Dagblad voor Schiedam en Van houtcn's Cacao 35ste Jaargang. Donderdag 7! Waart 1912 iNo. 10263. Officieele berichten. KeanisgeYing. kennisgeving. Buitenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Het Spookkasteel De roovers van het kasteel d'Herneuse. De gebruikers maken veelvuldig de fout te veel cacao in een kop te doen. Dat behoeft met RONA niet. Daarom uiterst voordeelig in het gebruik. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland f 2.per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 50, PRIJS DER ADVERTENTIëN: Familieberichten 20 cent per regel. Handelsadvertentiën van 16 regels 0.92elke regel daarboven 15 cent, Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 cent per regel. Voor herhaaldelijkadverteeren worden uiterst bil- lijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen ter kennis van de ingezetenen dat door den Raad dier Gemeente in zijne openbare vergadering van den 5den Maart j 1., zijn benoemd in de Raads- Gom missie a. tot het ontwerpen der verordeningen, tegen wier overtreding straf wordt bedreigd, ter vol doening aan art. 177 der Gemeentewet en ter voorbereiding van hetgeen bij art. 178 dier Wet is bevolen, tot lid, de heer Mr. M. J. C. M. KAVELAARS b. voor de Gemeentewerken tot lid, de heer J. VAN KATWIJK c. bedoeld bij artikel 175 der Bouwverordening, tot lid-voorzitter, de heer Mr. M. J. C. M. KAVELAARS. En is hiervan afkondiging geschied, waar hef behoort, den 7den Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoema M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. S1GKEAGA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van J. Noordegraaf, om vergunning tot het oprichten eener slachtplaats van rundvee en varkens met rookery in het pand staande aan de Emmastraat 8S, kadaster Sectie I no. 248 Overwegende dat het deskundig onderzoek betreffende deze aanvrage nog mei geëindigd is Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Besluitende beslissing op genoemde aanvrage te verdagen. Schiedam, 7 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de aanvrage van K. E. Oosterhoff om vergunning voor het bouwen van een heerenhuis aan het plein »Eendragt" op het terrein kadaster Sectie L. no. 21)60 Overwegende, dat het onderzoek met betrekking tot die aanvraag nog niet geëindigd is Besluiten op grond van art. 164 der Bouwverordening, de beschikking op de aanvrage te verdagen voor den tijd van ten hoogste een maand. Schiedam, 4 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKENGA DE OORLOG TUSSCliEN ITALIË EN TURKIJE Admiraal Aubry. Uit Tarente wordt geseind: De uitvaart van admiraal Aubry is byigewoond OF Naar het Fransch van Noël Gaulois. 53) La Ribotte heeft gehandeld op aandringen van Valrocca. Dat is de derde maal in één jaar, dat mijn leven bedreigd is. Zij, die het mij heb ben willen ontnemen, zijn thans mij het hunne schuldig en ik zal het hebben. Ik begrijp het. Maar wat hadt ge mij mede te deelen met betrekking op mijnheer Marcel Ga meege zult het vernemen en ge kunt van mijn hulp gebruik maken, zooveel gij wilt om zijn heil of zijn wraak te verzekeren. Toen zij de vlakte van Rhuis verlieten, vertel de Le Truand verder. Ik zou hedenmorgen den zoon van den graaf afgeraden hebben om naar het kasteel te gaan, indien ik niet zeker was geweest, dat er toch op mijn waarschuwingen geen acht geslagen worden... Onder de mannen, die in den afgeloopen nacht by u waren, was er een, die de gast was geweest van Valrocca, en die ongetwijfeld weer naar het kasteel zal terugkeeren... Dat is zeker die avonturier, die de lui uit Parys ons gezonden hebben, hy ziet er uit als een FOQver en eon verrader. door den hertog der Abruzzen, admiraals, auto riteiten en een groole menigte. De troepen hebben do eerbewij'zen gebracht. De doodkist is naar Rome vervoerd. Voorstel van Engeland afgewezen. De „Neue Frede Press a" verneemt uit diplo matieke bron, dat Oostenrijk-Hongarije en Dnilsch- land zich tegen een voorstel van Engeland ver klaard hebben, om van Italië gedaan te krijgen, dat het van iedere onderneming van zijn vloot tegen de Turksche strijdkrachten in Europa en Azië af zou zien. InErythrea. Volgens een telegram uit Konstantinopel meldt de Sabaih: Saïd Mehemed ben Abdoellah heeft al zijn stammen opgeroepen tot een inval in heit Itali- aansche gebied van Erythrea. Het heet, dat de inval al heden begonnen is. Naar huis. De lichting van 1888 zal den 20n Maart naar huis gezonden worden. Degenen, die zich in Tri- politanië bevinden en teruggeroepen worden, zul len van af 1 April vertrekken, al naarmate zij vervangen zullen zjjn. ENGELAND. De myn werkersstaking. Volgens de „Daily Chronicle" zou de regeering1 heden een wet indienen, waarbij voor het kolen- mijnbedrijf een minimum loon en een loonschaal bepaald worden. Dat wetsontwerp zal Vrijdag hier aan een vergadering van mijnwerkers worden voorgelegd, waarna vergaderingen in de provin cie zullen volgen, teneinde de loonschaal', die de regeering voorstelt, t'e overwegen. Getracht zal dan worden het over die loonschaal eens te worden, waarna de regeering het wetsontwerp met die loonschaal onverwijld in het Parlement zal zien door te zetten. Asquith heeft gister in het Lagerhuis deze mededeeling van „Daily Chronicle" tegengespro ken. De regeering was, zoo verklaarde Asquith, wél verlangend het arbeidsgeschil in de steenkool- nijverheid door het Huis tot een onderwerp van bespreking te zien maliën, doch de eerste mi nister kon geen dagl voor een dergelijke bespre king vaststellen, aangezien de toestand zeer deli caat was en nij de vertegenwoordigers der mijn werkers nog denzelfden middag hoopte te- zien. Tengevolge van de houding der stakers zullen 2 mijnen in bet Swansea-district niet in staat zijn met het pompen door te gaan, indien dc staking nog een weinig langer wördt voortgezet. Het uitpompen zal een lijd van 2 maanden ver- eischen. De reeders aan de Noordoostkust bieden buiten gewone prijzen voor bunkerkolende prijs is tot 30 shilling gerezen, de hoogStie in 20 jaar. Noorsche reeders nebben hun'agenten te South Shields last gegeven de bemanning van hun sc'her pen naar huis te zenden wegens de. met betrek- Hij is beiden, Maugrabin is een waardige gezel van mijn ouden kapitein. Mijnheer Marcel heeft hem gisteren mishandeld en als hij hem op het kasteel aantreft, zal hij hem niet sparen. Dan moeten wij verhinderen, dat kij hem ziet Als hij op het kasteel is, moet hij hem ont moeten. Hoe moeten wij daar achter komen? Laten we naar d'Herneuse gaan en laat mij naar binnengaan. Neen I Niets kan mij de verzekering geven, dat ge mij niet bedriegt en ik wantrouw uw streken. Waar ik met u mee kan gaan zal ik je laten gaan, maar ik laat je geen minuut alleen. Als Maugrabin op het kasteel is, zal hij den graaf zien eu dan zal gebeureQ wat God belieft. Ik ben vrij, onze vrienden zijn vastbesloten om han delend op te treden, ik zal hem wel uit de han den van Valrocca bevrijden. Maar als de Avignonnees niet bij den kapitein is zullen wij hem verhinderen er heen te gaan. Wij zullen ons bij het kasteel posteeren. Ik weet een plaats vanwaar wij allen, die naar de poort gaan, kunnen zien als Maugrabin er bij is, neem ik op mij hem te grijpen voor hij er gekomen is, Het zij zoo zeide Le Truand. Bij het begin van het bosch van Cuise stelden de reus en zijn gevangene zich achter een boschje verdekt op. king tot het verkrijgen van steenkool bestaande onzekerheid. De industrieën in het Mid Tyne district gaan voort met het stop' zetten van fabrieken. Het aantal werklieden, dat daar werkeloos is, wordt op 2300 geschat. Aan de Tees wordt nog slechts door 9 van de 74 smeltovens gewerkt. De „Times" gelooft niet aan oen spoedige rege ling van den strijd. Zij raadt daarom de burgerij aan ter eigen verdediging een vereeniging van steenkoolverbruikers te vormen in overleg met de overheden, die konden meewerken om hot gebruik van steenkool te beperken. De Enigelscho bladen bevatten berichten uit de zeebadplaatsen met beschrijvingen hoe de mijn werkers van hun vrijen tijd genieten. In tegen stelling met hun pretmaken is de nood van an dere arbeiders, die door de staking aan de kolen mijnen werkeloos zijn geworuen. Men schat hun aantal nu op 400,000. De fondsen van hun vak- vereenigingen worden snel geleegd door de uit- keerimg van werkelooslieidgeld. Bij het spoorweg personeel is die onderstand meer dan het verleden jaar uitgekeerde stakingsgeld. ten beginnen met 15 millioen en stijgen in 5 jaar tijd op 43 millioen. De rijkskanselier heeft zich thans eerst in verbinding gesteld met de ministers van financiën van de verschillende bondsstaten. De vraag, hoe de kosten gedekt zul len worden, is dus nog niet beantwoord. Zaterdag komen, volgens de „Kölnische Zeitung", de mi nisters van de verschillende bondsstaten in Ber lijn om met den rijkskanselier en den staats secretaris van financiën te beraadslagen. Amb telijke mededeelingen zullen over deze zaak niet worden openbaar gemaakt. DUITSCHLAND. Volgfens de „Lokal-Anzeiger" heeft de Bonds raad reeds de nieuwe militaire wetsvoorstellen ontvangen. Een dezer dagen zullen de voorstellen halfambtelijk worden openbaar gemaakt. Door het vlootontwerp zal een derde actief eskader worden gevormd, door af te zien van een leservevlagge- sehip. Verder kunnen, dooi af te zien van reserve materiaal en dan nog door den aanbouw van drie linieschepen en twee kleine kruisers, de dnkos- NICARAGUA. Een telegram uit Managua meldt: ln weerwil van de hartelijke ontvangst van Knox gisteren door het ministerie en een groot© menschen menigte, hebben de bladen „Diario de Nicaragua" en „Diario Moderno" een aantal anti- Amerikaansche brieven aan den kop van de krant afgedrukt, in welke brieven tot dynamietaansla- gen tegen Knox wordt aangespoord. De geheel© redactie van beide bladen is achtereenvolgens in hechtenis genomen en zal in verzekerde bewa ring gehouden worden, totdat Knox weer ver trokken is. Dit is de eerste openbare uiting van verzet teg'en Knox' bezoek sedert hij vertrok ken is. CHINA. De „Times" verneemt uit Peking', dat de bui- tenlandsdhe gezanten aldaar, het afkeuren dat troepen uit Zuid-Ghina naar het noorden zullen worden gezonden, omdat die troepen al even tuchteloos zijn als de troepen van het noorde» RONA {■JV Plotseling bemerkte Le Truand La Ribotte, die van Verberie teragkwam. Hij stond op en wilde naar zijn valschen gezel toeloopen, maar Ferré wierp hem tegen den grond. Wat nu? Wordt je krankzinnig? Herkent ge dien man dan niet? Zeker. Laat me dan... Neen. Hij zou alarm kunnen maken. Van daag kunnen we nog niets doen. We moeten onze wraak nog wat uitstellen, Le Truand zei niets meer. De nacht kwam, slechts verstoord door het ge roep der mannen, die op de borstweringen van d Herneuse de wacht hielden, en het ge schreeuw der roovers, die door den wijn bevangen, allerlei liederen zongen en twisten, terwijl zij in het wachthuis zaten te dobbelen. Er naderde een troep. Men hoorde duidelijk hunne stappen op den harden grond. Ha I Daar zijn onze vrienden, zeide Ferré. Luister eens beter, zeide Le Truand.... Dat is niet het optrekken van een troep, die iemand verrassen wil en zijn aankomst wil geheim hou den. Dat is zoo 1 Guillaume aux Alouettes is een te handig man, om zoo zijn aankomst te ver raden. Maar wie kunnen het dan zijn Plotseling scheurde het wolkengordijn van een en de maan verlichtte de open vlakte, die tus- achen het kasteel en het bosoh lag. In dien lichtglans teekenden zich verschillende schadu wen af. Een man trad uit den troep naar voren. De reus en Le Truand herkenden terstond Maugrabin. Laat hem nu maar loopen, zeide Le Tru and tot Ferré. Ge kunt den kapitein niet gevan gen nemen te midden van zijn mannen. Het uur is niet ver meer af, waarop mijn heer Marcel zich bij ons zal voegen, antwoordde Ferrè. Nou zou ik wel kunnen wachten Maar waarom komt Guillaume niet? Hoort ge niets achter ons vroeg Le Tru and. Ferré luisterde. In het bosch kraakten takken en men kon nu en dan stooten en andere gelui den vernemen, die bij den boer en den roover geen twijfel meer overlieten. Nu zijn ze het wel, zeide de laatste. Le Truand wierp zich met Ferré in het bosch en trof spoedig de voorhoede van den kleinen troep, die onder aanvoering van Guillaume aux Alouettes naderde. Waar is mijnheer Marcel Hij is nog niet van het kasteel teruggeko men. Probeer te naderen tot aan den zoom van het bosch van Cuise, opdat we dicht bij zijn, wanneer hij onze hulp mocht noodig hebben. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1