Goedkoope Muziekhandel J. F. G. Jongepier, VERHURING Gebr. VINK, Mooie pwatteerfle lterai bandjos JAN MN KATWIJK, Spiegel- en Vensterglas. JANSJE VERG- Alles bij Van der Sman, Jansen Wouterlood. „Ceresif' YerMez-m van Leien Tan ien Gemeenleraafl. Kittderwagejis. H. A. N. BAKKERS, Opruiming Restanten solied Schoenwerk zeer lage prijzen Wed. J. F. Genezing. Uroscoop VERBEEK. Voorschotten I Zorgzame loeders 1 BIJLOOS' Hoofd Eau da Cologne. J.PASSENS,™— Corsetten naar Maat. Buitengewone PvijsVBflcigMg Jonkerfransstraat 92a, ROTTERDAM. Adyertentiën. 10, 13 en 18 Cent, Openbare van af 85 cent. Atelier voor glas in lood. Broersveld 65. Van Oldenbarneveltstraat 148a, Hoog-traat 115. JANSEN WOUTERLOOD's HENRI HUINCK ALEX IMHOFE. Hypotheken en Bouwcredieten, Ad viezen voor Burgerlijke en Militie zaken. J. BIJLOO, Alkmaar, N. Binnenweg 194, ROTTERDAM, Telefoon 9573. op Woensdag 7 Februari 1912, Boekhandel, HOOGSTRAAT 49. zijn thans geëtaleerd en geprijsd. Rotterdam. Telefoon 1187. beslist kurkdroog. Kiezers, stemt Woensdag 7 Febru ari a.s. in DISTRICT I op den heer in DISTRICT II op den heer H OTT EHDAM. Binnenweg 119a, bij den Mauritsweg. Het beste adres voor Rieten Kamerstoe len, Ligstoelen, Waschmanden, Serre- Meubelen en alle andere soorten fijn en grof Mandenwerk tot billijken prijs. Beide candidaten worden met den meesten aandrang den kiezers aanbevolen. Het Bestuur van de R. K. Kiesvereeniging RECHT, PLICHT EN ORDE." toij Singel 103. Alle in- en uitwendige, verouderde, kwijnende en geheime ziekten, open wonden, huidziekten, enz., korte, billijke, succesvolle behandeling door lEKEflVERPL: «RTIKELE/1 BREUHflflnnE/i. De komende zonsverduistering. De weerkundige medewerker van de »Zutph. Ct." schrijft Den 17en April a.s. zal, zooals bekend is, een zonsverduistering plaats hebben, die, bij de daar voor gunstige luchtsgesteldheid, mede zichtbaar zijn zal in ons land. Zij zal tot de merkwaar dige eclipsen behooren. Men heeft mij verzocht, dienaangaande iets te wiflen mededeelen. De eclips is ringvormig, voor ons echter ge- deeltelijk. Ook zal de verduistering voor een smalle strook van Europa waarschijnlijk totaal zijn de berekeningen dienaangaande stemmen niet overeen. Volgens de gegevens, ontleend aan de »Connaissance des Temps" zal de duur der totaliteit in Spanje 6 seconden, in de Vendé 4 en nabij Parijs 2 seconden bedragen en zal de eclips bij Luik weder als ringvormig worden waarge- genomen. De zon komt in Venezuela verduisterd'op, al waar de eclips ringvormig zal zijn; de lijn der centrale verduistering loopt verder door Engelsch Guyana, gaat door den Atlantischen Oceaan in N.-Oostelijke richting en komt in het Noorden van Portugal in Europa. Van daar gaat ze over N.-Westelijk Spanje, door de Golf van Biscaye, Frankrijk binnen, richt zich verder naar Parijs, door België naar Hamburg, en verder door de Oostzee naar St. Petersburg, om in Siberië de Aarde te verlaten. De eclips blijft ringvormig (of totaal), alleen voor de plaatsen, in, of dicht gelegen bij boven genoemde lijn, ongeveer drie K.M., slechts aan beide zijden daarvan, en wordt daarbuiten gedeel telijk. Die gedeeltelijke bedekking is echter voor ons land groot, volgens de gegevens ongeveer vijf- en-negeutig honderdsten. Het midden der ver duistering heeft in onze streken kort na den mid dag plaats, dus wel op den meest geschikten tijd. Op het spoor van Marius de Vos, Uit Havre wordt aan de »Matin" geseind, dat de recherche in die stad op het spoor is van Marius de Vos, die, naar men weet, een paar dagen geleden uit de Parijsche Couciergerie ontsnapte. De Vos zou zich bij zijn broeder, die te Hèvre in de Rue Martonne woont, verscholen hebben. Deze laatste, ondervraagd zijnde, verklaarde, dat zijn broer hem geld was komen vragen en ver volgens weer vertrokken was. De nasporingen naar de verblijfplaats van De Vos worden nog steeds met den meesten ijver voortgezet. Hennetjes of haantjes. In den laat- sten tijd werd in de wereld der pluimveehouderij sterk de aandacht getrokken door de uitvinding van een instrument, de „sexoscope," dat ten doel had te bepalen of uit een ei een hennetje of een haantje zou komen. In bladen die aan de pluim veeteelt gewijd zijn, vond men allerlei verhalen van inzenders over het instrument, maar aan de meeste had men geen hou-vast, zoodat het moei lijk was zich een menigte te vormen over de juutheid der aanwijzingen van dit apparaat. Inaus vinden wij in nAvicuiiura" van 26 Januari een verklaring van het hoenderpark »De Nijver heid" te Vlaai-dingen, die aan duidelijkheid mets te weuscheu overlaat. De vervaardiger of importeur (wij weten niet of het een NederJandsche uitvinding is of niet) onderzocht met 2 zijner sexei-copeu ruim 300 eieren van het genoemde hoenderpark. De eieren werden naar gelang van onderzoek geschift in lo. eieren met hennen, 2o. met hanen, 3o. on bevruchte. De aldus getoeste eieren werden gelegd in 3 broedmachines; de eieren, die als onbevrucht ge hoest waren, werden in een separate machine ter broeding gelegd. Bij 't schouwen, na 10 dagen, bleek, dat deze toetsing volkomen waardeloos was. Hetzelfde percentage bevruchte en onbevruchte werd verkregen uit elk dei 3 machines. Vervolgens werden door denzelden persoon nog maals ruim 300 eieren van hetzelfde hoenderpark met het instrument getoetst. Up dezelfde ratio- neele wijze werd toen dit aantal over 3 machines verdeeld, maar weder met hetzelfde waardelooze resultaat. De zoogenaamde onbevruchte eieren en zoogenaamde bevruchte gaven hetzelfde percen tage bevruchte en onbevruchte eieren. De directie van het hoenderpark voegt er aan toe, dat zij heeft toegestaan, deze twee groote proeven te nemen, op voorwaarde, dat er geen daad van vijandschap in zou worden gezien, als zij de resultaten d.i. de naakte waarheid publi ceerde. Wij voldoen hieraan bij deze zoo besluit de directie en geven den raad, om, hoe men ook over dit eigenaardige instrument moge denken, het niet in den handel te brengen, voordat de noodige verbeteringeu zijn aangebracht en goede proeven opnieuw zijn genomen." De avonturen van een dollen stier. Te Londen is Woensdag een van schrik dol ge worden stier een gebouw met verdieping-wonin gen binnengerend en alle trappen opgeklommen, totdat hij op het platte dak was. Tevergeefs trachtten twintig man twee uur lang hem daar te vangen. Een paar malen scheelde het weinig of de stier was over den muur gesprongen, die om het dak heen staat. Toen besloot men het dier dood te schieten. Dat werd. zeer gepast, aan eeri slasr-r opgedragen, maar de man was een slecht schutter ofwel het wapen was te licht: de kogels, die het dier in het l\jf drongen, verschei dene misten er nog, doodden het niet. Toen kwam een inspecteur van politie met een legergeweer, waaruit nog drie kogels het best troffen voor het viel. Nu was het nog een kunst het doode dier beneden te krijgen. Kop en beenen werden er afgehakt en de romp liet men van het dak vallen. Met een geweldigen smak kwam het, van 15 M. hoog. op straat neer. Twee steenen van het pla veisel braken er van. Nieuwe vervalsching van melk. In een groote stad in België is een nieuwe verval sching van melk ontdekt, n.l. met cocoswet, dat onder hooge drukking in afgeroomde melk wordt gebracht en eene op melk gelijkende vloeistof geeft, welke in vetgehalte droogrest, melksuiker, en stikstofhoudende stoffen en asch, aan de bij de leveringsvoorwaarden gestelde eischen voldeed. De vervalsching werd ontdekt door het onderzoek van het afgescheiden vet. Het Reichert-Meissl- getal in warm water oplosbare vetzuren-was 23.98 refractie bij 40°41,51 de refractie moest bij het gegeven R M.-getal ten minste 45 zijn. Tsrwijl het Crismergetal (kristallisatietemperatuur der vetzuren in spiritus) en het Valenta-getai (oplosbaarheid der vetzuren in azijnzuur van 99°.5 pet. bij 50°), te hoog waren, was het ge halte aan in water oplosbare vluchtige vetzuren* te laag, dat van in water onoplosbare en in alcohol oplosbare vruchtige vetzuren (Polenske of N. B. Z.) te hoog Besloten mocht worden, dat het af gescheiden vet voor 50 pet. uit cocosvet bestond. (Ph. Weekblad.) Spionnageproces te Essen. Het aan tal arrestaties en veroordeelingen van spionnen in Duitschland blijft zich vermenigvuldigen. Gister stond voor de rechtbank te Essen terecht de gewezen commissaris van politie Emil Reich, die vroeger in Strassburg woonachtig, eenige maan den geleden naar Essen kwam om zijn familie te bezoeken en daar onder verdenking van spionnage gearresteerd werd. Slechts weinige getuigen waren gedagvaard en onder hen de onlangs eveneens wegens spionnage tot zeven jaar tuchthuisstraf veroordeelde Engelsche makelaar in schepen Schulz. Als zaakkundigen woonden drie hoogge plaatste marine-officieren de behandeling bij. Niet alleen werd het proces met gesloten deuren ge voerd, maar zelfs werd het vonnis niet gemotiveerd, zoodat het niet bekend is, wegens welke feiten Reich tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroor deeld werd. De behandeling duurde acht uur; Onder de getuigen bevond zich ook een beambte der Krupp- fabneken en een arbeider der Rheinische Metall- wartnfabrik te Düsseldorf. Het vonnis verwijst naar paragraaf 45a van het wetboek van straf recht, de zoogenaamde Duchesne- paragraaf, die onlangs ook leidde tot de veelbesproken veróor deeling der Fransche onderwijzeres Thyrrion te Leipzig. M ij n o n g e 1 u k. In een kolenmijn te Danville in Illinois is een lift met mijnwerkers van een hoogte van 200 M. naar beneden gestort. Vier mannen bleven op de plaats dood, al de andere werden zwaar gekwetst. Een aanklacht van Cook. Uit Kopen hagen seint men Hier is een vertegenwoordiger van de nNew-York Times" aangekomen, om ge- tuigen-materiaal te verzamelen tegen den Noord poolreiziger dr. Cook. Zooals men zich herinnert, is dr. Cook te Kopenhagen door de verwoede Denen met rotte appelen, bedorven eieren en stokslagen van het podium gejaagd, toen hij ook daar de leugen kwam vertellen, dat hij de Noordpool ontdekt had. Dr. Cook heeft tegen de »New-York Times" een aanklacht ingediend, wegens beleediging en 100.000 schadevergoeding geeischt. De Kopen- haagsche bladen melden, dat het den vertegen woordiger van de »Times" niet moeilijk zal vallen het noodige bewijsmateriaal tegen den bedrieger Cook te verzamelen. Onderzeebooten met artillerie bewapening: Reeds voor eenige jaren wer den een paar Russische onderzeebooten voorzien van een licht snelvuurkanon om zich te kunnen verdedigen tegen onbeschermde vaartuigen, zooals torpedobooten en torpedojagers, wanneer deze de onderzeeboot in bovenwater toestand verrassen: Thans wil het Engelsche marinebestuur dit voorbeeld navolgen en, nadat de eerste proeven op een der nieuwe booten der E-klasse gunstige uitkomsten hadden opgeleverd, is op de booten der D-klasse voor den commandotoren een snel vuurkanon opgesteld. Gedurende de vaart onder water kan het kanon worden geborgen in een ruimte van den boven bouw. (»Ned. Zeewezen.") Vraagt Catalogus, Gratis verkrijgbaar. voorm. 10 ure, in het Gebouw „MUSIS SACRUM" aan de Lange Haven te Schiedam van I. Een partij WEILAND, groot 3.92.90& in den Nieuwlandschen Polderu aldaar, kad. Sectie H. nrs 46 en 48. II. Een partij WEILAND en KADE, groot 4.31.70b in den Nieuwlandschen Polder en in den 's Gravenlandschen Polder aldaar. Inlichtingen ten kantore van Mr. H. M. C. POORTMAN Notaris te Schiedam. Meer dan honderd verschillende soorten Ziet de keuze. Ziet de prijzen. Telefoonnr. Interc. 239. bü den Mauri tsweg, N.B. Voor een elegant figuur is een goed passend Corset een eerste vereischte. eet niet van avond mee te brengen lo. Een doosje Frog voor den hoest a 37| ct, 2o. Een Honingrozentablet voor schrale handen a 10 ct. 3o. Een flescbje Levertraan voor de kinderen a 45 ct. 4o. Een paar Rex Zolen voor warme voeten a 10 ct. Dit Bitter, uit de fijnste kruiden bereid, is zeer versterkend voor de maag, wekt den eetlust op, bevordert de spijsvertering en maakt het slijm los. Is ook zeer aangenaam van smaak in Port-, Sherry- en Madeira-wijn. Als waarborg voor de echtheid gelieve men er op te letten dat de kurk het lakstempel draagt van onzen firmanaam en het etiket voorzien is van onze handteekening Prijs 10 en 25 cent per fleschje. maakt natte kelders en vochtige woningen ROTTERDAM, UTRECHT, Groote Draaisteeg. Springweg 1. Vraag prospectus No. 22. C. H. SCHEFFERS, J. VAN Men lette op het adres. VAN De urine toezenden of meebrengen. Kosten met middelen f 1. Spreekuur 101 en 24 uur('s Zondags niet) P. J. ANEMAET, Kantoor Nieuwehaven ib8a Rotterdam. Geopend van 'smorgen 9 tot s avonds 8 uur. bevinden zich het best bij daar deze alle bestaande merken overtreft. Het vernietigt volkomen elk onrein, zui vert het hoofd, bevordert den haargroei en is geheel onschadelijk Onmisbaar voor schoolgaande kinderen. Sedert 1878 in den handel. Bekroond met Gouden Medaille Antwer pen 1906 en Eere-diploma Tilburg 1909. Is alleen echt, indien de naam in de flesch gegoten en op het etiket ge drukt is. Prijs 25, 35 en 50 ct. per flacon. Alom verkrijgbaar. Proefflacon 15 ct Wederverkoopers wenden zich tot P. J. VAN DER SMAN, Hoogstraat en JOU. NAIIMAN, Nieuwe Haven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6