Ingezonden Mededeelingon. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. betjöffe.n vooral het misbruik maken van. het krediet, dat niemand hem weigerde op grond van zijn klinkenden naam en de omstandigheid, dat hij, zooals hij voor gaf, in de fijnste kringen ver-keerde. Zijn oom, de gezant v»n Duitschlahd hij lhet Oostenrijksche hof, had al sedert lang met henr gebroken. Naar gemeld wordt, lijdt de echtgenoote van den graaf de ex-actrice Claire Vallehtin aan hevige koortsaanvallen, waarin zij voort durend ijlt. Zij gelooft geen oogenblik aan de schuld van haar man, die haar, van uit de ge vangenis, een reorenden brief heeft geschreven, waarin hij zijn onschuld betuigt en haar troost met een spoedige wending der zaak te zijnen gunste. Ook de schoonvader van den 'graaf heeft verklaard, dat hem niets van door dezen ge maakte schulden hekend was. Ware dit wfe] het. geval geweest, dan zou 'hij ze ongetwijfeld, ter vermijding van een schandaal, betaald heb ben. Indien uw kind geen lust in het leeren heeft, indien hij geen vorderingen maakt, zijt gij dan wel altijd zeker dat dit alleen uit luiheid voortkomt? Is hij volmaakt ge zond Is hij zoo sterk als hij kon zijn Lijdt hij niet onder den groei? Maakt hem toch geen verwijten over zijn werk indien hij niet geheel en al gezond is. Het leeren is moeielijk voor de zieken en de zwak ken. Laat uw kind de Pink Pillen inne men, die ondersteunen tijdens den groei, die eetlust, krachten en bloed geven. Straf geen sukkelende en zwakke kin deren, beklaag hen en verzorg hen "Verkrijgbaar bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eehgenlaan 22, Amsterdam; voor Rot terdam Snabilé, 7 Groote MarktS. G. Wulff, Westnieuwland no. 8 voor Schiedam en Om streken bij de firma Iiappelhof Hovingh, P. J. van der Sman, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de s, f 9.per 6 doozen. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 20 December 1910, des namiddags 2 uur. Voorzitterde Burgemeester, de heer M. L. Honnerlage Grete. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heeren J. M. v. d. Schalk (met kennisgeving), mr. Jansen, De Groot, Ris en Evers. Aan°de orde is de vaststelling der notulen van ^5, *J6 en 31 October en 15 November jl. Voorgesteld wordt te verdagen die van 6 December jl. De heer G o s 1 i n g a verzoekt een kleine wijzi ging in de notulen aan te brengen. De heer De Bruin zegt, dat het hem onmo gelijk is geweest het stapeltje raadsvei slagen, die tevens notulen zijn, tijdig door te zien. Hij vi aagt °f het mogelijk is de verschijning van het Raads- verslag, waarop toch verschillende personen ge ^bonneerd zijn, te bespoedigen, liet wei kis toch betrekkelijk eenvoudig en gelet op de wijze, daarop het Kamerverslag verschijnt, kan het Paadsverslag toch binnen 14 dagen zijn afgewerkt. Spr. dringt dan ook bij B. en W. aan op het doen van stappen, om de verschijning van het Paadsverslag vroeger te doen plaats hebben. De Voorzitter antwoordt, dat de Raads- leden door het vertragen der correctie veelal zelf schuldig zijn aan de te late verschijning van het versla» Spr vindt zelf dat het verslag te laat Uitkomt. Ditmaal is echter voor de vertraging °ok de oorzaak te zoeken in de groote verslagen der vergaderingen, waarin de Begrooting werd behandeTd. Voorzitter doet een beroep op de ïaads- leden om voortaan ook mede te werken, door het vlugger corrigeeren der verslagen, tot het spoe diger verschijnen van het verslag. Nadat de heer De Bruin nog er op had gewezen, dat de Raadsleden, volgens het bij de P''oeven gevoegd briefje, gehouden zijn op een bepaalden dag met de correctie gereed te zijn en Wrzocht had om aan die regeling streng de hand le houden, verzocht de Voorzitter nogmaals a»n de leden om hunne medewerking voor de bespoediging van het verslag. De notulen worden thans, na een kleine wijzi ging, door den heer Goslinga gewenscht, vastgesteld. Ingekomen stuk-ken. B. en W. deelen mede, dat bij hun college zijn '^gekomen Van Ged. Staten dezer provincie mis s've, ten geleide van de door hen goedgekeurde begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar f911 Idem ten geleide van het kohier deri school gelden op de scholen A en B met uitgebreid leer- P'an voor den dienst 1910/11 ^Idem van het goedgekeurde Raadsbesluit, dd. P5 November jl tot afstand van grond aan de Sb Liduinastraat aan A. C. Kinschoten alhier. Idem van de Raadsbesluiten dd. 6 Dec. jl. tot overneming van gronden langs den Oud yestfr. weg en St. Liduinastraat van de Veree- ?'ging van den H. Vincentius a Paulo, de Bouw Dj- Kortland en den heer C. B. Doré te Londen. b. tot onderhandsche verhuring aan den heer C. Hoek van het woonhuis met tuin aan de Ged. Pmersvest no. 4 en het daarachter gelegen koetshuis enz. Idem van de Raadsbesluiten eveneens d.d. 6 Dec. jl. a. tot het doen van af--en overschrijvingen op. de begrooting van uitgaven, dienst 1910, tot een bedrag van f 1253.75; b. tot wijziging van de begrooting van ont vangsten en uitgaven, dienst 1910, met een bedrag van f8630 c. Idem met een bedrag van f 180000; d. Idem met een bedrag f250. Aangenomen voor kennisgeving. Idem missive, houdende mededeeling dat de be slissing ten aanzien der goedkeuring van het Raadsbesluit, dd. 15 November jl., aanwijzende een terrein voor de vestiging van de nieuw te bouwen openbare school F, door hen is verdaagd. Kennisgeving. De Voorzitter deelt mede, dat het voor behandeling op de agenda geplaatste voorstel tot het overnemen van grond, benoodigd voor den aan leg van de verlengde Fabristraat, heden niet be handeld wordt, daar de onderhandelingen met de betrokken personen nog niet geëindigd zijn Het voorstel wordt alsnu van de agenda af gevoerd. Van B. en W. mededeeling, dat het bestuur der Departementale Bewaarscholen aan hen heeft bericht, dat zij de aanvrage voor een verhoogd subsidie voor den opleidingscursus voor bewaar- schoolhouderessen voor 1910 intrektdoch dat later een aanvraag voor 1911 zal worden inge diend, zoodra de nauwkeurige cijfers over het dienstjaar 1910 bekend zijn, waarom zij voorstel len dit adres te laten rusten en een nadere aan vrage af te wachten Kennisgeving Van den heer J. P. Luxen, missive, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt; Kennisgeving Agenda Benoemingen. Aan de orde is Benoeming van een onderwijzer aan School G. (vacature—van der Sluijs). De Raad benoemt den heer L. van den Tempel te Vlaardingen met algemeene stemmen. Benoeming van een* onderwijzer aan School E. (vacature Coerman.) Benoemd wordt de heer H. de Jong te Neede met op 1 na algemeene stemmen. De benoemden zullen zoo spoedig mogelijk in functie treden. De heer Ris komt ter vergadering. Benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs (vacature— Dr. v. d. Linden). Door de Commissie worden aanbevolen, de heeren1. Dr. C. F. van der Linden2. G. Houtman. Benoemd wordt de heer Dr. C F. v. d. Linden. Benoeming van twee leden der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Door de Commissie worden aanbevolen I. (In de vacatureLinnenbrink) 1. de heer S. Kinnen- brink 2. de heer D. Kok. II. (In de vacature—Kok) 1. de heer D. Kok 2. de heer S. Linnenbrink. De heeren S Linnenbrink en D. Kok worden als zoodanig herbenoemd. Benoeming van een lid der Commissie voor het Burgerlijk Armbestuur (vacatureBeukers). Door de Commissie worden aanbevolen de heeren: 1. W. A. Beukers A Jzn.2. A. J. van Velzen. De heer W. A. Beukers A.Jzn. wordt als zoo danig herbenoemd. Benoeming directeur Arbeidsbeurs. Benoeming van een Directeur voor de Ar beidsbeurs. Door de Commissie worden aanbevolen, de heeren 1. R. van Gorkum te Schiedam, 2. M. E. van Veen, Rotterdam, 3 J. Tanis te Schiedam, 4. J. van Oosten, te Haarlem, 5. J. Th. Jansen, te Rotterdam, 6 Th. Kudders, te Schiedam, De heer van Westendorp zegt, dat, zoo als men weet, deze aanbeveling niet door B. en W., maat door de Commissie is gedaan. Het heeft sprekers bevreemding gewekt, dat de tegenwoor dige directeur der Arbeidsbeurs, de heer Th. Kudders, no. 6 op de voordracht staat. Spr. vraagt of het geen bespotting is de heer Kudders no. 6 te plaatsen. Deze handeling kan spr. niet goed keuren en stelt de vraag, waarom deze niet in zijn functie gehandhaafd kan worden. Den voorzitter heeft de voordracht even eens bevreemd. Hij verzocht om een toelich ting bij de voordracht, zooals o.a. ook bij de aanbevelingen van onderwijzers geschied. Er is wel eeu toelichting bij de aanbeveling, maar die is in zeer weinige bewoordingen gesteld. Het spijt spr. zelf dat deze zoo poo.ver is en had gaarne wel meerdere opheldering gezien, om te weten hoe uit een 14ü-tal sollicitanten ten slotte deze 6 eruit zijn gehaald. De heer De Bruin zegt, dat bij hem deze aanbeveling bevreemding heeft gewekt. Na het lezen der toelichting moet spr. verklaren, dat de Commissie ook ditmaal met haar voordracht niet erg gelukkig is geweest. De Commissie zegt in de toelichting, dat zij bij het rangschikken der candidaten rekening heeft gehouden met den tegenwoordigen werkkring der sollicitanten. Wan neer spr. nu den werking der voorgedragenen nagaat, dan komt het hem voor, dat die Commissie al tot zeer eigenaardige conclusies is gekomen. Spr, merkt vooits op, dat de Raad niet gehouden is aan de voordrachten buiten deze otn, een keuze kan doen. Gaarne had hij gezien, dat alle solli citatiestukken aan den Raad waren overgelegd, dan had hij een beter oordeel kunnen verkrijgen. De heer De Bruin stelt derhalve voor, alle stllicitatiestukken aan den Raad te laten over leggen en de benoeming inmiddels aan te houden. De voorzitter leest de toelichting der Commissie voor, waaruit, evenals de heer de Bruin had gezegd, blijkt, dat zij zooveel mogelijk rekening heeft gehouden met den huidigen werk- king der sollicitanten Yoorz. releveert ook art. 8 der verordening op de Arbeidsbeurs, waaruit blijkt dat de Raad den directeur benoemd, de commissie gehoord. Spr. is het met den heer De Bruin eens, dat de Raad van de voordracht mag afwijken. Den heer Smit bevreemdde de vraag van den heer Van Westendorp ten aanzien van den heer Kudders hier in den Raad. De heer v. Wes tendorp had zich met die vraag moeten wenden tot de commissie. Nadat de lieer Van Westendorp had opgemerkt, dat, wanneer de heer Kudders niet de geschikte man was, men hem ook niet op de aanbeveling had moeten zetten, sloot hij zich aan bij het voorstel van den heer de Bruin en meende, dat er, wanneer aan den Raad de sollicitaties zullen worden overgelegd, er wel geantwoord kan worden op zijn vraag ten aanzien van den heer Kudders. De Voorzitter vraagt alsnu. of het voorstel de Bruin voldoende wordt ondersteund. tó; De heeren Van Westendorp en Koop- mans ondersteunen het voorstel, zoodat het een pnnt van beraadslaging kan uitmaken. De heer Wittkampf heeft zichzelf afgevraagd of de commissie verdiend heeft dat er zoo over haar gesproken wordt. Het krijgt den schijn, dat die aanbeveling zoo maar »lala" is geschied. De Voorzitter zegt, hij er zich wel voor zal wachten de commissie te beschuldigen. De commissie heeft de zaak commissoriaal gemaakt en ingevolge haar voorstel is de aanbeveling op gemaakt. Het gaat er hier om, dat men meer stukken ter visie hadden willen zien liggen, echter niet, dat men geen vertrouwen in de commissie stelt. De heer De Bruin zet nog eens uiteen wat de bedoeling is van zijn voorstel. Het beoogt alleen meerdere gegevens voor den Raad te verkrijgen. De heer Wittkampf moet er niet iets in zoeken wat er niet in ligt. De heer Ris zegt, dat bij den Raad voorop moet staan, dat er gezocht wordt naar een ge schikt man. Wij kunnen niet genoeg informaties krijgen. De commissie is zeer schaarsch met inlichtingen. Daarom raadt spr. aan tot aanhou ding der benoeming. De heer Wittkampf moet niet denken dat wij meenen, dat de Commissie haar werk niet goed heeft gedaan. Wij verzoeken alleen om meerdere inlichtingen. De heer van Westendorp meent, dat er dan ook antwoord op de door hem gedane vraag kan komen. De heer Smit verklaart dat de commissie met de meeste attentie de sollicitaties heeft be handeld. Hij geeft echter toe dat de toelichting beter had kunnen zijn. Wanneer er door den Raad wordt gehandeld als in de bedoeling van ver schillende sprekers ligt, dan zal de Commissie zich wel wachten andermaal een voordracht te doen. De heer Ris merkt op, dat, de Raad niet eens de lijst der sollicitanten heeft gezien. De Raad moet toch den directeur benoemen. De heer von Briel Sasse meent, dat er in het uitstel wel degelijk een wantrouwen in de Commissie ligt. Het gaat toch niet op, de Raad nog eens naar al die menschen weer informaties te laten nemen. De heer Kranen betoogt, dat er geen sprake is van wantrouwen in de commissie. Waar de Raad de benoeming toch moest doen, en de voordracht feitelijk is gedaan dooreen sub commissie van de commissie, daar kan toch geen reden zijn om hier van wantrouwen te spreken. De heer Smit zegt, dat de sollicitaties zijn uitgezocht door een subcommissie, waarna er ten slotte nog 24 overbleven. Deze werden nader onderzocht en hieruit kwam het zestal. De heer De Bruin komt op tegen de voor stelling door den heer Briel Sasse aan de zaak gegeven. Spr. zoekt geen uitvluchtje. Ik heb het niet, zeide hij, tegen de voordracht, hoewel ik ook mijn lievelingswenschen heb. Spr. wïl alleen overlegging der sollicitatiestukken, dan kun nen we zien of bij het ziften er geen groote kor rels zijn doorgevallen. De Raad moet dan die groote korrels maar eens opzoeken. De heer Van Westendorp heeft wel be zwaren tegen de wijze waarop de Commissie ge zift heeft en meent dat er niet erg goed gezift is. Gaarne zou hij over deze kwestie nog meer zeggen, maar, waar het over personen gaat, niet in openbare vergadering. Spr. wil in geheime vergadering de zaak verder bespreken. De voorzitter stelt nu voor, dit punt van de agenda aan te houden tot aan het einde der vergadering, aangezien er dan toch geheime zit ting is. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten. Jaarweddeverhooging. Voorstel van B. en W. tot periodieke verhoo ging der jaarwedden van den leeraar aan het Gymnasium, den heer Dr. R. van der Meuten. Overeenkomstig de betrekkelijke verordening, valt deze leeraar in de termen voor verhooging en wordt, nu deze verhooging toegestaan is, de grondslag voor zijn pensioen nader geregeld en bepaald op f1260. Aldus wordt besloten Comptabiliteit. Ontwerp-besluit (model C) tot wijziging der Gemeentebegrooting met een bedrag van f200.000. Deze wijziging komt B. en W. noodig voor, in verband met het invoaren van een andere rege ling ten aanzien van de boeking der arbeiders- looneu hij Gemeentewerken Goedgekeurd. De zitting duurt voort.) Gemeenteraad. De Raad heeft in zijne vergadering op heden de nog overige voorstellen overeenkomstig het advies vain B. en W. aangenomen. Het nieuwe reglement voor hiet Algemeen Handelsentrepöl werd nagenoeg onveranderd vastgesteld. Na inog langdurige besloten zitting verwierp de Raad eerst met 106 stemmen het uitstel voorstel—De Bruin inzake de benoeming van een directeur der Arbeidsbeurs. Toen volgde nog een uitvoerige discussie of aan de benoeming zou veilboindien worden de voorgaarde geneeskundig te zijn goedgekeurd. Nadat het betrokken voor stel met 87 stemmen verworpen ivvjas, weid tot directeur der Arbeidsbeurs benoemd de heer R. van Gorkulm met 13 stemmen, o,p den lieer ïih'. Kudders 2 ieai) 1 op dteri heer J. T. Jansen (Rotterdam). Minister Cool. Naar ons van betrouwbare zijde wordt mede gedeeld, heeft minister Cool nog geen ontslag aan H. M. de Koningin aangevraagd. Geboren: 18 Dec. Adrianus Hendrikus Johannes, z. v. H. Peters en M. H. Leenders, Pernissche straat. 19. Arie, z. v. B. Dekker en J. van der Vlies, Hoofdstraat. Overleden: 18 Dec. Gerardus van Dijk, oud 6 mnd., Groenendal. BEURS VAN SCHIEDAM, 20 Dec. 1910. Officieele noteering van de Commissie uit do Kamer van Koophandel voor de Beurs. Mout.wjjn: 16 Dec. f 7 17 Dec. f7 19 Dec. f 7 20 Dec. f7 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. tNamens de Commissie voor de noteering I B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs 19 Dec. M o u t w ij n Jenever: Amsterdamse he proef.: Spoeling: Stemming op hedentraag. 10— 14— 15V* 1.40. 20 Dec* 10— 14— 151/, 1.40. HAMBURjG, 19 Dec. Spiritus flauw, Dec. mk., 20ya, Jan., April 20koop (zonder fust). ANTWERPEN 19 Dec. Petroleum, Amerik. in loco Dec.; Jan. 3 eerste md. Stemming kalm fr. 19— 19.191 4, 19'A* PARIJS, 19 Dec.. Spiritus kalm; per hectoliter: per Dec. fr. 45.a 45.25, per Jan. fr. 46.betaald, per 4 eerste md. fr. 46.50 a 46.75, per 4 md. v. Mei fr. 48.— betaald. NEW-YORK. Mais Western in loco 19 Dec. 5317 Dec. 54—, CHICAGO. Ma i s Dec. Mei Juli Sept 19 Dec.. 451/4 47i/8 47y8 48% 17 Dec. 451/s 471/4 48 483/4 Rogge prijsh. Loco. 19 Dec. 811/2 17 Dec. 8H/S ROTTERDAM, 20 December. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 77 paarden, veulen, ezel, 119 magere en 574 vette runderen, 248 vette en graskalve ren, 178 nuchtere kalveren, 3 schapen of lam meren, 1 varkens, 202 biggen, 1 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt Vette runderen le kw. 75 a 77 ct2e kw. 70 ct., 3e kw. 62 ct., ossen le kw. 74 a 76, 2e kw. 69, 3e kw. 61 ct., stieren le kw. 65 a 66,2e kw. 60, 3e kw. 55 ct., kalveren le kw. 110 2e kw. 100, 3e kw. 90 a Melkkoeien f160 a f330, kalfkoeien f200 a f350, stieren flöO a f340, pinken f 65 a f125, graskalveren f45 a f90, vaarzen f80 a f140 biggen f9 a f 14, slachtpaarden f50 a f130, nuchtere kalveren f8 a f 12, fokkalveren f14 f20, hitten f75 a f190, werkpaarden f70 af 180. Boter markt. Op de botermarkt waren aangevoerd26/16 ton en 52/8 ton 192 stukken van K.G. De prijzen waren als volgt: le kw. f60.2e kw. f58.—, 3de kw. f54.Voor stukken van K.G., werd 80 a 85 ct betaald. Eierenveiling. Aangevoerd werden 9748 stuks eieren, kip peneieren f5.00 a f6.70 eendeneieren f5.15 a f5.75, ganzeneieren faf kalkoeneieren f i f per honderd stuks. ROTTERDAM, 49 December. Buitenlandsche granen, op de conditiën van de RotterdamscheGraanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaands, bij minstens 5 last. Stemming zéér stil. Rogge per 2100 kg. 74/75 kg. Helena stoo- mend f 43 72 73 kg. Lauwenberger stoomend f 130. Gerst per 2000 kg. 60/61 kg. Zwarte Zee f 12160 61 kg. Zwarte Zee stoomend f 120. Voererwten per 80 kg. Witte Odessa stoomend f 5.60. M a i s per 2000 kg. Amerik. Mixed, oude oogst, f 130, f 129 Amerik. Mixed stoomend f 124; Amerik. Mixed per Noordam. 20 dezer vertrek dag, f '121Mei/Oct. afl. f 123La Plata f 119 Galfox f117; Galvox stoomend f 115; Odessa stoomend f 114. VEEMARKT TE LONDEN, 19 Dec. Ter veemarkt zijn aangevoerd runderen 400 Schapen en Lammeren 3000, Kalveren 5. Prij zen per steen Runderen 2/9 a 5/- Schapen en Lammeren 3/9 4 6'-, Kalveren a Beurs van Amsterdam. Dinsdag 20 Dec. Carren Steels 7415/16Atchisons 101J/4Den vers 30Eries 283 4Kansas gew. 313/4Roc- ky's 307/> South Pac. 1455/8South Rails 27 Unions 174Wabash Gr. Trunk gew.; Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 148Handelm. resconto A'dam Deli A'd. SerdangDeli- cult 105 Krapoh Langk. A.Medan N. Asahan 67R'd Deli 397. Kon. Petr. 427Enim 202% Perlak Sumpal 1607a Z. Perlak Prolongatie 3%.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 3