Stads- en Gewestelijk Nieuws. Ingezonden Mededeelingon. Hoe gij kunt vasi stellen Gemengd Nieuws. Verspreide berichten. Harvey, den hoofdredacteur van de »Nord Ame rican Review." Die steun van Bryan kan voor Woodrow Wilson wel eens juist het omgekeerde teweegbrengen van wat daartoe door Bryan be oogd wordt. Want de Democraten zijn de laatste jaren niet bijster gebrand op beschermingen van Bryan. Weer benefit Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Jan. 1912, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 768.1 te Stornoway. Laagste barometerstand 750.4 te Bodo. Verwachting tot den avond van den volgenden dag meest matige noord-oostelijke tot noordwes telijken wind, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk sneeuwbuien, 's nachts eenige vorst, overdag om het vriespunt. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Telef. Nr. 244. Geopend dagelijks van 8£1 en van 2—4| uur, bovendien Maandag, Woensdag en Vrijdagavond van 7 8 uur. Gevraagde Arbeidskrachten. Bankwerker. Bankwerker-monteur. Behangersjongen. Behanger (halfw.) B rand exsknecht. Broodbakker (halfw.) F abrieksjongens. Fabrieksmeisje. Fioroeurs. Jongen v. kurkfabr. Jongen voor rijwielzaak Keetjongen. Kistenmakers. Ki s tenm akers jongen s Kopergieter. Loopjongen. Metaaldraaiers. Metselaars. Metselaars (halfw.) Nagel jongen. Schoors teenvegers- jongen. Schilders jongen. Sigarenmakefsj ongen. Slagersjongens. Smoutzetter (halfw.) Wagenmakers jongen. Dagdienstbode Koperslager (halfw.) Aangeboden Arbeidskrachten. Machi ncsteieikeriaaj Bakker (halfw.) Bankwerker (halfw.) Grondwerken Kuipers jongen. (aankomend). Opperlieden. Sjouwers. Timmerlieden. De Directeur verzoekt aan hen, die verzuim den te berichten of zij aan een opgegeven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van politie: zilv. schakelarmband, sleutel, rozenkrans, 5H.G.- gewicht, rolhout. Terug te bekomen aan de volgende adressen: kindersc'hoentje, Zaal, Heerenstr. 8; tafelmes, kan toor Gem.-Reiniging, Buitenhavenweg. St. Jozefs-Patronaat. Volgens achterstaande advertentie zal vanwege het St. Jozefs-Patronaat morgen (Zondag)avond half acht in de Bondsgehoorzaal eene feestelijke ver gadering worden gehouden, waarin de weleerw. pater Lud. Jansen, O.P., kapelaan te Rotterdam, als feestredenaar zal optreden. Tot deze feestvergadering hebben de ouders der leden en begunstigers vrijen toegang. Wij ver trouwen, dat zij er zicb in grooten getale zullen laten zien, niet alleen om het welsprekend woord van onzen begaafden oud-stadgenoot te hooren, maar ook om zich van het groote nut, dat de patronaten stichten te overtuigen. Moge de Bondsgehoorzaal morgen avond weer een zeer groot en verscheiden publiek bevatten, dathet veelomvattend werk der katholieke actie,die niet alleen beoogt de ouderen te hoeden, maar ook de jongeren te bewaren, te meer leert kennen en op prijs stellen. Jubilé - Notaris Van Dolder. On dei veelzij dige belangs telli ng1 herdenkt die heer W. A. van Dolder Dzn. heden den dag waarop hij vóór 12i/2 jaar hel notarisambt te dezer stede aanvaardde. Zoowel uit den kring zijner dagelijiksehe werkzaamheid als onder de velen met wie de heer Van Dolder in zijn veel omvattend ambt in betrekking komt, wekte dit jubilé levendige belangstelling. In bloemenhulde zoowel als door persoonlijk bezoek en schrifte lijken gelukwensch tal1 van kaartjes en tele grammen werd den jubileerenden notaris de veelzijdige deelneming op dezen heuglijken ge denkdag betoond. Dat den geachten jubilaris nog vela gelukkige jaren mogen geschonken worden, zullen zeker mèt ons velen wenschen. „De Hemelsche Altaarwaeht". Naar wij met genoegen vernemen, hebben do gevoerde besprekingen tot het gewenschtei resul taat geleid. Op Woensdag 14 Februari zal eene opvoering van bet zangspel „De Hemelsche Al- taarwaciht" woorden van Wm. Smulders, pr., mu ziek van Ant. Hansen, pr., in de Bondsgehoor zaal plaats hebben. Nader© bijzonderheden omtrent bet doel en de de wijze van opvoering zullen eerlang worden betkend gemankt. Ter g elegenh ei d van den 53 s t en ver jaardag van den Duitschen keizer wapperde he den de Duitsche vlag van de waning van den consulairen agent van het Duitsche Rijk, den heer Arm. Zoetmulder, aan de Warande. H e d e n-m iddag ureisdewed. M., wonende Spinhuispad, in de Lange Kerkstraat bij den toren gevallen. De vrouw klaagde daarna over pijn in de rechterheup. Aangezien zij niet meer kon loopen, is zij in een winkal in de Korte Kerkstraat binnen gebracht. Nadat de vrouw vervolgens per rijtuig naar hare woning was gebracht, is zij op advies van een dokter op dezelfde wijze naar het Ziekenhuis overgebracht. Al h ier is opgericht een V ere en i g i n g als onderafdeeling van bet Nationaal verbond van Gemeente-ambtenaren, met een ledental van '26 personen. Als voorzitter is voor deze afdceling gekozen de heer J. H. Scheuerman en secretaris de heer H. J. J. Wichern. Gister-middag 3 ure had de 18-jar|L- ge Pieter Meijwes, wonende te Rotterdam, in de Ambachtsschool het ongeluk met den wijsvinger der rechterhand tusschen het tandwiel van een boormachine t© geraken, waarbij bedoeld vinger lid zoo goed als af werd getrokken. Nadat den jongen de noodige hulp was ver leend, is hij hier naar een dokter gebracht. Gister-middag is met behulp van de politie alhier opgespoord de 24-jarige J. G., ver dacht van rijwieldiefstal. Bedoelde persoon is naar de politie te Arnhem overgebracht. DIT ROTTERDAM. Het werk aan de Waalhaven alhier, dat eenige weken geleden plotseling stop gezet werk, is ge deeltelijk hervat met veertig werklieden. Da ver dere uitvoering geschiedt door den heer Steven Arnst, die den vorigen aannemer heeft vervangen. Binnen een paar weken worden waarschijnlijk ook de machines bij de uitdieping gebezigd, weer in gebruik genomen. DIT HOEK-VAN-HOLLAND. Aan boord van de sloomreddingboot „President van Heel", op een proeftocht langs den Hinder stoomende, werd gisfcrnamiddag het vissehers- vaarLuig S L 45 opgemerkt, dat op de Maas vlakte was gestrand. Na veel moeite gelukte hot verbinding te krijgen mot het vaartuig, dat toen uit zijn gevaarlijke positie werd gesleept. Zonder de hulp van de reddingboot was het vaartuig vermoedelijk verloren geweest. AGENDA VAN VERGADERINGEN»ENZ. Schiedam. Zondag 28 Jan. 123/4 u. Bondsgebouw. Maande lijksche Vergadering. Zondag 28 Jan. 7i/2 u. Bondsgebouw. Feestelijks Vergadering St. Jozefs-Patronaat. Maandag 29 Jan. 8f u. S. O. V. Vergadering van Aandeelhouders. Dinsdag 30 Jan. 2 u. Vergadering van den Ge meenteraad. Woensdag 24 u. Stedelijk Museum. Doeleplein. of gij eenig teeken van de verschrikkelijke nier- of blaasziekte hebt. Vraag 1. Hebt gij' 's morgens bij het opstaan een ellén dig gevoel in uw rug? Vraag 2. Zijn uw oogleden -opgeblazen Hebt gij blauwe zwellingen onder de oogen? Zijn uw enkels en handen opgezwollen {De eerste kenteekenen van waterzucht Vraag 3. Is uw urine bewolkt, met bezinksel1 of schrijnendLoost gij te.veel of te weinig urine? Vraag 4. Zijn uw ledematen bevend of rhetima- lisch, vooral'bij sltecht en vochtig wetr Vraag 5 Is uw rug: pijnlijk, wanneer gij u bukt of uit een stoel tracht op te staan? Vraag 6. Hebt gij hoofdpijn of klopt uw hoofd? Werkt het hart onregelmatig? Wordt gij dui zelig na ©enigen tijd gestaan te hebben? Vraag 7. Lijdt gij aan graveel, lenden- of heup- j'icht? Nierkwalen doen niet iedereen op dezelfde wij ze aan geen enkele patient heeft alle kentee kenen, maar iedere patiënt heeft sommige kon- teesenen. Indien gij echter eenige aanwijzing voor nier- of blaaszwakte hebt, is uw kwaal misschien reeds tot een hongeren graad geklommen dan gij denkt, en verliest de blaas misschien plot seling haar kracht om het water op (e houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan een nier ziekte tot in haar wortels uitroeien. Foster's Rug pijn Nieren Pillen dienen speciaal voor nier- en blaaskwalen. Zij lossen het urinezuur volkomen op en werken rechtstreeks op de lijdende nie ren. Zij staan hen op een zachte wijze bij in hur grootsch werk om het bloed le filtreercn en de urinevergiften ai te voeren, die 200velé noodlottige ziekten bij mannen en vrouwen te weegbrengen. Geen doos is écht, wanneer er niet de vol ledige naam: Foster's Rugpijn Nieren Pdlen op voofkomt. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij dc heeren KAPPELHOFF HOVINGH. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van post wissel a f 1.75 voor één-, of flO.— voor zes doozen. Politieagent-bananenven ter. Het was reeds kwart over vijf, de straatlantaarns waren reeds ontstoken, toen in de Nieuwe Hoog straat te Amsterdam een omstreeks achttien jarige bananenventer door een hoofdagent van politie werd aangehouden, wijl hij na bezetten tijd zonder licht reed. De agent haalde zijn boekje te voorschijn en stelde den overtreder de gebruikelijke vragen. In stede echter van te antwoorden, draaide de jongen zich plotseling om, enging er van door, met achterlating van kar en koopwaren. De agent die natuurlijk danig op zijn neus keek, bleef bij de kar op post staan in de hoop dat de venter terug zou komen. Toen om zes uur de jongen nog steeds niet was teruggekeerd, bleek het geduld van den ordebewaarder ten einde. Hij nam de kar bij het handvat en reed om ringd door de menigte, langs de N. Hoogstraat en St. Anthoniebreestraat naar het politieposthuis aan de Nieuwmarkt, waar de politie van den wapenstok moest gebruik maken om de nieuws gierigen uiteen te dryven. ontheven. De politieke toestand in Servië is bui tengewoon dreigend en elk oogenblik kunnen er complicates ontstaan, di© de orde en rust. in het rijk in anarchie kunnen veranderen. Koning Peter heeft een onderzoek doen instellen naar de officieren, die zich openlijk als de ondertee kenaars van het manifest van de „Zwarte Hand" hebben bekend gemaakt. Algemeen wordt getwij feld of de koning nog voldoende macht bezit m het terrorisme van de samenzweerders te breken, omdat meer dan de helft van het leger daartoe behoort. Het kabinet Milanowitsj bezit niet de minste macht of invloed. Als ©enigen man van de daad noemt men minister Prototsj. De „Zwarte Hand" heeft dezen minister echter gedreigd met doodslag, wanneer nij iets tegen de officieremsamenzweerders durft ondernemen. CHINA. Een missie der Chineesche republikeinen uit Hanking kwam te Tokio aan om de erkenning der republiek door Japan te bewerken Het par lement behandelde de kwestie, maar het bleek, dat er groot verschil van meening bestond. De debatten werden verdaagd De Okoera-Compagnie begon met de opstandelingen onderhandelingen over het sluiten van een leening. Volgens de berichten uit Uskub wordt de toa- stand in Albanië met den dag ernstiger. Nieuwe benden duiken dagelijks op in de buurt van Ipek en Yokowa. De versterking der gendarmerie op de wegen, die naar de voornaamste marktplaat sen voeren, laat wenschen. Te Ferisovitch, dat een der voornaamste centra van het handeldrij vende Albanië is zijn de kooplieden verplicht, zich in groepen van 40 tot 50 personen te ver eenigen. om de plaatsen te bezoeken, die niet aan de spoorlijn gelegen zijn. Zoo ziet men vaak tot de tanden gewapende kooplieden reizen, dienaar Ipek gaan om zaken te doen. Geheime samen komsten worden te Diahova, Ferisovitch en Ipek gehouden, waar verschillende oproerstokers de bevolking ophitsen. Uit betrouwbare bron ver neemt de correspondent van de sEtoile Beige'' nog, dat de Albaneezen die in de districten Priz- rend, Yokova, Mitrovitza en Ipek wonen, zich tegen het in dienst nemen van niet-Mohamme- danen hebben verklaard. Zij hebben het besluit medegedeeld aan de niet-Mohammedanen, die dienst doen in de streken, en hun gezegd, dat zij gerust naar hun woonplaatsen kunnen terugkee- ren, want dat de Albaneez n best in staat zijn, zonder hun hulp het land te beschermen. Een detachement soldaten heeft te Fougovas, in het district Ipek, een aantal Albaneezen gevan gen genomen, die een groote hoeveelheid wapenen en ammunitie uit Mont negro hadden binnenge smokkeld. Deze Albaneezen zijn in de gevangenis van Ipek opgesloten. De militaire autoriteiten van Prizrend hebben bevel gekregen een troepen macht uit te zenden, die onder hun bevelen staat in het vilayet Seoetari. Het wordt nu langzamerhand de tijd van de wenschen. voorspellingen en contra-voorspellingen, wat betreft de partij candidaturen voor het pre sidentschap der republiek. Nu weer hebben de gouverneurs van Kausas en Missouri zich over de verkiezingsqnaestie uitgesproken. Beiden spraken ten gunste van een eventaeele candidatuur Roose velt. Echter heeft de Rnpublikeinsche partij organisatie in Oklahoma zich uitgesproken voor de candidatuur-Taft. De in Oklahoma gevallen beslissing ten gunste van Taft beteekent wellicht niet veel, want de staat zal wel een Democratische meerderheid heb ben en dan doet er weinig toe, of daar de Repu blikeinen voor Taft zijn dan wel voor een anderen Republikeinschen candidaat. Echter is de uitslag in Oklahoma in zoover bemoedigend voor Taften zijn vrienden, wijl er ter conventie een poging was gedaan om bij verrassing een uitspraak te verkrijgen ten gunste van Roosevelt. Die poging mislukte echter. Bryan, wiens invloed in de Democratische partij aanzienlijk minder is geworden, heeft zich uitge sproken over het tusschen Woodrow Wilson, den mogelijken candidaat der Democraten en kolonel ledig Overal vond me.i evenwel sporen van een-talrijke bende. Daarenboven was de kamer op verschillende plaatsen met bloed besmeerd en men rook nog de akelige lucht van geschroeid vleesch. Ik geloof, dat de duivel hen helpt, riep de graaf. Maar het hindert niet, ik zal hen wel vinden Hij kwam uit het huis, liet het in brand steken en steeg weer te paard. Hij keerde zich naar d'Herneuse en gaf zijn paard de sporen. Heer, riep een verschrikte stem aan zijne zijde. De graaf hield zijn paard in en keerde zich om. Valduit wees met den vinger naar het kas teel, dat zich boven op een heuvel gelegen, tegen den hemel atteekende. Uit den burcht stegen te midden van een dichte rookwolk, vonken op. IV. De gebeurtenissen, die voor de tweede maal den graaf d'Herneuse en Valrocea bjj elkaar brachten en de omstandig heden, die aan deze ontmoe ting voorafgingen. Toen Maheu doodelijk verschrikt was heenge gaan van het huisje, nadat de schildwacht van Valrocea naar binnen was gegaan, was Le Tru- and, na de afgrijselijke pijniging van de vrouw van Ferré even naar buiten gegaan om een luchtje te scheppen en zich te verzekeren, dat er geen onraad was- Die man had kattenoogen en een zeer goed gehoor. Hij hoorde aanstonds het zware geluid van de stappen van den ouden man en onderscheidde een zwarte gestalte. Aanstonds achtervolgde hij hem. Zijn glijdende gang was onhoorbaar en hij was terzijde van Maheu, zonder dat deze het bemerkte. Als hij den oude had aangegrepen, was het met hem gedaan geweest, want de krijgslieden waren op geen twintig pas afstand van daar. Le Truand wilde eerst weten, voordat hij iets deed. of die man, die het huis beloerd had er alleen en bij toeval geweest was dan wel of hij op eenigen afstand vergezeld was van makkers en met een vooruitbedacht plan was gekomen. Spoedig bemerkte bij de boogschutters en wierp hij zich op den grond. Voor den duivel, mompelde hij dat ziet er slecht voor ons uit. Ik moet weten wie die mannen zijn en wat zij hier kwamen doen. Gekromd, over den grond kruipend, volgde hij den troep, zich verbergend in de struiken, die langs den weg stonden. Hij bleef aan geen struik haken, en hij stapte nooit mis, ofschoon de grond vol zat met stronken en wortels. Welnu Maheu vroeg een der boog schutters. Wat heb je bij den melaatsche ge zien Die man kwam dus om ons te bespieden 1 dacht Le Truand. Je ziet eruit of je begraven moet worden, ging de soldaat voort. Heeft de melaatsche je soms te pakken gehad Zwijg toch, Cravois antwoordde de grijs aard. Dat huis is de woning van den duivel. Maheu hief dreigend den vinger op naar de hut. - Hij vleit den kapitein, dacht Le Truand, die alles evengoed hoorde, alsof hij midden tus schen den troep was. Al is de kapitein even slim als de duivel, hij heeft niet evenveel macht en dat is jammer. Ja, ging Maheu voort, daar woont de mis daad 1 De melaatsche ontdoet zich daar van zijn besmetting en een zuiver hart wordt er bevlekt Zoo 1 ouder heer, wat vertel je ons nu. Als je aan den graaf zulke dwaasheden vertelt, zal hij denken, dat ge je verstand verloren hebt.... Zoo, zoo! die oude moest dus voor den graaf d'Herneuse achter onze geheimen komen 1 Het is gelukkig, dat wij gewaarschuwd zyn, dacht Le Truand, die heel goed begreep welke de waarschijnlijke gevolgen zouden zijn van het verhaal, dat die oude boer op het kasteel zou doen. Gedurende eenige oogenblikken ging de troep stilzwijgend verder, maar weldra begon de bab belachtige soldat weer Maheu 1 vertel nu eens wat je gezien hebt Ik heb den dood zien zweven boven alle hoofden, die mij dierbaar zijn.... En als je wist onverbeterlijke babbelaar, hoeveel dolken je op het oogenblik bedreigen, zou de lust je wel ver gaan om zulke onnutte en gevaarlijke vragen te stellen. De toon, waarop Maheu deze onheilspellende woorden gezegd had, deed een rilling gaan dooi de leden der boogschutters, die plotseling rond keken naar het kreupelhout, dat langs den weg stond. Tot aan het kasteel sprak niemand meer. Zoo spoedig Le Truand gehoord had wat de bedoeling van Maheu geweest was, was hij naar huis teruggegaan. Toen hij binnenkam sliepen allen. Le Truand keek eenige oogenblikken met verachting naar deze beestachtige menschen. die daar over den grond verspreid lagen en snorkten. Als ik niet over dat stelletje waakt, wat zou er dan van overschieten En de kapitein, die ligt te ronken als de anderen en aan niets denkt in zijn droom, hij zou aan een koord tus schen hemel en aarde kunnen bengelen, als ik er niet bij was geweest. Maar geduldKijk, wat is dat pgardi jTirW 1 t i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2