ff'» T" (Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Laatste Berichten. TELEU KAMMEN. Burgerlijke Stand. Visschery-bericliten. Handelsberichten. Amsterdamsche Effectenbeurs BEURS VAN SCHIEDAM, 12 Oct. 1911. Moutwijn. Oiicieele noteering van de Commissie uit de Kamr van Koophandel voor de Beurs. 12 Oct. 9 )ct. 10 Oct. 11 Oct. 1% f ll*/2 f 11% dito dito Cert2£ 69»V,fl 70»/, HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1910 O. .4 OOSTENR. Oblig. in Papier Prolongatie Beate ,f7i« 41% 17s 307: 161e, 2% om meende spr. zich eerst voor de stemming te verwijderen, wij! hij de verantwoordelijkheid voor eene decisie niet op zich wilde nemen maar later besloot hij wel te stemmen, maar dan tegen hij vindt toch wat hét moreele betreft aan deze zaak een scheven kant toen de panden verkocht wer den, overgingen, waren koopers voor de tegen woordige verordening niet aansprakelijk want toen vigeerde nog de oude verordening. Spr. meent, dat de nieuwe verordening er in een onbewaakt oogenblik door is gegaan hij is overtuigd, dat het grootste deel der Raadsleden die er voor stem de, niet wist waar 't om ging en dacht, dat er- alleen van eenige rectificatie in de redactie der artikelen sprake was. Daarom kan spr. meegaan met de verdaging, om ook de tegenpartij gelegen heid tot verweer te geven. De Voorzitter zegt, dat het College wel kan meegaan met het denkbeeld deze zaak te verdagen, maar komt er tegen op, dat de Raads leden, stemmende voor de wijziging der verorde ning, niet precies zouden geweten hebben wat zij deden de bedoeling was duidelijk in de redactie van het wijzigingsontwerp uitgedrukt. De heer R i s releveert nog, dat B. en W. te dezer zake onderhandelingen voerde met den heer Van Bergen Walraven, toen hij opeens op 6 Dec. van het College een brief kreeg dat de gewijzigde verordening op dit zaakje zou worden toegepast. Spr. vindt 't unifair, als men den rech ten persoon niet kan krijgen, 't maar op een ander te verhalen. De Voorzitter zegt, dat men deze zaak zal aanhouden en de stukken laten drukken. De Laurensstraat. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende voorloopige verbetering van de Lau rensstraat. B. en W. zeggen, ter toelichting van hun voorstelDe Laurensstraat behoeft verbetering. Om fmantieele redenen kunnen wij U niet voor stellen over te gaan tot definitieven aanleg van die straat. Wij meenen echter, dat een voldoende toestand verkregen zou kunnen worden wanneer de scorioe-bricks, die in den Dótm worden opge broken, in het zijvak van de Laurensstraat gelegd werden. De kosten met inbegrip van het plaatsen van 4 trottoir-kolken met aansluiting op het riool in de Warande, zullen bedragen f980.en voor het bestraten der Warande, ter breedte van de rijstraat der Laurensstraat f 240, zoodat hier mede een bedrag gemoeid zal zijn van totaal f1220. De heer Koopmans stelt 'top prijs, dat er zuinigheid betracht wordt, maar is er eene zui nigheid die de wijsheid bedriegtspr. kan zich niet bij het voorstel aansluiten hij wijst op het plan tot verbetering der Warande en herinnert er aan, dat in het uitbreidingsplan Paul voor de verlengde Laurensstraat een weg van 30 M. breedte ontworpen was en nu gaat men de rij straat op 6 M. brengen zonder riool of eenige andere uitloozingspr. weet een ander niet te rijmen en meent als wij iets doen, wij 'tgoed moeten doen met 'toog op de toekomst. Over 't algemeen worden hier de straten onvoldoende afgewerktmen maakt in de nieuwe wijken een stukje straat voor zoover de gevels der huizen strekt en breekt dan in eens af. Spr. meent, dat 't dan beter is, 't maar te laten, oordeelt dat het planPaul moet gevolgd worden en geen ver betering aangebracht die geen verbetering is. De Voorzitter meent, dat hier wellicht de wethouder van gemeentewerken zal willen ant woorden, maar deze oordeelt 't beter, dat de voor zitter 't maar doet. De Voorzitten, verwijzend naar het advies, zegt, dat B. en W. meenen, een voldoenden toe stand in de Laurensstraat wordt verkregen, als die straat verhard wordt met scoriae bricks die uit den Dam komen. De vraag kan gesteld wor den of keien hier niet beter was; maar 'tgeldt hier geen groote verkeersweg, waarover zware vrachten gaanmen meende met deze bestrating eenige jaren te kunnen volstaan en dat 't niet noodig was de straat in eens in orde te brengen, al had men liefst in eens ook het riool gelegd. De groote meerderheid van het College meende, gezien den toestand der geldmiddelen, met deze voorloopige verbetering te kunnen volstaan. De heer Koopmans herhaalt zijn vraag of de rijstraat van 6 M. past in het uitbreidingsplan Paul, dat een weg van 30 M. ontwierp. De Voorzitter verzekert, dat deze weg (rijstraat) blijft liggen, zoolang het groote plan niet wordt uitgevoerd. De wethouder van gemeentewerken, de heer Van Westendorp, zegt, dat er te dezer zake geen eenstemmigheid heerschte, niet alleen in het College van B. en W. maar ook tusschen B. en VV. en de commissie van gemeentewerken. Een groot gedeelte van laatstbedoelde corporatie wilde het groote plan van 1901 uitvoeren, dat naar ge- lang van tijd tot uitvoering zou komen en waar het voetpad Schoolstraat-Westerkade nu tot stand was gekomen, nu ook de overbrugging Laurens straat-Warande in orde brengen maar dat zou eene uitgave van f4 h f5000 noodig maken. Weth. meent, dat de gemeente de lasten van rente en aflossing van een bedrag van 4 5000 gulden nog wel kan dragen. Aldus zou een stuk v&n het groote plan worden uitgevoerd, terwijl bij Uitvoering van de kleine verbetering, later, ook bij den noodzakelijken rioolaanleg, de heele boel er weer uitmoet. Weth., overigens verzekerend dat' een rijstraat van 6 M. geen misrekening is en wel to het groote plan past, zou 't toch bejammeren a's nu niet eens een gedeelte van het groote plan Werd uitgevoerd. De heer Evers kan ook niet meegaan met het voorgestelde besluit, omdat de verbetering van de Warande dan weer jaren worden uitgesteld. De wethouder, de heer Van Westendorp, VIft ook eene afdoende verbetering met riool- uaulëg bepleiten. Wordt die aangebracht dan hebben wij twee overbruggingen van de Waran de een aan de Schoolstraat en een aan de Lau- rensstraat. Doen wij 't niet en komt de voorloo- P'ge verbetering, dan moeten de scoriae bricks 0ver een paar jaar er toch weer uit en moeten Wij dan toijh een riool, dat daar ontbreekt, aan eggen. De heer Klein zal voor het voorstel stemmen, P grond dat men daar anders niets krijgt, omdat er geen ander voorstel is. Pe heer Ris is 'tdaarmee niet eens: wordt afgestemd dan verwacht hij een ander voorstel. Pe heer Van der Drift verklaart zich egen het voorstel van B. en W. en vindt er 7 voor, een aanvang te maken met de groote Verbetering. De wethouder van Financiën, de heer Lage r- w e y, wenscht te dezer zake ook een enkel woord te zeggen De toestand der geldmiddelen schrijft ons zuinigheid voor en maant ons den boog niet al te strak te spannen. Weth. vindt dit voorstel voldoende met f1200 hiervoor uit te geven, gaan wij niet boven de draagkracht der gemeente, ter wijl de uitvoering van het groote plan met riool- aanleg 4 a 5 mille zal vorderen. Weth. acht een riool daar niet absoluut noodzakelijk, waar de eene kant onbebouwd is en er aan de andere zijde een voldoend riool is. Door een toevallig samentreffen is er in de geheele stad aan alle kanten veel te doen wij moeten dus zuinig zijn en nu kan men zich wel den royalen man willen toonen, maar dan moet men ook maar zorgen, dat het geld er komt en later geen klachten laten hooren als de belasting verhoogd wordt. De wethouder, de heer Van Westendorp, zegt, dat men zich volstrekt niet royaal toont, integendeel erg zuinig aanstelt, maar een f200 voor rente en aflossing van het bedrag dat de groote verbetering zal kosten, kan de gemeente toch nog wel dragen dan zijn er met dit werk voor de toekomst af en anders moeten we over een paar jaar weer beginnen. Zegt men, dat wij 't niet kunnen betaler., dan zegt spr.: doe dan niets. De heer mr. von Br iel Sasse heeft ge hoord, dat de scoriae bricks over een paar jaar er weer uit moeten;, voor twee jaar zou hij dan dit klein bedrag niet willen voteeren maar kan 't daarmee tien jaar durendan acht hij 't eene belangrijke rentebesparing. De wethouder, de heer Van Westendorp, zegt, dat daaromtrent niets te zeggen is't kan zelfs over een half jaar gebeuren dat er aanvraag tot bouwen of verbouwen komt en dan moeten wij daar een riool aanleggen. De heer Van der Velden zegt, dat hij zich in gemeentemerken ook tegen het voorstel ver klaard heeft, omdat hij de uitvoering van het groote plan wildemaar hij voegde er bij kun nen B. en W. het geld niet vinden, dan ben ik er voor. De wethouder, de heer Van Westendorp leidt daaruit af. dat als het geld er komt, dat volgens hem wel te vinden is, de heer Van der Velden de uitvoering van het groote plan ge- wenscht acht. Dan moet weth. nog maar eens bij collega van Financiën aankloppen. De heer Lagerwey: U hebt al zoo dikvijls aangeklopt. Het voorstel wordt verworpen met9—7 stemnen. Tegen stemmen de heeren Ris, Van W'esfen- dorp, Klein, De Graaf, Gerlach, Van der Daft, Evers, Koopmans en De Bruin. Havengeld. B. en W. deelen mede, dat door hun art 4 van het havenreglement is toegepast op een tan Rotterdam gekomen lichter, die in het buitenled geladen bunkerkolen inhield voor een zeeboot, ie hier in de haven lag. Deze mededeeling wordt voor kennisgevitj, aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter de vergadering, waarna de leden, op ver zoek van den heer Koopmans, nog even blijven. Na den storm. Uit Den Haag meldt ons Voor de opruiming van het door den hevigen storm op 30 September gevelde hout waarme de op een aantal plaatsen onverwijld een aanvang moest worden gemaakt voor het daarna voor bereiden der verschillende terreinen ten behoeve van nieuwe beplantingen en voor den aankoop van boomen en plantsoen is, naar een globale raming van den directeur der gemeenteplantsoe- nen, benoodigd f 50.000, waarvan in het loopende jaar nog te verwerken pl.m. f 20,000. In verband hiermede stellen B. en W. een wij ziging van de loopende gemeentebegrooting aan den gemeenteraad voor. Er kan nu geen twijfel meer bestaan dat ook de bemanning van den thans te IJmuiden binnen- gesleepten logger SCH 384, welke na den storm onderstboven drijvend nabij Zandvoort door een trawler van IJmuiden is gezien, is omgekomen. Er is n.l. tijding te Scheveningen gekomen dat het [lijk van een der matrozen, De Best geheeten, te Zandvoort is aangespoeld en door de familie is herkend. De logger was acht jaar oud en be hoorde, vóór hij aan den tegenwoordigen eigenaar, van der Zwan, kwam, aanvankelijk aan den reeder Letsch, die zelf schipper was. Van de 13 koppen de bemanning uitmakend, waren drie gehuwd en verschillende andere matrozen verloofd. Er loopen nog te Scheveningen onrustbarende geruchten omtrent het lot van een Maassluischen logger, welks geheele bemanning uit Schevening sche visschers zou bestaan. De duurte. De American Petroleum Com pany te Hoorn heeft, in verband met de buiten gewone stijging der prijzen van de noodzakelijkste levensbehoeften, aam geheel haar personeel van 1 Oct. 1911 tot 30 Maart 1912 een !o ons verheu ging van 10 o/o toeigefcend. De Z.Eerw. Heier O. A. Schotten, pastoor te Nes op Ameland is van de1 laatste II. II. Sacra menten voorzien. Te Boxtel' is! overleden de Eerw. Mere Marie Ursaile (in de wereld Ma-rie Antoinette Maas). Zij werd geboren te Rotterdam in 1830 en geprofest in heit klooster der Ursulinen te Uden ia 1851. (Hsg.) Men seint ons uit Rotterdam Hedenmorgen omstreeks half zeven ontdekte de meesterknecht van de firma E. M. dat in het lompenpakhuis in de 2e Lombardstraat ingebro ken was. De inbrekers zijn door het aangrenzend leeg staand pand ingeklommen en hebben ver- moedelijk gister-middag reeds al jhet daklood weggehaald. In den avond zijn zij over'het dak door middel van het indrukken van een zolderraam op den zolder van het pakhuis gekomen. Meegenomen werd een~~blok tin van 25 kilo en even zooveel aan zilverpapier tot een waarde van ongeveer f 100, benevens eenig klein geld. Het is de politie opgevallen dat do bedoeling was oin het pand in brand te ste ken daar een fiesch petroleum achtergelaten was. Onder het personeel van verschillende sloo- persfirma's alhier, is een staking uitgebroken. De eisch is verhooging van 3 cent per uur en korte- ren werktijd. SALONIKI, 11 Oct. In het Congres der partij voor Eenheid en Vooruitgang zeide die groot vizier. in antwoord op ©am vraag strekkende om categorisch elke concessie aan Italië ïe weige ren dat noch het congres noch het comité zich mot zulke zaken moet bemoeien. De regeering i,s verantwoordelijk voor haar da den m zal de eer van Turkije weten te ver dedigen. Seóert den oorlog tussc'hiein Turkije en L_ jë is de benden-beweging in Albanië en het vilayet Mo nadir geihiael' opgehouden. LPSADON, 11 Oct. Da Maden zeggen, dat v olgois telegrammen door het ministerie van oor log entvangen, de monarchistische benden blij ven terugtrekkenzij bevinden zich reeds aan de Epaansche grens. Geboren: 9 Oct. Fokke, z. v. G. Blauw en G. C. Loopstra, Proveniershuis. Anna Bernar- dina, d. v. L. Roetman en J. van Sant, Singel. - 10. Cornelis, z. v. J. v. Wagtendonk en C. v. Meurs, Kl. Groenendal. Adrianus Johannes, z. v. A. J. Rademakers en A. v. Merwijk, Lauronstraat. Overleden: 10 Oct. Appolina Cornelia Willemse, oud 1 j. en 4 mnd., Beierl. straat. Gehuwd. 12 Oct. A. v. d. Wiel, 21 j., en J. Oostveen, 21 j. N. Bos, 25 j., en N. v. Dom- mele, 29 j. W. v. d. Merwe, 26 j., en M- Golhof, 32 j. W. J. v. Bommel, 25 j., en M. M. Timmermans, 21 j. A. v. Stijn,24 j., en A. Ber- kel, 20 j. P. v. Zutphen, 25 j., en J. J.Schef- fers, 22 j. J. Evertse, 21 j., en G. C. Hoogen- boom, 17 j. SCHIEDAM 12 Oct. Vertrokken naar zee ter haingvangst de loggers SCH 313 sJacobus", sct.pper W. Knoester; SCH 130 sEdward Gouldby", schoper A. Plug, 3e reis SCH. 10 jiPollux", schiper VV. MosSCH 454 »Handel" schipper A. de G'aaf; SCH 180 »Saturnus", schipper J. Roele- veldJr, 4e reis; SCH 355 »A. E. Maas" schipper M. Vonk, 6e reis. 1113/4, per lectoliter zonder fust en zonder belasting Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. 5VITTKAMPE Bond vin Distillateurs i 11 Oct Moutvijn:. Je never Amstrdamsche proef.: Spoeling: Stemning op hedenwillig. Spiritus. 11 Oct. f 21—af 22- fl97,a f— flO.—afl0'/4 S t e mm i n g op hedenwillig. 12— 16- 17% 2.—. 12 Oct- 12.- 16.— 1Va 2.— Graansüritus Melasse-spiritus Ruwe ipiritus 12 Oct. f21.— a f 22. f 19» 4 a fl9% fl0>/4 a f—- ANTWERPEN 11 Oct. Pet-oleum, Amerik. in loco Oct. Nov. Dec./Jai. Stemming vast, fr. 193/4,19%. 20, 20' 4. PARIJS, 11 Oct. S p ir i t u s kalm per hectoliter per Oct. 70.50 betaald, per Nov. fr. 69 a 69.25 dito, per Nov./Eec. fr. 69,25 dito, per 4 eerste md. fr. 69.25 dito, pjr 4 md. van Mei fr. 70 dito. HAMBURG, 11 Oct. Spiritus vast, Oct. mk., 24Nov./Dec. 24koop (zonder fust.) NEW-YORK. Ma s: Western in loco. 11 Oct. 76—10 Oct. 76</4. CHICAGO. Mais Oct. Dec. Mei Juli 11 Oct. - 645/8 65% 10 Oct. 64s/4 65% Rogge prijsh. Loco 11 Oct. 97— 10 Oct. 97— Botermarkt te Delft. De prijzen der boter waren hedenle kw. 68, goede f76. per »/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot. 232/8 en 50,16 vaten, wegende te zamen 5140 kilogram. van Woensdag 11 Oct. Staatsleeningen. V. K. Heden. NEDERL. Ned. W. S. Obl. 31 94 dito Obl3 dito dito Cert3 dito in Zilver5 Bel. vr. Kron. 14 PORTUGAL. O. Tabaksmonop 4 j Obl. le serie. 3 RUSL. Obl. 1906 5 O. Iwang. Dombr. 4 Obligatiën 1905 4£ Obl. Nicolai 67/69 20. .4 Obl. Nicolai 67/69 100. 4 Zuidw. Z. R. 125 4 dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1, 2, 3, 4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Scb. Obl. 3 DOMINIC. Ree. v. O. 5 83% 83 69'%6 94%8 94'Vie 9U/2 95% 641/a 100 95% 98% 92 92 86% 87'%e 95Vie 48 48% 101 %6 Bank- en Cred.-Instellingen V. NED. en KOL. Amst. Bk. A. 1993/4 Lab. Oyens Co. s. A. 97 Nederl. Bank. A203% Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H.Briefb. 4 97 Ned. H.-B. Veend. .4 99 N. W. Pac. A. 163 dito Bew. v. deelg. f 62. Industr. Ondernemingen. NED. en KOL. N. Gist-& Sp.f.A. West. Suikerr. A. BUITENL. Am. Car &F.C.V.A. Am. Hide Leather. Anglo Am. Tel. Co. New. Orl. Rw. Co. C. v. g. A. Cerf. v. Pref. A. S. Iron Steel, gew. A. idem pr. A United Cigar U. S. Steel C. C. g. A. dito C. v. Pr. dito 300 1293/4 49 '/g 21% 251/g 33 693/4 i Vi« 4»/8 44% 597g 10978 507a 60% Koloniale Crediet-Instellingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. 168% Koloniale Bank A. Nederl. Handelm. resc. A N.-I. Handelsb. A. 14378 1857s 2523/48 Mij nbouw-Maatschappijen. 84 131% 573/4 125 578 61 NED.enKOL. Ketahoen,gew.A. dito pref. Aand Paleleh gew. Aand. idem pref. A Redj. Lebong A. BUITENL. Gr. Cobar Rec. v. A, Pittsb. Coal A177is Petroleum-Ondernemingen NED. en KOL. K.M.t.E.P.br.A. 458 Moeaia. Eiilm a. xu i ->/4 Perlak-Petr. M. A. 87% Sum. Pal. P.-M. A. 169% Z. Perlak P. pref. A. 78 458s/4 Z1U 169s/4 Rubber-Maatschappij en. Aand. Amsterd. Rubber Amsterd.-Java Deli-Batavia Nederl. Rotterd. Tapan. Serbadjadi BUITENL. Intercont. A. 208% 51% 91 69 143 1233% 19% Scheepvaart-Maatschapp. NEDERL. en KOLON. Ned.- Am. S.-M. A. 165 Rotterd. Lloyd. A. 129% BUITENL. Iut. Merc. Mar. A. 4% dito Pref. dito 147s Tabaks-Ondernemingen. NED. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°. A. dito pref. Aand Amst. Serd. T.-C. A. Bindjey T. M. A. Deli Cult.-Maatsch. A. Krapoh. Tab. Maatsch. A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asab. Tabak Maatsch. A. otterd. Deli-Mr atsch. A. BUITENL. Un. Lk. PIC.v.g.A. 7 Diversen, BUITENL. Maxw. Land Grant Cert, van Aand. 4 Cert. v. Inc. bds. s Per. Corp. C. v. A. 5 dito C. v. Pr. A. Transv. L. Ex C. v. A. dito Cert, y. Pr. A, Spoorwegen, NEDERL. Hall. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. E. v. S. A. N. B. Boxtel. W. A. dito 2e hypoth. O. 6 ENGEL. Underground 4£ POLEN. Warschau-Weenen A. AMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. Denv Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A. Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A. dito dito Prefer. Aand. Miss. K. Tex. Cert. v. A. Nat. R. of Mexico 2e pr. A. N.-York Ontario A. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. South. Railw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwm(j. gew. A. Wab. Pittsb. Term. O. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy. Cert. v. gew. Aand. 735 367% 436 44% 1143/4 96 1065/, 59 2453/4 17% 483 4865/8 4% 10 13 143/g 81% 94s/4 11% 147s 99% 199 1043/4 23% 30 29% 657i6 297a 307:6 38 247a 107 »/16 1623//" 263% 947a 17% 482s/4 106 23%' 30% 29 13 25 Via 108% 28%s

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1911 | | pagina 3