Jt Mn Kroon", VEEN's Poetsextract Adverteert sterkste, ie teste, ie pMtteljjtste WASCHiVfACHINE. Kleine Aflyerientiën. BENDER Co., Westvest 46. Een keer slechts Be Uitverkoop in ons Mug-Filiaal Ijj. Jederlaud", HOOGSTRAAT 250, MODERNE COSTUUMS, 4.00, 5.00- en 6.00 Gulden. ALLEEN in ons Kleeding-Filiaal Mij. „Nederland Hoogstraat 250, tegenover de Staiuissteeg, fifltt bj CACAO Openbare Pr oef wasch Advertentiën. Een goed teeken is het, dat ik voortdurend klanten terugzie, die al meer Spiegels, Schilde rijen, Lijsten of Teksten bij mij gekocht hebben. Magazijn Kipstraat 19, ROTTERDAM. P. O. v. d. LEER. de meest délicieuse drank. De kuip is ONVERWOESTBAAR teakhout. G. A. v. ALMEN, Rotterdam. van zal nog eenige dagen duren wegens den nog enormen grooten voorraad Goederen. tegenover de Stadhuissteeg, ROTTERDAM. De Costuums, Regenjassen, Pantalons i en Overjassen, welke allen min of meer door brand en water beschadigd zijn, door den brand in ons HO*>FD- MAGAZIJN, Achterburgwal te Amsterdam, worden thans uitverkocht tegen taxatie-prijzen van den Expert, den heer Broekman. Heden weder afgezonden naar ons filiaal Hoog straat 25 0, Rotterdam, een groote partij alle eenigszins door water beschadigd; in de kwaliteiten van 16, 20 en 21 Gulden, welke wij nu verkoopen voor COSTUUMS eenigzins door brand beschadigd, Prima Engelsche en Fransche Stoffen, Deze goederen zijn verkrijgbaar vanaf Zaterdag ïi1 9 uur s morSens' Zondags geopend van 9 tot 12 uur, alle werkdagen geopend 's morgens 9 uur. ontving, ziet er begrijpelijk allerdeerlijkst uit, doch verkeert niet in gevaar. De agent Brouwer kon naar huis vertrekken. Hij heeft een hagelschot in de kaak. Dit schot is dus van den kant der Kattenburgers gekomen. Voslambert heeft een schotwond aan de kuit; is dus evenmin ernstig verwond. Zoo spoedig de eerste alarmeerende berichten het Binnengasthuis bereikten, werden oogenblik- kelijk twee operatiekamers van het noodige ge neeskundige personeel voorzien, terwijl een derde zaal in gereedheid werd gebracht. Een zestal ge- neesheeren hielden zich beschikbaar, terwijl ook een wachtzaal als verbandkamer werd ingericht. Zooals uit het bovenstaande reeds bleek, voerde prof. Rotgans persoonlijk de ernstige operaties uit. Naar wij vernemen, zijn gisteren door de troepen 600 schoten gelost. Woensdagavond verscheen in de bladen een oproep van de reederijen, waarbij werkwilligen worden opgeroepen zich heden (Vrijdag) aan te melden. Deze oproep is tot Donderdagavond verschoven, naar wij vernemen, op verzoek van den burge meester, om elk opstootje te vermijden. In antwoord hierop is een manifest van de bootwerkers verschenen, waarin o.m het volgende wordt gezegd »De patroons hebben ons om den tuin geleid. De onderhandelingen zijn afgesprongen. De patroons hebben deze zoolang gevoerd tot de feestelijk heden^) voorbij waren en in den afgeloopen nacht hebben de handlangers van het patronaat, de politie en de militairen, de Oostelijke eilanden in rouw gedompeld.'' Na aangespoord te hebben geen werk te ver richten, wordt ten slotte gezegd: »Van af morgenochtend wordt niets geen werk meer verricht in de Amsterdamsche haven en moet dus al het particuliere werk stilstaan." Gisteravond werd uit Amsterdam gemeld Het is nu 9 uur in den avond. Ruim een uur heb ik door het eilandenkwartier rondgeloopen. Zóó gezien is de toestand onrustig. Op het Kat tenburgerplein, waar de soldaten in grooten getale aanwezig zijn, is het druk. De groote eetketels met nog wat eten er in staan midden op het plein. Een sterke bezetting vóór de straten kijkt scherp toe op den gaanden en komenden man. De infanteristen loopen twee aan twee door de straten. Groote troepen soldaten hebben hier en daar, onder leiding van een officier, post gevat. Vooral in de kleine Kattenburgerstraat is het aantal soldaten groot. Voor het politiebureau op de Kattenburgerkade zitten de soldaten. Hier staat een auto-ziekenwagen. Om 8 uur kwamen 100 man infanterie een detachement van het 5e regiment, gestationneerd in de Oranje-Nassau- kazerne de surveilleerende troepen versterken. Op het Mariniersplein weer veel soldaten. Ze zitten op banken, de geweren staan in rotten. Bij de Marinierskazerne weder een auto-zieken wagen. In de straten zitten de menschen op de stoepen en redeneeren over de onlusten van den nacht. Te 11 uur gisterenavond seinde onze correspon dent dat alles rustig was. Bij een onderhoud met het bestuur der zeelie den werd meegedeeld, dat de sleepboot Ivlara met 200 werkwilligen per Rijnaak van Rotterdam over Vreeswijk langs het Merwedekanaal te Amsterdam is aagekomen. Nu de bootwerkersvereeniging aanmaant tot het neerleggen van het werk, verwacht men staking der werklieden van alle categoriën, die buiten uren en contract werken. Alle bpoten, ook laadbooten zullen dan stilliggen en de veemarbeiders zullen dan mede staken. Het huis van den Zeeliedenbond is nog steeds bezet. Drie Raadsleden hebben tot den burgemeester het verzoek gericht deze bezetting op te heffen. Een der bestuursleden, die in het huis van den Bond woont, wordt op deze wijze verhinderd met zijn medebesturen te confereeren. De burgemeester zei een onderzoek toe. Door de scheeps- en bootwerkersvereeniging Recht en Plicht en de afdeeling Amsterdam van den den Zeeliedenbond is aan den burgemeester een brief gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen het ongemotiveerd optreden de politie en militairen. Ze verzoeken maatregelen te nemen dat een ernstig onderzoek wordt ingesteld. België. Reuter seint uit Brussel De bond van reeders heeft een besluit aange nomen, waarin de, vroeger, in zake loonen, ge nomen beslissingen gehandhaafd worden. De Red. Star Line heeft zich zonder voorbehoud bij dit besluit aangesloten. Engeland. De onlusten te Manchester hebben zich gister, hoewel op kleiner schaal, herhaald. De toestand is iets orderlijker geworden, terwijl Asquith vol hoop zijn onderhandelingen met arbeiders en pa troons voortzet. Intusschen is toestand in Lancashire ernstig ge worden, verschillende groote katoenfabrikanten hebben hun bedrijf moeten stopzetten. Daardoor zijn duizenden werkeloos. Te Huil hebben de onlusten zich herhaald. Te Glasgow begint schaarste aan voedsel te komen. De handelaren in levensmiddelen hebben daarom de bemiddeling van den minister van handel ingeroepen. Asquith is bereid namens het departement te komen onderhandelen en de ree ders hebben gistermiddag zijn aanbod overwogen. HOFLEVERANCIERS. FABRIïiK TE SNEEK. WMÈB ÉSï?sö«*2é in de is do Het raderwerk, dat geheel op kogels loopt, van OS breekbaar gereedschapsstaal vervaardigd. Scheuren, slijten ot roesten is totaal onmogelijk. Naboenen, nazien of beekpoeder ge heel onnoodig. Wascht alles zuiver schoon in vijf minuten* Veel gezonder daar ze geen vuile dampen uitlaat. Veel Zindelijker Uw wasch in eigen huis te doen. Betaalt zichzelve in korten tjjd doordien Uw goed niet sljjt en Uw tjjd en arbeid uitspaart Twee jaar schriftelijke garantie. A contant en op afbetaling zeer gemakkelijke conditiën. lederen DINSDAG van 2 tot 4 uur in lie t Depót Groote Markt 23, SCHIEDAM, waartoe iedere buisvrouw in haar eigen belang wordt uitgenoodigd om de machine in werking te zien. Waarom verkiest men het heer lijk Krop- en Kneipp- brood uit SMIT's Bakkerij, boven alle anderen Omdat 't zoo voedzaam en smakelijk is. Te koop gevraagd een Heerenrijwiel, met goede binnen- en buitenbanden. Br. fr., met opgave van den prijs, letter R., bureau dezer cou rant. Koopen en verkoopen Effecten. Verzilveren Coupons. Sluiten Prolong-atiën. Incasseeren Wissels en Kwitantiën. Koopen en verschaffen Buitenlandsche Wissels. dat er, voor al wat men noodig heeft in Goud, Zilver, Diamanten, Paarleii, Koralen, Horloges, Klokken, Pendules, Barometers, enz. geen beter adres is dan SCHREUDER BAKSTEEN. Ook voor alle Reparation aan boven genoemde artikelen is er ge o n beter- adres dan SCI1REUDEH BAKSTEEN, Juweliers, Horlogemakers, Binnenrotte 1/0, Rotterdam. Telefoon 3807. 5 korting a contant. (319) behoeft U onze etalage's te bezichtigen om U te overtuigen van de lage prijzen en kwaliteiten in de Magazijnen van Ongeregeld Schoenwerk. GEDEMPTE SLAAK 75 (over gebouw Voorwaarts") NOORDMOLENSTRAAT 4 (3de huis vanaf Noordplein). De grootste keuze in modellen en ledersoorten. Concurrentie onmogelijk. f2.90 en f3.80 (nog enkele maten). Pantalons f0.56, 0.89, 1.15, 1.31, 1.56, 2.38. Demisaisons en Overjassen 18.— 20. voor f2.90 3.80 5.30 7.20 8.30 Regenjassen prima Engelsche kwal. Yan f i8.— 24.-- 28.— 32 voor f7.20 9.30 11.2013.60 Nog eenige ZWARTE JAQUETS en GEKLEEDE COSTUUMS eenigszins door water beschadigd nu voor f5, 6, 7 en 8. Deze goederen zijn weder allen voorradig Thans uit ons HOOFDMAGAZIJN afgezonden een partij allen geschikt voor COSTUUMS, PANTALONS en OVERJASSEN. Deze COUPONS worden verkocht voor een VIERDE dei' waarde. van f 14.00 16.00 1800 21.50 Coupons voor Costuums voor f3 30 4 60 5.30 6 43 HUUJüian^j-ï. a Gemaakte Heeren- en Kinderkleeding

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4