AANWEZIG Delicata Non Pareil Alvorens ROTTERDAM, KLEEDING NAAR MAAT Sanguinose. Geteilda en Terïochte onroerende pederen, Hoogstraat 11 Toor de fijne tafel en voor hotels en restaurants. Wij vervaardigen onze Confectie op eigen atelier. Kerknieuws. Rechtzaken. Land- en Tuinbouw. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stuud. Handelsberichten. nienwe artikelen der firma A. J. Polak, Groningen u een COSTUUM koopt voor Uzelf of voor Uwe kinderen, breng dan eerst een bezoek aan het nieuwe en U zult daar vinden wat U verlangt. Het ADRES voor H. TER MEULEN, Hoogstraat 11, Rotterdam. doende hoeveelheid en niet tof hoogen prijs be schikbaar is. Zij hebben boven de gewone tram vóór, dat de aanleg veel goedkooper is, boven benzine-auto's de absolute geruiscbloos- en reu- keloosbeid, zacht rijden, minimaal wagengewicht buitengewoon geringe onderhoudskosten en onbe lemmerde bewegingsvrijheid. De wagen kan de geheele straatbreedte berijden en voor alle hin dernissen gemakkelijk uitwijken. Het verschil met de gewone electrische tram is, dat twee dra den noodig zijn, omdat de rails, die anders voor de terugleiding van den stroom dient ontbreekt Het voornaamste onderdeel is de stroomafnemer met de lange, buigzame kabel, waardoor bereikt wordt, dat de geheele straatbreedte kan worden benut, zonder den stroom te verbreken. Dit vraag stuk is op kunstige wijze opgelost. De tram van Heilbronn verbindt deze gemeente met het nabu rige Boekingen. De bovenleiding is als bij de tram aan huizen of ijzeren en houten bevestigd. Vier omnibussen met 16 zit- en 8 staanplaatsen zijn op de 7 K.M. lange lijn in bedrijf. De lijn is nl. als kringbaan aangelegd. De snelheid is gemid deld 20 K.M. per uur. Dagelijks hebben 70 ritten plaats. Het tarief is 12 Pf. 7 ct.), met goed- koope weekkaarten voor werklieden en kinderen Die van Ludwigsburg verbindt deze gemeente met drie naburige. Ook deze lijn wordt druk ge bruikt, al is het verkeer daar ter plaatse niet zeer groot. Een brief van Luther. Te Leipzig is, op een verkooping van de handschriften van dr. Geibel, de brief van Luther aan Keizer Karei V voor 102.000 mark verkocht aan de Marinis uit Florence, voor Pierpont Morgan. Het opbieden ging ten slotte met 5000 mark tegelijk en had binnen de vijf minnten de 102.000 mark bereikt. De brief is in het Latijn gesteld. Luther gaf hem, na den Rijksdag te Worms in 1521, uit Friedberg in Hessen met den rijksheraut mee. Hij geeft daarin den loop van de handelingen te Worms weer en verdedigt zijn houding. Den 26sten April was Luther uit Worms ver trokken, den 28sten April kwam hij op Friedberg. Enkele dagen later werd hij, verder reizende, door vrienden opgelicht en op den Wartburg in veiligheid gebracht. De brief is Keizer Karei niet in handen gekomen- Eucharistisch Congres te Madrid, Gelijk bekend is, zal dit jaar het Eucharistisch Congres van 25 29 Juni a.s. gehouden worden in Spanje en wel in de hoofdstad Madrid. De Koning en de Koningin-Moeder hebben het be schermheerschap aanvaard, terwijl in het eere comité de prinsen en prinsessen van het koninklijk huis zitting hebben. De hoofdvergaderingen zullen worden vportgezeten door infante dona Maria Isabella Francisca, den kardinaal-aartsbisschop van Toledo, den bisschop van Madrid-Alcala en den bisschop van Sion. In verscheiden landen hebben zich katholieke comité's gevormd, die bij gelegenheid van het aanstaande congres expres-reizen naar Madrid hebben georganiseerd. In Duitschland is de leiding van zulk een express-reis gelijk reeds bericht werd, in handen van mgr. L. Richen, Moh- rentrasse 18, te Keulen, die samenwerkt met het bekende reisbureau van Th. Cook Son. De reis zal den 17en Juni a.s. beginnen en den eersten dag over Bonn en Straatsburg naar Lyon gaan, waar den volgenden dag een plechtige H. Mis voor de pelgrims wordt opgedragen in de bede vaartskerk van Notre Dame de Fourvière. Dien zelfden dag gaan de pelgrims in de haven van Marseille aan hoord van de ;Engelsche dubbel- schroefstoomboot »Ooterley", om 21 Juni in Gi braltar aan te komen, waar de merkwaardighoden dezer stad worden bezichtigd, waarna overtocht uaar Algeciras en van daar per spoor naar Gra nada, aan de bezichtiging van welke belangrijke stad (Alhambra enz.) de dag van 23 Juni wordt besteed. Den 24en wordt Madrid bereikt, waar tot 30 Juni de plechtigheden van het Eucharis tisch Congres geregeld worden bijgewoond. In den avond van 24 Juni feestelijke aankomst van den kardinaal-legaat en officieele receptie, de volgende dagen zittingen der verschillende secties algemeene vergaderingen met Europeesche spre kers van naam, generale H. Communie, Sacra mentsprocessie, aanbidding in de baziliek van het St. Lorenzklooster (Escuriaal) enz. Op den terug tocht worden o.a. de heiligdommen te Lourdes en Paray le Monial bezocht. Donderdag den 6n Juli zullen de congressisten over Metz en Trier te Keulen terugkeeren. Naar aan »De Tijd" bericht wordt, zullen ook Nederlanders deelnemen aan deze reis (reissom 650 Mark, alles inbegrepen). De aansluiting blijft nog enkele dagen opengesteld aan bovengenoemd adres, tot hetwelk men zich ook gelieve te wenden voor gedetailleerde inlichtingen. »De Tijd"' zal, evenals vorige jaren, hare lezers geregeld op de hoogte honden van het Congresnieuws en hun te gelegener tijd ook door de plaatsing van cor- respondentiën de schitterenden dagen van het godsdienstig wereldcongres dat te Madrid wordt voorbereid, trachten mede te doen leven. RECHTBANK TE ROTTERDAM. De Rechtbank te Rotterdam veroordeelde gister W. H., huisvrouw van C. P., 39 jaar, zonder beroep te Schiedam, wegens het ongedekt vervoer van gedistilleerd, tot f33.75 boete boete, subsidi air tien dagen hechtenis. B. H. T., 65 jaar, brandersknecht te Schiedam, wegens gelijk misdrijf, tot f25 boete, subsidiair tien dagen hechtenis. A. v. d. W., 46 jaar, ondermouter te Schiedam, wegens het ter verbruik in voorraad hebben van een voor huiselijk gebruik ongeoorloofde hoeveel heid gedistilleerd, tot f23.40, subsidiair twee da gen hechtenis. J. V., bouwkundige te Schiedam, wegens het niet inleveren van een belastingbiljet, tot f25 boete, subsidiair vijf dagen hechtenis. Ongeveer 70 veehouders te Sliedreeht hebben, zoo wordt aan de D. Ct. gemeld, een adres gezon den aan den minister van landbouw, handel en nij verheid, inhoudende het verzoek, niet verder door te gaan met het laten afmaken van vee bij mond'- en klauwzeer. Spoorwegongeluk. "VVEENEN, 4 Mei. Bij een botsching tusschen twee goederentreinen tusschen de stations Win- denschwert en Brandsadler werden vier personen gedood, drie gewond. te Schiedam. Geveild Vrijdag 5 Mei. Notaris II. B. E. Bi.aisse. Een Huis en erf aan de Westvest no 15, f520. Een Huis en erf aan de Lange Nieuwstracit no. 24, f490. Een Huis en erf aan het Broersveld no. 5, f 900. Een Winkelhuis met bovenwoning en erf aan het Broersveld no. 11, f2980. Overleden: 2 Mei. Anthony Stolk, oud 81 j. en 9 mnd-, Laan Ons Genoegen. Jacoba van Dommele, oud 10 mnd., Nieuwe Haven. Ondertrouwd: 4 Mei. J. H. Huiskens 24 j- en C. M. J. v. d. Hoek, 24j., J. van Jaarsveld 26 j, en C. Timman, 22j., L. G. Boekestijnf 24j., en C. Meerhof, 22j., A. Juijn, 23j., eiï M. Osterholt, 20j., J. J. Hille, 27 j., en C. J. Alers, 21 j., M. Struik, 26 j., en G. P. de Regt, 26j., C. H. Hormann, 31 j., en Jkvan der Maarel, 30 j., A. van der Waal, 24j., en A. Lamens, 20j., M. Bijloo, 24 j., en N. Schoei, 18 j.' J. Oranje, 21 j., en C. van Rooy, 19 j., K: L, F. Krohne, 27 j., en E. Vermeule, 25j., A. Rebers, '26 j., en P. van Tol, 19j. Beurs van Amsterdam. Vrijdag 5 Mei. CarrenSteels 74'/2Atchisons 109'/i; Den, vers 29—; Eries 30I5/ic Kansas gew.34'/8Roc- ky's 30'/4 South Pac. 1147sSouth Rails 26"/ic> Unions 1753/4Wabash Gr. Trunk gew. Marine gew. Marine pref. Vorstelanden 151 s/4 Handelm. resconto A'dam Deli A'd. Serdang Deli- cultKrapoh Langk. A.Medap N. Asahan 60—R'd Deli Kon. Petr. 450—; Enim 212»/.Perlak Sumpal 168s/4 Z. Perlak Prolongatie 37g. BEURS VAN SCHIEDAM, 5 Mei 1911. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwjjni 5 Mei f 6i/a 2 Mei. 3 Mei. I 4 Mei. f7 f 63/4 j f 63/4 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering Bond van Distillateurs i B. A. J. WITTKAMPF. M o u t w ij n Je n e v e r Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedenflauw. 4 Mei. 91/a 13»/, 15— 0.90. 5 Mei 91/3 13»;, 15- 0.90. v HAMBURG, 4 Mei Spiritus kalm, Mei. mk., 17»/,, Juni Juni 17'/a koop (zonder fust). ANTWERPEN 4 Mei. Petroleum, Amerik. in loco Mei Juni Juli/ Aug. stemming kalm. fr. 19— 19— 19V4 19 PARIJS, 4 Mei Spiritus gedruktper hectoliter per Mei fr. 61.75 betaald, per Juni, fr. 62.a 62.50 per Juli/Aug. fr. 62.75 a 63.per 4 laatste md. fr. 49.25 a 49.50, per 3 md. van Oct. fr. 46.50 be taald, per 4 eerste md. fr. 47.25 a 47.50. NEW-YORK. Mais Western in loco 4 Mei 60—; 3 Mei 59i/2. CHICAGO, Mai s Mei Juli Sept. Dec. 4 Mei. 537a 52 V, 537. 517, 3 Mei. 53(4 521/3 53 51 Rogge prijsh. Loco 4 Mei. 110 3 Mei. 110— een schotel, om warm op te dienen. cacaopudding Zwit serse!) systeem, met bourbon vanillesaus beide in bussen van 20 ct. Bij Mej. M. MELCHERS, Schiedam. van nabij de Oostpoort, Zondag geopend van 9 tot 1 uur. 'A'X'ï'-v-'U ..S7 Wat de geneesheeren zeggen over de Sanguinose. Ik zal zeker voortgaan met Uw middel voor te schrijven bij de behandeling van bleekzucht en bloedarmoedewant mijne ervaring is dat vele patiënten het gewone minerale staal niet verdragen of niet ver teeren. Het lichte staalgehalte, dat de Sanguinose in organische verbinding bevat, is voor mij eene grootë aanbeveling. Cardiff, Dr. JAMES SULLIVAN. Engeland. Verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten te Schiedam bij KAPPEL- HOF HOVINGH Vlaardingen bij P. STEUTELMaassluis C. VRIJ. Vinuin Sanguinosumin vacuo. De Sanguinose gaat maar aldoor voort zich vrienden te maken. Bloedarmoede, zenuw zwakte, slapeloosheid, gebrek aan eetlust, malaria (binnenkoorts), gedurige vermoeid heid, kortom alle verschijnselen van anaemie en neurasthenie worden snel en afdoende overwonnen door de Sanguinose. Gewoonlijk is tweemaal per dag een eetlepel voldoende. SANGUINOSE kost per flacon fl.50, 6 flacons f8.12 flacons f 15. Wacht n voor namaak Wat tie gebruikers zeggen over <le Sanguinose. »lk ben jaren lang lijdende geweest aan vallende ziekte". Wanneer ik des nachts een aanval had gehad, dan was ik drie dagen lang van streek. Van allerlei heb ik geprobeerd ben onder behandeling geweest van doctoren en professoren, maar ik genas niet. Toen ontving ik den raad om het te probeeren met de Sanguinose; en ik heb vier maanden lang twee eetlepels per dag genomen, met het verrassend gevolg dat ik nu reeds maanden lang geen aanval heb gehad. Ik geef U gaarne volkomen vrijheid mijn naam en mijn dankbetuiging in de courant te plaatsen." JACOB GEERLOF. Den Haag, Iloefkade 538. Den Haag. VAN DAM Co. immn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3