ontmoeting hedenavond plaats hebben In de Sint-Lazarewijk, op de Europaplaats. Welnuik ken op de Havreplaats eene tamelijk goede restauratie... Goed. Laten wij thans mijne werkplaatsen bezichtigen. En Paul Harmant geleidde als een goede gids den kunstschilder door den doolhof der fabrieken. In zichzelf dacht Etienne Castel Een ervan is vergaan, waarbij 4 matrozen om het leven kwamen ITALIë. Het Lago di Gomo, hel Lago Magiore en het Lago Lugano zijn buiten de oevers getreden en verwoestten de spoorwegen. De Po heeft Piaoenza overstroomd, terwijl het verkeer tusschen Genua en Vintimille belemmerd is. De Tiber kwam bo ven het normale niveau van 6'toeter. GRIEKENLAND. Bij de verkiezingen blijft door het geheele land volmaakte orde heerschen. Op grond van waar schijnlijke berekeningen zullen de Venizólisten een minimum van 300 stemmen bekomen. Volgens het dagblad »Athenia'' zou Venizelos verklaard hebben, dat de Kamer uitsluitend de herziening zou ter hand nemen, daar zij niet kan voortgaan met den wetgevenden arbeid, omdat de oude partijen niet vertegenwoordigd zijn. AMERIKA. Andrew Carnegie stelde gister tien milliocn dol lar aan hypiotheekbrieven in banden van een com missie van beheerders. De renten van dit kapi taal moeten besteed worden aan het bespoedi gen van de afschaffing van dm oof Log. De beheerders van bet kapitaal kozen Root bot president, Taft stemde er in toe, eere-presi dent te worden. Het rapport van den advocaat-fiscaal der Vereenigde Staten bewijst, dat op liet ©ogen blik in geheel Amerika een strijd zonder ge ihade wordt gevoerd tegen de tnisls, vereenigin gen of maatschappijen, die de wet schenden. Thans zijln gerechtelijke vervolgingen ingeleid of han gende tegen de tabak-, He suiker, en do kruitfrusts, de „'Standard Oil", de trusts van de steenkool; ossen, metselsteencn, badkuipen, boter en eieren, kruidenierswaren en gros, tie trust van den sleep dienst op de groote meren, tegen "M. Patten en andere beschuldigden inzake het katoenmonopolie, tegen de „Terminal Railway Association" van Saint Louis, en tegen het spoorwegstelsel van Harriman. Een draadbericht uit Brest meldde gisteren, dat de storm op de Fransche kust voortduurde. Een groote Duitsche stoomboot was in gevaar op de reede van Ouessant en vroeg hulp. De sleep boot slnfatigable" der havendirectie zou zich ter plaatse begeven. Een telegram uit Londen meldt, dat de werkstakers der ketelmakers gisteren zou eindigen op het gewone uur van de opening der werk plaatsen, daar de werklieden met 43.715 stemmen tegen 1.290 besloten hadden, de bepalingen van de overeenkomst met de patroons aan te nemen. Het is zeker, dat die ontmoeting hem is aangezegd door ons telegram met de onderteeke- ning Ovide... Hij moet niet op de Europaplaats zijn, maar in de buurt er van. Trouwens, dat komt er weinig op aan... Raoul Duchemin zal ons niet uit het oog verliezen. Duchemin had gedurende een uur gewacht en steeds zijn oogen op de deur van de fabriek ge richt. Raoul Duchemin zeide in zichzelf Paul Harmant is daar; ik zal spoedig een klein breekijzer gaan koopen en een rijtuig be stellen. Hij stak de brug over en zocht in de straten van Courbevoie, tot hij een magazijn van ijzer waren had ontdekt. Daar kocht hij niet alleen een breekijzer, maar ook een handzaagje, een schroevendraaier en een beitel. Het is beter te veel dan te weinig voorzor gen te nemen, dacht hij, terwijl hij al het ge kochte zorgvuldig in een vel zeer dik papier liet wikkelen. Daarna ging hij naar een standplaats van rij tuigen, nam een rijtuig per uur aan, legde zijn pakje op eene der bankjes en gat den koetsier bevel hem te voeren naar de plaats, waar hij gewoonlijk op uitkijk stond. Te vijf uur zag hij, dat Paul Harmant met Etienne Castel en een derden persoon, die nie mand anders was dan Lucien Labroue, de fabriek In verschillende Belgische bladen had het d< aandacht getrokken, dat prins Victor Napoleon en zijn gemalin prinses Clementine van België tóen zij op hun huwelijksreis te Rome waren, niet door den Paus in audiëntie ontvangen zijn. De „Perseveranza" van Milaan deelt nu mede, waarin volgens haar de oorzaak van dat niet- 'Ointvangen op het Vaticaan gelegen is. Het echtpaar was n.l., zoo zegt het blad, voor nemens van hun verblijf te Rome gebruik te maken om den H. Vader te gaan bedanken voor don zegen hun gezonden bij hun huwelijk. De prins had hierover zelfs naar Rotoe geschreven, maar liet secretariaat van het Vaticaan antwoord de, zooals gebruikelijk is, dat het prinselijk paar niet zou ontvangen worden, tenzij het naar het Vaticaan kwam alvorens een bezoek te bren gen aan het Quirinaal, waar zij tijdens hun ver blijf te Roimie zouden vertoeven. De prins antwoordde dat hij in een hotel zou afstappen en tot hét bezoek werd besloten. Maar toen de prins en de prinses te Rome aankwamen, haalde de koning hen zelf van het station af en noodt g de hen uit mede te gaan naïir het Quirinaal. Weigeren ware een onbe leefdheid geweest. De echtgenooten gingen naar het Quirinaal, maar dit maakte tevens de ont vangst op het Vaticaan onmogelijk. Prins Victor heeft intusschen Rome nu reeds verlaten en is gisteren te Weenen aangekomen. Li-ji-'O'e-fan, de aanvoerder van de Koreanen in hun strijd tegen de Japanners, is door de Russische politie in de buurt van Wladiwostok in hechtenis genomen. De talrijke Koreaansche vluchtelingen in genoemde stad zijn over deze arrestatie zeer opgewonden en protesteeren er té gen, in de 'hoop, 'dat Li-ji-öe-fan niet aan de Ja panners zal worden uitgeleverd, maar eenvoudig bet land uitgezet zal worden. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 14 December. De behandeling van het begrootingshoofdstuk Waterstaat wordt hervat bij de afdeeling Spoor wegen. De Minister van waterstaat (de heer Regout) bespreekt maatregelen tegen de vertra ging op de Staatsspoorwegen, wijst op het belang van het internationaal vervoer, waarbij echter het nationale niet wordt achtergesteld Dan be handelt de Min. de aansluiting te Gelderrnalsen en acht het inleggen van nachttreinen naar het Noorden onwenschelijk. In zake vrij vervoer van Kamerleden onthoudt de Min. zich van bemoeiing. De nieuwe tarieven verdienen de voorkeur met het oog op eventueele latere staatsexploitatie. De min. bespreekt deze in détails. De klacht over het tarief voor visch- vervoer uit IJmuiden begrijpt de min. niet. De Bredasche stationskwestie is in overweging. Zoo spreekt de Min. voort over verschillende lokale spoorwegbelangen, totdat hij komt tot de verliet. Alle drie namen plaats in een huurrijtuig. Te kwartier voor zessen bleven de beide rijtui gen op ongeveer twintig passen van elkaar op de Havreplaats stil staan. De drie mannen stapten uit het rijtuig en gingen in de restauratie, die ter zijde der passage was. Duchemin verliet eveneens zijn rijtuig, betaalde zijn koetsier en trad op zijne beurt over den drempel van de restauratie. Hij keek de zaal eens rond, zag daar degenen, die hij zocht, niet en riep een bediende Hebt gij hier afzonderlijke kamers vroeg hij hem. Ja, mijnheer... Op de eerste verdieping. Goed, dank u. Breng mij iets te eten. En Raoul zette zich bij een tafeltje, van waar hij de beide uitgangen kon zien. Wij laten den jongen man zijn maal nuttigen en keeren terug naar de Seinestraat in de Bij- oenkomst der Bakkers." Het is kwart voor twaalven. Alle deelnemers aan het feestmaal, dat de brood draagster aangeboden werd, waren op tijd. Sedert tien minuten was julfrouw Amanda, die van juffrouw Augustine teruggekomen was met het verlof, zoo noodig den geheelen namiddag uit te blijven, in de kleine afzonderlijke kamer, waar Marianne druk bezig was, haar te bedienen. (Wordt vervolgd].

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 1