„Ceresif GEDWONGEN STAKING. Openbare Verkooping TIEN WOONHUIZEN Verkooping Goedkoope Muziekhandel J. F. G. Jongepier, JAN VAN KATWIJK, Spiegel- en Vensterglas. wink bkikks. Binnenland. Advertentiëm Jeannette van Westerborg, Diergaardelaan 40, Rotterdam. HENRI HÜINCK ALEX IMHOFE, met BOVENHUIZEN, Vrijwillige Openbare Winkel- en Woonhuizen enz. Bonwmanswoning en Bouwterrein. i. Een Winkel- en Woonhuis, ii. Een Pakhuis m. Een Winkel- en Woonhuis iv. Een Stal v-ix. Eeu Bonwmanswoning Atelier voor glas in lood. THEOD. VREDENBRE6T, waar in hoofdzaak baccarat wordt gespeeld. Be minste dezer clubs is nauwkeurig na te retenen, daar zij 25 o/0 van de brutowinst, aan dien staat moeten afstaan. De Fransche casinos aan de Riviera, o.a. van Nizza em Cannes, maakten in 1911 elk een winst van 25 millioen francs. In deze streken bevinden zich geregeld 50 tot 55 o/o Duitschers onder de sieizoengjasten. Daar de Buitscher in den regel met een klein kapitaal speelt, verliest hij doorgaans, en men schaf, dat zij alleen in de Riviera 12 millioen francs jaarlijks verliezen. Jn Monte Carlo, waar zich 70 tot 75 °/tt Duitschers onder de spelers bevinden, zweeft do jaarlijksche brutowinst tusschen 45 en 55 millioen francs, zoodat daar jaarlijks 30 tot 35 millioen francs Duitsch kapitaal wordt verloren. Ook de Italiaanschie Riviera beeft verscheidene speelclubs en vooral1 San Remo is bij de Duit schers zeer in trek, waar dan ook geregeld 70 O/o der bezoekers Duitschers zijn. Men schat bier het jaarlijks verlies der Duitschers op 7 millioen lire. Dat men het bezoek der Duitschers op prijs stelt, bewijst, dat de croupiers aan die roulette de getallen in het Duitsch afroepen. In Garden© en Como wordt bijna uitsluitend door Dirt'schers en Oostenrijkers gespeeld, waar het verlies op 5 millioen wordt geraamd. Duitschl'and brengt dus jaarlijks ongeveer 54 millioen francs in de kassen van buitenlandsche speelclhbs. Wonderen der techniek1. Daartoe be boert zeker de pra.estatie van de draad! ooze tele graphic. Een groot deel van het Europeescne nieuws wordt tegenwoordig aan de „New-Yorz Times" draadloos overgeseind. De „Times" ontvangt wekelijks 25 ïi 30.000 woorden, door de Marconig'raph overgebracht. De gemiddelde tijd van overseinen van pers telegram men bedraagt 1 uur 56 minuten. Korte telegram men doen het gewoonlijk in 30 minuten. Men moet daarbij in aanmerking nemen, nat het be richt eerst van Londen naar Cliföen in Ierland moet worden gezonden langs de gewone lijn, van daar draadloos naar Glacé Bay in Nova Scotia en daarna weer lanig's de glewone lijn naar New- York. Toen Marconi onlangs te New-York was, heeft men eens beproefd hoe vlug' het wel kon, als alles er op gezet werd om een bericht m den korist mogelijken tijd over te seinen, uus langs vrije lijnen. En dat geschiedde toen in 10 minu ten! (Tijdsch. v. d. M. v. Nrjiv.). Schepen, gedreven door oliemachi nes. De moeilijkheid hij dit Vraagstuk is, schrijft het „Tijdsch. dep Maatpij. van Nijverheid", is natuurlijk gelegen in de constructie oer machi nes die het schip in beweging brengen. In ver band hiermede, is het een belangrijk bericht dat. de scheepbouwers te Copenhagen, van de „Se- Jandia" in onderhandeilinigi zijn over bouwterrein aan de Clyde1, terwijl een g'roote fabriek voor Die- setmatoren eveneens is ontworpen te Colches ter Behalve deze nieuwe ondernemingen, ver neemt men dat de heeron Barclay, Curie Co., die bezig zijn de „Jutlandia" (een zusterschip van de „Seilandia") voor de proefvaart gereed te maken, juist ©en bestelling hebben ontvangen voor een nog groot-er schip en- u-.at zij' besloten hebben een onlangs in eigendom verkregen werk plaats geheel in te richten voor het maken van oliemachines voor de scheepvaart. Verscheidene scheeps-eigienaden overwegen de kwestie van het invoeren van olie als brandstof voor hunne stoom schepen, die, hoewel reeds ingericht met een toestel om olie ie branden tot nu toe steeds kolen gebruikten en nu voortaan -olie zullen mee voeren om stoom te ontwikkelen. Een inrichting om met olie1 te stoken wordt ook ingericht op de bekende „Queen's-island" werf. Verder, v e-rnam men dat de1 vraag' naar olie-tankschepen zeer groot is en dat er op 't ©ogenblik 50 in aanbouw zijn in het vereenigd-Koninkrijk. Bijna allen aan de Tyne. Belangrijke uitbreidingen op het gebied der door petroleum gedreven machines voor de zee vaart, zijn aan de Clyde in voorbereiding; o.a. wordt een combinatie aangekondigd tusschen de firma's Barmeistelr en Wain, scheepsbouwers en machinefabrikanten te Copenhagen en de firma Barclay Curne en Co. te Whiteinch, waardoor de Eideroliefahriek onlangp aangekocht door laatstgenoemde firma, zóó spoedig doenlijk zal worden ingericht voor h-et bouwen van Diesel motoren. 1 Bui meister en Wain zijn de leveranciers der machines in dei „Selandia" en de Fiona, gebouwd voor de „East Asiatic" stoombootoaatsch jppij te Copenhagen, De „Jutlandia" zal gevolgd worden door een schip van 6000 ton met Dieselmotoren van 6000 P.K. De consolidater „Diesel Engine Manufactures lim." is de naam eener nieuwe maatschappij', gevormd met een kapitaal van 750.000, eenie. combinatie tusschen de Dieselmachinefib«ek te Eor.den en Carets Frres te Gent ter exploitatie eener Dieselmotorenfabriek in Engeland. Apachen-gevecht te Weenen. In het holst van den nacht had Woensdag te Weenen een revolvergevecht plaats, hetwelk in zijn ver loop herinnert aan de misdaden der Parijsche auto-bandieten. Drie inbrekers drongen in de voorstad Leopold- stadt een wijnrestaurant binnen, omstreeks half twee 's nachts. Eenige voorbijgangers, die gerucht in het lokaal hoorden, gingen den portier waar schuwen, waarop deze naar de politie liep. Onmiddellijk begaf zich een afdeeling agenten naar het wijnrestaurant, omsingelde het in duis ternis gehulde lokaal en trachtte vervolgens bin nen te dringen. Zij hadden hun revolvers klaar om te schieten en maanden de onzichtbare in brekers aan, zich over te geven. Als eenig ant woord klonk plotseling een schot, spoedig door meerdere gevolgd. De politie zocht dekking en beantwoordde het vuur door de vensterruiten, ondertusschen de inbrekers herhaaldelijk aanma nende zich over te geven. Deze bleven echter onafgebroken doorschieten en daar de agenten niet zonder gevaar voor hun leven in het donkere lokaal konden binnendringen, riepen zij een aan tal makkers te hulp. Inmiddels had zich een groote menigte nieuws gierigen voor het restaurant verzameld, die bleef toekijken bij de schieterij, die tot bijna 3 uur 's morgens bleef voortduren. Van de agenten was tot dusverre niemand gewond. De inbrekers begonnen eindelijk in te zien, dat zij onmogelijk konden ontkomen, en twee hunner verborgen zich in de W. C. De derde bleef ech ter onafgebroken doorgaan met schieten. Toen ook hij ten slotte inzag, dat de strijd verder nut teloos was, hield hij op met vuren. De politie wachtte nog even en drong daarop het restaurant binnen. Plotseling klonken er kort na elkaar nog drie schoten, en op hetzelfde oogenblik zakte de derde inbreker zwaar bloedend ineen. Hij had zich drie kogels in de rechterslaap geschoten. Het publiek trachtte nu de twee andere inbrekers, die uit hun schuilplaats waren gekomen en zich hadden over gegeven, te lynchen, en slechts met groote moeite slaagde de politie, na nogmaals versterking te hebben ontvangen, er in om hun arrestanten te gen de woede van de opdringende menigte te beschermen. De zelfmoordenaar stierf op weg naar het gasthuis. Het is een los werkman, Ignar Jury geheeten, een berucht inbreker. Zijn twee mede plichtigen zijn de arbeiders Kopany en de kleer maker Masch. Zij beweren, dat de doode de aanlegger van de inbraak is geweest en alleen op de agenten heeft geschoten, een verklaring, die door de politie met het noodige ongeloot is aanvaard. Vertrek van de Koningin en Prinses Juliana uit Amsterdam. Gistermiddag kwart over vieren is H. M. de Koningin met H. K. H. Prinses Juliana en gevolg van het Centraalstation te Amsterdam naar Het Loo vertrokken. Een groote menigte stond voor het Paleis op den Dam om de Koningin en de Prinses het tot weerziens toe te roepen. Zoodra zij hadden plaats genomen in het a-la-daumont bespannen hofrij- tuig, werd de Koninklijke standaard, die deze heele week van den Paleis-koepel gewaaid heeft, neergehaaldde muziek speelde, begeleid door het carrillon, het Wien Neerlandsch Bloed het eere-escorte van huzaren plaatste zich voor en achter het Koninklijke rijtuig, en onder het gejuich van het publiek zette de stoet, waarin mejonkvr. v. d. Poll en mej. Marring medereden in een auto, zich in beweging. Aan het station nam H. M. afscheid van de achterblijvende leden van de hofhouding, den grootmeester baron Sirtema van Grovestins, de grootmeesteresse baronesse Van Hardenbroek en den kamerheer i. b. d. jhr. Six. Daarna deed H. M., die Prinses Juliana aan de hand had,deze naar allle kanten buigen, en Haar door mej. Marring in het Koninklijk compartiment van den hoftrein tillen. Vervolgens stapte H. M. zelf in, en eenige oogenblikken later zette de trein zich in bewe ging naar Apeldoorn, waar hij om 5 u. 33 m. aankwam. De burgemeester van Apeldoorn was op het perron aanwezig. Een zeer talrijk publiek juichte de Koningin en Prinses Juliana toe. Te voet begaf men zich naar het Paleis, waar H. M. voor het bordes werd verwelkomd door den hofmaar schalk. Prins Hendrik te Munchen. Reuter seint d.d. gisteren uit München, dat bij gelegenheid van de voorstelling van de bruid van prins Frans van Beieren, prinses Isabella van Groy, een hofmaaltijd is gegeven, waaraan Prins Hendrik der Nederlanden mede heeft aangezeten. De Prins-Regent van Beieren bracht op Koningin "Wilhelmina, Prins Hendrik en het bruidspaar hartelijke feestdronken uit, waarop Prins Hendrik met een even hartelijken troost op den Prins- Regent heeft bedankt. De crisis aan Marine. Vice-admiraal Wentholt heeft thans zijn ont slagaanvrage als minister van marine aan H. M. de Koningin toegezonden. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Men deelt mede, dat de heer B Janse Joh.zn., te Scheveningen voornemens is wegens gezond heidsredenen vóór de a.s. zomerzitting zijn ont slag te nemen alk lid der Provinciale Sta'.en van Zuid-Holland in het boofdkiesdistrict 's.Graven- hage, waarvoor hij sedert 1902 zitting had Goederenvervoer op Zondag. Met ingang' van 1 Juni edk'. zullen ter bevor dering van de. Zondagsrust op de stations der Ncderlandsche Spoorwegmaatschappijen die hier bij gebruik maken van de bevoegdheid haar toe gekend bij art. 81 van het algemeen reglement voor het vervoer* op1 Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen, slechts ten vervoer wor den aangenomen in binnehlahdsch verkeer zch- dingen aangeboden al's „he&telg'oed snel ven-oer" in verkeer met België al's „grande, 'vitesse accélé- rée" in verkeer met Duitschland al'3' „beschleunig- tcs Eilgut", en wel' als regel' gedurenae twee uren in den voormiddag. De opstand op Portugeesch Timor. De Portugeesche minister van Koloniën ont ving dezer dagen nieuwe telegrammen van den gouverneur van. Timor en deelde in een officieel communiqué aan de dagbladen mede, dat de op standelingen van Timor op alle punten van sa mentroffen door de Portugeesche (roepen gesla gen zijn, etn dat men hoopt de geheel© bewe ging in Juni onderdrukt tei hebben. De algemeen© toestand is verder, volgens 't communiqué, goed. Tiei O'kussi heerscht echter nog dezelfde toestand, zoodat het noodzakelijk is, alvorens de operaties daarteg'en te beginnen, zich met de Nederiandsche regeering to ver staan, opdat deze geen wijkplaats. Biede aan de „moordenaars" en opstandelingen van ons ge bied. De 9de, compagnie van Mozambique is te Dilly aangekomen, met drie bergstokken. Met het oog op de moeilijkheden om meer Enropeesche troepen naar Timor te zenden, heeft, de gou verneur zijn laatste aanvraag om, twee com pagnieën Europeesche troepen in oien zin ge wijzigd, dat er nu één compagnie wordt aange vraagd Hij staat echter op het zenden van veel materiaal, speciaal karabijnen en ammunitie, waar aan veel gebrek is. Maisofl CORSETS NAAR MAAT vanaf f 15.— Bekroond inet goud te Parijs, Londen, Brussel en Ostende. Telef. No. 6550. maakt natte kelders en vochtige woningen beslist kurkdroog. ROTTERDAM, UTRECHT, Groote Draaisteeg. Springweg 1. Vraag prospectus No. 22. 'n Drogist, die Gedézalf tegen eelt en likdoorns verkoopt, verzoekt ons er voorloopig niet mede te ad verteeren, daar hij' anders met al de pleis ters en tincturen tegen likdoorns zitten blijft. De Gedézalf kost 20 ets per doos. Verkrijgbaar bij P. J. v. d. SMAN, KAPPEL- HOF HOVINGH en B. W. KRULLAARS Singel 192. N. WENT, /Mm NIEUWE BINNENWEG 268b. ÊMÊëL. PATHÉFOON speelt zon- IFjIc'er naa'd' met een on verslij t- ■- baar saffier, prijs, vanaf 27 yaJgTJ gulden. PLATEN vanaf f 1.50 met zijden bespeelbaar. De PATHÉFOON is ook op ter mijnbetaling met f3.50 per maand ver krijgbaar. ur ZIET ETALAGE. TK* met afzonderlijken opgang, erven en open grond, bij elkander, staande en gelegen te Schie dam in de Vriendschapstraat no. 9 tot en met 18, kad. Sectie M, no. 1041-1050, ter gezamen lijke grootte van 1036 vierk. ellen. De benedenhuizen zijn ieder verhuurd voor f 2.75 en de bovenhuizen ieder voor f 2.70 's weeks. Grondbelasting f 176.10. Plaatselijke belasting f67.45. Aanvaarding bij de toewijzing. Betaling der kooppenningen 1 Juli 1912. De perceelen zullen afzonderlijk worden geveild en eerst af zonderlijk en daarna in verschillende combina tiën worden afgeslagen. De veiling zal plaats hebben op Vrijdag 17 Mei 1912, des voorm. 11 uur, en de afslag op Zaterdag 25 Mei d.a.v., des avonds 8 uur, beide in het gebouw „Musis Sarrum", aan de Lange Haven te Schiedam, kunnende in middels de perceelen bezichtigd worden op Dinsdag 14 en W oensdag 15 Mei 1912, des voor middags van 10—12 en des namiddags van 2—4 uur, op vertoon van een bewijs van toegang door Mr. H. M. C. POORTMAN, Notaris te Schiedam, afgegeven, ten wiens kantore inlichtingen te bekomen zijn. VAN De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz., te Schiedam, zal bij v e i 1 i n g op Vrijdag 17 Mei 1912, rles voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 25 Mei 1912, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw „Musis Sacrum," aan de Lange Haven, te Schie dam, verkoopen van ouds genaamd „de Hoop", waarin sedert vele jaren een goed beklante zaak in fijne vleeschwaren, kruidenierswaren etc. gedreven is, met erve, open plaats en tuintje, te Schiedam aan het Broersveld gend. 83, groot 77 centiaren. Het huis bevat, beneden winkel, achterka mer en keuken, bovenvoor- en achterkamer en daarboven zoPder. In eigen gebruik. Grondbelasting f 2".62. Straatbelasting f8.19. met vrijen zolder en bovenwoning met afzon derlijken opgang, en erve, grenzende aan perceel I en uitkomende aan de Baan, gend 16, groot 24 centiaren. De bovenwoning is verhuurd voor fl.50 per week, overigens in eigen gebruik. Grondbelasting en Straatbelasting begrepen in perceel L en erve, met open grond te Schiedam, aan de Hoogstraat, gend. 132, groot ongeveer 123 cen tiaren. en erve te Schiedam aan de Roosbeekgend 6, benevens een gedeelte open grond langs de stal en ter diepte van ongeveer 4i/2 meter, een en ander grenzende aan perceel III en groot onge veer 68 centiaren. Porceel III is in eigen gebruik. De stal is verhuurd voor fl.60 per week. Grondbelasting van de perceelen III en IV tezamen f29.91. Straatbelasting f 11.85. met stallen, schuren, twee woningen, erven, werf en open grond te Schiedam aan den Rot- terdamschen Dijk tTramzijde) nos. 91, 93, 95 en 101, tezamen groot 10 aren 61 centiaren. In eigen gebruik. Grondbelasting f22.90. Straatbelasting f 8.49. Het terrein is gunstig gelegen, om met nieuwe huizen te worden bebouwd en zal worden ge veild en afgeslagen in vijf perceelen als: V. herplaats No. 101 en open grond groot180 cA. VI. open grond175 VII. bouwmanswoning No. 95 met stallen eet581 VIII. woning No. 93 met grond daarvóór 62 IX. woning No. 91 met grond daarvóóri 63 Aanvaarding en betaling: 17 Juni 1912 of vroeger. Bezichtiging op Dinsdag en Woensdag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te be komen ten kantore van genoemden Notaris, Tuinlaan 26, Schiedam. 10, 13 en 18 Cent, N. Binnenweg 194, ROTTERDAM, Telefoon 9573. Vraagt Catalogus. Gratis verkrijgbaar. P J VAM DER 5Mfl/t. my VERBfl/IDSTOFFE/1 Z.!EHEf1VERPL: fiRTIKELEfl BREUKBflMDEN Broersveld 65. Telefoonnr. Interc. 239. Doet uw voordeel en haalt uwe Suikerwerken bij Botersloot 141, Rotterdam, het beste voor den laagsten prijs. Steeds verkrijgbaar versche olienooten, dadels en hazelnoten. Alle soorten V2. 1, 2, 3 en 5 cents artikelen. Drop per doos en per kilo. Ook voorradig 1, 2, 3, 5 en 10 cents Vliegers. VAN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 6