Dagblad voor Schiedam en Omstreken. Van Houten s De beste voor den prijs 35ste Jaargang. Donderdag 28 Maart 1912. Mo. 10281 Officieel© berichte - Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. FEUILLETON. Het Spookkasteel Buitenlandse!! Nieuws. Verspreide berichten. Binnenland. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden f 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland 2.—per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIëN: Familieberichten 20 cent per regel. Handelsadvertentiën van 16 regels 0.92elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 cent per regel. Voor herhaaldelijk adverteeren worden uiterst bil- Iijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter openbare kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van C. J. DE GRAAF, om verlof voor den verkoop van alco holhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden- voor local iteit van het perceel Boterstraat no. 35; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het ver lof schriftelijk bij hun College bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 27 Maart 1912. Burgemeester en W et houders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat het kohier van de Personeele Belastiug no. 2 dezer gemeente, over het dienstjaar 1912, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 26en Maart 1912 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der di recte belastingen alhier, ter invordering is over gemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen, alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke be zwaarschriften tegen eenen aanslag, op genoemd kohier voorkomende, behooren te worden inge diend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28sten Maart 1912. De Burgemeester voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE, Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op art. 11 der verordening regelende het afzonderlijk geldeljjk beheer van de Gemeente- Gasfabriek en de Gemeente-Drinkwaterleiding (Gemeenteblad no. 16 van 1911;. Doen te weten Dat de rekeningen van de inkomsten en uitga ven van genoemde Bedrijveu, over het dienstjaar 1911, op den 26sten dezer aan den Raad zijn in gediend, en met de balans-, bedrijfs- winst- en verlies-rekening te rekenen van den 29sten Maart a.s. gedurende veertien dagen, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn ge legd en met genoemde stukken tegen betalmg der kosten, in afschrift aldaar verkrijgbaar gesteld zijn. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28sten Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, j M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKENGA. De roovers van het kasteel d'Herneuse. Naar het Fransch van Noël Gaulois. 68) Dit schip lag niet ver weg en we hadden het spoedig bereikt. Ik wilde naar den anderen oever, maar een vijftigtal Avignonners van Maugrahin, die ik weet niet waar vandaan kwamen, hielden ons tegen. En zoo zit ge dus nu middelen op de Oise, goed bewaakt, zonder levensmiddelen en zonder middelen om te ontkomen, want ge komt bijna niet vooruit. Ik zal toch op den een of den anderen oever landen; want de mannen van Valrocca zijn langs de rivier gegaan om booten te zoeken. We moeten deze boot lichter maken: de stroom is zwak en zij is zwaar bevracht. Als de overlast eruit is, kunnen wij ze gemakkelijker doen zinken, voordat de vijand de manoeuvre be merkt heeft en zich verzameld heeft om uw ont scheping te beletten. Het idéé is niet slecht en we zullen het dadelijk ten uitvoer brengen. HolaAllen over eind. De boeren sprongen op. Alles wat het schip te zwaar maakt in het ENGELAND. De Bond van Mijnwerkers besloot te laten stem men over de vraag, of bet werk hervat zal wor den, terwijl de districtsraden, die door de mijn- werkerswlet ingesteld worden, zich bezig hou den met vaststelling der minimumloonen. De stemming der mijnwerkers over ue vraag, of het werk hervat zal worden, zal .aanstaanden Woensdag geëindigd zijn. De federatie besloot niet do minste pressie uit te oefenen op cie werk lieden, hoe te stemmen. Een leider uit Derbyshire deelde een vertegenwoordiger dier pers in den namiddag mede, dat voor zoover heit Tt Noord oostelijk gedeelte van Derbyshire betrof, hij er zéker van was, dat een. groote meerderheid zou stemmen voor een onmiddellijke hervatting van den arbeid. Bijna even zeker was hij' van een meerderheid ten gunste van een werkhervatting der federatie. De afgevaaridgde uit Zuid-Wales aan den anderen kant verklaarde, dat de arbeiders niet aan het werk zouden gaan totdat zij zwart op wit de cijfers zagen, die zij in het minimum- lóontarief eischfen. Het gevoelen _er afgevaar digden, voor zoover vernomen kon worden, is, dat een aanzienlijke meerderheid zal stemmen vóór een hervatting van den arbeid. FRANKRIJK. Volgens de „Echo de Paris" zal de F ransc'he gezant te Madrid, Geoffroy, naar Weienen worden overgeplaatst, alwaar door het heengaan aan den gezant Crozier de ge:zantschapsp ost vacant is ge worden. In Geoffrey's plaats, zal waarschijnlijk de voormalige Fransche zaakgelastigde te Münehen, Dumaine, naar Madrid gaan. ITALIë. Het bericht van de ongesteldheid van een Paus berust op een onjuist gerucht. Z. II. heeft gister zijn gewone audiënties ver leend. MAROKKO Men meldt onder voorbehoud uit Melilla, cat bij een gevecht tusschen de Rifkabylen en de Spanjaarden de laatsten talrijke dooden en ver scheidene gevangenen aan verliezen Lebben ge leden. AMERIKA. De verkiezingen in den staat New York, voor de Republikeinsche gedelegeerden naar oen na- tionalen partijdag der Republikeinen ie Chicago, zijn. gisteren gehouden. In vrijwel alle districten, waar .aanhangers van president Taft stormen te genover aanhangers van Roosevelt, zijn de mede standers van eerstgenoemde gekozen. CHINA. Do correspondent te Peking van éle „Daily Telegraph" meldt, dat de moeilijkheden voor water 1 Zonder een woord te spreken begonnen de mannen de balen en stoffen overboord te werpen. Naarmate de koopwaar van Maes in de diepte verdween, verhief het schip zich uit het water en gehoorzaamde beter aan het roer. Genoeg, zei Marcel, toen hij oordeelde, dat het evenwicht niet gelijk meer zou zijn, als men nog meer overboord wierp. Plotseling doken bij een kromming van de Oise een reeks lichten op. Het waren vuren, die ontstoken waren op de voorstevens van lichte barken, met krijgslieden bemand, zij zullen bij ons zijn, voor wij den oever bereikt hebben, zeide Marcel en wij zullen de aanvallers zoowel op het land als op het water van ons af moeten houden. Laten we op hen wachten. Dat is het eenvou digste. We zullen de handen vol hebben. Want zij zijn met velen 1 Door de vuren konden zij de barken tellen. Er waren er meer dan twaalf en ieder was met vijf of zes bandieten bemand. De reus zou niet te veel zijn om ons te helpen, den aanval af te slaan en een beetje licht zou ook niet slecht zijn. Le Truand nam de scheepslantaarn, die voorop geplaatst was en stak er eenige stukken hout mee aan. - Onnoodige moeite, zeide een zware stem, terzelfdertijd dat het schip naar een zijde geheel overhelde en Ferré naast hem sprong. Joeainsjikai blijkbaar met den dag toenemen. Het Verbond van Mantsjoes, dat streeft naar bet her stel van den troon, verdubbelt zijn bedrijvigheid. Bommen en vuurwapenen warden in groote hoe veelheden in het geheim Peking binnen gesmok keld. Zeven noordelijke provinciën, daaronder de drie prdvincies, die Mantsjoerije vormen, hebben zich tot, een statenbond vereenigd, die beoogt tegen stand te bieden aan de> revolutionairen van Zuid- China. Uit Venetië wordt gemeld, dat de candidal! der burgerlijke partijlen, prof. Orsi van u'è uni versiteit te Padua, zegevierde over den socialist Musatti, die tot dusverre Venetië in de Kamer had vertegenwoordigd. Geheel Italië volgoe met belangstelling deze verkiezing, daar Musatti was afgetreden, omdat een gedeelte zijner kiezers het met zijn scherpe beoordeeling niet eens was. Alle burgerlijke partijen, de democratische en clerical© incluis steunden professor Orsi, wiens overwin ning als een groot succes voor de imperialistische politiek wordt beschouwd. De Romeinsche correspondent van de „Croix" deelt mede, dat men gisteren te Rome den tekst heeft ontvangen van het decreet, waardoor de Turksche regeering Mgr. Terzian afzet als pa triarch van Armenië. Het dementi van het be richt dier afzetting, laatst door de „Croix" zelf gegeven, schijnt dus ongegrond geweest te zijn. Het decreet, dat door een iradé van den sultan is bekrachtigd, werd Mgr. Terzian meegedeeld op den avond van 20 Maart. Verzet in Suriname. Bij het departement van koloniën is het vol gende telegram van den gouverneur van Suri name, d.d. 26 dezer, ontvangen: Gewapende maraudieiurs kwamen op het placer van de Compagnie des Mines d'or de la Guyane hollandaise in verzet tegen de uitgezonden po litie. Heden vertrekt daarheen een detachement van het garnizoen, ter sterkte van 40 man. Voormeld placer is gelegen in de nabijheid van dc grens van Fransch-Guyana, tusschen de Drie- tabbetjeskreek en de Lawa. Dr. Nolens. Op een telegram, dat een groot aantal Kamer leden gisteren aan hun medelid dr. Nolens te Rome zonden, om hem geiluk te wenschën met zijn 25-jarig priesterfeest, was gister een hartelijk telegram van dankbetuiging ontvangen, Gal in de Kamer circuleerde. Credietvraagstuk. De heer M. H. G. Th'. Fideid'y Dop, lid der Staatscommissie voor den Handeldrijvsnden en Ja. Ik heb een der schildwachten; die dicht bij mij lag te slapen, opgelicht, voordat hij kon schreeuwen. Toen hij weer geluid kon geven was dit alleen om te zeggen, wier hier was en wat Valrocca tegen Marcel beaamde.... He 1 maar daar komen zijn mannen op die barken. We zullen lachenzeide Le Truand. Kijk eens, Ferré, welke ballast deze schuit heeft. Als er misschien een paar gröote steenen bij zijn, moet ge ze hier brengen. Ferré verdween en kwam weldra terug met eenige reusachtige steenen. die de scheepslieden dikwijls gebruiken hetzij als ankers, heizij om hun vaartuig in evenwicht te houden. Ferré volbracht dit bevel. Een der schepen van de roovers was nog slechts ep een meter of drie afstandde anderen vormden eep halven cirkel en trachtten Marcel en de zijnen geheel in te sluiten. De bark stiet tegen het schip. Nu wij, Ferrériep de zoon van den graaf. De twee reuzen richtten zich overeind, steun den op de verschansing en duwden met hun bootshaken op de bark, die half omsloeg water schepte en zonk. Als je niet van het water houdt, mogen jelui je mond wel dicht houden, riep Le Truand spottend tot zijn oude kameraden; die als honden rondzwommen en ten slotte verdronken. Twee andere barken ondergingen het zelfde Industrieeten Middenstand, behandelde in eeno openbare vergadering van de Scheveningsche Win- keliersvereeniging, uitsluitend voor winkeliers toe gankelijk, het credietvraagstuk voor den midden stand. Spr. bracht Dij deze gelegenheid bijzondere hul de aan 't. voortvarend bestuur, door welks ijver en toewijding niet alleen sedert «prekers eerste optreden, het ledental dezer vereeniging was op gevoerd van 35 tot 201 maar in deizie arie maan den ook veel nuttigs was tot stand gebracht voor de organisatie. Op dien weg moest worden voortgegaan, Na de stichting van een Incasso-bank, welke een meer geregeld inkomen beoogt, moest het credietvvezein door de vereeniging onder de oog en worden gezien. In de tweediei plaats zette spr. de voordooien va:n den comptanten verkoop uiteen, waamoor de omzet met kleiner winst enorm vergroot wordt. Hierop moet zoetjes aan aangestuurd women door gezamenlijk optreden. Moet de Middenstand dus eenerzijds 't crediet aan de clientèle beperken, anderzijds is 't voor dien stand van 't grootste belang in zijn behoefte aan crediet te voorzien. Dit kan op verschillende wijzen, die spr. uecd kennen. Voor alles behoorde de vereeniging wélke zich op dit gebied begaf er voor te zorgen nat haar leden 't boekhouden leerden niet als doel, maar als middel. Dit eischt eenvoudig en klaar onderwijs op een op te- richten cursus, liefst door IN ELK OPZICHT kan den toets der vergelijking met andere goedkoope merken doorstaan. Inderdaad is het| 1 Kg. 11.50 i}Kg. 0.42f - 0.80 y10 - 0.18. LL*" tj-'LL (31) lot. Marcel en Ferré keerden er een, de boeren een andere. Er kwam eenige staking in den strijd. Het onaangename geluid van sir John beheerschte alle andere rumoer. In zijn kwaliteit van Engelschman was hij be kleed met bevel over de schepen. Geen landing.... Ezels.,., naar het water, naar het watervuursteek dat schip in brand. Het bevel werd begrepen. Brandende stukken hout en toortsen werden op het schip geworpen. Die ellendige kerels willen ons braden of ons doen verdrinken zeide de ridder de Serre. De twintig mannen van Marcel hadden de handen vol om te verhinderen, dat hun schip in vlammen opging. Ferré! riep Le Truand. Uw steenen Ferré bukte, nam een steen van honderd pond minstens en hief hem met twee handen boven zijn hoofd. De reus mikte op een bark, die op vier meter afstand lag, en de steen trof een der wanden, waardoor het water naar binnen stioomde. (Wordt vervolgd.) OF Rona Cacao

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1