Dames-Modeartikelen. R. K. JUFFROUW, Officieren-Vereeniging. Oproeping van Aandeelhouders Has. RUBERS, Teekenpapieren. i Wielrijders Kiest Eén prijs, één kwaliteit! Abonneert U Kleine Advertentiën. SPREEKMACHINES Tyroler Harmonica's INDIEN GIJ HOEST DU RYE A. BiimliteiM I f8- 7- 1' MICHELIN5.50 Kerknieuws. Rechtzaken. Advertentiën. Gebroeders LANGEMEIJER. SCIIIEDAMSCHE MAANDAG 29 JANUARI e.k., Witlof 32 ets. per Kilo J. S. KRUINING, Appelmarkt 6. Oranjestraat 1, Belangrijk Bericht!!! Vereenigde Spreekmachine-fabrikanten „APOLLO", BIXNE>WEG 91, Rotterdam. Telefoon 6266. G. P. VAN DAALEN. Düsseldorf Op de vorige lijst staat 19170 m.z. 391 3661 m.z. 35613679 m.z. 3697 1173 m.z. 6173 6627 ontbreekt; 3065 m.z. 8065 9576 m.z. 9276; 12844 m.z. 12544; 16338 m.z. 16339; 19860 m.z. 18960: 19218 in.z 19219; 19281 ontbreekt; 19709 m.z 19108; 4630niet m.z 4646 5503 m.z. 5593; 9104 m z. 9194; 11744 m z. 11774; 12095 ontbreekt; 12742 m.z. 12732; 13029 m.z. 13020; 16066 ontbreekt; 16372 m.z. 16375. Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. rSeemf U op de A. Z. S. Kuiperij. Dagme'sje, Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. zonderqevaar .geen boenen Te Nootdorp overleed de WelEerw. heer W. J. van Hooff, sedert 1904 pastoor aldaar, in den ouderdom van 58 jaar. Smaadschrift. Socialistisch raadslid voor de rechtbank. Voor de rechtbank te Rotter dam had zich gister te verantwoorden, de 42- jarige redacteur gemeentewerker N. v. H., lid van den raad van Rotterdam. Bekl., die verantwoordelijk redacteur is van het blad de Gemeentewerkman, orgaan van den bond vau gemeentewerklieden, verklaarde, de verant- woordelykneid te aanvaarden van een stuk voor komend in no. 7 van den lUen jaargang. l)it stuk handelt over bestekbepalingen en wijst op han delingen van den aannemer P. T. v. d. Aa, die in du artikel genoemd wordt, een schandelijken uitzuiger. Bekl. deelde mede, accoord te gaan met de strekking van dit artikel, uit hetwelk hij, indien hij zelt net geschreven had, de woorden schandelijken uitzuiger zou nebüen weggelaten ol vervangen door andere termen, welke geen ge legenheid tot het instellen van vervolging zouden geboden hebben. Het artikel was geplaatst in het algemeen belang, bedoelde een indirecte beïuvloe- ding van den gemeenteraad en had ten doel de arbeiders achter zich te krijgen. Raar de inhoud van het blad hoofdzakelijk voor arbeiders bestemd is, is het wenschehjK, daigeue wat men zegt, een weinig te pepereu. Het artikel had ook als in gezonden stuk kunnen opgenomen worden, maar was geplaatst, als afkomstig van de redactie. Bekl. verzoent toegelaten te worden tot bewijs van de waarheid der leiteu in hel artikel ten laste van den aannemer opgesomd. Reze verklaarde dat het gescurevene in de Ge meentewerkman, niets dan laster is, hetgeen een ingesteld onderzoek had uitgewezen. Hij had vol komen volgens het bestek gewerkt. Bekl. stelde daarop de vraag, of het bestek den aannemer niet ruimte liet om te handelen, zooals hein verweten is, o.m. wat betreft den arbeidstijd. Get. antwoordde daarop, dat bij hem nooit langer dan elf uur gewerkt is bekl. gat te kennen, ge tuigen te kunnen bijbrengen, die het tegendeel verklaren. Op bekl.'s vraag, of inderdaad het loon aan de arbeiders is uitgekeerd, hetwelk vermeld staat op de foonstaten, meende get. moeilijk te kunnen antwoorden. Beslist ontkennend ant woordde get. op de vraag van bekl. ot het niet waar is, dat de heeren v. d. Aa meermalen zijn gaan boemelen met het loon, bestemd voor ds arbeiders. Hy ontkende eveneens het door bekl. verder aangevoerde, dat aan de arbeiders het loon meermalen te laat is uitbetaald. Bekl. zeide, ook daarvoor getuigen voor te kunnen brengen. Bekl. wees er op, dat bakkenschippers hebben gewerkt van vier uur 's morgens tot acht uur 's avonds get. voerde aan, dat deze menschen buiten het bestek stonden, niet behoorden tot zijne arbeiders, op het werk te Orooswyk ïr staking zijn gegaan en in verband daarmede de looneu zijn verhoogd. Het U. M. achtte bewezen, dat bekl. zich heeft schuldig gemaakt aan smaadscnrift. Be oflicier kon niet aannemen, dat gehandeld is in het al gemeen belang. Wanneer men, zooals bekl. zegt, de bedoeling neeft de grieven van de arbeidende klasse weg te nemen, moet men niet grieven opwekken. Bekl. staat goed bekend en heeft misschien te goeder trouw genandeld. Berequireerd werd veertien dagen gevangenis straf. Bekl. vestigde er nogmaals de aandacht op, dat hij met degeeu is, die het artikel schreef. Bij hem bestouden bezwaren tegen het schrappen van woorden of uitdrukking, omdat hij immer vrees koestert, up de congressen te dier zake ter verantwoording te worden geroepen. Hij wees er op. dat het artikel tol hootd neett nnestekbe- paliugen' en deze kwestie op den voorgrond is gesield, omdat men het doel had te gaan strijden voor betere bestekbepalingen. Rit wijst er op, dat gehandeld werd in het algemeen belang. Bekl, protesteerde tegen de meening van den officier dat het artikel grieven zou opwekken, besprak voorts den partijstrijd en eindigde met zijn ver wondering te kennen te kennen over de geeischte straf en het vertrouwen uit te spreken, dat hem een geldboete zou worden opgelegd, daarbij hand- haveini zijn verzoek, toegelaten te worden tot het bewijs van de in het artikel neergelegde grieven. De kerkbrand te Vlissingen. Het Haagsche gerechtshof heeft gister bevestigd het vonnis der Middelburgsche rechtbank, veroordee- lend den loodgieter Vervenne, uit Vlissingen, tot 14 dagen gevangenisstraf, wegens roekeloosheid en onvoorzichtigheid bij de werkzaamheden op het dak, kert vóór het uitbreken van den brand m de St. Jacobskerk aldaar. Verbetering Loterylyst. Gevraagd een nette eenigzins op de hoogte van het vak. (extern). van bovengenoemde Vereeniging, ter VERGA DERING op des avonds ten 8i/2 uur, in het gebouw der S. O. V., in verband met den financieelen toe stand der Vereeniging. HET BESTUUR. Witte en Blauwe Druiven, fijne Tafelperen en Appelen, Sinaasappelen vanaf 6 a 10 ets., Bananen, Nevelappelen, Mandarijnen 4 a 10 ets., Tomatem kistjes en matjes Vijgen, doosjes Dadels, Aman delen, Noten, enz. Mainzer Zuurkool 12 ets,, Snijboonen 14 ets. en Spersieboonen 16 ets. per 5 ons, Blikgroenten Spinazie 12, Andyvie 14, Snijboonen 18, Spersieboonen 22 ets. per 5 ons. dagelijks een likeurglaasje Dr. Hommel's Haematogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing 1 Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. Vraagt de voor waarden voor Ziekte verzekering van het Algemeen Schiedam- sch Ziekenfonds van Doctoren en Apo thekers te Schiedam. Hoofdkantoor Chris- tiaan Hnygensstraat 10 en bij de Boden H. Erkelens, Prins Fre- derik Hendrikstraat 1, en A. Marks, Ooster straat 57. Het bestuur. Ter overname aan geboden een in volle werking zijnde Kuiperij (voorheen J. HOPPE), direct te aanvaarden. Gevraagd een net niet beneden de 14 jaar. AdresMej. BLOM, Hoogstraat 124. „APOLLO" is en blijft je adres voor het koopen van een Spreekmachine, platen, Harmonica's, Mondharmonica's, enz. Hoor onze nieuwe opname uit de revue „Schots en Scheef", Casino te Rotterdam „Voetbalmatch uit de Bel van New-York", reusachtig succesnummer„Monainyn Schoone", nieuwe Hollandsche opname„O Lieve Matilde." Vraag onze groote dubbel bespeelbare platen a f0.75; in prijzen vanaf f 12.50. 12 bassen, 21 toetsen, f 12.50. aan bezitters van Pathé-Machines zonder naald Wij maken voor den prijs van GO cent een mechanische beweging aan uw machine, zoodat U alle platen zoowel voor Pathé als voor naalden op machine kan gebruiken, alleen verkrijgbaar in onze Magazynen „APOLLO". Aanbevelend, Filialente Rotterdam, Goudscheweg 93, Noordmolenstraat 23Dordrecht, Visch- straat 19; Hengelo (O.), Brinkstraat 13 Breda, Veemarkstraat 8. NEEMT Poncelet Pastillen. •H-bvV .w Boldoot's Dubbel Blank Zeep aan in elk huishouden waar men prijs stelt op de helderheid en den glans, die alleen Dubbel Blank Zeep om zich heen weet te „too ver en". Dit woord is niet overdreven, want wasschen met Dubbel Blank gaat om zoo te zeggen van zelf. Met Dubbel Blank in de tobbe, in de keuken, bij de schoonmaak, bereikt gij spelende uw RAETZINLICHT. AIZENA

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4