Prima Grasboter, 1J. P.'s Soepen ii tabletten s-Gravenhage. Wielrijders Kiest! n i- Eén prijs, één kwaliteit t Grasboter tt N. J. DE BRUIJN, mnmm kruis DE TARIEFWET Overal niBuwen en frissch enflerneiasspesl IIOMG'S MAÏZENA WATTEN I IICHELII5*50 I1M1M brengt De Tariefwet beteekent; X. f8.- De ramp Tan de „Titanic". Rechtzaken. Advortentiën. Ingetje Elisabeth Feteris, Ingetje Elisabeth Feteris, Branche GED IS TIL L E E HO, zoekt plaatsing. Ingevoerd, volledig met het vak hekend en flink verkooper, leeftijd 25 jaar. Uitmuntende referentiën staan ten dienste. Conditiën nader overeen te komen. Een tol aan de grens, Uw beurs weldra leus. De correspondent te Washington van oe „Ti mes" en die van de „Daily Telegraph" aldaar seinen tegenstrijdige berichten over net verloop van het onderzoek door de Senaats-commissie. Beiden stemmen hierin overeen, aat het getui genverhoor gisteren weinig nieuws opgeleverd heeft. De correspondent van de „Times" zegt, dat het einde der enquête merkbaar naderbij is gekomen, maar de man van ae „Da'ly Tele graph" meldt daarentegen, dat de commissie uit den Senaat gisteren haar bijeenkomst verdaagd heeft en dat het niet te zeggen is wanneer het onderzoek af zal loepen. Het arbeidersblad „Daily Herald" beschouwt het verboor, waaraan de mannen der „Titanic" te Plymouth vanwege net ministerie van koop handel en de White Star-lijn onderworpen zijn geweest, als het gevolg van een verachtelijk com plot tusschen de twee lichamen, strekkende om zich beiden schoon te wasschen. Een dergelijk getuigen-verhoor, zegt de „Herald", is waarde loos. Het blad blijft aandringen op een afzon derlijk onderzoek door het Lagerhuis. Het stoomschip »Mackay Bennet" is te Halitax aangekomen. De kerkklokken luidden, vlaggen waren halfstok uitgestoken. Er waren 190 lijken aan boord. Voor vele waren geen doodkisten be schikbaar, terwijl 70 lijken, waaronder dat van Astor, in ruwe kisten waren geborgen. Honderd zestien ljjken waren in zee begraven, wegens plaatsgebrek of omdat ze tot ontbinding overgingen. Men had vier uur noodig om de lij ken naar het drenkelingenhuis te vervoeren. De bemanning der »Titanic"is gisteravond door de senaatscommissie vrijgelaten en maakt zich gereed naar New-York te vertrekken. Het comité heeft nog niet beslist, hoeveel pas sagiers voor het onderzoek zullen opgeroepen worden. Naar de „Tagl. Rundschau" verneemt, heeft de Duitsche regieering niet alleen met de vegee- ring'en in Londen en Was'hingtoh over de ihter- nationale soheepvaartconferentie gesproken, maar heeft men zich tot alle staten gewend, die bij de scheepvaart betrokken zijn. Een tastbaren vorm heeft de zaak nog niet gekregen, daar er over een agenda natuurlijk nog onderhandeld moet worden. De Rechtbank te Rotterdam veroordeelde gis ter: C. v. H„ 37 jaar, kastelein te Schiedam, we gens het opzettelijk belemmeren van een han deling, ondernomen door een ambtenaar, belast met het opsporen van strafbare feiten, ter uit voering van een wettelijk voorschrift, tot f 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. De volgiende zaken werden gister behandeld: De 27-jarige winkelier P. M. te Vlaardingen, kwam in appèl van een vonnis dd. 13 Maart van den kantonrechter te Schiedam, waardij hij ter zake van overtreding van de boterwet, werd ver oordeeld tot f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. Ook de ambtenaar van het O. M. svas in honger beroep gegaan. j Beklaagde gaf toe, in zijn winkel aan de Sta tionsstraat een lokaliteit te hebben gehad, in welke boter werd 'bereid en die in verbinding stond met den winkel, waarin hij margarine had voorradig gehad. In Juni van het vorig jaar had de rijkszuivel visiteur H. Dokker in den winkel een vaatje margarine aangetroffen, voor dien tijd had get. reeds geconstateerd, dat in een lokaliteit, welke door eein gang met den winkel in verbinding stohd, gekarnd werd. Het O. M. waargenomen door mr. Steehberghfi, eischic bekrachtiging van het vonnis. De glasblazer P. C. v. d. Gaag' te Schiedam, verklaarde dat de niet verschenen beklaagde ,f. B. R. van daar, op 1 Maart in de glasfabriek van Melchers met een gloeiende flesch naar hem had geworpen, v. d. Gaag werd aan de linkerhand gewond. Twee andere glasblazers bevestigden, uat bekl'. met opzet naar v. d. G. had gegooid. Eisch wegens mishandeling f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. De recidivist B. de J„ niet verschenen, bekende in de instructie zich in December 1911. te Schie dam aan verduistering te hebben schulaig ge maakt. Als agent-bode van de onderlinge levensver zekeringmaatschappij Helpt Elkander, had hij in Dec. vijftien gulden ontvangen om aan een ver zekerde af te dragen. Dit geld had hij ten eigen bate aangewend. Eisch wegens verduistering', een maand gevan genisstraf. In het vorig jaar onderging de 20-jarige Losse werkman G. v. d. M, te Schiedam een maand gevangenisstraf, hem door deze rechtbank opge legd ter zake van wederspannigheia. Thans was hem mishandeling' ten laste ge legd. Hij verklaarde, op 17 Maart te hebben ge zien dat get. Rosman een kind mishandelde. Hij was kwaad geworden en had den get. eenige sla gen toegebracht. Rasman deelde mede, dat bekl. hem in het gelaat had geslagen; van mishandeling van een kind was geen sprake geweest. Eisch wegens mishandeling acht dag.-n gevan genisstraf. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een smartelijk doch geduldig lijden, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Tante, Aanbehuwd- en Oud-Tante, Mejuffrouw in den ouderdom van 79 jaar en 5 maan den. A. VAN NOORTWIJK, Feteris. P. VAN NOORTWIJK en Kinderen. M. VAN WOEREKOM, Feteris. A. VAN WOEREKOM en Kinderen. Schiedam, 30 April 1912. Broersvest 17. Heden overleed, tot mijne diepe droef heid, zacht en kalm, Mejuffrouw in den ouderdom van ruim 79 jaar, in wier dienst ik ruim 30 jaar werkzaam mocht zijn O. KOOL. Schiedam, 30 April 1912. dagelijksch verscli gekarnd, 70 cents per i/a K.G, btf G. DE LEEDE, Mariastraat 32. Beter dan andere merken zijn: Merk „Eden" van 5 en 8 cent. Eden-Aroma's en Bouillonblokjes. Vraagt ze Uwen Winkelier Vraagt ook A. J. P.'s Braadsausblokjes Merk „Eden". Door zich te verzekeren voor f 100. uit te keeren na tien jaar of bij V' oe- ger Overlijden, en die verzekering te combineeren met een 3 °/0 premie- obligatie a f 0.50 (één keer te voldoen), heeft men dezelfde winstkans nis Vso Staatslot en wel gedurende den gebeelen verzekeringstermijn. Premie a f 1.00 per maand. Vraagt uitvoerige inlichtingen. Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. van de Dagblad voor Schiedam en Omstreken, z|jn te bekomen in het Sigarenmagazijn van C. JANSE, Koemarkt, hoek Hoogstraat. a 70 ct. per y2 KG. Gegarandeerd versche Eieren, met waarborgmerk R.. X7". 41/2, 4 ct. p. stuk. Extra groot 5 cent. ZEER FIJNE ROLHAM, 16 cent per ons. Aanbevelend, Tel. 305. Broersvest 81. Sluit Ziekte- en Onge vallen-Verzekering met wekelijksche premiebe taling. Hoofdkantoor ROTTERDAM, Goudsche Singel 223. Telefoon Interc. 6835. Inlichtingen verschaft de Hoofd agent voor Schiedam en omstreken G. A. VAN GERVEN, Lange Kerkstraat 13. Br. fr., letter H. W.. Adv.-Bureau A. W. CARA TI Wijnhaven 94, Rotterda m. Indien U Maizena koopt, let er dan o p, dat op het, pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiqnet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischeu, die men aan zuivere Maizena moet stellen Contröle-Bureau v. Led den Hülsebosch, Amsterdam. N V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M K. HOnIG. Anti-Tariefwet-Comité. Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en by den koperen brander bovendien op den ballonrand. REIZIGER. THERMOGENE GRAETZINLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4