I Afslag Verkooping. dijk Kif en Inflri ..MT.PLICHTEMDE." II t. Woon H.195. SCHIEDAM. Lanp Nieuwstraat 91 Effecten Coupons Wissels. INCASSO-BAiVK, NATRON Kleine Adyerteniiëfl Marinns f altais van fler Hepen, Het zuiver en latnrlüt Bronwater ra ra s ra ra Adverteert Rechtzaken. Correspondentie. Adyertentiën. Yrij willige Openbare i. Een Winkel- en Woonhuis ii Een Woonhuis ui. Een Woning iv. Een Winkel- en Woonhuis v. Een Woning vi. Een Woning Woningen Eau Minerale Naturelle DU POTTELBERG. 0H0H0H0H0H0I30H0H S Algemeen verzekert men, dat het 0 H 0 £3 0 S3 0 uit SMIT's Bakkerij, H H R. K. Kiesvereenisring DONDERDAG 8 JUNI 1911, Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo. Opent op overeen te komen voorwaarden HANDELSCRE- DIETEN aan geaccrediteerde handelaars en industrieclen. Lotisico. Voor het kantongerecht te 's-Gravenhage had den zich Zaterdag te antwoorden, beklaagd, we gens overtreding van de Loterijwet de heeren J. G. H., directeur en W. H. P., mededirecteur van de Maatschappij «Lotisico". Aan hen werd ten laste gelegd, det zij tusschen 20 en 25 October 1910 te zamen hebben verkocht en afgeleverd of doen verkoopen en doen afleveren een aantal klassikale aandeelen in eene loterij, zoogenaamde premie-coupons, met mededinging naar prijzen of premiën in geld, tot het aanleg gen of houden van welke loterij geen toestemming was verleend. Voor het bekomen van de prijzen of premiën werden de kansen bepaald in verband met de trekking der Staatsloterij. De beklaagden erkenden verschillende stukken, door hen obligatiën genoemd, te hebben verkocht, aan den heer J. Vlietstra, ambtenaar ter grifie van de Haagsche rechtbank, hoofdagent van »Le>- tisico." Wat betreft de echtheid van stukken, welke door zekeren Aay, ontslagen beambte van «Lotisico,zouden zijn gekocht, daaromtrent kon den bekl. niets erkennen. Een twee-tal getuigen werd gehoord, n.l. lo. de heer J. Vlietstra voornoemd, die mededeelingen deed omtrent hetgeen hij gekocht had, welke mededeelingen hierop neerkwamen, dat hij ge- heele couponbladen kocht, welke echter de maatschappij weer geheel of ten deele terugkocht in verband met de al of niet plaatsing van de coupons, zoodat de maatschappij de obligaties in bezit hield en 2o. de heer E. H. Wortman, be ambte der maatschappij, die namens deze was opgetreden bij den verkoop aan den heer Vlietstra. De ambtenaar van het openbaar ministerie be schouwde het feit, waarvoor beklaagden terecht stonden als ongeveer hetzelfde als waarvoor bekl. H. reeds vroeger werd veroordeeld. Beweerd werd wel, dat 't hier geen verboden loterij betrof, maar eene premieleening, en dat geen afzonderlijke coupons werden verkocht, maar alleen geheele obligatiesdoch Z. Ed. A. achtte die koop van obligatiën een schijnkoop, daar alleen de coupons maar werden verstrekt, 't Ging dus z.i. niet aan, hier te spreken van eene obligatieleening. 't Gold hier een verboden loterij. En wat nu de straf betreft, welke zou moeten worden opgelegd, wees de ambtenaar er op, dat de vraag rees, of hier een geldboete wel zou helpen. De maatschappij zou de boete betalen en de bekl. gevoelt het dan niet dat hij gestraft wordt. Hij gaat steeds door met zijn handelingen. Na dit zal hij weer met een ander systeem komen. In verband met vroe gere veroordeeling vorderde het O. M. thans ver oordeeling tot principale hechtenis, voor den eersten bekl. voor den tijd van twee maanden, voor den tweeden bekl. van één maand. Mr. Denekamp, als verdediger optredende, pleitte dat het hier gold de uitgifte van stukken betref fende de seriën »A, B of C, of wat dies meer zij" van «Lotisico", waaromtrent bij rechterlijke uit spraak is beslist, dat zij, als aangelegd vóór 1 Juli 1905, wettig aangelegd zijn. De ambtenaar van het O. M. had te bewijzen, dat het hier gold geen wettig aangelegde loterij. En nu is hier in dagvaarding niet gesteld, dat de onderwerpelijke stukken niet tot genoemde seriën «of wat dies meer zij" behooren. Pleiters grief ten deze was dus, dat geen strafbaar feit is ten laste gelegd. Het element van het strafbare feit, dat de ver- eischte toestemming ontbreekt voor het houden der loterij was niet aanwezig. De beklaagden hebben niet erkend, dat zij geen toestemming hadden voor het houden van eene loterij, zooals dat hun wordt ten laste gelegd in de dagvaar ding. Voorts betoogde pl. dat het hier ook geen schijn koop gold, zooals de ambtenaar meende. Bij speculaties in de financieele wereld is het algemeen gebruikelijk, dat de effectenhandelaar bij verkoop van stukken aan anderen, zelf deze stukken in bezit houdt. Ook trachtte pleiter duidelijk te maken, dat alles wat de maatschappij «Lotisico" doet, alleen is om risico te dekken en de handelingen van bekl. piijzenswaardig zijn. Van een aandeel in een loterij kan hier geen sprake zijn; er is geen overeenkomst geteekend. Ten slotte kwam pleiter nog tegen de meening op van den ambtenaar van 't O. M., dat hier geen geldboete, maar principale hechtenis zou moeten worden opgelegd. Ten onrecht had het O. M. rekening gehouden met het aantal keeren dat bekl. reeds hier terechtstond, maar daarbij diende er ook op te worden gelet, dat niet elke vervol ging tot eene veroordeeling heeft geleid, en met het aantal veroordeelingen toch alleen had men te rekenen. Uitspraak Zaterdag 17 tj^zer." 11. L. De: nieuwe Vissehorijwet ;tree|d!fc 1 Juli a.s. in werking. Voor akten moet ge u op. het Stadhuis vervoegen. B.. S. Van die reis van Prins Hendrik naar Texel vindt u in ons blad gleen melding' gemaakt, omdat zulks geschiedt volgens afspraak met andere dagbladredacties. De omgeving' van Z. K. H. houdt er een eigen verslaggever op, na, n.l. den man van de „N. R. Crt.". Andere verslaggevers zijn opzettelijk buitengesloten. A. te Kethel. Omtrent de Paleisloten is nog' niets naders bekend geworden. Tot onze diepe droefheid overleed heden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, te Vught, onze dierbare Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 75 jaren. W. F. M. VAN DER HEIJDEN. A. H. C. VAN DER HEIJDEN, Reu en Kinderen. Schiedam, 5 Juni 1911. op ZATERDAG 10 JUNI 1911, -s avonds 8 uren, in «Musis Sacrum" te Schiedam van Hoogste bod. Een Mouterij a/d Noordvest no. 121A f 925. Een Winkel- en Woonhuis a/d Hoog straat no. 28 - 3240. Een Woonhuis met tuin a/d Oostingel no. 41 -1690.— Een Woonhuis met tuin a/d Villastraat no. 90 -1360.- Een Woonhuis met tuin a/d Villastraat no. 92 -1360.— Een Woonhuis met tuin a/d Villastraat no. 101 -1300.- Een Woonhuis met min a/d Villastraat no. 105 -1280. Alles te Schiedam. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van den Notaris W. A. VAN DOLDER Dz., Nieuwstraat 30, Schiedam. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. te Schiedam, zal bij veiling op Vrjjdag 9 Juni 1911, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 10 Juni 1911, des avonds te acht uren, beide keeren in het Gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Ilavcn te Schiedam, verkoopen en erve met open plaats, keuken en loodsje, te Schiedam aan de Hoofdstraat no. 155, groot 74 centiaren. m Verhuurd voor f7.- per week tot 1 April 1914 met nog 5 optiejaren. Grondbel. f 14.96. Straatbel, f5 94. en erve met open plaats, tuintje en achteruit gang, te Schiedam aan de Hoofdstraat no. 173, groot 74 centiaren. Het huis is van gas- en waterleiding voorzien en bevat beneden: voorkamer en achter kamer, beide met marmeren schoorsteenmantels, benevens keuken, boven: twee kamers, en daarboven zolder. In eigen gebruik. Grondbel. f 16.88. Straatbel. f6.69. en erve met open grond, achter perceel II, in een gang uitkomende aan de Hoofdstraat no. 1716, groot 72 centiaren. Verhuurd voor fl.60 per week. Grondbel. f5 22. Straatbel, f2.04. en erve met open grond, te Schiedam aan de Ploegstraat no 18, groot 40 centiaren, met een onverdeeld aandeel in een erf met overdekte poort aldaar. Verhuurd voor f2.50 per week. Grondbel. f8.23, Straatbel, f3.27. en erve met achteruitgang, te Schiedam aan de Dwarsstraat no. 47, op den hoek van de Maasstraat, groot 33 centiaren. Verhuurd voor 12.— per week. Grondbel. f 5.22, Straatbel, f2.07. met overdekte plaats en erve, aan voormelde Dwarsstraat no. 43, uitgang hebbende iif de Gasstraat, groot 41 centiaren. Verhuurd voor f 1.75 per week. Grondbel. f5.17, Straatbel, f2.04. VII-XII. Zes (elk afzonderlijk te veilen) en erven met open grond, te Schiedam in de Wilhelminastraat nos. 12, 14, 16, 18, 20 en 22, te zamen groot 286 centiaren. Verhuurd voor f7.30 per week. Grondbel. f22 37, Straatbel. f4.39B. Aanvaarding en Betaling: 3 Juli 1911. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag n de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12, en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat 30, Schiedam. }Een nette BURGERWONING, omtrek Singel, te koop gevraagd. Brieven, met prijsopgave, niet van tusschen- personen, onder letter D, bureau dezer courant. Alom Weclerverkoopers ge vraagd voor AdresCatalonië, te Tilburg. Hoofdagentscliap voor Holland en Koloniën. het gezondste en smakelijkste voedsel is. 's avonds 8 uur, in den R. K. VOLKSBOND. AGENDA Candidaatstelling voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Voorl. bespreking omtrent de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. Namens het Bestuur: P. HEILKER, Secretaris. in de Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. Per V» kilo-bus* f l.OO 7« kilo-bus - 0.55 hilo«bus - 0.25 Volgestort Kapitaal f 8.000.000 Reserve f 1154 200 biseht van uwen Winkelier- ZUIVEI* i: SODA in 1-1 li. ilo pakje. Het beste en voordeeligste Waschmiddel voor ALLE huishoudtdijk grebmilt. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Neemt LT dagelijks een likeurglaasje Dr. Hoinmel's Haematogen onmiddellijk voor den hoofd, maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing I Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. Gevraagd Een net meisje voor halve dagen. Zich aan te melden 's middags na 4 uur, Singel 65 over den Tweeden Tuinsingel. Te koop gevraagd een Heerenrijwiei, met goede binnen- en buitenbanden. Br. fr., met opgave van den prijs, letter R., bureau dezer cou rant, OP D. C. KOK Jr., GRAETZINLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4