Verkooping Verkooping. Een Mouterij C e M is. MMMel. (MIK, Particulier, beschikbaar D. BAL-GABEL, Huizen. Week's Sterilisator Glazen, Deksels, Ringen. m rr Binnenland. Kunst en Letteren. Adyerteatiën. Vrijwillige Openbare verkoopen i. Een Winkel- en Woonhuis ii. Een Woonhuis Woonhuizen Woonhuizen Woonhuizen Yrij willige Openbare verkoopen: ÉÉR S. C. van Waalwijk van Doorn, Huishoud- en Industrieschool Schiedam en Omstreken. AANBESTEDING. Vereeniging Yanaf heden is het BADHUIS dagelijks geopend, behalve des Zondags 's morgens van 711/2 uur, 's middags „38 op Vrijdag: tot 9 uur, op Zaterdag: 11 Hoogstraat 49, Schiedam, Huishoudelijke artikelen. Hoogstraat 41. Telefoon 322. P J. vnn der SMflrt. n n E MO TIKtt O iÈi.SM.S lacroix er aan herinnerd, dat prinses Stephanie reeds in hare officieele brieven heeft verklaard, geen strijd te willen met de regeering en haar vaderland. Zij wenscht integendeel als bemidde laarster op te treden en zou gaarne zien, dat hare zuster Louise de zaak niet tót het uiterste liet komen en een strijd zou vermijden tusschen de «wettige dochters van koning Leopold en zijn aangenomen dochter, de Belgische monarehiej. De advocaat van prinses Clementine verklaarde namens zijn lastgeefster, dat deze zich geheel en al buiten het proces zou houden. Alleen prinses Louise blijft dus haar treurige rol vervullen I Een geheimzinnige kruiser. Een bericht uit Las Palmas maakt melding van de aanwezigheid in de haven van een kruiser, den «Gross Luca", een schip van geheel moderne constructie en bewapend met 16 kanonnen. De bemanning telt 61 koppen en het schip vaart on der Duitsche handelsvlag. Het is geladen met munitie en hout van Genua via Gibraltar. De eigenaar, een Duitscher, is uit Las Palmas verdwenen. De kruiser zou bestem ming hebben naar Liberia. Een ontzettende hitte heerschtde laat ste dagen in het geheele gebied der Vereenigde Staten. Te Philadelphia zijn gisteren vijf personen doodgevallen, te New-York één. Het aantal der menschen, die door hitte bevangen en dientenge volge ernstig ziek zijn, is buitengewoon erg. Engelsch luchtschip te water ge laten. Onze Londensche correspondent schrijft ons, d.d. 23 Mei. Na lijden komt verblijden. Eindelijk heeft nu de Engelsche natie een ka pitaal luchtschip van eigen maaksel. Zij heeft daar lang genoeg op moeten wachten. De tegen spoed met haar eerste militaire luchtschip, de «Nully Secundus", was verdrietig. Inmiddels stevenden andere naties op dat gebied vooruit. Om niet geheel weerloos in de lucht te blijven, werden toen door tusschenkomst van de «Daily •Mail" en de »Morninh Post" twee Fransche lucht schepen gekocht. Doch een eigen fabricaat was John Buil liever. Welnu, twee jaren geleden liet het Engelsche gouvernement een reusachtig luchtschip, ten be hoeve van de marine, te Barrow op stapel zetten. De samenstelling daarvan werd strikt geheim gehouden. Zelfs de afmetingen daarvan werden verzwegen. Doch nu weten wij er alles van. Want Maandag werd het gevaarte «te water" gelaten, wat op zichzelf iets nieuws is. Het «big gest airship of the world", kan namelijk door twee groote waterbakken voor ankeren op het water drijven, terwijl die bakken voor de lucht vaart geledigd worden. De lengte van den ballon, van een bijzonder alumunium-allooi vervaardigd en met zijde over dekt, is 512 voet, terwijl de grootste doorsnede 48 voet bedraagt. In den ballon zijn 17 gaszak- ken, wier gezamenlijke inhoudsmaat 700,000 kub. voet bedraagt. De voorsteven is stomp, de ach tersteven puntig. Het luchtschip heeft drie schroe ven twee voor en een van achteren. Om den achtersteven zitten vier stuurmiddelen, in den vorm van boekenhangers, twee verticale en twee horizontale. De beide schuitjes hebben den vorm van gondels en zijn door een overdekten gang verbonden. Daarin is plaats voor een bemanning van 22 koppen. De beide motoren hebben heb. ben elk een sterkte van 200 p.k. Het gevaarte kan 21 tonnen oplichten, zal van draadlooze tele grafie worden voorzien en kostte bereids f492.000. De Engelsche zee-officier N. F. Usborne heeft het commando over deze laatste toevoeging aan Engeland's zeemacht en onder zijne leiding zul len binnenkort proeven met 't lang verbeide lucht schip worden genomen. Kant en klaar, zal het driemaal zooveel kosten als het Clement-Bayard-luchtschip, verleden jaar October door tusschenkomst van de «Daily Mail" voor het Engelsche leger aangeschaft. En het is nu maar te hopen, dat de Engelschen met dit eigen fabricaat succes mogen hebben. Derhalve verdient het een beteren naam dan «Mayfly" (Mag-vlieger), door het publiek van Barrow aan het luchtschip gegeven. (Tel.) Zustermoord. Om 8 uur in den morgen van Woensdag werden de bewoners van een huis te Angers opgeschrikt door hevig geschreeuw De voorbijgangers keken op en zagen nu, hoe op de tweede verdieping de luiken werden openge worpen en een doodelijk verschrikte vrouw jam merend, met losse haren aan het venster verscheen. Achter haar stond een man, die, langzaam en met de regelmaat van een klok, een zware bijl op het hoofd der ongelukkige liet neervallen. Voor de buren en de voorbijgangers haar hadden kunnen helpen, had de man zijn zuster want die was het met een zwaren hamer en eenige schop pen met zijn hak afgemaakt. Tot de toesnellen de buren riep de moordenaar eerst«Nader niet, of ik schiet 1", maar hij eindigde met zich ge vangen te geven, geheel versuft. Het motief tot de verschrikkelijke daad is nog niet opgehelderd. Het slachtoffer heette Lhermitle en was een te Parijs vrij goed bekende schilderes. Haar broer Eugène Lhermitle, voerde niets uit en was van een gierigheid, die aan het fabelachtige grensde. Het wordt daarom mogelijk geacht, dut de man. ge- delequdibreerd van nature, zijn zuster vermoord, omdat hij spijt had van een belofte, een studie reis naar Holland voor haar te zullen betalen Kerktoren te Troyes ingestort. Eergisternacht, ongeveer te twee uur, zakte een gedeelte van den toren der oude Sint Janskerk te Troyes in en een paar uur viel de rest van het gebouw met een oorverdoovend geraas, op de omringende huizen. Persoonlijke ongelukken vie len daarbij niet te betreuren. Bij wijze van voorzorgsmaatregelen waren reeds al de ge bouwen in den omtrek ontruimd. De klokken rnsten thans op den zolder van een banketbak kerij, ter hoogte van zes meter. De Sint Janskerk is een historisch monu ment, staande onder het beheer van ministerie van Schoone Kunsten. Zij bevat vele kunst schatten, o.a. een tafereel, voorstellend het doop sel van Christus, door Mignard, waarvoor de keizer van Oostenrijk in 1815, anderhalf millioen francs schonk. De klokken van de oude kerk heb ben bij vele historische en plechtige gebeurtenis sen geluid, o.a. bij het huwelijk van Isabella van Beieren met Karei den Zesden in 1401. Algemeene arbitrage. Het Tweede Kamerlid Hugenholtz heeft aan den minister van buitenlandsche zaken de volgende vragen gericht Heeft de regeering haren wensch te kennen gegeven aan de regeering van de Vereenigde Staten van Amerika, om, evenals Engeland en Frankrijk, beraadslagingen te voeren over een nlgemeen arbitrage-verdrag, hetwelk alle geschil len zal omvatten die met ons land zouden kunnen rijzen, en, indien niet, is de regeering voornemens dien wensch alsnog kenbaar te maken (Het Volk) Het nieuwe lid van de algemeene Rekenkamer. De Haagsche correspondent van de «Leeuw. Ct." schrijft o.a. De heer A. J. Stumpff Jr., door de Tweede Kamer reeds bij eerste stemming aangewezen als de candidaat voor de vacature-Le Bron bij de Algemeene Rekenkamer, begon in 1882 als 2e klerk zijn ambtelijke loopbaan bij het staatscollege, dat hem nu binnen enkele dagen, naar anciënni teit en naar levensjaren, als zijn jongste lid zal mogen begroeten. Na in 1886 tot le klerk en in 1891 tot adjunct commies te zijn bevorderd, volgde in 1897 zijn benoeming tot commies. Was reeds zeer spoedig gebleken, dat de Rekenkamer in den heer Stumpff een ambtenaar van zeer buitengewone gaven aan zich had verbonden, zijn bevordering bij keuze in 1907 tot den rang van referendaris was een bewijs te meer, dat het college prijs stelde op het behoud van dezen verdienstelijken staatsambtenaar, die eenigen tijd te voren door minister Bergansius was aangezocht om op te treden als chef van de afdeeling comptabiliteit aan het departement van oorlog. In 1864 geboren, ziet de heer Stumpff op 47- jarigen leeftijd een ambtelijke carrière bekroond, die ongetwijfeld evenzeer schitterend als voor- Spoedig mag genoemd worden. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Baron Sweerts, die een achttal dagen geleden naar Zwitserland vertrok, teneinde zijn daar te lande om gezondheidsredenen vertoevende dochter te bezoeken, is te 's Gravenhage teruggekeerd en heeft gisteren zijn ambtswerkzaamheden hervat. De aan de betrekking verbonden ambtswoning naast het provinciaal gouvernementsgebouw, zal in Juni ter beschikking van den Commissaris komen aangezien de familie van wijlen zijn ambts voorganger mr. Patijn, het woonhuis in het Korte Voorhout te 's Gravenhage de volgende maand zal verlaten. Een koninklijke daad. Men meldt ons uit Amsterdam De heer en mevrouw I. C. I. Drucker-Fraser hebben een nieuw blijk gegeven van hunne aan hankelijkheid aan het vaderland, door de schen king, voorloopig inbruikleen, eener niet hoog ge noeg te waardeeren verzameling kunstwerken van Jozef Israels, aan het Rijksmusem te Amster dam. Het zijn er niet minder dan zeventientwaalf schilderijen en zeven aquarellen. Wie rekening houdt met de vroeger door den heer en mevrouw Drucker aan het Rijksmuseum in bruikleen ge geven, later aan den Staat in eigedom geschonken collectie werken van onze moderne meesters, voor de plaatsing waarvan een nieuwe aanbouw aan het Rijksmuseum is noodig geweest, eene collectie die onze groote Haagsche school en onzent thans vertegenwoordigd doet zijn op een zóó schitteren de wijze, als wel nergens elders in een openbare verzameling, kan er bij voorbaat van verzekerd zijn, dat deze nieuwe aanwinst den grootmeester dier school in het beste, dat hij gewrocht heeft) zal te bewonderen geven. Het is een heugelijk feit, dat waar wij wel eens, toch ook door de fortuin uitverkoren col- lectionneurs, zien zwichten voor de verlokking der stijgende prijzen uit het buitenland voor hun eigendom geboden en zoodoende representatieve werken van onze meesters naar den vreemde ver huizen er anderen zijn, die er vreugde in scheppen, van hun kostbaar eigendom te scheiden om het tot duurzaam bezit te maken van onze Natie. Wij zullen niet verzuimen zoodra de kunst werken ter bezichtiging zijn over dit vorste lijk geschenk naders te vermelden. Wij kunnen er thans nog van zeggen, dat de werken stam men uit 's Meesters werkzaamheid, gedurende de laatste kwarteeuw. O. a. is er de Joodsche Brui loft bij, die indertijd terstond in het bezit van den heer Drucker is overgegaan en in het open baar alleen te Londen op de Guiid-Hall-tentoon- stelling is geëxposeerd geweest. (N. R. Ct.) AGENDA VAN VERGADERINGEN ENZ. Schiedam. Zondag 12£ u. Bondsgebouw. Matinee Harmonie orkest «St. Ambrosius". Dinsdag 30 Mei. 2 u. Gemeenteraad. Woensdags 24 u. Stedelijk Museum. Doeleplein. Rotterdam. Zaterdag 27 Mei 8 u. Gr. Schouwburg. Maifest- spiele «Fidelio." van De Notaris W. A.VAN DOLDERDz, te Schiedam, zal, bij veiling op Vrijdag 2 Juni 1911, des voormiddags te elf uren, en bij a f s 1 a g op Zaterdag 10 Juni 1911, des avonds te acht uur, beide keeren in het Gebouw „Musis Sacrum", aan de Lange Haven te Schiedam, en erve met kelderverdieping en open grond en bovenwoning met afzonderlijken opgang, te Schiedam aan de Hoogstraat no. 28, groot 73 centiaren. In eigen gebruik. Grondbel. f 24.31, Straatbel, f9.69. en erve met tuin en achteruitgang, te Schiedam aan den" Oostsingel no. 41, groot 259 centiaren- In eigen gebruik. Grondbel. f 11.20. Straatbel' f 4.29. Ill en IV. Twee (elk afzonderlijk te veilen) en erven met open grond, aan voormelden Oostsingel, nos. 75 en 77, samen groot 374 cen tiaren No. 75 verhuurd voor f2.90 per week, No. 77 voor f2.70 per week. Grondbel. f 7.46. Straatbel, f 2.91 per huis. V en VI. Twee (elk afzonderlijk te veilen) en erven met open grond, te Schiedam aan de Villastraat, nos. 90 en 92, samen groot 140 centiaren. :,lk huis verhuurd voor f2.50 per week. Grondbel. f7.48. Straatbel, f2.97. VII en VIII. Twee (elk afzonderlijk te veilen) en erven met open grond, aan voormelde Villa straat, nos. 101 en 105, samen groot 124 centiaren. Elk huis verhuurd voor f 2.50 per week. Grondbel. f7.48. Straatbel, f2.97. Aanvaarding en Betaling: perceel I, 15 Juli, overige perceelen 3 Juli 1911. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag in de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12, en des namiddags van 2 tot 5 uren. op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat 30, Schiedam. De Notarissen W. J. DROOGLEEVER FOR- TUIJN te Rotterdam en W. A. VAN DOLDER Dz. te Schiedam, zullen bij veiling op Vrjjdag 2 Juni 1911, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 10 Juni 1911, des avonds te acht uren, beide keeren in het Gebouw „Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, en erve, voorzien van een eest, en bevattende vloer, denning en drie zolders, te Schiedam in een gang uitkomende aan de Noordvest no. 121A, groot 201 centiaren. Grondbelasting f 11.60. Straatbelasting f2.25. Aanvaarding en Betaling: 1 Juli 1911 of vroeger. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12, en des namiddags van 2 tot 4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te be komen ten kantoren van genoemde Notarissen, Geldersche Kade 11, Rotterdam en Nieuwstraat 30, Schiedam. Hoerenhuizen, Woon- en Winkelhuizen, Fabriekspanden, Terreinen voor Bundel en Industrie, Bouwgrond, enz. Inlichtingen verstrekt makelaar Singel 64 (hoek Tweede Tuinsingel). Momenteel Particulier- en Ba kkupitaal tot elk bedrag beschikbaar voor eerste hypotheek tegen till(jke rente Het BESTUUR der H. en I.-SCHOOL is voor nemens op 14 Juni e.k. aan te besteden de levering van Grutters-, Koloniale-, Drogist- en Zuivel-waren. De voorwaarden van inschrijving liggen van 1 tot 7 Juni aan de School ter inzage iederen werk dag des morgens van 1012 uur. Biljetten en monsters worden ingewacht tot 8 Juni e.k. aan de School Prins Mauritsstraat 7. HET BESTUUR. IJ vuwi nuuuiuulB JÉ11F steeds in ruime soTteering voorhanden. hebbende een groot bedrag, wenscht dat te be leggen in Eerste Hypotheken. Rente 4 of 4'/4 procent. Br. lett. D. R., Ad vert. Bur. D. Y. A LTA, Den Haag. .RECETTES BOKKEN. Alleenverkoop voor Schiedam en omstreken. ZVERQflrfDSTOFFE/t IEKE/1VERPL: flRTWELE/1 BREUKCiflMbEN n Voor de Maand Juni "b een RUIME KEUZE in verschillende soorten ter eere van HET HEILIG HART VAN JEZUS. H. K. Boekhandel GEBÏt. VINK, Hoogstraat 49. dat door een Ieder, onverschillig welk beroep hij uitoefent, ook bij zijne dage- lijksche werkzaamheden gemakkelijk kan worden waargenomen. Zeer aangename bezigheden, die zonder eenig risico Ieen flinke verdienste oplevert. Aanbiedingen onder Motto Reéel a/h Adv. Bur. MAX R. NUNES, Amsterdam VOOR

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 6