r- Laatste Berichten. Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Amsterdamsche Effectenbeurs ay* sy* Pjöloagslis Bsotfl H278 ny* 27. 27, de male, 'wederom met een Antworpsch lot; ook dat papier was gangbaar en werd dientengevolge zonder bezwaar ingewisseld. Men begon de Fran se he dame op het kantoor zoo'n beetje te ken nen; ze was zéér bespraakt en van goede vor men, en bleek in het bezit van véél waarden. Zij vertelde 'dat ze als francais© tijdelijk hier te Utrecht moest 'zijn, doch waarschijnlijk wel met terwoon zich 'te dezer stede zou vestigen. Later heette het, dat ze een huis op het oog had. Inder daad kwam ze na enkele dagen terug met de mededeeling, dat 'zij -een huis wenschte te koopen buiten Tolsteeg, een perceel dat ƒ6000.kostte. De eigenaar wilde het haar alléén afstaan, als ze de 6000.contant betaalde, want ze was een vreemdelinge en Vreemdelingen vertrouwde men hier niet erg. Welnu, dat contant betalen was voor haar zoo vreeselijk niet, ze wilde er gaarne eeni- ge effecten voor beleenen. En tegelijkertijd legde ze in het kassierskantoor een bundel papieren op (afel, Staat, Bern, Staat Noorwegen, ville de Paris enz. enz. Of de firma hier 6000.op wilde geven De effecten hadden een waarde van 9000.en dus kon wel ƒ6000.— op deze stuk ken worden gegeven als beleeningssom. Dat geld werd haar uitbetaald, op voorwaarde dat de ef fecten na 2 maanden moesten worden ingelost, bij niet-voldoening waarvan de firma het recht zou bezitten de effecten te verkoopen. Die voor waarde vond de fran<;aise goed en ze teekende daarop een accept. Dat was einde Maart; einde Mei verscheen evenwel geen Fransche dame. De kassiersfirma heeft haar toen bij deurwaar- dersexploit gesommeerd de effecten alsnog in te lossen, van dat exploit kwam een afschrift te hangen aan het Paleis van Justitie, het werd ge annonceerd in extenso in het Utrechtsche Dagblad madame verscheen niet meer om haar effecten tegen betaling van 6000.terug te nemen en dus zou te Amsterdam de verkoop van de stuk ken plaats hebben. De aankondiging dier verkoop was de aanleiding dat het bankiershuis de Clerq en Boon Hartrinck te Amsterdam het Fransche bulletin van gesignaleerde buitenlandsche waar den eens aanzag en ontdekte dat alle stukken waren „frappé d'opposition," d.w.z. van diefstal afkomstig. De verkoop kon dus niet plaats vinden en de Utrechtsche kassiersfirma kreeg de effec ten terug als onverhandelbaar papier. Toen was de vriendelijke franchise uit haar pension bij de Neude verdwenen. Het werd toen duidelijk, dat de vreemdelinge, om eenigermate het vertrouwen te winnen, eerst was gekomen met onschuldige Antwerpsche loten, om daarna, als de kassier haar zou hebben leeren kennen als „vrouw van middelen" haar slag te slaan met gestolen effec ten. De bewuste Utrechtsche firma heeft zich in middels gewend tot den oorspronkelijken eige naar der gestolen effecten, wonende bij Parijs, onder mededeeling dat hij de papieren tegen be taling van de beleeningssom ad ƒ6000.terug kan bekome%yOp die brief had het bankiershuis gisteren nog geen antwoord ontvangen. Gesteld dat die eigenaar z'n effecten voor deze som niet terug verlangt wat haast ondenkbaar is (de stukken toch hebben een waarde van ƒ9000.—) dan kan het beslag op de papieren (het frappé d'opposition) worden opgeheven en zijn de effecten door de Utrechtsche kassiersfirma aanstonds te verkoopen als eigen bezit. Een grijsaard verbrand. Men meldt uit Groessen aan de „Geld.:" Zondag-middag zat een man van 85 jaar voor de deur van zijn woning zijn pijpje te rooken, terwijl er niemand thuis was. Een voorbijganger bemerkte, dat zijn kleeren in brand stonden. IJlings riep hij den zoon van den ouden man, die in de nabijheid de koe hoedde, doch de hulp kwam te laat. De kleeren waren den ongelukkige letterlijk van het lijf gebrand. Men bracht hem in huis, haalde vlug geneeskundige hulp, doch weldra gaf de ongelukkige den geest. Hoe het ongeluk zich toegedragen heeft is niet te zeggen. Waarschijnlijk zijn de kleeren door vuur uit de pijp in brand geraakt en heeft de grijsaard zich zelf niet kunnen helpen. Een gewichtig man. Men schrijft uit Nij megen aan de „Msb.": Het is niet van algemeene bekendheid dat onze stad er op kan bogen den zwaarsten man van Nederland onder haar inwoners te tellen, nl. den heer Emile Selbach, die het kolossale ge wicht van 500 pond bijna heeft befeikt. De heer van middelbaren leeftijd, is te Nijmegen ge boren, en eigenaar van 't Café „Centrale" aan de bagemarkt aldaar. De laatste weken en vooral gedurende de afgeloopen vliegweek, werd hij door honderden vreemdelingen bezocht. Gisteren be- reikte dit getal bijna de duizend. Een Amerikaan- sche impresario deed hem het voorstel voor een lournée door zijn Jand. De heer S. heeft echter v°or dit aanbod bedankt. Dezeelied enstakingte Am sterdam. I'is ter-middag heeft de commissie, inzake de zee- redenstaking vergaderd. Zij heeft zich geconsti tueerd, met mr.-J. A. Levy als voorzitter en prof. H. Fruyn als secretaris. Verdere mededeelingen had de commissie voor alsnog niet te doen. Het „Hbl." verneemt opnieuw van de direc ties der bij de zeeliedenstaking betrokken stoom vaartmaatschappijen, dat van de bemiddelingspo gingen niets kan komen; hoe zij ook de goede bedoelingen der commissieleden en van den sa mensteller der commissie waardeeren, zij' zijn niet bereid op eenige bemiddeling in te gaan. Hevige vecht part ij tusschen'Polen. Een achttal Poolsche mijnwerkers, die de vo rige week ruzie 'hadden gehad te Schaesbexg, kregen Zaterdag-avond op den Schaesberger- weg te Heerlen andermaal hooggaanden twist, waarbij hot, mes Sveer de hoofdrol speelde. Er werd op vreesélijko manier gesneden en gesto ken. Zekere M. P. kreeg 6 diepe steekwonden; S. S. bekwam een levensgevaarlijken steek in den rug, een in den linkerschouder en een in het hoofd. S. werd naar hot hospitaal overge bracht. Zondag-middag was hij nog niet tot be wustzijn gekomen. Zaterdag-avond konden de ma rechaussees de daders 'nog niet te pakken krij gen, doch Zondag-morgen werden zes personen gearresteerd. Bij eenigen werden nog messen, gum mislangen ën boksbeugels in beslag genomen. S. S. verkeert 'in levensgevaar; van de overige gewonden bevindt zich 'niemand in levensgevaar. (L. K.) Twee drenkelingen aangespoeld. Te Callantsoog (N.-H.) 'zijn aangespoeld twee lij ken, die reeds in verren staat van ontbinding verkeerden. Het eerste, dat j.l. Donderdag 3 Aug. gevon den werd, was dat van een man, vermoedelijk 25 a 26 'jaar oud, geheel naakt met een zwem broek aan, blauw gestreept met witte handjes, van middelmatige lengte, met kort blond haar, zonder snor of baard. Het tweede, j.l. Zondag gevonden, was dat van een jongetje, oud '12 a 13 jaar, geheel naakt, van. normale lengte, kort donkerblond haar, ga ve tanden. Op den linkerarm was getatoueerd P. P. K„ op den rechterarm P. K. L. Beide lijken zijn op de algemeene begraaf plaats te Callantsoog 'ter aarde besteld. Internationale dieven. Een 'paar Ame rikanen, die hotel 'Spaander te Volendam bezoch ten, hadden de 'brutaliteit een aantal oude kost baarheden te ontvreemden, waaronder juweelen en zilveren lepels. Zij trachtten zich met den buit uit (le voeten te maken, maar wijl de diefstal bijtijds ondekt is, werden de Amerikanen aange houden 'en in arrest gesteld. Uit Haarlem meldt men nog over den diefstal te Volendam: Alhier zijn uit Edam gevankelijk binnenge bracht twee Amerikaansche „artisten," een man genaamd Will Rogers en een vrouw, Mary White, die te Volendam in hotel Swaander, twee gou den ringen hadden ontvreemd. Zij hadden ont kend, doch de voorwerpen zijn gevonden in een schoen en in den zak van den man. De moordenaar van Moerad bei weer onvlucht. Uit Athene meldt men de »Lokal Anzeiger," dat het aan Andrelos, den moordenaar van den Haagschen confiturenhande- laar Moerad bei, op het laatste oogenblik gelukt is uit Missolonghi te ontvluchten. Men weetniet waarheen. De overheid laat hem opsporen. Ongelukken. Gistermiddag heeft aan een machinefabriek aan de overkant van het IJ, nabij het Tolhuis, te Amsterdam, een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een der werklieden het leven gekost heeft. Ongeveer negen personen zaten n.l. in de nabij heid van een stapel ijzeren staven, die plotseling, waardoor is onbekend, kantelde. Zeven van de negen werklieden wisten zich spoedig uit de voe ten te maken, de andere twee echter, o. w. de 28-jarige Egbert van der Meulen, gehuwd en vader van twee jeugdige kinderen, werden ouder de vallende ijzerstaven bedolven. In allerijl wer den de ongelukkigen per motorboot naar het Binnengasthuis vervoerd, alwaar bleek, dat v. d. M. vermoedelijk zijn ruggegraat gebroken heeft. Het andere slachtofler was bij aankomst reeds overleden. - Te Huizen heeft G. v. d. P., lid van een weerbaarheidsvereeniging, bij het schoonmaken van zijn geweer een schot in den bovenarm ge kregen. De jonge man werd naar een ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De warmte. Uit Wcenen wordt aan de „Na tional Zeitung" geseind, dat de hitte, in geheel Oostenrijk en Hongarije de afmeting van een ramp begint aan te nemen. De teelt van vruchten en beetwortelen wordt als volslagen mislukt be schouwd, als het weer niet spoedig verandert. Hierop is echter volgens de uitspraken der me teorologen vooreerst geen kans. Spoorwegongeluk. Uit Bronswijk wordt geseind, dat gister-middag om 5 uur de D-trein van Parijs naar Berlijn te Rellstedt door een ploeg arbeiders is heengereden. Er ontstond een ver schrikkelijke paniek. Twee personen werden ter stond gedood. Nadere berichten ontrbeken nog. Een opzienbarende inhechtenisne- m i n g. Gister werden, wegens verduistering van een som van 250.000 Mark, ten nadeele van het hoofdagentschap der Rijksbank te Hamburg, de ambtenaren Wezener en Hamann in hechtenis genome^ De ketelontploffing te Rotterdam. Men seint ons nader: De stoomboot .„Gutenberg" van de -„Rhein- dampschiffahrt Köln und Dusseldorf", liggend aan de Prins Hendrikkade, zou heden-morgen 7 uur vertrekken. De boot was vol geladen met stukgoederen en tevens bevonden zich een 15-tal passagiers aan boord. Kwart voor 7 uur werd oen ontzettende 'knal vernomen en in een oogwenk mas do geheele boot een beeld van verwoesting. De ketel 'was gesprongen. De pijp vloog wel 300 meter de lucht in en viel neer bij de Oranje- boomstraat. Het geheele bovendek, raderkast met keuken en hutten sloeg uit elkaar. De ketel werd op de kade geworpen, terwijl de buitenwand van den ketel aan stukken honderden meters ver ge worpen werd. Een deel daarvan ligt in de De Ruijterstraat, een ander deel vloog door het dak van de nabijgelegen stoomdrukkerij der firma Hof man, in welke groote fabriek verder geen ruit heel bleef. Proviand en stukgoederen en andere deolen der boot liggen heinde en ver verspreid en iji de verren omtrek sprongen de ruiten. Het duurde lang eer men iets vernam om trent de personen die zich aan boord bevon den. Zoover bekend, zijn er twee dooden, doch men vreest, dat er meer verongelukt zijn en weggeslingerd. Die twee dooden zj.jn A. Pohl- man 31 jaar, tweede stuurman en Heinrich Lehr 17 jaar, matroos. Verder is de kapitein Peter Seip gewond zijn been is gebroken en hij bekwam andere kwetsuren; ook de matroos Anton Wolz is zwaar gewond naar bet zieken huis gebracht. Vermist worden nog van het personeel de stokers Gothzeik en Kerl en de hofmeester Rudolf. Omstreeks 10 uur is een duiker in de boot neergedaald, doch bij de eerste duiking bad hij geen lijken in het schip gevonden. Van de passagiers weet men weinig. Ook van dezen bekwamen verschillende verwondingen, doch waar ze gebleven zijn is niet bekend. Onder degenen welke zich op het achterdek be vonden, terwijl de ramp op het voordek plaats had, waren geen dooden. De vermiste hofmeester Rudolf is terecht. Om half 12 werd het lijk van een stoker naar boven gebracht, zoodat men thans drie dooden telt. Men vermoedt nog steeds dat er meerdere lijken zul len worden te voorschijn-gehaald. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot professor te Rolduc den WelEerw. heer Th. E. Absil, tot professor aan het Bisschoppelijk College te Weert den WelEerw. heer A. L. G. Tummers en tot profes sor aan het Bisschoppelijk College te Sittard den WelEerw. heer Ch. H. J. Mertz, priester van het Groot Seminarie. Geboren: 7 Aug. Willemina, d. v. W. J. C. van Diejen en W. Hagestein, Lange Achterweg. Francicus Wilhelmus, z. v. G. Bakker en J. G. M. Albers, Lange Kerkstraat. 8. Johanna Maria, d. v. J. B. Westerman en T. G. Lourens, Beierlandsche straat. Overleden: 7 Aug. Marten Lid wig Klepke, oud 6 mnd. Steenstraat. Gehuwd: 9 Aug. B. C. J. Verboom, 28 j., en M. E Kersten, 36 j. D. Timmermans, 68 j., en A. van Zomeren, 61 j. - A. A. Boer, 38 j., en M. C. Sonneveld, 32 j. BEURS VAN SCHIEDAM, 9 Aug. 1911. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwjjni 5 Aug. 7 Aug. 8 Aug. 9 Aug. 18 f8 18 f8 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. iNamens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPE. Bond van Distillateurs i 8 Aug 13'/» 15— 1.50. 9 Aug. 13'/» 15— 1.50. Moutwijn: Je never: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op heden: willig. ANTWERPEN 8 Aug. Petroleum, Amerik. in loco Aug. Sept. 3 1. md. Stemming vast, fr. 193/4 193/4 20 20'/4. PARIJS, 8 Aug. Spiritus kalmper hectoliterper Aug. fr. 57.75 betaald, per Sept. fr. 57.50 a 57.75, per 4 laatste md. fr. 52.50 betaald, per 3 md. van Oct. fr. 50.50 a 50.75, per 4 eerste md. fr. 51.50 a 51.75. NEW-YORK. Mais: Western in loco. 8 Aug. f70'/« 7 Ausr f70—, Mai s 8 Aug. 7 Aug. Rogge 8 Aug. 7 Aug. CHICAGO. Aug. Sept. 6478 6434 vast. Loco 87 86 Dec. 621/2 617s Mei 643/4 641/8 van Woensdag 9 Aug. Staatsleeningen. NEDERL. Ned. W. S. Obi. 3 dito Obi3 dito dito Cert3 dito dito Cert2 HONGAR. Obi. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1910 O. .4 OOSTENR. Oblig. in Papier dito in Zilver5 Bel. vr Kron. 14 PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 Obi. Ie serie3 RUSL. Obi. 1906 5 0. Iwang. Dombr. .4^ Obligatiën 1905 4A Obi. Nicolai 67/69 20. .4 Obi. Nicolai 67/69 100. 4 Zuidw. Z. R. 125. .4 dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obi. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1, 2, 3, 4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obi. 3 DOMINIC. Rec. v. O. .5 V. K. Heden, 95'7i6 Bf/i, 84 717x6 71 9378 917,6 96i/2 977s 92'716 927, 951/4 66 1011/4 971/2 99i/4 94 94 871/a 8914 96'Vie 'i7Vi« 48>7l6 1031/4 Bank- en Cred.-Instellingen. A. NED. en KOL. Amst. Bk. A. Lab. Oyens Co. s. A. Nederl. Bank. A 2021/4 997s 213 Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H.Briefb. 4 Ned. H.-B. Veend. .4 N. W. Pac. A. dito Bew. v. deelg. 97 99 1695/8 61.30 Industr. Ondernemingen. 299 1397s 547, 241/s 70 21/4 3'7l6 041/2 75'Vu II91/4 NED. en KOL. N. Gist-& Sp.f.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car&F.C.v.A. Am. Hide Leather. Anglo Am. Tel. Co. New. Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A S. Iron Steel, gew. A. idem pr. A United Cigar U. S. Steel C. C. g. A. dito C. v. Pr. dita 741/2 Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. 1711/4 171 Koloniale Bank A. Nederl. Handelm. resc. A. N.-I. Handelsb. A. 140 185716 244 Mijnbouw-Maatschappijen. NED.enKOL. Ketahoen,gew.A. 105i/, dito pref. Aand. 150 Paleleh gew. Aand. 59i/, idem pref. A1311/4 Redj. Lebong A. 700 BUITENL. Gr. Cobar Rec. v. A, 76 Pittsb. Coal A20l/lö Petroleum-Ondernemingen. NED. en KOL. K.M.t.E.P.br.A. Moeara Enim A. Perlak-Petr. M. A. Sum. Pal. P.-M. A. Z. Perlak P. pref. A. 4463/4 207 108 1633/4 II31/4 433 205 162 Rubber-Maatschappijen. Aand. Amsterd. Rubber Amsterd.-Java Deli-Batavia Nederl. Rotterd. Tapan. Serbadjadi BUITENL. Intercont. A. 225 89 9U/4 71 139 127 241/4 ScheepvaarUMaatschapp, NEDERL. en KOLON. Ned.- Am. S.-M. A. Rotterd. Lloyd. A. BUITENL. Int. Merc. Mar. A. dito Pref. dito 168 132 43/4 16 Vu Tabaks-Ondernemingen. NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°. A. dito pref. Aand. Amst. Serd. T.-C. A. Bindjey T. M. A. Deli Cult.-Maatsch. A. Krapob. Tab. Maatsch.A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch. A. -.otterd. Deli-Maatsch. A. BUITENL, Un. Lk. PlC.v.g.A. Diversen, BUITENL. Maxw. Land Grant Cert, van Aand. s Cert. v. Inc. bds. Per. Corp. C. v. A. dito C. v. Pr. A. Transv. L. Ex C. v. A. dito Cert, y, Pr. A, s Spoorwegen, NEDERL. Holl. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. v. S. A N. B. Boxtel. W.A. dito 2e hypotb. 0. .5 ENGEL. Underground 4£ POLEN. Warschau-Weenen A. AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denw Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A.' dito dito Prefer. Aand. Miss. K. Tex. Cert. v. A. Nat. R. ot Mexico 2e pr. A. N.-York Ontario A. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. Scuth. Railw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmij. gew. A. Wab. Pittsb. Term. O. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy, Cert. v. gew, Aand. 1 1 716 3581/g 4261/4 44 9U/4 103 65 238 11 476 4691/2 IO1/4 15 821/, 93 15i/, 993/4 09 p; 1103/4 28 33 331/g 67i/8 341/a 297is p/i6 30'/ls 118'Vxe 3°7x6 182 151/4 23/4 29y, 91 107. 475 1101/,' 271/4 321/, 321/s 333/4 H7y4 30i/8 I8O1/4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3