Aflevering van IJs n je G0EDK00PE TREIN Dinsdag 23 Juli 1912, Nijmegen en terug. MicMipn aai ie Stations ei Römani. ielrijders Kiest! I f8.- m Eén prijs, één kwaliteit! Adverteert Nienve ScMedamsciie Courant. Een Kantoorbediende. Grof-Bankwerkers, Vuurwerkers en Metaaldraaiers. b 0 s 0 s 0 s prachtprogramma. 0 Fiesschenverduistering. 1JGI1, Alt 400e Staatsloterij. p©i, Slechts 12\ cent Leichner's Vetpoeder Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, METJEN MARIA BAKHOVEN, Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij. MICIELIN 5.50 Wereldtentoonstelling Turin 1911, Grroote Prijs. L. LEICHNER, SchiitzeDstrasze 31, Berlijn. Kerknieuws. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Familieberichten. Advertentiën. zal, te beginnen a.s. Woensdag 17 Jnli 1912, alleen plaats hebben 's voormiddags van 7—8 ure 11-12 's namiddags 5—7 2e en 3e klasse van Den Daag, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P., Maassluis, Vlaardingen, Barendrecht, Dor drecht, Sliedrecht, Bardinxveld- Giessendam en Goriiichem, naar Zie de aanplakbiljetten. Van Den Haag t/m. Barendrecht: 2e klasse fl.90, 3e klasse f 1.25. Overige stations: 2e klasse fl,50, 3e klasse 1.00. GEVRAAGD Heden nieuw misdrijf van verduistering verduistering van flesschen schuldig maakt, eene vervolging uitlokken. geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. 1/4, 1/5 en 1/10 Tijdgeestbrieijes kunnen vóór de 5de Klasse gesplitst worden. Koffers lassshen Koffers Tasschen Koffers Tasschen Tassen en Koffers Tasschen Koffers Tasschen Keffers Schoonheid en Jeugd. Te Druten is overleden de weleerw. heer E. C. I. M. van Waesberghe, sedert 1910 pastoor aldaar, in den ouderdom van 46 jaar. Den 20sten Juni beeft te Fontainebleaueene plechtigheid plaats gehad, ter herinnering aan het verblijf van Pius VII in dat kasteel. Voor een zeer talrijke menigte heeft Mgr. Marbeau, bisschop Meaux, eene rede uitgesproken, waarin Z. D. H. aan de hand der geschiedenis aantoonde, dat de glorie en de droefheid, die de Kerk beurtelings beleeft, eene les moeten zijn voor het heden, en eene reden van hoop voor de toekomst. De wel sprekende prelaat eindigde met zijne toehoorders tot vertrouwen op te wekken, dewijl God altijd met zijne Kerk is, en ze aan te sporen trouw te blijven aan te sporen trouw te blijven aan de Bruid van Christus. Beroepsgeheim van denmedicus. Naar men verneemt, heeft de advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch cassatie aangeteekend tegen het arrest, door het gerechts hof gewezen in de zaak van het O. M. contra dr. Diepen, arts te Eindhoven (eedsweigering-kwestie)j om zoodoende een beslissing van den Hoogen Raad hieromtrent uit te lokken, die wellicht door geneesheeren, advocaten en geestelijken met be langstelling zal worden tegemoet gezien. Heidebrand. Vrijdag heeft in de Peel Bij do halte» Zeeland een felle 'hei-brand gewoed'. Oorzaak onbekend. 0 hi neezen. De politie te Utrecht heeft, zich, naar het „U. D." meldt, moeten ontfermen over twee jeugdig© Chineesjes, die door hun verzop get zijn verlaten, die met medeneming van een aan hen toebehoorend bedrag' aan geld', er tus- schenuit getrokken is. Ongelukken. Te Renkum zijn Zaterdagmid dag, bij het plaatsen Van het laatste ijzeren ge bint. van het ketelhuis bij» de eiectrische centrale van de in aanbouw zijnde papierfabriek van de Prima Van Gelder en Zonen, door het breken van een kabel, alle gebinten ingestort. Vier werklieden werden verwond, van wie één, de 18-jarige H. V., uit Wageningen, ernstig. Zaterdagsmiddag is onder Streefkerk een twee jarig kind van den turfschipper J. C. T. verdron ken De elfjarige A. Eerden, te Milligjen is bij het baden in de rivier verdronken. Een 14.jarige jongen, A. v. P., uit 's-Gra- venhage, heeft zich Zaterdag bij het baden in zee ter hoogte van de uitmonding van hef Ver- versc'hingiskanaal te ver in zee gewaagd. Een 20- jarige militair, M„ bij de ajrtiilerie te 's.Graven- hage in garnizoen, trachtte den jongen te red den, doch mocht daarin niet stagen en ook hij verdween in de diepte, evenals de 14 jarige jon gen. Zaterdagnamiddag is aan het strand onder 's.Grawenzande de 26-ja,rige broodbakker J. Mun ster bij het zwemmen verdronken. In de Pleumpot te St. Maartensdijk (Zeel.) is de 17.jarige M. B. bij het baden verdronken Onder Veur is Vrijdagavond de 27.jarige land bouwer W. in den Vliet verdronken. Zaterdagmorgen is te Amsterdam aan dien overkant van het IJ het lijk van een onbekende vrouw opgehaald. Vrijdagmiddag is te Weesip de boerenarbeider K. door leen zonnesteek getroffen en aan de ge volgen overleden. Badkuurziekte. Onze aandacht werd gevestigd op een geschrift van een Duitschen geneesheer, dr. Flinsberg, die in deze dagen van buitenlandsche reizen, die tevens bijna alle oök als kuurreizen dienst doen, een protest heeft doen hooren tegen de Duitsche gezondheidsplaatsen, waar de patiënten volgens hem weinig kans hebben er gezond vandaan te komen, wèl zich een nieuwe ziekte op den hals te halen, die hij den naam geeft van »Kur-Orte-Krankheit." Deze ziekte openbaart zich in maag en inge wanden. In hun nieuwe omgeving toch worden de patiënten gedurende eenige maanden onder worpen aan een kuur, waaraan zij niet gewend zijn. Wanneer de Kurtafel goed is, eten ze te veel, is de tafel slecht, dan eten de patiënten toch veel om hun honger te stillen het een is even erg als het ander. Daarbij komen dan nog de dranken, want wanneer men aanteekening hield van hetgeen deze zich vervelende en rond slenterende Kurgasten aan melk, bier, minerale wateren, thee, koffie en andere dranken veror berden, dan zou een gezonde de handen van ver bazing in elkaar slaan. Voeg daarbij de moeilijkheden voor sommige eenzaam geiegen badplaatsen, om zich de noodige versche levensbehoeften te verschaffen, en men zal zich het betoog van dr. Flinsburg duidelijk kunnen verklaren, als hij aantoont, dat de meeste zieken, die hij kent en hij beweert een studie van het onderwerp te hebben gemaaktniet slechts met hun eigen kwaal naar huis terugkee- ren, maar met nog een tweede daarbij. («Hand.") Heden overleed mijne geliefde Echtge- noote, Mevrouw Honig. R. J. G. BAKHOVEN. Schiedam, 14 Juli 1912. Broersvest 13. De erfgenamen van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschappen van de echtelieden, den Heer JOHANNES GEORGIUS HOSMAN en Mejuffrouw MARIA ANNA ALIDA JOHANNA OOMS, beiden gewoond hebbende te Schiedam en aldaar overleden, roepen de bekende en onbe kende schuldeischers van genoemde overledenen op, om Zaterdag 20 Juli 1912, des voormiddags te 11 uren, te verschijnen ten kantore van onder- geteekenden Notaris, Tuinlaan 26 te Schiedam, ten einde de rekening en verantwoording van het over die nalatenschappen gevoerde beheer aan te hooren en betaling hunDer schuldvorderingen te ontvangen, voor zooverre het bedrag der nalaten schappen toereikende zal zijn. W. A. VAN DOLDER Dz., Notaris. n Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. in de Brieven, met opgaaf van ouderdom, tegenwoor- digen werkkring etc., onder Nummer 4619, aan het Bureau van deze courant. Aan de Pletterfj, voorheen L. J ENTHOVEN Cie. te Delft, kunnen dadelijk geplaatst worden Zich in persoon aan de fabriek aan te melden, mits voorzien van goede getuigschriften. f NIEUWEHAVEN.283 Aanvang 8 uur. Woensdags en Zaterdags middag' voorstelling. Aanvang half drie. Herinnerd wordt, dat bij verkoop van bier in flesschen, tie flesschen het eigendom van den leverancier blijven. Door toeëigening van zulke flesschen hetzij door ze voor andere doel einden te gebruiken, hetzij door ze te verkoopen of tegen flesschen van andere leveranciers in te ruilen wordt het gepleegd waarop een maximum gevangenisstraf staat van drie jaar. De Bond van Nederlandsche Brouwerijen zal tegen ieder, die zich aan Verkrijgbaar te Rotterdam a/h. Hoofdkantoor Wijnhaven '15. Te Schiedam bij W. SCHEFFERS, Verbrande Erve 2, Hoofdagent, P. J. VAN REE, Hoofdstraat 125, Hoofdagent, C. JANSE, Koemarkt 2, Hoofdagent, W.J.BOSCH, Breedstraat 40, Hoofdagent, en verder bij H.H. Agenten, bij J. C, v. WEESZENBERG, Nieuwe Maasstraat 16. kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk ,H e t Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, N jj megen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek V Of BEI OP ^GEBOUW „DE VRIENDSCHAP 0 8 0 8 0 8

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4