Daqblad mor Schiednm\\en Omstreken. Nieuwjaarswenschen. iliutert U op it Na misdaad vergelding. (knnte-SasfatirM en -WaterlÉiii. fare ScMeiaMe Cnt iet nat is Wastreeri MapM 33ste Jaargang. Dinsdag 27 December 1910 No. 9902. prpij.ieeUU5p.iiifL35iL3iii. Officieele berichten. UITSLAG Najaars Hensstenkeuringen. WAARSCHUWING. FEUILLETON. Herbesteding. Bmtenlandsch Nieuws. Verspreide berichten. ABONNEMENTSPRIJS: Dn blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland 2.per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- atraat 50 en bg alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau IIOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIëN* Van 1—6 regels ƒ0.92 met inbegrip van bewijsnummer. Elke regel daarboven 15 cent. ,J i j Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend, Ingezonden mededeelingen 25 cent per regel, Voor herhaaldelijk advertoeren worden uiterst bit 1 qke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. In het nummer der »Nieuwe Schiedamsclie Courant", Dagblad voor Schiedam en Omstreken dat Zaterdag 31 December verschijnt, zullen wederom Nieuwjaarswenschen kunnen worden geplaatst tegen den prijs van 50 CENT per annonce van hoogstens 6 regels. Deze advertenties kunnen reeds thans ter plaat sing worden aangeboden. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- Holland, Gelet op art. 10 van het Koniklijk Besluit van 14 Augustus 1901 Staatsblad no. 204), gewijzigd Lij Koninklijk Besluit van 6 November 1906 (Staatsblad no. 278), in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkerij 1901, Maken bekend dat bij de in October 1910 gehouden keuringen in dit gewest door de Algemeene Keuringscom missie zijn GOEDGEKEURD de volgende hengsten (vermeld op den staat ter gebruikelijke plaatsen aangeplakt). De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid Holland, Gelet op art. 10 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1901 Staatsblad no. 204), gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 6 November 1906 (Staatsblad no. 278), in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkeeiij 1J01, 1 Maken bekend: dat bij de in October 1910 gehouden keuringen in dit gewest door de Algemeene Keuringscom missie zijn AFGEKEURD de volgende hengsten (vermeld* op den staat ter gebruikelijke plaatsen aangeplakt.) Houders van hengsten en merriën worden her innerd aan de volgende strafbepalingen der wet op de Paardenfokkerij 1J01 »Tot dekking van merriën mogen behalve wanneer de hengst en de merrie tijdens de dek king en de 10 voorafgaande dagen aan denzelfden persoon in vollen eigendom toebehooren - enkel hengsten gebruikt worden die zijn GOEDGE KEURD voor de provincie waarin de dekking geschiedt. Bij overtreding wordt de houder van den hengst met ten hoogste honderd gulden, die van de "merrie met ten hoogste vijftig gulden gestraft insgelijks wordt met hoogstens vijftig gulden gestraft 'hij, die in het openbaar een hengst toi dekkin" aanbeveelt of aanbiedt die daartoe niet mag worden gebruikt. Het is, tenzij met vergunning van den Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel op straffe van hoogstens vijftig gulden verboden op het erf waar een goede- keurde hengst tegerbetalingvoor dekking be schikbaar is een AFGEKEURDE of een onge- 267) De jonge man vroeg een tweede glas rum en de bediende die hem dit bracht, zeide Haast u een weinig. Wij gaan sluiten. Ziehier uw geld, antwoordde Raoul, terwijl hij een geldstuk op tafel legdedaarna stond hij op van zijn stoel en volgde de Clichylaan in de zelfde richting, als hij gekomen was. Onder het voorbijgaan van het kleine deurtje, sloeg hij een blik op den muur, die den tuin omringde. Deze muur was nauwelijks twee meter hoog. Naast de deur stond een hoeksteen van graniet. Raoul zeide in zichzelfdat zal al zeer gemak kelijk zijn. Evenals Paul Harmant had gedaan ging hij, al wachtend, heen en weer loopen. Het koffiehuis, dat hij eenigen tijd te voren verlaten had, was gesloten. Het gedeelte der straat, dat door het licht daaruit "verlicht werd, was thans geheel donker. De laan was verlaten Duchemin naderde den tuinmuur en wierp daarover het pakket, dat het breekijzer, de beitel keurden hengst van 2 jaren of ouder te houden. Bij herhaling van overtreding wordt het maxi mum der gestelde straffen verdubbeld. Iedere houder van een goedgekeurde hengst is op straffe van hoogstens f 10 (bij herhaling f20) verplicht lo. het keuringsbewijs op aanvrage te vertoo- nen aan alle ambtenaren der Rijks- en ge meentepolitie, aan den Secretaris der Pro vinciale Regelingscommissie (voor Zuid- Holland de Heer J. H. VAN DER TORREN te Gouda) en aan den houder van eene merrie die deze wenscht te laten dekken 2o. aan den houder van de merrie, nadat zij heeft afgeslagen, een nauwkeurig ingevuld dekbewijs te geven; 3o. de hem verstrekte deklijst of deklijsten nauwkeurig in te vullen en deze tusschen 1 en 15 December 1911 franco terug te zen- aan den Secretaris der Provinciale Rege lingscommissie. Ieder die het goedkeuringsmerk der hengsten (voor deze provincie de letters Z. H. op den lin kervoorhoef) opzettelijk vervalscht of valschelijk plaatst wordt gestraft met ten hoogste één jaar gevangenisstraf. 's-Gravenhage, den 27 December 1910. De Gedeputeerde Staten voornoemd, ADR. IJZERMANS, lo-Voorzitter. F. TA VENRAAT, Griffier. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn voornemens op Donderdag 29 December a.s. 's namiddags 2 uur, ten Raadhuize aldaar in het openbaar opnieuw aan te besteden liet weghalen van lompen, beenderen, me talen, papier, enz. aanwezig op het terrein van de Vuilnisbelt aan den Buitenhavenweg no. 154 over het jaar 1911. De gezegelde inschrijvingsbiljetten moeten in een gesloten enveloppe, waarop een aanduiding, dat zij een inschrijvingsbiljet bevat, vrachtvrij worden ingeleverd in de ten Raadhuize aanwezige gesloten bus, voor des namiddags 1 uur van den dag van aanbesteding. De voorwaarden van aanbesteding liggen op de Gemeente-Secretarie (afdeeling A) ter lezing op iederen werkdag van 8i/24*/2 uur. Leveranciers der Gasfabriek en -Waterleiding worden dringend verzocht hunne vorderingen tot het einde van het jaar in te reiken vóór 8 Januari 1911. Schiedam, 27 Dec. 1910. De Directeur. TURKIJë. De Turksche »Tanin" wijdt in haar num mer van Woensdag eenige beschouwingen aan de buitenlandsche politiek van Turkye. Alle vader landslievende Ottomanen zijn zeer tevreden over de houding van Duitschland, dat door het doen tot stand komen der leening Turkije een waar- borg gegeven heeft voor zijn onafhankelijkheid. Dit kan andere mogendheden niet ontstemmen en de gevoelens jegens andere mogendheden zijn door de tegenwoordige positie van Duitschland in het Oosten niet verzwakt. De door Turkije ge wilde neutrale politiek neemt nu den juisten vorm aan. Neigde men in den eersten tijd meer over naar de zijde van de triple entente, in den jong- sten tijd hebben de gebeurtenissen bewezen, dat Turkije ook van de triple-alliantie vriendschap verwachten kan. De bestendigheid van het nu verkregen evenwicht hangt thans af van de po litiek, die beide groepen van mogendheden voor taan tegenover Turkije zullen voeren. BULGARIJE. Uit Sofia wondt gemeld, dat de door 88 af gevaardigden der 'Solman ja tegen liet vroegere ministerie uitgebrachte beschuldiging, het gevolg is van een rapport, dat. de parlementaire commis sie heeft ingediend, betreffende het beheer der ministers, onder het bewind van StamboetofDen meesben leden van liet kabinet worden onwette lijke .handelingen ten laste gelegd, en de ex-minis ters Goedef en Saw of, Tn'eèr in het bijzonder, ver duisteringen ten eigen bate. Het door den afge vaardigde Krajef ingediende voorstel, dat gerech telijke vervolging der schuldigen eischt, bevat allo punten van de aanklacht. In het algemeen gelooft men te Sofia, dat men hier slechts met een politieke manoeuvre te doen heeft. en den schroevendraaier bevattedaarna wachtte hij tot middernacht. Misschien heeft onze schelm iets goeds aan de hand en zal hij den nacht in de stad door brengen... zeide hij in zichzelf. Trouwens, of hij binnenkomt ol niet er moet gehandeld worden. Na zich overtuigd te hebben door het slaan van een laatsten blik rondom zich, dat niemand in aantocht was, sprong Raoul op den hoeksteen, waarvan wij hebben gesproken, greep den kant van den muur en zat weldra op de kap daarvan. Er bleef hem slechts over, zich in den tuin te laten glijden, hetgeen hij dan ook dadelijk deed. Zoodia hij behouden aan den anderen kant stond, onderzocht hij, al tastende het slot der deur en trachtte die te openen. Zij was met dubbel slot gesloten. Derhalve moest hij, om weder naar buiten te komen, opnieuw over den muur klimmen. Terwijl de hand van Raoul over de deur gleed, ontmoette zij een paar stukken beweegbaar ijzer. Grendels dacht de jonge man. bravo 1 Dank zij deze voorwerpen, zal men mij niet kunnen overvallen. En hij schoof die voor de deur. Indien Soliveau eens aan zijne deur kwam rammelen, terwijl ik bij hem ben, hoe zal ik dan kunnen wegkomen vroeg hij zich vervolgens af. Men moet alles voorzien... Hij liep den tuin rond. Achter het kleine zomerhuis grensde de muur aan de bergplaats van een houtkoopman. PORTUGAL. Het Portugeesclie voorloupig bewind heeft reeds in grove lijnen het grondwet-ontwerp gereed, dat het Ibiibnien mét al te langen tijd de vergadering hoopt, aan 'te bieden. De republiek zal een par lementair karakter krijgen, ralet een rijksbestuur, gebaseerd op bet evenwicht der Wetgevende en der uitvoerende macht. De president zal voor den tijd van vijf jaar door de wetgevende macht worden gelezen en niet onmiddellijk na het ver strijken van zijn presidentschap herkozen kunnen wiorden. Er zal slechts één wsetgevcndie vergadering zijd, waarvan de leden zullen worden gekozen voor den tjjd vian| 3 jaar. >Be ministers van Oorlog, Marine, Financiën en Openbare Werken zullen gedurende vastgestelde perioden lonafzetbaar zijn, d.w.z. niet door parlementaire nédeïlagen tot aftreden kun nen worden gedwongen, aangezien zij1, uit Kooide van Ihuiüjne functies, geheel buiten de poliliek van liet kabinet geacht worden te staan. GRIEKENLAND. Uit Athene wordt aan de „Vossische Zeitung" bericht, dat Veniselos de departementen van oor log en imarine zal verlaten om naar buitenlandsche zaken to'Verhuizen. Gryparis, vroeger gezant te Kous tan tinopel, thans minister van buitenlandsche zaken, zal namelijk aftreden. Oodog en marine In de schaduw zag hij, boven de boomen uit, de hoopen brandhout liggen. Ik zou langs dien kant kunnen ontsnappen, dacht de gewezen bediende van het gemeentehuis te Joigny, ik heb echter iets noodig om daarop te komen. Terzelfdertijd stiet hij tegen eene kist van on geveer een meter hoogte, die den vorigen eigenaar gediend had tot het aanfokken van konijnen. Dat is juist, wat ik noodig heb, vervolgde Duchemin. Indien ik genoodzaakt ben de vlucht te nemen, zal ik, zoodra ik in de bergplaats van het hout ben aangekomen wel een uitweg vinden... Hij keerde terug naar het pak met werktuigen, dat hij bij de tuindeur had laten liggen, ging daarna naar de deur van het huis. deed het pak open, nam het breekijzer ter hand en bracht dit op de hoogte van het slot tusschen de deur en den stijl. Toen drukte hij met alle kracht op het breek ijzer; een dof gekraak liet zich hooren en... het slot bezweek. Duchemin raapte zijne werktuigen op, ging in het zomerhuis, haalde een doosje lucifers uit zijn zak, stak er een aan en begon de huiszoeking. Allereerst kwam hij in eene kamer, waar kof fers stonden die goed afgesloten en door stevige koorden omwonden waren. Eene kaars stond op tafel in een kandelaar hij stak die aan De schelm was op het punt van te vluch ten, dat springt duidelijk in het oogmompelde zullen dan weer door militairen overgenomen worden hetgeen met het, oog op de samenwer king met de F ranse he instructeurs gemakkelijker zal zijn. De „Vossische Zeitung" verneemt nader uit Athene, dat daar dezer dagen vier Engelsche mari neofficieren worden verwacht, die een onderzoek zullen instellen naar de slagvaardigheid van de Griefc.schë vloot en officierfen en manschappen 'op de hoogte zullen stellen van de (bediening van het moderne geschut en van torpedo's. Verder zal het arsenaal zoo noodig onder Engelsche leiding hervormd worden. De regeering is bereid belang rijke bestellingen van geschut voor de marine te doen. CHINA. De Chimeescbe regeering schijnt tot maatre gelen tegen de actie van hét voo'rparlemeut over te gaan. Het voor'parlement heeft Zaterdag met overgroot© meerderheid besloten nogmaals den traan te verzoeken, een verantwoordelijk minis terie te vormen en den Raad van State te ont binden, wanneer dit lichaam mocht weigeren als verantwoordelijk ministerie njl te treden. Afge vaardigden uit de provinciën wordlein verwacht om dit verzoek te steunen. Bij Keizerlijk besluit is nu aTte agitatie in par lementaire aangelegenheden strong verboden. De politie van Peking is verantwoonde]ijk gesteld voor de wering van propagandisten uit de stad. De onderkoningen en de gouverneurs hebben op dracht ontvangen maatregelen van 'denzelfden aard te nemén. MEXICO. Naar de „Times" uit Washington verneemt, staan de regee rings troepen in Mexico er niet bizonder gunstig voor. Alle berichten zijn eens luidend, waar zij melden, dat generaal Navarro zich tot een verdedigende houding moet bepalen en dat hij tot dusver geen enkel succes heeft be haald. Er zal vermoedelijk ernstig gevochten worden, seint de cbrretsopn'dent van de „Associated Press" té Chihuahua, maar aangezien geen enkele bui tenlandsche regeering onpartijdig tegenover d'e kwestie staat, i# er geen reden om aan te nemen, dat de regeering niet óp' den duur de overhand zal behouden. Admiraal Boué de Lnpeyrère, de Fransche minister van marine, heeft in dón ministerraad medegedeeld, dat hij in de eerste maanden van het jaar 1911 twee divisies gepantserde kruisers reizen zal laten maken, respectievelijk in de Mid- dellandsche Zee en den Atlantiscben Oceaan. De bedoeling is de bemanningen te oefenen en de vlag te vertonnen. hij. terwijl hij de kisten onderzocht, waarvan verscheidene met groote letters het adres droe gen Buenos-Aires, Zuid-Amerika. Er was geen tijd te verliezen 1 Ik hoop maar, dat ik al die koffers niet zal hebben te onderzoeken, om onze papieren te vindenLaten wij met de meubels beginnen.,. De sleutels waren op alle laden... De eerste, die Raoul opentrok, bevatten niets dan voorwerpen, die voor hem geen waarde hadden. De jonge man ging in een ander vertrek, waar dadelijk eene secretaire zijn aandacht trok De lade was gesloten. Voor den tweeden keer bediende Raoul zich van zijn breekijzer en het slot van dit meubel sprong nog gemakkelijker open, dan dat van de huisdeur. Het eerste wat zich aan zijn oog voordeed was eene hoeveelheid bankbiljetten en eenige stapeltjes goudgeld. Drommels I dat heertje leefde op zijn ge mak I zeide Duchemin Het zal Paul Harmant zijn, die hem daarvan voorzag 1... Maar dat is nu juist niet, wat ik noodig heb. Hij opende een der laden. Eene portefeuille en twee pakken papieren trokken zijne aandacht. Raoul onderzocht snel den inhoud der porte feuille en bij den eersten oogopslag bemerkte hij de twee wissels, die hij valschelijk met den naam van zijn oom onderteekend had. (Wordt vervolgd 1/ mt-ÏW

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 1