ÜLIKTItOTIiCHA UKiCtKiSlX Een nette Dienstbode, 8 0 0 8 0 8 0 8 0 8 0 GESLOTEN. IGRAAFF-DIDEffi, öféMaiiraiit Je Vereniging", Zrtij-ayort 31 AeJ urjiiw FEMIERT, Sclièiè Mm» llftMG'S MAÏZENA Wed. D. KRABBENDAM, Zaterdapliaï Groot Feestmatiié. BRUIDSBOUQUETTEN. Avondcursussen, aanvang 5 Sept. 1912. Bouwk. Mach. en Scheepsbouw. Voorl. Machinistendipl., A. Sleepv. Bouwk. Opzichter Hout-, Marmer- Decoratie- Op 31 Augustus 1912 is het Kantoor der Spaarbank den gehee- len dag Gemengd Nieuws. T. M. S. TECHNIC ÜM. Familieberichten. t t t ScheepmakershaYen 60. te SCHIEDAM. Singel 101, Zoute Stengels en Bollen, Schotschbrood, Boterbiesjes, Wilhelminakoekjes, enz. Ongelukken, Maandagavond is een looper van een boekhandelaarsfirma te Arnhem in een kelderluik gevalen. Gisteravond is de man over leden zonder tot bewustzijn gekomen te zijn. Te Amsterdam is weer een geval van vergifti ging door anilinehoudende schoensmeer voorge komen. Naar aanleiding daarvan heeft, naar het Hbl. meldt, de gezondheidsdienst den verkoop van het schoensmeer merk Panther Schwarze verboden. Een zelfde beslissing is genomen ten aanzien van het merk Phanominal, waarvan dr. De Leeuw, in het Tijdschrift voor Geneeskunde een soortge lijk geval beschrijvend, melding heeft gemaakt. Onderzocht wordt of nog meer merken zullen moeten verboden worden. Scheveningen. Naar het Vad. verneemt, zal er op de plaats van het paviljoen van de Prinses Yon Wied te Scheveningen, een reusach tig hotel komen met een casino, binnenbaden, stortbaden, schoonheidsinstituut, enz. Vreemd. Een drietal meisjes liep gisteren middag langs de Lauriergracht te Amsterdam, toen een der drie Dora Cluker, het denkbeeld opperde in de gracht te springen. Zij durfde dat best en naar de kinderen volhouden is zij ook werkelijk in de gracht gesprongen en... ver dwenen. In den beginne geloofde men weinig van het praatje maar Dora, die voor haar moeder een boodschap zou doen, kwam niet in de ouder lijke woning Konijnenstraat 8 terug en toen is men gaan dreggen. De kinderen houden stokstijf vol dat haar vriendinnetje in de gracht gespron gen is. Niemand echter heeft iets gezien. De buurt is over het geval in groote opwin ding en langs de %racht volgden honderden het dreggen van de vier politie-agenten. De politie heeft later het dreggen opgegeven. Het kind is niet terecht. Dievenbende. Enkele dagen geleden werd te Heerlerheide een belangrijke diefstal gepleegd bij een winkelier. Hoewel de politie uit Heerlen, bekend om hare activiteit, terstond een uitge breid onderzoek instelde, gelukte het haar niet de hand op de dieven te leggen, hoewel zij ge gronde vermoeddens had, dat een Duitscher bij den diefstal betrokken was. Het huis van den Duitscher werd intusschen nauwkeurig bespied, en toen de politie zag, dat er een kar voor de deur stil hield, verdubbelde zij hare opmerk zaamheid. Het karretje reed weg in de richting Nieuwenhagen. gevolgd door de politie, die niet vergat den politie-inspecteur te waarschuwen. Nabij Nieuwenhagen, werd de wagen aange houden, en bij de inspectie bleek, dat tal van goederen, die te Heerlerheide gestolen waren, op den wagen verborgen lagen. De voerman, diens vrouw en een knaap werden aangehouden en de politie begaf zich vervolgens naar Heer lerheide om huiszoeking te doen in de woning van den verdachte. Het onderzoek was alleszins bevredigend Een half dozijn hammen werden op gegraven uit het steenkolenslip, bekend onderden naam „schlamm" planken waren uit den vloei en den zolder gezaagd en de opening gevuld met koffieboonen, spek enz. Ook twee geladen re volvers werden te voorschijn gehaald. De politie heeft totaal aangehouden twee Duitschers zij zoekt naar den derden verdachte, die echter de wijk naar het buitenland genomen heeft. Het karetje diende om het gestolende in veilige haven te brengen, wat evenwel mislukte, door de activiteit der politie. wegen verwoest. Bij Bocholt bijv. verperden ontwortelde boomen den spoorweg, zoodat het treinverkeer groote vertraging ondervond. Tal van molens, schoorsteen en, dakpannen, enz., werd door den orkaan weggewaaid. Verschillen de personen werden gewond. Behalve het spoor wegverkeer werd ook het tramverkeer belem merd, terwijl op verscheidene plaatsen de telefoon- en telegraafverbindingen gestoord werden. Zijn vader doodgeschoten. Het hof van Assisen te Parijs heeft gister Charles Lefebre, een beeldhouwer van naam, in staat van beschul diging gesteld, omdat hij, zijn moeder in gevaar verkeerend, met een revolver zijn vader heeft doodgeschoten. Het noodweer in Duitsehland. Eerst thans laat zich de reusachtige schade overzien, die het jongste noodweer- in heel Duitschland heeft aangericht. TJit alle deelen van het rijk komen berichten binnen over een door den voortdurenden regenval vernielden oogst. In sommige streken heeft de storm geheele Groote brand. Uit Constantine wordt ge seind, dat een groote brand is uitgebroken in de bosschen in de regie van Jenimappes. Meer dan 1000 hectaren bosch zijn in vlammen opgegaan Het vuur strekt zich uit over een afstand van 30 kilometer lengte. Er is hulp naar de plaats van den brand gezonden. Heden overleed na een smartelijk lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in het St. Elisabeth-Ge- sticht te Alkmaarmijn innig geliefde Echtgenoot Johannes Henrieus Bertels, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Wed. J. H. BERTELS, Eeniiorst. Schiedam, 28 Augustus 1912. Tuinlaan 84. Bezoeken kunnen niet worden afge wacht. Heden overleed na eeD smartelijk lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in het St. Elisabeth-Ge- sticht te Alkmaar, onze zeer geliefde Broe der en Oom Johannes Henrieus Bertels, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Uit aller naam: Delft, 28 Aug. 1912. H. f. BERTELS. Heden overleed na een smartelijk lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, in het St. Elisabeth-Ge- sticht te Alkmaar, onze zeer geliefde Oom Johannes Henrieus Bertels, in den ouderdom van bijna 72 jaar. Schiedam. B. BERTELS. Delft. J. BERTELS. Schiedam. H. BERTELS. 28 Aug. 1912. Terstond gevraagd niet beneden 16 jaar, in klein burgergezin. Te bevragen bij P. VINK Pz., Boekhandel, Hoogstraat 49. Vanaf 31 Aug. t/m 5 Sept. zeldzaam met extra feestnummer. Aanvang 2.30 uur. leder bezoeker wordt een Oranje- bouquetje aangeboden. Avondvoorstelling vangt ten 8 unr aan. 21/2-jarige dagcursus voor Voorl. Dipl., als ass. electr. Ingen. Vervolgens kan men na 2 jaar practijk, 'tzij zelfstandig of bij een patroon, examen doen voor het dipl. als ass. electr. Ingenieur. Prijs per kwart jaar f36.ook inwonenden. Voor de examens wordt een commissie gevormd, bestaande uit Electr. Ingenieurs uit de practijk en Leeraars van Techmcum. Vakken Electrotechn., Electr. teckenen, Stoomwerktuigkunde, Bouwkunde, Natuur- en Scheikunde, Werktuigk. (Grafostatica en Sterkteleer). Rekenk., Algebra, Meetk., Trigono, Beschr. Meetk Analytische Meetk., Differentiaal en Integraalrekening, Mech. Technologie, Metallurgie, Hand-, Mach.- en Bouwk. teekenen, Nederl., Fransch, Engelsch en Duitsch, Techn. Hygiëne en Verbandleer. Het doel van dezen cursus is om de bekwaamheid te verwerven, op te treden, öf als directe assistent van den Ingenieur, of als Chef aan Electrische bedrijven. Wil men echter, in 't bezit zijnde van het voorl. Dipl., tóch nog doorstudeerea, dan ligt de weg open voor Teekenacte M. h. met bevoegdheid om onderwijs in electr. en rechtl. teekenen te geven aan Middelb. sch. en rechtl. aan H. B. S. Dan bereikbaar in 3 maanden. Of men kan dan na IJ jaar Toelatingsex. Techn. Hoogeschool te Delft doen, enz. Aanvang van den dagcursus 9 Sept. 1912. Na 1 jaar kan men examen doen voor dipl. als Monteur, vervolgens weer 1 jaar voor Dipl. als Electr. Opzichter-Teekenaar; desgewenscht hierna wederom na 1 jaar voor het Staatsdiploma M. h., om ond. te geven aan amb. sch., H. B. S. enz. De prijs van de eerste twee cursussen is f 4 60 per maand. Vakteekenen, 2 av., v. 8—10 per week f2.60 per maand, met Rekenen, Taal, Algebra en Meetk. f5.30 per maand. 34 mijner leerlingen zijn voor het voorloopig machinisten-diploma geslaagd, één voor dipl. A. en één voor de Sleepvaart. Cursus 4 a 5 av. v. 8—10 per week f'5.50 per maand. Voor diploma te Amsterdam. In 1912 slaagden van mijn 8 leerlingen er 3, nl. van de 85 totaal geslaagden, behaalden mijn leerlingen de rangnummers 4, 19 en 55. Prijs van de volledige opl. (avonduren) f6.50 p.m. Water pasinstrumenten en bouwstoffen aanwezig. Schilderen 2 av. v. 810 p. week, f2.60; 3 av. v. 810 p. week, f3.90 p. maand. Inschrijving overdag en 's avonds. Vraagt Rooster en Prospectus, liefst vóór 5 Sept. a.s. T. M. 8. Technicum B. B. DE REGT, Scheepmakershaven 60, Rotterdam. OOSTERSCHE PALMEN GRAFKRANSEN CALANDPLE1N 94 bij de Passage, ROTTERDAM. TELEFOON 9051. YERJAARSBOÜQUETTEN I l TOONEELBOUQUETTEN Entree vrij. in den a la giorno verlichten Tuin. N.B. Prachtig gezicht in den Tuin op de GONDELVAART. Prima consumptie. gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Geplaatst Kapitaalf 2.500.000. Reservesf 416.864.45 Hypothecaire leeningen ruim f25.000.000. De Bank geeft 4 pCts. Pandbrieven uit in stukken van f 1000.f 500. f 100. en f 50.tot den koers van 97 pCt. en 4'/s Pandbrieven in stukken van f1000 en f500, tot den koers van loo1/* pCt. Verkrijgbaar ten kantore van de dat er, voor al wat men noodig heeft in 4»OUd, Zilver, Diamanten, Paarleil, Koralen, Horloges, Klokken, Pendules, Barometers, enz. geen beter adres is dan SCHREUDER BAKSTEEN. Ook voor alle Reparatiën aan boven genoemde artikelen is er geen bete»* adres dan SCHREUDER BAKSTEEN, Juweliers, Horlogemakers, Binnenrotte 170, Botterdam. Telefoon 3807. 5 korting a contant. (319) Indien U Maizena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen Contröle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M, K. HONIG. Brood-, Beschuit- en Fijn Wit Bakkerij. SPECIALITEIT voor Dagelijks versch. Wegens het huwelijk der tegenwoordige eene nette Werkster gevraagd voor Vrijdag en Zaterdag, Lange Haven 129. Mevr.EVERS, Lange Haven 81, vraagt een net R. K. Kindermeisje. 0 8 0 8 0 8

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4