VËEN's WATTEN iio\iii's iiAizi SPAARBANK TE SCHIEDAM. De internationale zsflictataiiiii. Poetsextract ÉEsïhssSSé Gemengd Nieuws. Posterijen en Telegrafie. Uitlotiiigeii. Scheepvaart. Advertentiën. CAO A de meest délicieuse drank. i 1. WW is- o.r>r» o.33 Koninklijke Nedcrlandsche Cacaofabriek Helmond. Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat). geopend eiken Maandagavond van 71/t—81/» uur. "Vergiftiging. Men meldt uit Heerenveen. De justitie is naar Oldemaitkt vertrokken om een onderzoek in te stellen' naar een plotseling sterfgeval1 aldaar. Twéé geneesheeren zijtn mee- gegaan. Het glevali betreft vermoedelijk de ver giftiging van een gehuwde vrouw. Afschuwelijk. Er is in de: nabijheid van Groningén te KostverToren, in Februari 11., iets afschuwelijks gebeurd, stóhrijft de „N. P. G. Ct." Sijtsfce de J. had een kind van 3 maanden. Het kind stierf. Doktoren verklaarden, dat het stum pert'je aan moedwillige verivaarloozing en aan honger gestorven was. Maar toieln kwam het vreeselijke. De moeder wferd ondervraagd'. Zij vertelde: ik heb acht kin deren gehad, allen zijn gestorven. Zij1 was in die. verzekering voor die kinderen. Er ging e,en rilling door de zaal. Ontvlucht. De milicien P. te Assen, die een kapitein een ketel met soep naar het hoofd wierp, zoodat de inhoud over diens uniform vloeide, is door verbreking van een der tralies uit zijn cel ontvlucht. Men zoekt hem te vergeefs overal. Vr ouwel1 ijke predikante. Voor ongeveer drie weken is, als eerste vrouwelijke predikant in Nederi'and, mej. Anmi© Zieirnike door de! Doops gezinde Sociëteit tot het predikambt toegelaten. Naar de „Zutph. Ct." verneemt, zal mej. Zernike Zondag 30 Juli a.S. in d© Doopsgezinde kerk aldaar voor het eerst in heit' openbaar een predik beurt vervullen. Gevaarlijke zwanen. Een hieer voerde aan het PrinsenbofWeirk te Haarlem de zwanen in den singel'. Toen hij bet laatste gegeven bad, kwamen twee zwanen uit het water en beten hem in de lleege hand, Er watten, nog al veel kijkers bij: gekomen, die den heet aanrieden, hard weg 'te ltaopen. En toen zag men eien koddig tooneol. De zwanen pakten ieder een pand van zijn jas en lieten zicih zoo voorttrekken, tot ten sitotte het publiek hielp en de heer van zijn vervolgers bevrijd werd. Nekkramp. Te Haariemmer-m eet heeft zich bij ©en 15-ja,rig jonginensch een gfevali voorge daan van nekkramp met dojodeïijken afloop.. Dit jaar zijn daar reeds zes personen aan die ziekte bezweken. Aangespoeld. Woensdagmiddag is op het Noordeistrand van Terschelling, tusschen de kilo- me-terpalen 16 en 17 aangespoeld de bovenbrug van een groote stoomboot, waarschijnlijk van Duilicht- nationaliteit. Het kompas was er uit gespoeld, doch de magneten wapen nog alle aan- wezig. Genoemde inistrumcntein waren van Bre in enshaver.sch fabrikaat. Gisterenmiddag is nog aangespoeld een lijk, dat slechts kort in zee gelegen heeft, van een zwaar gebouwd persoon 1.75 meter tong. Klee ding wollen net-flanel, tricot onderbroek, Jaeger sokken gemerkt T. R. 3, grijsbruin geruit fantasie- pak, zwart vest, op. het lijk is gevonden een zwaar- gouden horibge, met de letters O. R. en een zwaren gouden ketting, waaraan Trans va afsch pond, met beeldenaar Paul Kruger 1896 en ©en ChinieeSch geldstuk; voortis een gouden trouw ring, waarbinnen A. W. 13—5—83 aan de rech terband. i Die fabrikant der aangespoelde kompasinrichting is W, Rudoflphi, Bromershaven. (Ilbl.) Mien vermoedt, dat er onder de kust een on geluk heeft plaa.ts gehad, waarschijnlijk een aan varing. Bij he.t Loodswezen alhier, is navraag gedaan omtrent inlichtingen betreffende het stoom schip ,,,ElbLng VIII". Een binnengeloodst jacht is ,een drijvend lijk in zee gepasseerd. Het strand is bezaaid met etiketten van de Norddeutschen Lloyd te Bremen. I nmask. Zatea-dagnacht werd in den huize „Darthuizerberg", onder Leersum, en bewoond door de familie S,, ingebroken, zooals des mor gens bij het opstaan bleek. De meeste deuren stonden open, de „beerien" hadden zich aan iwijn, gebak, vleetsch enz. flink te goed gedaan, mede nemende een bedrag van circa f70 en wat zil veren voorwerpen. Een couvert met f 1100 had den ze wel' in handen gehad, doch niet mede genomen. Vermoedelijk zijln zij gestoord door den heer S., die eenig onraad hoorde, maar het zich llateï omgaf, denkende, dat het een van zijn lo geergasten geweest was. Geen spoor' der daders was te ontdekken, totdat het, volgens de „Tel.", Donderdagmiddag der Doornsche politie mocht gelukken één der vermoedelijke daders in han den te krijgen. Drie anderen zijin het Kaopscbe Bosch ingevlucht en werkten door de politie ach tervolgd. l Een dapper vorst. De hertog van Saksen- Koburg en Gotba geneert zich volstrekt niet om waar het pas geeft, de handen eens uit de mou wen te steken. In het dorp Wiesenfeld, dicht bij KroBurg. brak Donderdagavond brand uit in een woonhuis met bijgebouwen en een groote pachthoeve. De hertog verscheen in persoon ter plaatse, trok zijn colbertje uit, zette zic'h naast de spuitgasten en pompte dapper mee aan het prae-iustorische hand-'hrands'puitje. Amsterdam. Den ganschen dag was het gisteren op de Mar telaarsgracht rumoerig. Daar is gevestigd een volkslogement, waarin sedert Zaterdagavond een vijftal van Rotterdam gekomen koetsiers zijn in gekwartierd. De stakende voerlieden hadden daarvan nauwe lijks de lucht gekregen, of zij zetten daar posten uit. De koetsiers zijn bestemd om voermansdien sten te bewijzen bij de maatschappij jRotterdam- sche Tram", "VVesterdokdijkstraat. Het zijn geëm ployeerden van de Rotterdamsche tram te Rotter dam. Op het drukke verkeerspunt was den ganschen dag een groote menigte volks aanwezig, die alle bewegingen der werkwilligen nauwkeurig gade sloeg. Het logement wordt door militairen bewaakt. Huzarenpatrouilles, vergezeld van bereden politie agenten, hielden met moeite ruim baan. Dat was oorzaak, dat het groot aantal nieuwsgierigen op behoorlijken afstand kon worden gehoudeD. Later op den avond is er nog door de politie ge chargeerd, en moest enkele malen van den wa penstok worden gebruik gemaakt. Vooral nieuws gierige kwajongens maakten het de ordebewaarders nogal lastig. De eigenaar van het logement, die dergelijke moeilijkheden niet voorzien had, heeft in den loop van den avond het vijftal koetsiers gezegd, dat zij zijn logement moesten verlaten. Onder politiegeleide werd daarop het vijftal naar het politiebureau in de Warmoesstraat ge bracht, waar hun voor den afgeloopen nacht on derdak werd verleend om heden de werkzaamheden op te vatten. De slakende vaste veemWiefklieden van het' Pur- perhoodenveem hjebhen dein arbeid hervat. De, toestand van den op Kattenburg' gewon den Homma was gisternamiiddiag' weer minder gunstig. De wed. ter Nede-Van Dijk, die op! Kattenburg in de wang werd geschoten,. B. Pauw-els en F. W. Wessing. die in de Warmoesslfaat waren verwond, zijn uit het gdsthuis ontstogen. Uit verschillende plaatsen van het l'and ver trekken rijiksveldwachfers naar Amsterdam. Het aantal- door den Zeeliedlenbond uitgegeven slakingskaart.cn bedraagt thans 1030. In Engeland. In scheep Va aftkringen te Liverpao-I verluid', dat niet alleen de Noord-Atlantische maar ook an dere ongenoemde maatschappijen haar tarieven voor ls.te en 2de küasste passagiers onmiddellijk zullen verhooge-n om de kosten, te- dékken van de lloonsverhoiogingen der bemanningen. De bil jetten. voor 3de kllas-s© passagiers zullen niet duurder worden gemaakt en men behoudt zich vo.orroopig nog voor, del vrachtprijzen te, vert hoogen. Men seint uit Heerenveen Op telegrafisch verzoek zijn een aantal rijks veldwachters brigade Heerenveen naar Amsterdam gedirigeerd. Postzegelrollen. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat postzegelrollen van 500 en 1000 frankeerzegels van een der soorten van J tot en met 50 cent verkrijgbaar zijn. Behalve het bedrag, vertegenwoordigd door de nominale waarde van de zegels, is voor elke rol van 500 stuks 5 cent en voor een van 1000 stuks cent verschuldigd. Aan de kantoren der posterijen kunnen in zake de aanvraag en verstrekking der rollen de ge- wenschte inlichtingen worden verkregen. LOTEN BRUSSEL ZEEHAVEN 2 pet. a fr. 100 van 1897. Trekking 8 Juli. Betaalbaar 2 Jan. 1912. 18 Serieën. 275 1233 1624 2261 4775 7344 8182 8988 12237 12357 12770 13523 13613 15366 15422 16166 16226 16559. Serie 4775 no. 12 fr. 25000serie 1233 no. 20 fr. 1000 serie 8182 no. 19 fr. 500serie 13523 no. 5, serie 13613 no. 11, elk fr. 250. De volgende a fr. 125 Seiie 275 no. 22, serie 1624 no 21, serie 2261 no. 22, serie 8182 no. 25, serie 8988 no. 6, serie 12237 no. 13, serie 12237 r.o. 25, serie 12357 no. 21, serie 13523 no. 4, serie 15366 no. 19, serie 15422 no. 18, serie 16166 no. 3, serie 16226 no. 7, serie 16226 no. 25. De overige nos. vervat in bovengenoemde 18 serieën met fr. 100. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieu wen Waterweg ingekomen 215 schepen, waarvan 3 zeilschepen en 4 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 204, voor Vlaardingen 1 en voor Hoek van Holland 10. In hetzelfde tijdperk van 1910 kwamen binnen 198 schepen, waarvan 1 zeilschip en 4 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 190 en voor Hoek van Holland 8. De Heer en Mevrouw JOS. JANSENvan der Putt geven kennis van de geboorte eener DOCHTER. Almelo, 16 Juli 1911. HOFLEVERANCIERS. L F- FABRIEK TE SNEEK. in vierkante gedecoreerde Unssen van 1 LCo. 1/3 Ko. 1/4 Ivo. I/IO Ko. Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Grcietzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. Per 7j kiio-buiüt f l.OO Vi kilo-bus - 0.55 Vio kilo-bas - Ö.25 Indien U Maizena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen Contröle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. N V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan da Zaan. v.h. fiü. K. HONIG. RESERVE-KAPITAAL f 197-025.73. Geeft 3 rente jaars, rente op rente Sedert 1 Jan. 1910 wordt de rente in plaats per innand per halve maand berekend. Minste inlage 33 eeutK Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van renteop alle werk dagen 's v.m. V. 8-121/2 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. 7Vj—8yj uur. Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zijn verkrijgbaar Si'AARZEGELS a 1, 2 en 5 cents en SPAAKBISJES. r HELM ORANJE-CACAO THERMOGENE GRAETZINLICHT. l

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 4