SP- "it Kerknieuws. Rechtzaken. Amsterdamsehe Effectenbeurs TELEGBAMMEN. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Laatste Berichten. V 66% 707 Aan de abonné's onzer Courant wordt dringend verzocht bij verhuizing daar- van uitsluitend kennis te geven aan het bureau van ons blad Boterstraat 50 boven. 1277s Ook voor klachten over de bezorging als anderszins wende men zich rechtstreeks tot het bureau van de »N. Schied. Crt." dito C. v. Pr. A. I Transv. L. Ex C. v. A dito Cert, v. Pr. A, j Spoorwegen, U% 60 Prolongatie Beats 347a 33% 3071S 4% niemand 1$ veel in gedachten houden, dat liet voorbeeld een ontzaglijke macht is in de wereld ten goede of ten kwade." In een wandelpark b ij H a gen i n W e s t- falien schoot Maandagmiddag een kwajongen van 16 jaar met een zakpistool öp musschen. Een voorbijgaand smid maakte den knaap op merkzaam op het gevaarlijke van zijn doen. Zon der een woord te zeggen laadde de jongen snel zijn wapen en vuurde het af op den smid, toen deze zich had omgewend om zijn wieg1 te ver volgen. Doodelyk in het achterhoofd getroffen zakte hot ongelukkige slachtoffer van deze laag hartige daad, een vader van zeven kinderen, in een. Hij sfiorf in het ziekenhuis. De moordenaar kon gevat worden. Weer een v 1 i e g-s lacht o f f e r. De eerste luitenant Boser van het regiment veldartillerie te Saarhurg, die onlangs zijh brevet haalde als aviateur, viel, boven Habsheim vliegend, van een hoogte van 60 meter. Zijn toestand is hopeloos. Aan va ring. Volgens oen te Londen uit Sout hampton ontvangen telegram, is het Ned. stoom schip „Koning Willem 111", van Amsterdam naar Batavia, met het Eng. st. „Albania" in aanva ring geweest. De omvang der schade is nog niet bekend. Volgens een hij de Mij. „Nederland" ontvan gen bericht is de schade van gjeen beteekenis. Wijnmalen gevallen. De „Nieuwe Cou rant" verneemt, dat te 's-Gravenhag© een telegram uit Parijs is ontvangen van Wijnmalen, waarin hij mededeelt gevallen te zijn en lichtelijk ge- wond aan hoofd en beenen. Terwijl Wijnmalen zijtn b, .©gram verzond werden zijn wonden ge hecht. Hij hoopt in 8 dagen weer geheel hersteld te zijn. Wijnmaien was te Buc bezig- met het beproeven van een tweedekker van 100 paa.rdekracht. De oorzaak van hef ongeval is nog' niet hekend. Wel vernemen we nog, dat de schade aan de machine niet aanzienlijk is. 't Is te hopen, dat onze Wijnmalen spoedig weer op de been zal wezen. Het plan toch be staat, dat hij die volgende week te Brussel in het huwelijk zal treden. Mogen dan die gevlogen van het ongeval geheel zijn vergeten I lot nu toe hebben wij in ons blad met opzet nog geen melding gemaakt van de ziekte van den Hoogeerw. Pater Eysink, Provicaris der R. K. Missie. Immers steeds werd op spoedig herstel gehoopt. Sinds eenige dagen echter is de toe stand verergerd, zoodat aan zijn Hoogeerwaarde tie Sacramenten der Stervenden zijn toegegediend. De hoop, dat de hooge lijder voor de Missie nog behouden blijve, is nochtans niet geheel vervlogen. («Surinamer") De Romeinsche correspondent van de »Msb." meldt, dat de zeerw. heer Van Hinsbergh, pro fessor te Rijsenburg, met twee andere geestelijken uit Nederland Zondag jl. ter audiëntie bij Z. H- zijn toegelaten. Des morgens hadden zij een krans neergelegd op het graf van dr. Schaepman opliet Campo Santo. De hoogeerw. pater L. Theissling O. P., zal dezen zomer op last van den hoogeerw. generaal der Dominicanen een canonieke visitatie houden in Ecuador, Peru, Chili en-Argentinië. antwQording vah het voorlojöpig verslag zullen zooveel weken heiengaan, dat hef zittingsjaar reeds Lang verstreken is, pis de memorie van antwoord verschijnt. Een g o e d e vangst. Zaterdag' vóór Paschen vervoegde zich bij- den lieer A. H. S„ horloge maker aan de Voorstraat te Dofdrecht, een jonge man, die zes gouden dames ringen öp1 zicht vroeg. De heer S. gaf het gevraagde mede, doch de onbekende kwam er niet mee terug, zoadat hij er blijkbaar mee van door was. De rijkspolitie te Dordrecht, had er echter lucht van gekregen, waar deze persoon zich ophield, en Zaterdag trokken de majoor en een brigadier- titulair erop uit. Te Eindhoven spoorden ze op den 23-jarigen H. v. H., woonachtig te Woensel. Deze had half April enkele dagen te Dordrecht gewerkt en bekende weldra, na ondervraagd te zijn, de ringen verduisterd te hebben. Natuurlijk werkt deze H. meegenomen naar Dor drecht, Ilij werd geconfronteerd met den heer S. en herkende ook nog1, aan de vrouw van den tapper L., in die Wijnstraat, voor f 1.50 eon der ringen te hebben Verkocht. Deze ring werd Za terdagavond ook nog' in beslag genomen. Waar schijnlijk zullen 1de andere vijf ook wel spoedig zijn achterhaald. Fraude. In zake de aanhouding van den oudsten klerk van het registratiekantoor te Arn hem meldt de „A. Ct,", dat do aangehoudene verdacht wordt, uit de verzegelde pakketten ze gels, welke in grooten getale van het ministerie naar de registratiekantoren worden gezonden, ze gels te hebben ontvreemd en daarvoor ander papier in de plaats te hebben gelegd. Het schijnt, dat. dit reeds gedurende geruimen tijd gedaan werd; de onlangs benoemde ontvanger heeft, de ze pakketten .onderzoekende, de fraude ontdekt, wat aanleiding gaf tot dp arrestatie. Men rneldt ons uit Arnhem Omtrent de gepleegde verduistering van den 56-jarigen klerk bij de Registratie alhier kunnen wij neg het na volgende medcdeelen. J. vierde Zaterdag zijn 40-jarig ambtsjubileum, waarvan hij 27 jaren te Arnhem op het kantoor weik- zaam was. Betast zijnde met het zegeldebiet, le verde hij elke maand daarvan eene verantwoor ding in. Ditmaal met hiet oog op zijn jubileum cenige dagen vroeger. Toen nu de ontvanger der registratie deze slaat naging, viel het hem op dat er zoo weinig zegels in den loop der maand April verkocht waren. Maandag daarop werd J. daarover btf den ontvanger geroepen en viel eerstgenoemde nu onmiddellijk door den mand. Hij bekende gedurende. 15 jaren zich' reeds schuldig le hebben gemaakt aan verduistering door een gedeelte der opbrengst van die zegels ten eigen bate aan te wenden. Hij wist dit zoo lang geheim te houden, door steeds het aantal zegels waarvan hij 't geld had opgestreken van den grooten voorraad pan te vullen De daardoor ontstane ledige ruimte in de pakken vulde hij nu aan mol oud papier, boeken enz. Op die wijze heeft J. voor ongeveer f4500.- verduisterd. RECHTBANK TE ROTTERDAM. J. J. H., 51 jaar, mouter te Schiedam, is in appèl gekomen tegen een vonnis van den kanton rechter te Schiedam, d.d. 1 Februari 1.1., waarbij hij wegens overtreding van de Hinderwet tot f 4 boete, subsidiair één dag hechtenis, veroordeeld was. Beklaagde zeide, dat hij in huur had het per ceel «de Kerseboom", waarin een paar eesten, waar op hij allerlei goederen droogde. Zoo werden er op 22 December, den dag dat hij bekeurd werd, lompen gedroogd. Beklaagde had voor deze drogerij geen vergunning gevraagd, meenende, dat hij die niet behoefde. - De eigenaar van «de Kerseboom" verklaarde, dat dit perceel vroeger gebruikt werd als mouterij en drogerij van granen, daaraan onafscheidelijk ver bonden. In het pand waren twee eesten getuige herinnerde zich deze reeds van het jaar 1876, toen zijn vader het pand kocht. Nooit had getuige vergunning gevraagd en hij zou dit ook niet gedaan hebben, ook al had hij er lompen gedroogd. Dit drogen van lompen door beklaagde had getuige echter verwonderdhy had het daarvoor niet verhuurd, er werd nooit iets anders gedroogd dan granen of aanverwante artikelen. Het O. M., waargenomen door rnr. W. P. R. Bouwman, betoogde, dat beklaagde nu wel aan nemelijk had gemaakt dat de eesten reeds in het pand aanwezig waren vóór het in werking treden van de Hinderwet in 1875, maar in gebreke gebleven was het Kon. besluit van vóór dien datum te produceeren, waarbij toestemming tot oprichting werd verleend. Indien dit echter ter zijde wordt gesteld, dan nog heeft beklaagde aan de inrichting een veranderde bestemming gegeven, die haar deed vallen onder de bepalingen der wet. Met vernietiging van het vonnis, waarvan beroep, werd veroordeeling te zelfder zake geëischt en f 15 boete, subsidiar vijf dagen hechtenis. De verdediger, mr. G. van Baren, achtte deze zaak van het grootste gewicht voor beklaagde de vraag is wordt beklaagde veroordeeld voor drogen of voor het drogen van lompen Tegen de laatste veroordeeling heeft beklaagde geen bezwaartegen de eerste wel, omdat in het per ceel reeds vóór 1875 gedroogd mocht wordente dien opzichte concludeerde pleiter dan ook tot ontslag van rechtsvervolging. Nog is geëischt tegen den niet-verschenen J. v. d. M., te Schie dam, ter zake van op 28 Januari aldaar gepleegde wederspannigheid, een maand gevangenisstraf; tegen den niet-verschenen J. van G., te Schie dam, ter zake van een op 26 Januari aldaar jegens een twaaljarfgen jongen gepleegde mishandeling) f50 boete, subsidiair dertig dagen hechtenis; Voor den Hoogen Raad werd gisteren be handeld de zaak van W. de B., arbeider te Pernis, door de rechtbank te Rotterdam en het hof te 's-Gravenhage wegens poging tot doodslag ver oordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. Hij had op 20 Nov. van het vorige jaar te de Hei, gemeente Pernis op Dirk van Opstal, met het voornemen deze van het leven te berooven, ter hoogte van dienst borst, een schot gelost uit een met hagel geladen geweer, op 10 a 12 Meter afstand. Alleen aan de omstandigheid dat v. Opstal zeer dik ge kleed was, had deze het te danken dat de ruim 200 hagelkorrels niet dieper doordrongen dan tot de huid. Bij memorie had de veroordeel de twee cassatie middelen voorgesteld, welke adv.-gen mr. Ort intusschen ongegrond achtte. Geconcludeerd werd dus tot verwerping. Uitspraak 29 Mei. Huizen ingestort. Hedenmorgen zijn een tweetal perceelen te Diemen behoorende tot een complex van vier woonhuizen aan de achterzijde ingestort Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Lykje opgehaald. Men sieint ons uit Rotterdam: Hedenmorgen om 9 uur is hot lijkje opge- vïschl van een 11-jarig meisje. Hoewel de iden- litcit nog niet vastgesteld is, is het. lijkje ver moedelijk var Theodora van Bake], een der kin deren van de „Reserve" het schip, dat te Slik kerveer is verongelukt. Uit het buitenland. Volgens het «Berliner Tageblatt" zijn 7000 werklieden te Berlijn, 3000 te Bremen even zooveel te Brunswijk en 400 te Flensburg getroffen door een lockout van 3 a 8 dagen door de patroons uitgesproken, omdat de arbeiders den ln Mei niet gewerkt hebben. Bij de betooging door de wijnbouwers ie Bar-sur-Aube gehouden, is kolonel de Mitry van liet 29ste dragonders ter aarde geworpen en gekwetst. Meerdere arrestaties hebben plaats gehad. De eedsaflegging van de jeugdige soldaten heeft gister-ochtend te Madrid in de Avenue Castellane plaats gehad in tegenwoordigheid der koninklijke familie. Een talrijke menigte was getuige van deze plechtigheid. Een draadbericht uit Lissabon meldt: De personen in verschillende plaatsen van het grond gebied der republiek aangehouden als zijnde den nieuwen staat van zaken vijandig gezind, zijn weder op vrije voeten gesteld, wijl in den loop der instructie geen enkel ernstig feit de gegrond heid der beschuldiging van monarchistische agi tatie is komen aantoonen. van Woensdag 3 Mei. Staatsleeningen. V. K. Heden, NEDERL. Ned. W. S. Obl. 3 j 85% J dito dito Cert3 1 843%" dito dito Cert70/ HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1910 0. .4 OOSTENR. Oblig. in Papier dito in Zilver5 Bel. vr Kron. I. .4 PORTUGAL. O. Tabaksmónop 4 Obl. le serie. .3 RUSL. Obl. 1906 5 O. Iwang. Dombr. 4 f Obligatiën 1905 44 Obl. Nicolai 67/69 20. .4 Obl. Nicolai 67/69 100. .4 Zuidw. Z. R. 1254 dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1, 2,3,4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 DOMINIC. Ree. v. O. .5 931/s 91»/ 96V8 96% 93 9?3/ia 9o 98% 92% 92% 97% ff/,. 48i/8 1017, 8 Bank- en Cred.-Instellingen, 1« 93'/1# 65% A.NED. en KOL. Amst. Bk. A. Lab. Oyens Co. s. A. Nederl. Bank. A 204% 100 211 Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H.Briefb. 4 Ned. H.-B. Veend. 4 N. W. Pac. A. dito Bew. v. deelg. 971/» O81/2 17078 61.- Industr. Ondernemingen. 302 Een geval van pest. BRUSSEL, 3 Mei. Volgens de «Patriote" is een Grieksche matroos, aan boord van het stoomschip Attila," van Odessa te Antwerpen aangekomen, ziek geworden onder verschijnselen van builenpest. Alle noodige maatregelen zijn genomen. Geboren: 30 April. Bernardina Caecilia Maria, d. v. R. H. M. Geerdes en S. M. E, C. van Romunde, L. Nieuwstraat. 1 Mei. Petrus Coenradus, z. v. A. M. van Gogh en W. M. de Wolf, Nieuwstraat. Antonia, d. v. J. Koppen hagen en P. van Krieken, Stationstraat. Jan- nigje, d. v. J. van Maren en A. Bolder, Simon Stevinstraat. 2. Marinus Hendrik, z. v. H. Moerer en M. D. Verveer, Oude Kerkhof. Overleden: 1 Mei. Meindert van Liendem oud 34j. en 11 mnd., St. Liduinastraat. Gehuwd: 1 Mei. M. M. van Velzen, 27 j., en A. T. H. M. Zoetmulder, 25 j., B. J. J. Lans bergen, 24j., en J. M. C. Trouwborst) 28 j. NED. en KOL. N. Gist Sp.f.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car &F.C.V.A. Am. Hide Leather. Anglo Am. Tel. Co. United Cigar New. Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A S. Iron Steel, gew. A. idem pr. A U. S. Steel C. C. g. A. dito C, v. Pr. dito 138 53i7w 237s 27% 5«7s 26i/, 70% 4% 7bi/a 1193% 753% Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. io25/s Koloniale Bank A. 134 Nederl. Handelm. resc. A. 183% N.-I. Handelsb. A. 256 i Mij nbouw-Maat schappij en. 152% NED.enKOL. Ketahoen,gew.A. dito pref. Aand. Paleleh gew. Aand. idem pref. A Redj. Lebong A. BUITENL. Gr. Cobar Rec. v. A. Pittsb. Coal A 160 230 48 770 941% 207s Petroleum-Ondernemingen. NED. en KOL. K.M.t.E.P.br.A. Moeara Enim A. Perlak-Petr. M. A. Sum. Pal. P. M. A. Z Perlak P. pref. A. 1454 2183% 105 1683/, 120 452% 218s% 168 Rubber-Maatschappij en. Aand. Amsterd. Rubber 239 Amsterd.-Java 89 Deli-Batavia 93 Nederl. 71% Rotterd. Tapan. 136 Serbadjadi 129% 31i% BUITENL. lntercont. A. Scheep vaar t-Maatschapp NEDERL. en KOLON. Ned.- Am. S.-M. A. Rotterd. Lloyd. A. BUITENL. Int. Merc. Mar. A. dito Pref. dito 155 124e. 167a BEURS VAN SCHIEDAM, 3 Mei 1911. Officieel© noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwjjm Ontwerp—Militiewet. Met de meeste stelligheid kan het bericht wor den tegëngesprokendat de Militiewet nog dez,en zomer in behandeling' komt in de Tweede Kamer*. Bij de bespreking in de n.fdeelingen zijin zooveel bezwaren gebleken, dat ei" een zeer verstrekkend onderzoek noodig is van de hoofdpunten van iet ontwerp. In het bijzonder moeten hier ge noemd de militaire werkers, de vrijstelling der kostwinners en de kaderman wijzing. Met de be- 29 Apr. 1 Mei. 12 Mei. 3 Mei. f 7i% 7% f7 f63% per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Nament de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs i 2 Mei. 3 Mei. Moutwijn:9% 9% Je never:13*/a 13% Amsterdamsehe proef.: 1515 Spoeling:1.1. Stemming op hedenflauw. PARIJS, 2 Mei Spiritus prysh.per hectoliterper Mei fr. 62 a 62.25, per Juni, fr. 62.50 a 62.75, per Juli/Aug. fr. 63.25 a 63.50, per 4 laatste md. fr. 49.75 a 50.25, per 3 md. van Oct. fr. 47 betaald, per 4 eerste md. fr. 47.50 a 48. NEW-YORK. Mais Western in loco 2 Mei 59%; 1 Me" 591%. CHICAGO. Mai s Mei Juli Sept. Dec. 2 Mei. 5378 53 533% 513% 1 Mei. 531% 523% 535/s Rogge vast. Loco 2 Mei. 103- 1 Mei. 102— Tabaks-Ondernemingen. NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°. A. dito pref. Aand Amst. Serd. T.-C. A. Bindjey T. M. A. Deli Cult.-Maatsch. A. Krapoh. Tab. Maatsch. A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch. A. Rotterd. Deli-Maatsch. A. BUITENL. Un. Lk. PlC.v.g.A. Diversen, BUITENL. Maxw. Land Grant Cert. van Aand. Cert. v. Inc. bds. Pei. Corp. C. v. A. NEDERL. Holl. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. v. S. A. N. B. Boxtel. W. A. dito 2e hypoth. O. 5 ENGEL. Underground 4 A POLEN. Warschau-Weenen A. AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denv Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A. dito dito Prefer. Aand. Miss. K. Tex. Cert. v. A. Nat. R. of Mexico 2e pr. A. N.-York Ontario A. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. Scuth. Railw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmijt. gew. A. Wab. Pittsb. Term. O. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy. Cert. v. gew. Aand. 696 359 4321% 553% 108% 977s 10334 993% 241 60% 399 470 11% 42»/, 17% 15 is 82 89i/a' 12% 16% 977a 223 1093/. 29% 30% 343/8 67 327* 34 413% 30 1777s 16»/», 61/2 28 4% 110 29% 31 2ii% 177%

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3