A. J. P.'s SOEPEN in TABLETTEN Excellenta-Pudding. 1. J. P.'s ttji De Cacaodrank Sportlui! HOMG'S MAÏZENA DE TARIEFWET Welvaart in alle bedrijven. Leichner's Vetpoeder UitslnM met Enryea laizeia berrifl. De Tariefwet beteekent: brengt Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, t i% °|o Hypotheekkieven a 1004|2 °|o. V BOLP^OT's ZEEP Wereldtentoonstelling Turin 1911, öroote Prijs. L. LEICHNER, Schiitze-strasze 31 Eerlijn. merk „EDEN", 5 en 8 cent per tablet, gewoon, vege tarisch, rabbinaal. De ramp van de „Titanic"* Kerknieuws. AROLUS JOANNES WILHELMUS NOLET, Burgerlijke Stand. Scheepvaart, J. S. KRUIN IN R, Appelmarkt 6. A. J. P.'s voor Belaste kleeren, Minder te verteren. Schoonheid en Jeugd. Een draadbericht uit Londen meldt: Er was van de zijde van het publiek geringe belangstelling,toen lord Mersey, gister het En- gelsche onderzoek naar de ramp van de uTitanic" opende in de zoogenaamde Schotsche drilzaal in de buurt van het Buckingham Paleis. De verslag gevers van ruim honderd voornaamste bladen van Europa en Noord-Amerika overtroffen het aantal advocaten en deskundigen verre, welke laatste twee categoriën optreden voor het ministerie van koophandel, de White Star-lijn" en andere, onmiddellijk bij de zaak betrokkenen, o.w. de scheepsbouwfirma Harland en Wolff uit Belfast, de bouwers van de Titanic." Voorts waren er talrijke reeders, terwijl tweederden der zitplaatsen, bestemd voor het publiek, aldoor onbezet bleven. I Een groot model van het verongelukte schip trok i aller aandacht. I Lord Mersey hield geen bepaalde toespraak, toen hij het onderzoek formeel opende en bepaalde zich er toe, zijn leedwezen uit te spreken over de geweldige ramp, alsook van zijn sympathie blijk te geven voor de bloedverwanten der slacht offers, terwijl de procureur-generaal sir Rufus Isaacs namens de regeering, de advocaat Finlay namens de White Star" hetzelfde gedaan hebben. Isaacs ontwikkelde de hoofdpunten, waarover het onderzoek zal loopen, en lichtte die toe. Hij ver klaarde, dat de Engelsche regeering besloten was de omstandigheden van de ramp nauwkeurig na te doen gaan. Spreker zou beginnen met de reeds te Plymouth aangekomen mannen van de iTita- nic" te verhooren, daarna de getuigen, die den bouw van de Titanic" en haar uitiusting, alsook de bevoegdheden van het ministerie van koop handel zouden kunnen toelichten, en dit hangende den terugkeer van de Engelsche geredde opvaren den van de Titanic" uit Amerika, die voor de Senaats-commissie aldaar getuigen. Hij zal morgen voortgaan, vermoedelijk in een andere zaal, aan gezien de akoestiek in dezé ellendig bleek. Door de weduwe van George Robbins, den kamerdienaar van kolonel Astor, is tegen de White Star Company een eisch tot schadevergoeding in gesteld. In verband hiermede moest de heer Bruce Is- may Dinsdagmiddag voor het admiraliteitshof verschijnen. Eveneens zijn de geredde officieren der j'Iitanic" gedagvaard. De advocaten van mrs. Robbins verzochten aan het Admiraliteitshof genoemde officieren en Ismay te dagvaarden, toen zij vernamen, dat het onder zoek der Senaatscommissie spoedig geëindigd zou zijn en zij dus weder vrij zouden zijn. Voor dit proces zijn dus gedagvaard Bruce Ismay, Lightoller, Boxhall, Fleet en Bride, de marconist. Ralph D. Quinter is door het Admiraliteitshof benoemd om het getuigenverhoor af nemen. Familieberichten. Tot mijne diepe droefheid overleed heden, tijdig voorzien van de laatste H.H. Sacra menten, mijn geliefde Broeder, in den ouderdom van 76 jaar. Dr. E. J. M. NOLET. Schiedam, 2 Mei 1912. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den hoogeerw. heer mgr. M. A. van Crimpen, pastoor te Emnes (buiten), op zijn verzoek eervol ontslag verleend als Deken van het Dekenaat Amersfoort en heeft benoemd tot Deken van het Dekenaat Amersfoort den zeereerw. heer J. Th. Hofman, pastoor te Hilversum, H. Vitus, tot assis tent te Loenersloot den weleerw. heer F. G. Wartna. Onder zeer vele blijken van belangstelling vierde eergisteren de zeereerw. heer H. A. van Kessel, pastoor der St. Jozef-parochie te Delft, zijn zilveren priesterfeest. Geboren: 1 Mei. Mechelina Hendrika Theo dora, d. v. P. Gillisse en M. Brakels, K. Achter weg. Overleden: 30 April. Anna van Onselen, oud 82 j., wed. van Arij van Leeuwen, Hoogstr. Ingetje Elisabeth Feteris, oud 81 j. en 4 mnd., Broersvest. 1 Mei. Elisabeth Hendrika Kar- stanje, oud 1 j. en 5 mnd., Heerenstraat. Roe lof Murman, oud 72 j. en 4 mnd., Vlaard. straat. Frederika Dina Soeters, oud 3 w., Rozenb str. Geertrui van Eijk, oud 88 j. en 9 mnd., wed. van Engel van der Vlies, Nieuwstraat. Gehuwd: 2 Mei. J. v. d. Hoeven, 27 j., en W. Mak, 24 j. P. J. Rosman, 22j., en M. van den Hamer, 17 j. G. Meijer, 28 j., en C. J. de Wolf, 20 j. H. Nauman, 24 j., en A. v. Os, 26 j. A. C. L. Witberg, 24 j., en W. J. Steijnen, 24j. J. W. Hofstee, 28 j., en A. M. D. Knuppe, 26 j. J- «L Wesselman, 29 j., en S, E. Wilton van Reede, 31 j. Ondertrouwd: 2 Mei. P. v. d. Hoeven, 25 j., en A. E. van Dijk, 24 j. H. Vogel, 23 j., en L. v. d. Wal, 24 j. - A. Boes, 25 j., en P. M. Versloot, 22 j. - H. Schenk, 22 j., en M. S. W. Bras, 19 j. B. Wiegel, 24 j., en M. Soeters, 23 j. J. F. A. Gokke, 24 j., en M. G. van Eijk, 23 j. - A. M. J. Dries, 23 j., en J. Verhoeckx, 22 j. - H. v. Diggelen, 39 j. en H v. Harmeien, 30 j. W. P. Visser, 34 j., en A. W. v. d. Most 31 j- Binnengekomen schepen. 3 Mei. s. s. »0 A. Knudsen", kapt. A. Paulsen, met steenkolen naar Eagnoli. Advertentiën. AARDBEZIËN Asperges, Druiven, Fijne Peren en Appelen, Perziken, Ananassen, Bananen, Tomaten, Sinaas appelen, enz. Nieuwe Malta-aardappelen 14 en 18 ct. per kilo. Opruiming van gezouten en ge conserveerde groenten dunne zoute Spersieboonen 12 ets, Spinazie 8 ets. per 5 ons, Snijboonen, Andijvie en Spersieboonen uitgewogen en in Vi en in blikken, concurreerende prijzen. 10 Cts. pakje, 30 Cts. doos 3 pakjes. DE pudding vau de goede wiukeis. 's Gravenhage. Anna Paulownastraat 97. Directie K. E. ABBING, D. VAN OORDT. Trustee's en Accountantscontrole. Verkrijgbaar Verkrijgbaar door tusschenkomst der Schiedam sche Bankvereeniging, TUINLAAN 96. Eene oplossing voor de vleeschduurte geven Merk „Eden", waarvan men eene fijne vleeschbraadsju krijgt zonder dat men vleesch behoeft te koopen. 71/» Cent per blokje. Vraagt ook Soepen in Tabletten, Bouillonblokjes en Aroma Merk „Eden". Opwekkend en versterkend. Nette Dienstbode voor dadelijk gevraagd Heemraadsingel No. 282a (benedenhuis). Loon f125. Zich eiken dag aan te bieden tusschen 12 en 2 uur; ook 's avonds, behalve 's Zaterdags. Leerling. By Costuumnaaister kan een nette leerling geplaatst worden, R. K. Te bevragen bureau van dit blad. Anti-Tariefwet-Comité. bijzonder van samenstelling bijzonder van uitwerking bijzonder voor alles bijzonder, heel bijzonder VOOR U Men JeLte op de premie Simplex Cycloïde Rijwiel. Indien U Maizena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiqnet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen Contröle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M K. HONIG. of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN G r a e t z i n- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. "V - e£hSCHAPpt GRAETZINL1CHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4