Jongste Micnde Uit de hand te koop HET TEEHEIN Telefonisch aangesloten Firma P. BOS. TÜITERSflAGAZIJN A. J. P.'s ilokji A. J. P.'s Soepen in TaM Wielrijders Kiest! SANATOGEN. NATRON r LOSSE NUMMERS VEEX's Kleine Schiedamsche Officieren-V ereen. raniMaii X. f 8- ï- J~ -MICHELIN "5.50 Eén prijs, één kwaliteit! Qïïoeber$! oMer Redactie der beste M Letterkundigen. Prachtige Goedkoope Lectuur. CACAC Gemengd Nieuws. Adyertentiën. Rechtzaken. Woning-Bureau 5. C. van Waalwijk van Doorn, Abonneert JJ op Tiet KATHOLIEKE Merk „Eden" Merk „Eden", Vraagt ze Uwen Winkelier! Een bron van kracht voor allen Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo. de meest déliciense drank. fabriek te sneek. O Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Met Volgestort Kapitaal f 8.000.000.-. Reserve f 1.154.200. DEPOSITO-RENTE. maand maanden maanden 1 3 3'/, 3'/, Eisscht van uwen W inkelier ZÜIVEItE SODA in 174 Eiilo pakje. Het beste en voordeeliar«te Waschmiddel voor AIjLE liniHhoud. lijlf grebruili. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Per Vi kilo-bus f l.OO kilo-bus; - 0.55 7io kilo-bus - O.S5 Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. HOFLEVERANCIERS. Rijwiel. De roofmoord te Antwerpen. De brandkast van den vermoorden heer Davidson is thans geopend. Aan het licht is gekomen dat hij 19.000 francs aan diamanten benevens eenig geld bij zich had. Ook is thans geconstateerd dat de daders voor dat de moord werd gepleegd gepoogd hebben den heer D. te worgen. Men veronderstelt dat een van de daders de heer D. uit Antwerpen hebben gelokt of gehaald (men herinnert zich dat een tramkaartje ep den vermoorde werd gevonden) terwijl de andere de afschuwelijke daad schijnt gepleegd te hebben. Eenig verkoold hout zou tevens bewijzen dat iemand heeft staan wachten en zich gewarmd heeft aan een vuurtje. Het was dien dag zeer koud. Een anarchist. Te Lorient is Vrijdag een Italiaansche monteur, Albertini, gearresteerd, in wien de politie een zeer gevaarlijk anarchist meent te hebben gevat, des te gevaarlijker, waar de man er in geslaagd was, toegang te krijgen tot het vloot-arsenaal. Albertini was een dag af twaalf galeden uit Parijs naar Lorient gekomen, en had dadelijk kennis aangeknoopt met monteurs, die voor reke ning van een particuliere onderneming arbeidden aan den bouw van electrische kranen in het ar senaal. Hij was er in geslaagd zich met zijn nieuwe vrienden te doen aannemen als monteur, en Vrijdag ging hij voor het eerst aan het werk. Des avonds, toen hij het arsenaal verliet, werd hij gearresteerd. Daar hij gekleed was in een blauwe kiel van de marine en het werkboekje van een arsenaal-arbeider bij zich droeg, is hij voorloopig opgesloten onder beschuldiging van goederen. Een huiszoeking, die Zaterdag in Albertini's woning plaats vond, bracht een zeer omvangrijke anarchistische correspondentie aan het licht. Al bertini had waarschijnlijk met zeer slechte be doelingen in het arsenaal weten binnen te drin gen. Hij werd sinds geruimen tijd door de Duit- sche en Zwitsersche politie in het oog gehouden, die op haar beurt de Fransche politie had ge waarschuwd. Hij wordt gekenmerkt als een uiterst gevaar lijk anarchist, in staat tot het plegen van onver schillig welke misdaad. In Zwitserland is Albertini reeds- verscheidene malen veroordeeld. Voor het in mij gestelde vertrouwen en de belangstelling mij betoond, betuig ik mijn harte- lijken dank. C. H. SCHEFFERS. Schiedam, 13 Februari 1912. gevraagd op het administratiekantoor van de Werf Gusto, firma A. F. SMULDERS. Sollicitaties worden alléén schriftelijk inge wacht. der groot li/a H.A., met OPSTAL en SERVITUUT op naast liggend weiland ten voordeele der Ver. eeniging of hare rechtverkrijgenden. Te bevragen bij eten Makelaar J. F. W. MEIJER, alhier. Sneeuwploegen. In strenge winters zijn storingen van het treinenverkeer door de sneuuw een ding van dagelijksch gebeuren. Het tijdver lies en de hooge kosten, die samenvielen met den handenarbeid, als de weg moest worden vrijge maakt door ploegen arbeiders, deden al gauw uitzien naar hulpmiddelen en naar de vervaardi ging van machines, waardoor het werk kon wor den verricht. Het eenvoudigste middel ter verwijdering van de sneeuw is de sneeuwploeg, bevestigd aan de voorzijde van de locomotief en gemaakt van ijzer of met ijzer beslagen hout. Ligt echter de sneeuw hoog of is ze hard en bevroren, dan weigert die ploeg spoedig, en zoo heeft men reeds in de jaren tusschen '80 en '90 van de vorige eeuw slinger machines toegepast. De Amerikaansche ingenieur Leslie was de eerste, die er een bouwde, en met enkele afwijkingen wordt die machine tegen woor pig nog gebezigd. Zij bestaat uit een scheprad van drie of vier meter doorsnede, dat bevestigd is aan de voorzijde van een rijdende kast en in draaiend beweging kan worden gebracht. De radicaal gerangschikte, gebogen scbeppen snijden bij het vorderen van den wagen een dunne sneeuwlaag af, die door de middelpuntvliedende kracht naar beide kanten van de rails naar bui ten wordt geworpen. Het scheprad wordt door een stoommachine gedreven, die in den wagen is aangebracht. De voor het drijven benoodigde stoom wordt of door een eveneens in den wagen aanwezigen ketel voortgebracht, óf ontleend aan den stoomketel van de locomotief, die de sneeuw- slinger-machine voortschuift. Het scheprad maakt ongeveer 150 omdraaiingen in de minuut en kan 'n sneeuwlaag van drie meter hoogte bij een snelheid van meer dan 10 kilometer ongeveer 20 meter hoog en op zij slingeren. Een «enigszins andere soort van sneeuwslinger- machine heeft aan den voorwand een reusachtige slak van blik, die met haar kegelvormig gelegen zware windingen zich in de sneeuw inwoelt, de losgemaakt sneeuw naar achteren schuift, om ze van daar naar buiten te slingeren. (De Aarde en haar Volken). Singel 6é, (hoek Tweede Tuinsingel) Telefoon No. 181. Speciaal adres voorhuren, verhuren, koopen en verkoopen van huizen, bouw terreinen, fabriekspanden, enz. Maandelijks verschijnen 40 pag. groot for maat over 2 kolommen, prachtige lectuur als Romans, Novellen, Historische Ver- halen, Poëzie, Allerlei, Raadsels, Logo- grief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. P. STOKVIS-WATERREUS, Uitgever, 's-Bosch. en gewoon verkrijgbaar, alsook voor vegetarische keuken, onder toezicht van den Nederlandschen V egetariersbond en ook voor ritueel koschere keuken. 99 99 99 99 n dag opzegging (Bedragen tot f 50.000 zonder opzegging) da*8H 10 1 3 6 12 v> Accountant AMSTERDAMSCH ACCOUNTANTSKANTOOR onder Directie van Mr. E. J. Korthals Alt-es. 8' i 3V4 4 pCt. 1 1 3 3 's jaar?. W. MOLL Jzn. f Directeumi v/h. G. H. VOORHOEVE, kantoor ROTTERDAM. Geheime brander ij. Bij den Hoogen Raad is conclusie genomen in de zaak van den minister van Financiën en den procureur-gene raal bij het Hof te s-Hertogenbosch, tegen een arrest van dat Hof, waarbij W. J., grossier in gedistilleerd, vroeger te Nijmegen, thans te Kleef, was ontslagen van rechtsvervolging terzake van' de hem ten laste gelegde aanwezigheid van ge distilleerd in een geheime branderij, met instand houding overigens van zijn veroordeeling tot 4 maanden gevangenisstraf wegens het hebben van een geheime branderij. Advocaat-generaal, mr. Van Hangest baron d'Yvoy, achtte de casatiemiddelen tegen deze be slissing aangevoerd, ongegrond, aangezien deze betreffen een deel der ten laste legging ten aan zien waarvan het Hof, krachtens het arrest van verwijzing door den Hoogen Raad, niet bevoegd was eene beslissing te geven en concludeerde mitsdien tot verwerping van het beroep. bedenkt dat slechte zeep de gezondheid van Uwe kinderen schaadt. Ziet nauwkeurig toe steeds goede zeep te koopen en gebruikt dus in 'l belang van Uw gezin uitsluitend Boldoof'a 'Dubbel fflank. Men lette op de premie Simplex Cycloïde Rijwiel. van de Dagblad voor Schiedam en Omstreken zijn te bekomen in het Sigarenmagazijn van C. JANSE, Koemarkt, hoek Hoogstraat. GRAETZINLICHT Direct gevraagd een meisje, voor halve dagen. Hoofdstraat 221 boven. Te 'koop gevraagd een goed onderhouden heerenrijwiel. Br., met opgave van prijs, onder no. 117, bureau dezer courant-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4