Stads- en Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingon. Jeukende huidziekten. Land- en Tuinbouw. avond de hertogin van Albany de residentie, am. via Vlissingen weder naar Engeland terug te keeren. In den salon van het Koninklijk Paviljoen aan het Hollandsche Spoor, onderhielden de vorstelijke personen zich eenige oogenblikken met de daar aanwezige autoriteiten, Sir Alan Johnstone, den Engelschen gezant bij ons Ilofden gouverneur der residentie, luitenant-generaal De Meester en den burgemeester baron Sweerts. Precies te 8.39 vertrok de trein, waarin voor de hertogin en haar gevolg een coupé was gere serveerd en die niet voor het gewone perron, maar voor dat van het paviljoen voorreed. Dr. A. Kuyper. Dr. A. Kuyper is gisteren voor eenigen tijd naar Duitschland afgereisd. Tariefwet. De Nederl. Lederbewerkers'arbeidersbond zal de actie, die de I^ed. Bond van Schoenfabrikanten zal voeren tegen de ingediende Tariefwet, steunen. Nederland en China. Als gevolg van een tentoonstelling in Nankin hebben tal van Chineesche handelaren, in onze Oost gevestigd, een maatschappij gesticht, welke ten doel zal hebben Javaansche producten naar China en Chineesche producten naar onze bezit tingen te vervoeren. De maatschappij heeft haar hoofdzetels in Nankin en in Shanghai en nu de bekende kwesties tusschen de beide regeeringen tot een oplossing zijn gebracht, zal de maatschappij spoedig in werking treden. De Scheldokwestie. Van de hand van jhr. J. C. C. den Beer Poor- tugael is eene nieuwe brochure verschenen (Den Haag, Martinus Nijhóff) over het Scheldevraagstuk. Schr. bekijkt daarin het vraagstuk opnieuw van alle kanten, en onderwerpt al wat er tegen zijne opvatting is in het midden gebracht aan critiek. Afzonderlijke hoofdstukken zijii gewijd aan de artikelen van den Belgischen generaal baron de Ileusch en het Belgische Kamerlid (voor Ant werpen) Segers, en aan de laatste brochure van den heer Nijs. Ten slotte formuleert generaal den Beer zijne conclusiën in een twaalftal stel lingen. Prov. Statenverkiezing. DELFT. De afd. Delf! van de S. D. A. P. heeft Candida.at gesteld voor de Provinciale Staten (va cature L. A. Vreeburg) den beer J. C. van Di lid van dc-n gemeenteraad van Delft. Vezelcongres to Soerabaja. Naar men verneemt, is hlet Nederlandscfce co mité, voorzitter mr. J. H. Abeadairoin, oud-direc teur van Onderwijs, Eeredionst e:n Nijverheid in Nederlandsdh-Indië, er in geslaagd de Amerikaan- schr- regeering te bewegen tot het zenden van ren officieelen vertegenwoordiger naar het Ve zelcongres, to Soerabaja in Juli van dit iaar te houden. De r ogee ring der Unie heeft als hare vertegenwoordiger aangewezen prof. Lyster De wey, te Washington, directeur-generaal van den Landbouw aldaar, die vermoedelijk vergezeld zal zijn van den heer Saleeby, vezelexpert Ie Ma nilla. Prof. Dewey heeft het voornemen de reis naar Ncdcrlandsch-In'dië over Japan te ondernemen en hoopl. einde Juli te Soerabaja aan te komen. Inspectiereis. De Directeur-Generaal van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, de beer Kretschmar van Veen, deed gister, vergezeld van verschillende hoofd,- en verdere ambtenaren, een inspectiereis van uit Utrecht, eerst langs de lijn Utrecht—Den Haag, vervolgens langs de lijnen Den HaagGouda en GoudaRotterdam.. Hij bezocht daarbij' de tusschen gelegen stations. De D. G. en zijn staf deden die inspectiereis in een salonrij'tuig van de Neder]. Centraal spoor- weginij. Aartsbisschoppelijk Museum. Naar het „Bulletin van den Oudheidkundigen Bond" meedeolt, zijn er onderhandelingen gaan de, om het Aartsbisschoppelijk museum te ver plaatsen naar het St. Agatiha-klooster. Water- bodem-, luchtverontreiniging. In de laatste hoofdbestuursvergadering der Ne- derlandsche Vereeniging tegen Water-, Bodem- en Luchtverontreiniging is besloten tot de benoeming van een commissie van advies. Deze commissie zal dienen voor het uitbrengen van adviezen in zake water-, bodem- en luchtverontreiniging, en door haar benoeming wil de vereeniging uitvoe- ring geven aan een deel van de taak, die zij aan vaard heeft, nl. het verspreiden van kennis om trent middelen tot voorkoming van water-, bo dem- en luchtverontreiniging. Deze commissie zal zijn de voorloopster van het «Centraal bureau van onderzoek en voorlich ting," tot welks oprichting de vereeniging wil komen. Tot leden der commissie van advies werden benoemd de heeren dr. P. M. J. Wolte ring, hoofdinspecteur van de-Volksgezondheid te 's-Hertogenbosch, voorzittermr. J. E. Hillesum, te Amsterdam, en J. C. H. Fischer, gep. majoor der genie O. I. L. te Apeldoorn, secretaris. Zij zal zich meerdere leden kunnen toevoegen en de voorlichting en hulp inroepen van die des kundigen en die- inrichtingen, welke zij voor de uitvoering van haar opdracht noodig zal oordeelen, Ter bestrijding van de onkosten, door de com missie te maken, zal voor elk advies een, nader te bepalen, vergoeding worden gevorderd. Met het oog op het groote belang dat de volks gezondheid, de landbouw, de nijverheid en de vis- scherij bij het werk dezer commissie zullen heb ben, is aan den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel verzocht aan de vereeniging met ingang van 1912 een rijkssubsidie van f3000 te verleenen, onder mededeeling dat de Vereeniging zich bereid verklaart, aan die gemeentebesturen, welke onmogelijk de adviezen kunnen betalen, geheel kosteloos van raad te dienen. Een vacature bjj de Ryks H. B. 8. Men schrijft uit Bergen-op-Zoom aan de »Msb." De gemeenteraad van Arnhem benoemde aan de H.B.S. tot leeraar in de Engelsche taal den heer C. II. Bendien, leeraar aan de R.-II.B.S. alhier. Een groot verlies voor B.-o.-Zoom is het vertrek van den heer Bendien niethij toch, leeraar aan de H.B.S., was een ijverig propagandist voor het socialismede heer Bendien was een der weinige socialisten, die Bergen-op-Zoom tot nog toe kende. Het vertrek van den heer Bendien is echter nog om een andere reden van belang. De R.-H.B.S. toch te B.-o.-Z. een nagenoeg uit sluitend katholieke plaats, is bijna geheel in han den van niet-katholieke leeraren. En hoewel het nu onbekend is, dat het onderwijs, daar gegeven, neutraal is de wet immers schrijft het voor 1 is de funeste invloed van het door de niet- katholieke leeraren gegeven onderwijs maar al te duidelijk merkbaar. Een voorbeeld vindt men o.a- in het feit, dat de drie katholieke jongelui dezer school, welke een der laatste jaren afstudeerden, zich niet opgaven als lid der R.-K. Studentenver- éeniging van de Universiteit, waar zij zich lieten inschrijven. Het is dus van het hoogste belang..te trachten aan de H. B. S. leeraren te krijgen, die Katholiek zijn. Vandaar dat op deze vacature de aandacht gevestigd wordt van katholieken, die voor deze betrekking in aanmerking komen. Bij hun sollicitatie moeten zij niet zoo naief zijn, het op de onderwijs-autoriteiten aan te laten komenwant dan zullen zij het er niet brengen integendeel, zij moeten ieder in den arm nemen, die de aandacht van den minister op den abnor- malen toestand dezer school vestigen kan. Debietrecht op tabak. De vereeniging van sigarenfabrikanten «B(innen Z(uid-Holland," heeft een uitvoerig adres gericht tot den minister van financiën, waarin kort saam- gevat het volgende wordt gezegd lo. Het wetsontwerp doet duidelijk zien de in competentie der aamcustellers, waardoor grove gebreken in het ontwerp zijn. 2o. Zelfs na de verbeteringen, die in de wet zouden kunnen worden aangebracht, na al het geen door ons en anderen daarover is gerappor teerd, zou bij toepassing de schatkist er geen profijten bij hebben, omdat: a. bij strenge toepassing het grootste gedeelte der opbrengst verloren zou gaan aan traktementen b. bij spaarzaamheid in het aanstellen van ambtenaren de schatkist bij lange na het be- groote bedrag niet zal foucheeren, want bedrijven van reëele sigarenfabrieken en sigarenwinkeliers zullen door de wet vernietigd worden, om plaats te maken voor duizenden kleine bedrijven, van welke een groot aantal zeer zeker zal trachten het den fiscus toekomende te onthouden, dit zelfs kunnen doen zonder in strijd met de wet te handelen. 3o. De wet zal duizenden arbeiders broodeloos maken, het voorbeeld ziet men in Duitschland. 4o. De wet zal oneerlijkheid kweeken en,naar onvertuiging talloos vele debitanten voor den straf rechter brengen. 5o. Indien 's lands financiën versterkt moeten worden en men het er over eens ia, dat zulks moet geschieden door belasting van het artikel «tabaksfabrikate", dan hebben het publiek en de industrie zich daarbij neer te leggen, maar w\j zijn overtuigd ons te maken tot tolk der geheele natie wanneer wij met kracht protesteeren tegen den invoer eener debietbelasting als voorgesteld den tienden penning zal het rookend publiek met gelatenheid betalen, als die gelden voor het grootste deel ten goede komen aan sociale doel einden of aan de verdediging van ons vaderland, maar wanneer het grootste bedrag zal wegvloeien, en wij zijn overtuigd dat dit hier liet geval zal zijn, aan een nieuw korps ambtenaren, dan voor spellen wij, dat de «Tabakswet" de meest gehate belastingwet worden. Go. Het is onbillijk en niet in overeenstem ming met de tegenwoordige democratische op vattingen den eenvoudigen werkman en den klei nen burgerstand hetzelfde te laten betalen n.l. 10 pet., als die categorie van menschen, die zich de weelde van 5cts sigaretten en Havana's kun nen veroorloven. zwaarbewolkt, tot.betrokken, waarschijnlijk regen buien, nacht zachter. Sluiting Gemeentebureaux. Wij vestigen de aandacht op voorstaande kennis geving waarin de sluiting der gemeente-bureaux op Goeden Vrijdag en Tweeden Paaschdag wordt aangekondigd. Alleen liet bureau van den Burgerlijken Stand aan de Schoolstraat zal op die dagen voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden geopend zijn van 's morgens 81/»—9 uur. Debietrecht op tabak. De Kamer van Arbeid voor de Voedings- en Genotmiddelen heeft met algemeene stemmen besloten naar de Tweede Kamer te zenden een adres met bezvfaren tegen het ingediend ontwerp debietrecht op tabak. Gister-avond half zeven werd bij den watertoren alhier een vijfjarig meisje gevon den dat verdwaald scheen. Het meisje gaf op te heeten Westerveld en te wonen aan den Dordt- schen straatweg. Door de politie alhier werd naar de Rotterdam- sche politie getelefoneerd, waarop gister-avond 9 ure de vader het kind kwam halen. Hoe het hier gekomen was, is niet bekend. UIT ROTTERDAM. Te Rotterdam is gisternacht het ss. «Campa- nello" der «Uranium Steamship Cy." met 21 ka- juits- en 437 tusschendekspassagiers, waaronder 120 Russische landverhuizers, aangekomen. Naar men verneemt, is van den landraad te Bentheim, alhier bij de «Uranium Steamship Cy." bericht ontvangen, dat de eisch van 300 mark per wagon landverhuizers tot dekking van de begeleidingskosten voorloopig weer is ingetrokken. Men hoopt, dat de «Uraninm Steamschip Cy." ook zonder politiegeleide er voor zal zorgen, dat geen enkele emigrant onderweg in Duitschland achterblijft. Er worden thans echter weer gou- vernementspassen geëischt. De consulaire pas sen zijn dus niet voldoende. Aan het eind van de Hoogstraat nabij de Oostpoort zijn thans de geheel verbouwde maga zijnen van de firma H. Ter Meulen heropend. De magazijnen zijn niet alleen verbeterd, maar geheel vernieuwd. Zij onderscheiden zich door prachtische, gezellige inrichting, waarin geen luxe, maar degelijkheid wordt tentoongespreid. AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Dindag 18 April. 8 u. S. O. V. Concert »L. v. Beethoven". Woensdag 12 April. 8 u. Nutszaal, R'd. Kunst kring. Haagsche Toonkunst-kwartet. Maandag 17 April. 2£ u. Tivoli Matinee Julia Culp. Maandag 17 April. 2 u. Circus. R. O. V. Mid dagconcert. V a 1 s c he. bankbiljetten. Do Duitsche po litie stelde gisteren ter beschikking' van den com missaris van politie te Enschedé twee Italianen, die op verzoek van do Nederlandsche regeering in Duitschland werden aangehouden, als verdacht vatn uitgifte van valscho buitenlandsdhe bankbil jetten te Rotterdam. Een belangrijke bestelling. In den toestand van de slapte der werkzaamheden aan de Kon. Fabriek van Spoonvegrijtuigen der firtna •E J. Beynes te Haarlem, is gelukkig' voor het betrokken personeel, dat een tijdlang daardoor Verplicht was minder uren per dag te werken, verbetering gekomen. Dezer dagen heeft de firtna nl- de opdracht verkregen voor een groot aantal spoorrijiuigen der Hollandsche Electrisfche Spooir- wegrnaatsciiappij. Getracht wordt de verloren uren weder in te jhaJen. Moordaanslag te Haarlem. Na vedhoor oil bekentenis is do dader Koelemij weer op vrije voelen gesteld. Hij' hieeft ontkend- het plan gehad te hebben, de slachtoffers te dooden. Huiszoeking. In verhand met de inbraak in het gesticht Duin-en-Bosch te Castricum, heeft de justitie uit Alkmaar en Haarlem gisteren we- deioni een langdurige huiszoeking' gedaan in de vil'a van een vroegeren ambtenaar dier inrichting te eisen. Deze verdachte bevindt zich nu reeds voor da derde maal in voorlo-opige hechtenis, maar blijft alle schuld ontkennen. Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 April 1911, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 771.1 te Malinhead. Laagste barometerstand 746.3 te Hernosand. Verwachting tot den volgenden dagmeest matige westelijke tot noordwestelijken wind, Merkwaardig natuurverschijnsel. Uit Messina wordt melding gemaakt van een merkwa ardig natuurverschijnselEergisterenavond tegen, 7 uiir straal die de hemel plotseling in een intensief licht. N:a ongeveer drie minuten hoorde men vier hevige ont.ploffimgten, een geluid, alsof er schoten gelost werden uit zwlaar geschut. In den eersten schrik meende men dat een kruitma gazijn of een kustfort in de lucht gevlogen was maar al spoedig ontving men telegtTaphisdh bericht, dat hetzelfde verschijnsel ook Waargenomen was in Catanië, Acireale, Palermo en Reggi.o di Ca labria. De bevolking, die aanvankelijk zeer opge wonden was, is weer tot kalmte gekomen. Het Verschijnsel is niet van tellurisohen aard; het. schijnt, dat men te doen heeft met een soort van meteoor. Brutale inbraak. In den nacht van 22 op 23 December 1909 werd met buitengewone brutaliteit een inbraak gepleegd, iin het bureau lokaal van het regiment grenadiers te Sehweid- nilz, ofschoon de hoofdkazerne in de onmiddel lijke nabijheid was gelegen. Een ingesteld onder zoek bracht aan het licht, dat het den dieven t® doen was geweest om de verduistering van geheime instructies en documenten, die op de Duitsche mobilisatie betrekking hadden. De in brekers hadden vergeefs gepoogd, de groote, ijze ren kast open te breken, maai' het gelukte hun, twee houten latafels te openen en daaruit ver scheidene geheime voorschriften te stelen. Zoo als thans is gebleken, werd het gestolen mate riaal aan een vreemde mogendheid verkocht. Eerst na zeer langdurige en moeizame naspo- rimgeti gelukte het in dien zomer van het vo rige jaar, de daders op het spoor te komen, zoodat. eergisteren tot hun arrestatie kon wor den overgegaan. De dieven zullen voor de recht bank te Leipzig terecht staan wegens landver raad. De broche van de keizerin. Ter gele genheid van het bezoek van keizer Wilhelm van Duitschland aan hef stadhuis van Brussel, luid den de vijftien bloemenverkoapsters van de Groote Markt twee bloemtuilen aangeboden, een aan do keizerin, en den anderie aan prinses' Victoria. Er was overeengekomen de gift van Hare Ma jesteit te vérdeelenindien het geld was, in vijftien gelijke deelen, en indien het een juweel was, zou men het verknopen en. de opbrengst deelen. Twee bl oemenverkoopstc-rs werden met de tui len afgevaardigd en elk kreeg ©ene brioche. Zij wilden nu dit geschenk behouden, waartegen de anderen .natuurlijk protesteerden. Het kwam zoo- ver, dat die zaak voor het gerecht gebracht werd en Vrijdag hield de vrederechter er zich mee bezig. I Na de advocaten gehoord te hebben, besloot de vrederechter aanstaanden Vrijdag de twee bloemenverkoapsters, die de broche gekregen had- dein, den eed te doen afleggen en ze 'dan te ondervragen over de overeenkomst, die ziji eigen lijk met de anderen gesloten hadlden. i I (H. v. Antw.) Niets kwelt u meer dan een jeukende huid ziekte. Aambeien zijn door hun pijnlijk karakter bijzonder lastig te verdragen. Het jeuken ervan maakt u bijna krankzinnig. Zij verwoesten uw slaap en maken u mismoedig en wegkwijnend. Nooit krijgt ge de minste verlichting, of gij staat, zit of loopt. Eczema is niet alleen onooglijk, maar ook be smettelijk, en het breidt zich schrikbarend vlug uit. De prikkeling is zoo onuitstaanbaar, vooral wanneer ge warm wordt, dat gij bijna niet kunt nalaten om uw huid open te krabben. Huiduitslag, puisten, schurft en gordelroos zijn eveneens zeer pijnlyk en in staat om u moede loos te maken. Voor aambeien, eczema en iedere jeukende huidaandoening is Foster's Zalf zonder wederga. Zij doet onmiddellijk de kwellende prikkeling be daren, en geeft een ongekend gevoel van rust. Alnaarmate de aanwending der zalf wordt voort gezet, heelt de jeukende oppervlakte der huid, en de volharding van den patient wordt ten slotte beloond een volkomen en duurzame genezing. E oster s Zalf prikkelt de huid niet en doet haar ook niet te vlug opdrogen. Over de geheele we reld oogstte zij door haar uitstekende hoedanig heden niet anders dan lof. Verzekert u, dat gij de echte Foster's Zalf krjjgt. Zij is te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren KAPPLLHOFE HOVINGH. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel h f175 voor één, of 10 voor zes doozen. Kaascontróle-station Zuid-Holland. Het bestuur van het Kaascontröle-station Zuid- Holland heeft aan de leden, van het station een circulaire verzonden, waarin er aan herinnerd wordt, dat aan het bureau bij herhaling door afnemers van kaas in binnen- en buitenland adres sen gevraagd worden van handelaren, hij wie gecontroleerde kaas to krijgen is, en dat het vo rige jaar dergelijke aanvragen werden verwezen naar den handel in zijn vollen omvang. Verder wordt medegedeeld, dat uit opmèrkingen van tal van leden omtrent hun ondervinding op de markt hij het verkoopen aan huis opgedaan, het bu reau thans gebleken is, dat het standpunt van het geven van dergelijke algemeene inlichting op dit oogenblik niet het juiste is. Binnenkort zal °P ruime schaal in het binnenland en vooral m het buitonland bekendheid worden gegeven aan het contrölestation. Daar het van het groot ste belang is, dat aan hen, die gecontroleerde kaas wenschen te koopen, de juiste adressen wor den opgegeven, wordt aan de leden verzocht, de namen en adressen van handelaren, die van hen koopen, aan het bureau op te geven. Rotterdam

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 2