V erkooping. Prijsopgaaf gevraagd levering van Melk tan 1 October 1912 - tot 1 April 1913 W. VERMEULEN, ^Gez. KOSTER, Gauw trouwen. X Kapitaal Corsetten j Burgerlek* Stand. HYPOTHEKEN. le kwaliteit Verscü en Gerooit Paardearleescli. Binnenland. Kerknieuws. Laatste Berichten. Scheepvaart. Yisscherjj-berichteii. Handelsberichten. Advertentign. Openbare Yrijwillige HEERENHUIS, n Een pakhuis met bovenhuis, Inmiddels uit de hand te koop. GULDEN Binnenweg 58a, Rotterdam, Kipstraat 42. Rotterdam. Jansen Wouterlood's Advocaat, Jansen Wouterlood's Fijne Likeuren, Jansen Wouterlood's Boerenjongens en Boerenmeisjes, Jansen Wouterlood's Verschillende artikelen zijn werkelijk de beste. naar en f Huismoeders! Denkt er aan als van Columbische zijde aan het Amerikaansch ministerie van Buitenlandsehe Zaken is medegtet deeld, doodgeschoten. Baar echter reeds vroeger verschillende aanslagen op zijn leven gepleegd zijn en de verstandhouding tussehen hem en de Oolumbischo autoriteiten veel te wenschen over liet, twijfelt men echter aan de waarheid van het bericht over de oorzaak van zijn dood. De Amerikaansche regeering zal een onderzoek in stellen. West-Indië. Voor de noodlijdende bewoners van het eiland Bonaire hebben H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder elk f 500 en Z. K. H. Prins Hendrik f200 geschonken. Uit hier te lande ontvangen berichten blijkt, dat de toestand op het eiland Bonaire eerder erger dan beter wordt. De ellende is zeer groot en vooral veel zieken verkeeren in een allertreu- rigsten toestand. Wel is er op Bonaire werk te vinden, maar vele van de beste werkkrachten zijn naar elders vertrokken, hun gezin niet voldoende verzorgd achterlatende. Voor de verdeeling van de geschonken giften heeft de gezaghebber eemge commissies benoemd. Ook op Aruba wordt de toestand teurig en is de armoede groot. Zeer talrijk zijn de gevallen van scorbut en dysenterie. Op Curasao is de toestand wat het stadsdis trict betreft, niet slecht, doch in de buiten districten zijn veel armen en zieken die steun behoeven. Nu en dan is eenige regen gevallen, doch zoo weinig, dat het land er geen baat bij vindt, in verband waarmede de sterft onder het vee groot is. De „Heemskerck". Het Hollandsche oorlogsschip, de «Van Heems kerck", is gistermiddag van Antwerpen vertrok ken. Het 40-jarige Priesterfeest van Mgr. A. J. Cal lier. Betreffende de receptie, gisteren door Mgr. Callier gehouden, verneemt de „Msb." nog: Monseigneur ontving eerst de geestelijkheid in de z.g. roode zaal. Ongeveer 120 geeste lijken waren hierbij tegenwoordig. Namens allen sprak de vicaris-generaal, Mgr. M. P. J. Möll- mann, den jubilaris toe. Met groote vreugde waren allen samengekomen om Mgr. geluk te wenschen op zijn priesterfeest, maar tevens met groote dankbaarheid voor de steeds ontvangen lessen, voor zijn leiding en voorbeeld. De ge beden van zijn geestelijkheid voor 't heil van Mgr. kunnen worden samengevat in de schoone bede: „Stet et pascat in fortitudine tua,Domine in sublimitate nominis tui". Mgr. Möllmann eindigde met den wensch „Mon seigneur, moogt ge staan in onafgebroken kracht naar ziel en lichaam. Ziedaar ons gebed, dat wij met meer vuur nog zullen herhalen op uw gouden priesterfeest" Daarna bood hij den jubilaris namens de geestelijkheid van het bisdom een som aan als bijdrage voor het fonds tot oprichting en onder steuning van behoeftige parochiën. De gift bedroeg f15.300. Nadat Mgr. Callier zeer bewogen in eenige woorden dank bracht en had betuigd dat de groote verwachtingen, die hij had in zijn hel pers en bedienaren, nooit waren teleurgesteld) gaf hij allen zijn bisschoppelijken zegen. Nadat vervolgens, zooals we reeds gisteren berichtten, het hoofdbestuur der K. S. A. het diocesane geschenk had aangeboden, kwam het hoofdbestuur van de Katholiekendagen in het bisdom Haarlem, dat geheel vertegenwoordigd was op twee leden na, die in het buitenland vertoefden, bij monde van mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter, de gevoelens van erkentelijkheid uitspreken voor de groote mede werking en den steun welken Mgr. ten allen tijde aan het werk der Katholiekendage had verleend. De voorzitter memoreerde speciaal het groot aandeel dat Mgr. gehad heeft in de oprichting van den eersten Katholiekendag van het bis dom te Alkmaar. Als stoffelijk bewijs van hulde werden ver volgens een stel zilveren canonborden voor de huiskapel aangeboden. De jubilaris uitte zijn dank en zn zeide het geschenk gaarne te willen aanvaarden. De voor zitter had in zijn rede, aldus Monseigneur, geen melding gemaakt van de Katholieke pers, welke ook voor een groot deel de verdienste toekomt van de verspreiding der ideeën onder het volk. Mgr. verklaarde er prijs op te stellen dit op bijzondere wijze te doen uitkomen. Vervolgens werden nog verschillende deputa ties ontvangen als afgevaardigden van alle R. K. vereenigingen te Haarlem, het bestuur der Vereeniging tot bevordering van het bijzonder onderwijs, het centraal bestuur van den R. K. Volksbond, de hoofdraad van de St. Vincentius- vereeniging, de St. Luduinavereeniging te 's-Gra- venhage en talrijke anderen. Meer dan 300 telegrammen met gelukwen- schen werden ontvangen, waaronder een van de drie Roomsche ministers, van kardinaal van Rossum, van Mgr. van de Wetering, de Kath. Kamerclub enz. enz. Om 5 uur was de receptie geëindigd. Gisteravond is in de Sociëteit Vereeniging een huldigingfeest gegeven ter eere van het 40 jarig priesterschap van monseigneur Callier. De zaal was rijkelijk met bloemen versierd en eivol. Voor het podium was een ruimte open gelaten, waarin de jubilaris met de hem verge- gezellende geestelijken kon plaats nemen en bij het binnentreden in de zaal zette het koor de antiphoon in«Ecce Sacerdos". Hierop sprak mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs sen een welkomswoord uit en onmiddellijk daarop werd door 300 zangeressen en zangers een can tate gezongen, die gecomponeerd was door den heer Philip Loots. Het stedelijk orkest, danig versterkt, verleende hieraan zijn medewerking. Een ouverture van W. Andriessen volgde na een toespraak van den hoogeerw. heer H. J. M. Taskin, president van het groot-seminarium te Warmond. Ten slotte weerklonk Handel's «Halleluja." Priesterjubilea. Het zilveren priesterfeest van den zeereerw. heer Th. J. C. Engering, pastoor te Castricum, is onder veelzijdige deelneming der parochianen, aldaar opgewekt gevierd. De dankbare parochia nen schonken hun jubileerenden pastoor een feestge schenk dat hij uitsluitend wenschte, een geschenk voor de nieuwe kerk die hij zelf stichtte; zij konden hem door algemeene medewerking een prachtig hoofdaltaar aanbieden. Opgetrokken uit Savon- nière geeft het altaar een machtigen indruk. Het schoone beeldhouwwerk, voorstellende St. Pancra- tius, bij zijn doopsel en marteldood, is uitnemend geslaagd. Randen en lijnen, beelden en tombe, alles werkt samen tot een grootsch en machtig geheel, dat de meest doeltreffende nadere vol- tooing vormt van de schoone kerk van Castricum. Het feest begon reeds Woensdagavond, toen de beminde herder na eene korte afwezigheid terug keerde. Rijk versierde fietsen, keurig net opge tuigde paarden, een welluidende harmonie, uitge- doschte ruiters en tal van vertegenwoordigende corporaties haalden den jubileerenden pastoor aan de grens der gemeente af. Door de kinderen, onder leiding van de eerw. Zusters van Simpel- feld, werden aan de pastorie, rijk versierd met eerebogen en groen, welkomstliederen gezongen. Daarna zong het volk, in een breeden cirkel om den jubileerenden pastoor geschaard, een wel komstlied. Donderdag-ochtend 9| uur deed de priester jubilaris, afgehaald door bruidjes, zijn plechtige intree in het rijk versierde kerkgebouw, terwijl het koor aanhief het «Hosanna, gezegend Hij, die komt in den Naam des Heeren". Onder het plechtig H. Misoffer, door den jubileerenden priester met assistentie opgedragen, gaven de parochianen door hun stichtende godsvrucht van hun algemeene deelneming blijk, 't Was een heerlijk feest, dat zeker bij Castricum's gemeentenaren nog lang in dankbare herinnering zal blijven. Weerbericht. Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Aug. 1912, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 768.2 te Munchen. Laagste barometerstand 751.1 te Malinhead. Verwachting tot den volgenden dagmeest matige tijdelijk krachtige zuidelijke tot zuidwes telijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. De glasblazersstaking. Naar wij vernemen, heeft heden de eerste uit- keering plaats gehad uit de ondersteuningskas. De werklieden kregen verschillende bedragen tot een maximum van ruim f6. •Van werkliedenzijde deelt men ons mede, dat het getal stakers nog steeds toeneemt. De hestelling der flesschenmachines heeft-on der de werklieden niet de minste verwondering gewekt. Men is het in deze kringen er vrijwel over eens, dat deze machines niet geschikt zijn voor de fabricatie van flesschen voor de kelder kistjes. Onder de fleslschen, welk© reieds vroeger met deze machines zij'n vervaardigd, bleken bij het vullen en kurkten veelvuldig breuken voior te komen. Ongelukken. Aan boord van de sleepboot Fortuna 3 werd, naar de Dordt Ct. meedeelt, gisterochtend de 13- jarige dekjongen H. de Vee, uit Dordrecht, vermist. Waarschijnlijk is hij onbemerkt overboord gevallen en verdronken. De Berlijnsche bladen melden, dat in Borkum twee mannen van het badpersoneel verdronken zijn bij een vergeefsche poging om een badgast, die zich te ver in zee gewaagd had, te redden. Een dier mannen is de Nederlander Barney, uit Wemeldingen afkomstig. Geboren: 15 Aug. Lambertus Hendricus, z. v. A. F. Moonen en C. II. Hoefman, L. Nieuw- straat. 16. Antonius Johannes, z. v. A. J. de Veld en J. M. Voogt, Breedstraat. Vertrokken schepen. 17 Aug. Zeiljacht „Karama, II" naar de Noord zee. SCHIEDAM, 17 Aug. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de loggers SCII 36 „Clara II", schipper M. Vroolijk; 'SCH 167 „Jan v. d. Toorn", A Pronk; SCH 205 „Liduina", J. Bal; de bom SCH 341. „Phoenix", L. Rog, 2e reis; SCH 210 „Maria", W. Taal 3e reis. BEURS VAN SCHIEDAM, 17 Aug. 1912. Moutwijn. Officieele noteering vaa de Commissie nit dg Kamer van Koophandel voor de Ben». 14 Aug. f 13i/i per Hectoliter zonder fust en zonder Belasting. Nammt de Commit/tie voor ie noteering B. A. i, ffilTTKAMPI, 6'oad van Distillaten» f 15 Aug. 16 Aug. 17 Aug. f 13i/8 f 131/a proef.: f 2O1/9 a f203/, f 187* a f I81/2 f 91/2 a f 16 Aug 13s/4 18— 191/2 1.60 17 Aug. 133/4 18- 191/2 1.70. M 0 u t w ij n J e n e ve r Amsterdamsche Spoeling: Stemming op heden kalm SpiritnB. 16 Aug. Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus Stemming op heden: flauw. NEW-YORK. Mais: Western in loco 16 Aug15 Aug. 17 "Aug. f 201/a a t f 181/4 A f 183/„ f 91/4 k f9i/2 CHICAGO. Mais 16 Aug. 15 Aug. Rogge vast. 16 Aug. 15 Aug Sept. 707s 697s Dec. 547s 541/4 Loco 711/2 70- Mei Juli 547s - 537s - Wegens Beursvacantiedng geen noteering van Effecten, enz. Ten overstaan van Mr. H. M. C. POORTMAN notaris te Schiedam, in het gebouw „Musis Sacrum" aan de Lange Haven aldaar, bij vei ling op Vrydag 23 Augustus 1912, des voor middags te elf uren en bij afslag op Zater. dag 24 Augustus 1912, des avonds te acht uren van I. Een sterk gebouwd en goed onderhouden erve, open plaatsen en tuin, te Schiedam aan de Schie no. 64, kad. Sectie A no. 1105, groot 375 vierk. ellen en ged. no. 43 met een in en uitgang door eene gemeente gang uitkomende aan de straat kad. Sectie A no. 42. Het huis is verdeeld ina. een beneden en bovenhuis bevattende beneden vijf kamers, badkamer, kantoor, keuken, betegelden kelder en tweeden kelderen b 0 v e n twee kamers, dienstbodenkamer, zolder en groote kasten b. een bovenhuis met afzonderlijken ingang, drie kamers, zijkamertje, keuken, provisiekamer, ruimen zolder en dienstbodenkamer. Grondbelasting f29.87. Plaatselijke belasting f 1L70. erve en open plaats te Schiedam aan de Schie no. 62 nevens perceel één, kad. Sectie A no. 43 gedeeltelijk, groot voor het geheel 283 vierk. ellen. Het bovenhuis bevat een gebeeldhouwde trap en voorts voorkamer met suite, zijkamertje, binnen en achterkamer, keuken, zolder met 2 kamers en vliering en groote kasten. Het pakhuis is verhuurd voor f2.— 's weeks. Grondbelasting f 24.24 Plaatselijke belasting f9.51. De zeer gunstig aan het vaarwater met druk verkeer gelegen perceelen zijn ook tot andere doeleinden geschikt. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 16 September 1912. Te bezichtigen op Woensdag 21 en Donder dag 22 Augustus 1912, des voorm. van 10—12 en des nam. van 2—4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang door voornoemden notaris afgegeven, ten wiens kantore inlichtingen te bekomen zijn. van de onder garantie van onvervalschte melk met een vetgehalte van 3.2 tot 3.6 Benoodigde hoeveelheid per dag plus minus 900 liter melk, 's Vrijdags plus minus 1550 liter melk. 's Zaterdags-avonds niet. Brieven, letter S, Bureau van dit Blad. HOUTVERKOOPING. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT is voor nemens op Vrijdag, 23 Augustus 1912, voor middag 10 uur, aan den Noordmolen publiek a contant te verkoopen afbraak van solide branderijen als beslagbakken tobben pompen goten planken rachels brand hout enz. geeft K. «BLEI voor een ons veertienkaraats oud Goud recht over De Zon. Tevens de hoogste waarde voor oude Diaman ten en Brilianten. O, zoo mooi zijn VERMEULEN'» Naaimachines, afbetaling, repareeren en inruiling. Jonkerfransstraat 114, recht tegenover de BOSCULAAN ROTTERDAM. Inrichting tot het grondig leeren van MAATKNIPPEN en COSTUUM- NAAIEN binnen zeer korten tijd.^, Fraai modem pluche Ameublement, Tafel f2, Crapauds, 1Canapé, 4 Stoelen, Pendulestel, eiken Theetafel, eiken stijlspiegel, eiken schil derijen, fraai pluche Karpetten, Piëdestal, com pleet eiken Rooktafel met stel, alles te zamen f120, massieve Salonkast f30, fraai massief Slaapkamerameublement, compleet met spie gelkast f90. Een Reuzenuityerkoop van splin ternieuwe Matrassen, Bedden, Dekens, Ledi kanten, Karpetten, Kasten, Buffetten, Kinder wagens, Kinderstoelen, Prachtig glimmend en dof Huiskamerameublement met Kast of Salon- kast, compleet f64. Spotkoopjes. Let op no. 8. Aanbevelend P. J. v. d. HELM, Eerste Middel landstraat 8. gemQQkr nu LM van bij vold< ied gemaakt bij J PASSM£]%rS van OLDENBARNEVELDSTRAAT 148a bij den Mauritsweg, ROTTERDAM, voldoen aan eiken eisch en worden in iederen prtfs binnen zeer horten tijd vervaardigd. T6l6f00IL 1187 :n in f Voor plaatsing op landerijen en huizen is beschikbaar in diverse bedragen als 1ste en 2de HYPOTHEEK op zeer vrijgevige voorwaarden. Ook voor CREDIETEN op korten en langen termijn. Brieven, onder letters K. B. 5, W. N. J. VAN DITMAR's, Alg. Adv. Bur. Witte Huis, Rotterdam. dat gij Uw ROSBIEF of ROLLADES bestelt bij P. T. DE MELKER Schiedamsche weg é2, ROTTERDAM. Meest Hygiënische Inrichting, Het best vertrouwste adres voor Bestellingen ivorden op verlangen dagelijks aan huis bezorgd U beleefd tot een bezoek uitnoodigend, UEd. Dw, P. T. DE MELKER. f 131/j LH,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 2