Dagblad voor Schiedam en Omstreken. Cacao DE VOLKSDRANK De beste voor den prijk VAN HOUTEN S 35ste Jaargang. Woensdag 10 April 1912. \o. 10291. Offtcieeie berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. FEUILLETON. Het Spookkasteel Bnitenlandseh Nieuws. bij uitnemendheid. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland f 2.per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons Bureau: Boter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTIëN; Familieberichten 20 cent per regel. Handelsadvertentiën van 16 regels f 0.92elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend, Ingezonden mededeelingen 35 cent per regel. Voor herhaaldelijkadverteeren worden uiterst bil- lijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op art. 12 der Drankwet Brengen ter openbare kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van HENDRIKA VAN W r.L, echtgenoote van Antomus Bonman, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de benedenlocaliteit van het pand Broersveld 55 en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van de ver gunning schriftelijk bij hun College bezwaren kunnen worden ingebracht. Schiedam, 9 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoema M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKEN GA. SCHOUW over wegen, voetpaden en kunstwerken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Voldoende aan het bepaalde bij art. 6 van het reglement op de wegen en voetpaden in deze provincie Brengen het volgende proces-verbaal door aan plakking ter kennis van belanghebbenden Op heden den zes en twmtigsten Maart 1900 en twaalf is door den ondergeteekende GERARD GERLAGH, Directeur van Gemeentewerken van Schiedam, als daartoe gemachtigd door Heeren Burgemeester en Wethouders van Schiedam bij hun besluit van den een en twintigsten Maart daaraan voorafgaande ter voldoening aan het voor schrift vervat in artikel 6 van het Reglement op de wegen en voetpaden in de Provincie Zuid- Holland opneming gedaan van de niet onder be heer van eanig Polder- of Waterschapsbestuur staande wegen, voetpaden en kunstwerken gele gen binnen het grondgebied van de Gemeente Schiedam en dienende tot hoofdverbinding tus schen de verschillende bebouwde Gemeenlekom men. Daarbij is gebleken dat aan de na te melden wegen en werken de aangegeven verbeteringen behooren te worden aangebracht om te voldoen aan de by artikel 5 van gezegd Reglement gege ven voorschriften. De Hooge Schielandsche Zeedijk, volgnummer 5 van den legger, onderhoudsplichtigede onder neming der bestrating. Herstellingen van den straatweg worden ver- eischt op de navolgende plaatsen: Tusschen de telefoonpalen 58 en 5352 en 5i en tusschen telefoonpaal 51) en de grens der Gemeente Rotterdam. De Delflandsche Maasdijk, volgnummer 15 van den legger, onderhoudsplichtige: ae Gemeente Vlaardingen. Herstellingen van den straatweg worden ver- eischt op de navolgende plaatsen Tusschen de dijkpalen 520—519 512—511- 510—509; 507-505; 502-501; 495-493- 489-487 482 -479; 477-475; 408-405 j 404—400 450—455 en voor het tolhuis. Wordende tevens bepaald, dat de schouw 0F De roovers van het kasteel d'Herneuse. Naar het Fransch van Noêl Gaulois. 77) ^rf -'a^tste n?cht, hernam La Ribotte. 1,1 e ^eve Vrouw van Rhuis, in dien viin 'hirar- goed verborgen waren... We niet veiliger dan we daar waren. Mis schien omringen ons evenveel vijanden en hangen evenveel gevaren boven ons hoofd. 8 Jf'f °D,S 'chter niet om te drinken I Dat belette niet, dat ik gevangen genomen werd. Hoe ben je gered Hoe ben ik gevangen genomen? Dat weet ik niet... Die tak... Die tak is gebroken, zooals alles breekt... Vriend La Ribotte, we zitten allen op een tak. Le Truand had deze laatste woorden op som beren toon uitgesproken. Hij stond op en keek toet zijn grijze oogen in de verwilderde blikken van La Ribotte, die achteruit week, daar hij be- 8reep, dat het uur gekomen was, waarop de re ening met zijn ouden vriend vereffend moest orden en hij had geen krachten om ook maar tegenweer te beproeven. 0i.;;a Ribotte, zeide Le Truand, men moet ftiiya bereid zyn, zyu ziel aan God aan te bevelen. bedoeld in artijcel 7 van meervermeld Reglement zal worden gehouden op vier Mei negentien honderd en twaalf. Aldus opgemaakt ten jare en dage voornoemd. De Directeur van Gemeentewerken, G. GERLAGH. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9den April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. DE OORLOG TUSSCHEN ITALIË EN TURKIJE De Romeiinsche correspondent van de „Köl- nisthe Volkszeitung" seint d.d. 6 AprilSedert eenige dagen staat het telegrafeeren met Tripolis geheel stop, d. w. z. de kranten en particulieren ontvangen vandaar geen telegrammen meer. Wat de bladen nog openbaar maken, zijn ambtelijke telegrammen of brieven. De kabel wordt, uitslui tend door de regeering gebruikt. Men zegt, dat dit tegenhouden van berichten moet voorkomen, dat de groote troepenbewegingen ter voorberei ding van een belangrijk wapenfeit bekend wor den. In vaderlandslievende kringen in Italië zelf is men echter zeer verbaasd over deize geheim- «oenerij, omdat ze by; het volk den indruk ves tigt, of er iets heel ergs gebe\ird is. De cen suur is ooik voor het overige heel streng ge worden. Van Rome uit kan men zich met Zuid- Italië niet meer in verbinding stellen. Op alle groote teilefoonhureaux zijn verscheiden militaire censors aangesteld. De telefonische dienst van de bladen geschiedt niet meer onmiddellijk tus schen correspondenten en redactie, maar Hoor tussohenkomst van een militairen censor, die de berichten zeeft. Alleen de ultranationalistische pers kan zich met deze maatregelen vereenigen. Zij zegt, dat verscheidene militaire operaties daar om niet tot uitv-oenng hebben kunnen komen, omdat de bladen van te voren alle bijzonderheden hadden openbaar gemaakt. Over Parjjs en Tunis waren de Turken er dan achter gekomen. Deze vrees, zegt de correspondent, is natuurlijk over dreven, want zoo snel werkt de Turksche spio nagedienst niet. De „Excelsior" verneemt uit Rome, dat admi raal Faravelli, opperbevelhebber der Italiaansc.be vloot, Maandag den minister van marine tele grafisch verzocht heeft van het opperbevel ter zee ontheven te worden, op grond van den staat van zijn gezondheid, welke hem niet toeliet groo te vermoeienissen te verduren. Minister Catlo- liea beeft aan dat verlangen gehoor gegeven en ook den vice-admiraal Viale bij zich ontboden om hem het opperbevel aan te bieden en met wien de minister een langdurig onderhoud ge had heeft. Viale is reeds vertrokken om zijn nieuwe ambt te aanvaarden. Aldus de „Excelsior". Volgens de „Echo de Paris" zou admiraal Faravelli wel ernstig aan Le Truand bewoog zich niet. La Ribotte zucht te pijnlijk en trachtte zich staande te houden op zijn waggelende beenen. Hij reutelde en bracht de hand aan zijn keel. Zijn gelaat werd paars, zijn oogen rolden in de holten en richtten zich één secondé met een stomme smeekbede op den mond, waarop het schuim kwam te staan en zakte ten slotte ont zield op een bank in elkaar. L'Essorillé, die achter hem stond, haalde met alle krachten een koord vast om zijn hals en overtuigde zich, dat hij niet meer leefde. Een verradersuiterlijk is niet mooi, zeide Le Truand. sHebt ge een graf voor hem vroeg hij aan den herbergier. - In mijn kelder. Daar is hij dicht bij den wijn, waarvan hij zooveel hield. Des te beter. Breng hem gauw weg, maar laten we hem eerst hiervan ontlasten. Le Truand wees op den zak in zijn gordel. Le Essorillé nam hem weg, opende de trap, dienaar den kelder voerdewierp er het lijk in, dat van tI-ap tot trap naar beneden rolde en ging naar beneden om hem te begraven. De Truand leunde bedroefd met de ellebogen op tafel waar de twee bekers nog half vol ston den. Nu zijn wraakneming volbracht was, had hij wroeging Hff is myn eenige vriend geweest 1 Maar hy herstelde zich spoedig. de lever lijden, doch zou over zijn vervanging nog niet beslist zijn. Èen nader ontvangen Reutertelagram bevestigt intusschen het bericht van de „Excelsior'voor zoover het ontslag van Faravelli en de benoeming van Viale betreft. Uit Rome wordt gemeld: In strijd met de door den Turkschen minister van oorlog openbaar gemaakte telegrammen zijn de Turksch-Arabisoh© troepen bij Tob roek den 21 sten en 29sten Maart en den lsten, 2den eft 6den dezer met aanzienlijke verliezen terugge worpen. De correspondent van de „Times" te Cairo heeft een interview gehad met Edem pasja, die tot rog toe commandant der Turken bij Tob roek is geweest en thans door den slechten toestand van zijn gezondheid gedwongen eenigen tijd in Egypte door te brengen, door Nazim bei is ver vangen. Edem pasja houdt de positie van de Turken in Tripolis voor uiterst gunstig. Hij schat het aantal Turken in Tripolis op 10,000 c-in dat van de Arabieren op 200,000. De Arabieren staan onder bevel van hun eigen Sjeichs, bijgestaan door Turksche officieren. Zij hebben allen ge weren en volop schietvoorraad, voor het grootste doel buitgemaakt, op de Italianen. De Arabieren willen de Italianen verdelgen; daarom geven zelden kwartier. Edem pasja schat dat er in 't geheel niet meer dan 100 Italiaansche krijgs gevangenen zijn. 1 Turken en Arabieren beschikken over een mond voorraad, voldoende voor een jaar, afgezien van den oveevloedig-en oogst. Edem pasja roemt de Italiaansche officieren, maar heeft voor de sol daten niet dan geringschatting. Hij maakt, het roeikelooze schieten van de Italiaansche oorlogs schepen, dat toch geen uitwerking heeft, hela cbelijk tra eindigde met de opmerking, dat de moeilijkheden voor de Italianen bij Tobroek zijn toegenomen, doordat zij, uit vrees dat de Arte siseihe putten, die ze geboord hebben, zijn ver giftigd, al (hum drinkwater moeten in poeren. Verder zeide Edem pasja nog, dat Enver bei slechts licht is gewond geweest en thans geheel genezen is. E-nver hei heeft een bezoek aan hit chener gebracht. DUITSCHLAND. Naar de „Braunschwe.igisch'e Landeszeitumg'' uit Berlijn verneemt, heeft het ministerie van oorlog de steden Breslau, Graudenz, Posen en Thorn aangewezen als stations voor militaire vliegers aan de Oostgrens van Duitschland. zal duren, alVoreins nieuwe voorraden beschikbaar zijn. ENGELAND. De „Pali Mall Gazette" Taamt het aantal mijn werkers, dat gister bet werk hervat heeft, op 400,000. De Londensche kolenhandelaars hebben de ko ten prijzen slechts met 2 sh. per ton verlaagd, omdat zij verwachten, dat het ongeveer 3 weken Bah 1 een vriendschap, die slechts gebaseerd is op gemeenschappelijke misdaden moest wel op deze wijze eindigenOnze band was niet zeer verheffend 1 Le Truand hoorde l'Essorillé haastig een gat graven met een houweel. Daarna hoorde hij aarde werpen op het nog warme lichaam. Vervolgens kwam 1' Essorillé naar boven. - Ik had u een buitenkansje beloofd, zeide Le Truand, ge hebt het gehad... Breng mé nu bij den heer en de dame, die La Ribotte hier ge bracht heeft. En de Jood Daar mag je mee doen, wat je wilt. Breng mij maar, waarheen ik je gevraagd heb. L' Essorillé nam een kaars en gehoorzaamde. Sedert drie dagen verveelde de graaf zich in dien herberg. Was hij dan aan 't einde van zijn tegenspoeden Zou hij bevrijd worden en schitterend wraak kunnen nemen op Valrocca Had Marcel zijn vlucht tijdig vernomen en had hij kans gezien uit het hol van die bandieten te ontkomen Dat waren even zoovele vragen, die hij dag en nacht overdacht, sedert hij de voet buiten d' Herneuse had gezet. Vooral het lot van zijn zoon verontrustte hem. Een oogenblik was hij van plan geweest hem te laten waarschuwen door La Ribotte, maar hij had zich laten weerhouden door de vrees voer verraad. Daarenboven. Jacob had hem verzekerd, dat La Ribotte aanstonds geld zou ontvangen en dus zou MEXICO. Een telegram uit Mexico (stad) meldt, dat de ouü-president de la Barra aldaar is aangekomen, en er met geestdrift is begroet. De la Barra verklaarde; dat hij gekomen was om werkzaam te zijn, voor het herstel van den vrede en de eendracht tusschen alle Mexicanen, en om het wettelijk bewind van president Madoro te beves tigen. De toestand blijft inmiddels zeer ernstig. De vijandelijkheden, welke te Chichuahua opgeschort waren, dreigen hervat te worden zoodra de noo- dige versterkingen zullen zijn aangekomen. Ge- is bestemd om te worden: GOED en GOEDKOOP. VOEDEND en GEMAKKELIJK VERTEERBAAR. 1 Kg. 1.50 y2 - o.8o y4Kg. f 0.42D ho 0.18 men niet lang behoeven te wachten. Toch was tegen verwachting de roever langer weg gebleven en de graaf begon reeds te wan hopen. Toen 1' Essorillé de deur van zijn kamer opende, stond hij rechtop. Mijnheer, zeide Le Truand nederig, ik kom tot u namens mijnheer Marcel. De graaf keek hem ongeloovig aan. Ge zijt vrij, heer 1 voegde Le Truand erby. Vrij om te gaan, waarheen gij wilt, ook om injj te volgen, indien gij uwen zoon wilt terugvinden. Ën mijne dochter? vroeg de graaf. Isabella en haar vader hadden ieder een eigen kamer sinds zij bij 1' Essorillé waren en zij waren zorgvuldig opgesloten. Ga de freule halenzeide Le Truand. L' Essorillé vertrok. Zoo, zeide de graaf, ge zijt dus gezonden door Marcel Waar is hij Waarom zie ik hem niet hier, als hij toch wist, dat ik hier was Mijnheer Marcel weet niet, dat ik u heb kunnen bereiken I ZooEn heeft hy u dan toch gezonden P Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1