Dienstbode, I itn R. I. Kantoorbediende VERLOREN: Een gouden Broche Aanbesteding-Afbraak. JEREENIGING DE AMBACHTSSCHOOL voor Schiedam en OmsMet' R.K.I ïffl Jaarvergadering Grasboter. le ïmI Ter&É grasMer N. J. DE BRUIJN, SüNATÖGEN. Abonneert U DE TARIEFWET beteekent t Opbloeien van Kunsten en Wetenschappen De Tariefwet beteekent: Leichner's Vetpoeder Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, WATTEN L LEICENER, S<M:z3nstrasze 31, Berlijn. De ramp van de „Titanic". Adrertentiën. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. met juweel takje op zwarten steen. Het afbreken van het mouterij gebouw „Pynacker" met woning, staande aan den Bui tenhavenweg te Schiedam. op DINSDAG 33 APRIL 1912, 's aTOBds 8 nnr, in bet SCHOOLGEBOUW. op Woensdag 24 April, 'savonds ten 87< ure, in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, Een bron van kracht voor allen Brood duurder, Leven zuurder. W ereld tex-toc e stelling1 Turin 1911, Groote Prijs. Schoonheid en Jeugd. De fondsen die in Engeland ten behoeve van de nabestaanden der slachtoffers van de „Titanic" zijn ingezameld, bedragen te zamen 110,800 pond sterling, erbij inbegrepen de nagenoeg 6000 pond, die te Belfast zijn ingekomen. Lord en Lady Pir- rie bebben elk 2000 pond bijlgedragen. De ïchceps- bouwfirma Harland Wolff duizend. Het beridhl dat de commissie van onderzoek uit den Amerikaansohen Senaat Ismay verboden heeft herwaarts terug te keeiren, baart hier veel opzien. Een telegram uit Halifax meldt, dat de Lau- rentie van de Wjhite Star-lijn, die daar is aange- komen, gerapporteerd heeft, dat ze geen lijken noch wrakhout beeft gezien. Ismay, de president van de White Star maakt bekend, dat bij alle lijnen van de International Mercantile Marine Company last heeft gegeven, alle stoombooten met voldoende reddingsbooten en vlotten uit te rusten, die alle opvarenden kunnen bevatten. De Senaatscommissie weigerde hare toestem ming aan Ismay, aan de officieren en twaalf man der bemanning van de „Titanic", om het land te. verlaten en verwees ben naar Washington, waar Ismay en de; officieren gedagvaard zijn Maandag te verschijnen. Ismay beklaagt zich bitter over het onrecht vaardige van de handelwijze der commissie in zake de leiding van het verhoor. Toen president Taft definitief vernam, dat ma joor Archibald Butt, zijn secretaris, met de „Ti tanic" in den Oceaan was verdronken, zeide hij bewogen„Ik heb nooit gedacht, dat Archie ge red zou zijn. Toen ik hoorde, dat 1500 man met de „Titanic" omgekomen waren, wist ik, dat ook hij tot de slachtoffers behoorde. Archie was een soldaat: hij bevond zich overal waar gevaar dreigde." Miss Mary Young, een der geredden, vertelt, dat zij de laatste was, die majoor Butt vaarwel wenschte. Ik bevond mij in de laatste, red dingsboot, zeide Miss Young, welke van de „Ti tanic" neergelaten werd. Ik kende majoor Butt van Washington en wij hernieuwden ofeï ken nismaking op de „Titanic". Na de aanvaring was hij zoo kalm en bedaard, dat iedereen, die met hom in aanraking kwam er door bemoedigd werd. Hij hielp bij het reddingswerk wen koel bloedig, alsof hij mij in de salon een stoel aan bood. Toien de boot neergelaten was, nam hij zijn hoed af en zeide hij rustig: „Good bye", terwijl hij mij met de hand lachend toewuifde. Hij stond op het onder water staande dek, toen onze boot wegvoer en het laatste zag' ik dezen dapperen man daar staan, terwijl hij lachend met zijn hoed zwaaide. De Amerikaansche secretaris van Marine, Meyer, is van plan een wetsontwerp in te dienen, waarin bepaald wordt, dat alle schepen voldoende red dingsbooten en twee Marconisten aan boord moe ten hebben. Na het voorstel der Rijkspartij in den Duitschen Rijksdag betreflende een onderzoek naar de vei ligheid op Duitsche zeeschepen te hebben toege licht, verklaarde staatssecretaris Delbrück, dat hij een revisie der tot dusverre geldende bepalingen had ingeleid, en met de betrokken scheepvaart kringen gemeenschappelijk overleg zou plegen. »Ik ben overtuigd," aldus de minister, »dat onze kapiteins, reeders en scheepsbouwmeesters, wier betrouwbaarheid door de geheele wereld erkend wordt, in samenwerking met ons, wegen zullen vinden, om, in verband met den huidigen stand der techniek, voorschriften uit te vaardigen, waarvan succes te verwachten is. Een internationale regeling is reeds overwogen. Het Duitsche rijk is bereid alle voorstellen dienaangaande te overwegen." Hierop werd het voorstel teruggenomen en de kwestie als afgedaan beschouwd. Gevraagd 1 Mei, een nette goed kunnende koken en werken, van g. g. voor zien. Adres: Schietbaanlaan 2, Rotterdam. gevraagd, bekend met boekhouden en de corres pondentie in de moderne talen. Eigenhandig geschreven brieven, met opgave van verlangd salaris en referentiën, onder letter W., aan het Bureau van de Nieuwe Schiedam- sche Courant, Boterstraat 50. Geboren: 20 April. Antje, d. v. P. Jongste G. Huijzer, Singel. Pieter, z. v. P. de Bruin en en H. B. Bakker v. Smaleveltstraat. Johannes Bernardus Jozef, z. v. J. Beekman en G. J. Es- senberg, L. Nieuwsiraat. 19. Arend, z. v. L. v. der Vlugt en P. J. Volaart, Fabristraat. Overleden: 19 April. Konstantin Anstonia Adriana Bakx 85 j. en 11 mnd., Wed. v. P. v. Poll, N. Haven. Pieternella Bruns, 1 jaar en 3 mnd Polderstraat. Aalbert v. den Berg 1 mnd.. Schie. Johanna Elisabeth Bruns, 1 j, en 3 mnd., Polderstraat. DRAMUME, 14 April. Aangekomen s.s. „Dravo", ledig', van Schiedam. ZANDZUIGER JAVA. De volgende weelc zal de zandzuiger „Java" in het droogdok 1e Port Said worden opgenomen, ter aanbrenging van een hieu wen schroef. Scheepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieu wen Waterweg ingekomen 222 schepen, waarvan 3 zeilschepen en 2 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 213, voor Schiedam 1 en voor Heek van Holland 8. In hetzelfde tijdperk van 1911 kwamen binnen 222 schepen, waarvan 5 zeilschepen en 1 zee lichter. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 210, voor Schiedam 1 en voor Hoek van Hol land 11. Tegen goede belooning terug te bezorgen Warande 91. De N. V. Houthandel v/h F. W. VAN DER ELST Co te Schiedam is voornemens aan te besteden: Schriftelijke aanbiedingen worden vóór of op 1 Mei a.s., ingewacht ten kantore der Vennoot schap, alwaar tevens inlichtingen en voorwaar den voor uitvoering en aanbesteding verkrijg baar zijn. De Jaarlijksche Al^emeene Vergadering zal worden gehouden Overeenkomstig Art. 2 Huish. Reglement kunnen Candidatenlijsten voor Bestuurs-Vacatures DINSDAG 23 APRIL 1912, 's namiddags van 2—4, uur worden ingeleverd ten kantore van den Secretaris, Lange Haven 103. De te behandelen voorstellen liggen aldaar ter visie vanaf 24 Apil 1912 op iederen werkdag van 2—4 uur. 6 Vereenigingen en Leden worden herinnerd aan het bij Art. 4 der Statuten bepaalde. Namens het Bestuur: G. W. VAN BERGEN WALRAVEN Jr., Secretaris Voor AGENDAZie het org-aan van de Haarlemsche Hanze, Vrijdag- 19 April. HET BESTUUR. Vanaf heden a 75 ct. p?r 7» KG. Aanbevelend, Tel. 305. Broersvest 81. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. op de A nti-Tariefwet-Comité. '$m> - of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede ,aan de fabriek Bestrjjdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bjj alle apothekers en drogisten. THERMOGENE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4