J. A. VAN WEEGEN, AGENTEN." Kunst-Tanden SANATOGEN. Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad', Gratis Ongevallenverzekering, IIOMfi'S II tl/KW ieuwe ScMedais Courant Leichner's Vetpoeder WATTEN CEREBOS TAFELZOUT. Walraven Cornelius Walraven, Nieuwe stoffen le klas 1ROO ART. RENNERT, MiieMstraat 104, ROTTERDAM. worden dagelijks aangenomen. Adverteert Leichner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, Staten-Generaal. Familieberichten. Advertentiën. MARKT 29, Kleeding naar Maat. voor Herfst en Winter. Noodzakelijk voor gezonden. - Onontbeerlijk voor lijdenden. GEFABRICEERD ONDERSCHEIDT REGELT DE P IS HET BROOD STAAT WORDT IN RAADPLEEGT Betaal niet te veel voor met en zonder gehemelteplaat f 1,— per Tand. Een bron van kracht voor allen op cle Dagblad voor Schiedamen omstreken met: zoowel in als buiten beroep, BureauBoterstraat 50. Wereldtentoonstelling Turin 1911, tfroote Prijs. Schoonheid en Jeugd. L. LE1CHNER, Schützecstrasze 31, Berlijn. Twee of drie busjes zijn voldoende voor het gebruik van een huishouden gedurende een jaar. Vereenigde Vergadering yan de beide Kamers op Zaterdag 14 September 1912 tot sluiting van de zitting der Staten-Generaal. (VoorzitterJ. E. N. baron Schimmelpen- n i n c k v. d. 0 y e.) De Voorzitter laat, na opening der verga dering te 3 ure, door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een koninklijk besluit van 5 September 1912 No. 38, waarbij de minister van binnenlandsche zaken wordt gemachtigd heden, te drie ure des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in een vereenigde vergadering van .de beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De voorzitter benoemt daarop eene commissie, die den minister in het gebouw der Tweede Ka mer zal ontvangen en uitleiden. Kort daarna treedt de minister, voorafgegaan door de commissie, de vergaderzaal binnen. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer Heemskerk, neemt plaats achter de ministerstafel en houdt de volgende rede Mijne Heeren! Het heeft Harer Majesteit de Koningin behaagd mij op te dragen, de zitting van de Staten-Gene raal in Haren naam te sluiten. Verschillende wettelijke voorzieningen kwamen in het afgeloopen zittingjaar, dank zij Uwe mede werking, tot stand. Goedkeuring werd gehecht aan een Additioneel Protocol bij het Verdrag nopens de vestiging van een Internationaal Prijzenhofaan een verdrag met Frankrijk tot overneming van armlastige krankzinnige onderdanen en oud-onderdanen aan een te Parijs onderteekende internationale rege ling tot beteugelen van de verspreiding van on tuchtige uitgavenaan een te Parijs gesloten internationaal verdrag met bijhoorend slotpro- tocol tot bestrijding van den zoogenaamden han del in vrouwen en meisjes aan de te Rome ge sloten overeenkomst tot oprichting van een In ternationaal Gezondheidsbureauaan het met Bel gië gesloten verdrag tot regeling van het verkeer van gedisstilleerd over de Belgisch-Nederlandsche grens, en aan het te Brussel geteekend Protocol tot verlenging der suikerconventie. De wet tot regeling van het lager onderwijs werd gewijzigd tot het aanbrengen van eenige door de ervaring wehschelijk gebleken aanvullin gen en verbeteringen in de voorschriften betref fende het wachtgeld en het pensioen van onder wijzers en voorts tot verhooging van de Rijksbij drage ter tegemoetkoming in de kosten, om te voorzien in de behoefte aan schoollokalen voor het bijzonder onderwijs. Regelen werden vastgesteld betrekkelijk den rechtstoestand der van ouds genaamde »gemeene heiden en weiden van Gooiland". Een nieuwe wet betreffende het Armbestuur kwam tot stand. Begrootingen en rekeningen van Staatsbedrijven werden geregeld. Bepaling omtrent de vergelding met pensioen van in dienst van ambtenaren, een college of eene instelling of van met dezen gelijkgestelde commis- siën ot particulieren den Staat bewezen diensten, werden vastgesteld. Eene wederopenstelling van de gelegenheid tot inwisseling van muntbiljetten verwierf Uwe goed keuring. De wet houdende bepaling emtrent de uitgifte van schatkistbiljetten Werd nader gewijzigd. Een wetsontwerp tot regeling van de verplich tingen ten aanzien van de militie, mocht Uwe goedkeuring verwerven. Nadere overeenkomsten met de beide grootste spoorwegmaatschappen betreflende de pensioensre geling voor haar personeel erlangden wettelijke bekrachting. Ten behoeve van uitbreiding en ontwikkeling van diet spoorwegverkeer werden onderscheidene wettelijke voorzieningen getroffen, in het bijzonder tot krachtige bevordering van den aanleg van spoorwegen met beperkte snelheid in verschillende deelen des lands. De Visscherijwet, de Merkenwet en de Arbeids wet, alsmede de Beroepswet, en de wet van 24 Juli 1998 (Staatsblad no. 268) tot wijziging van art. 22 dier wet, werden herzien. Bepalingen worden vastgesteld in verband met de bijzondere gevaren voor veiligheid en gezond heid, verbonden aan steenhouwersarbeid. Eene wet houdende machtiging tot het sluiten van eene overeenkomst met de Koninklijke Paket- vaart-Maatschappij voor het onderhouden van een geregelden stoomvaartdienst tusschen. Java en Australië kwam tot stand. Het tarief van uitvoerrechten in Nederlandsch- Indië werd aangevuld door de heffing van een uitvoerrecht van petroleum-benzine en gazoline. Ten behoeve van den aanleg van een spoorweg in Zuid-Sumatra werden gelden beschikbaar gesteld. Ter herziening van de regeling der kustvaart in Nederlandsch-Indië vond eene wijziging en aanvulling plaats van de wet tot regeling van de belangen der Nederlandsche scheepvaart en werd tevens artikel 130 van het Indische Regeerings- reglement gewijzigd. De Indische-Comptabiliteitswet werd gewijzigd ter vaststelling van de rechtspersoonlijkheid van Nederlandsch-Indië. Een wetsontwerp tot kwijtschelding van de uitstaande vorderingen der kolonie Suriname we gens verleende voorschotten voor de uitoefening van de bacovencultuur en van de daarop versche nen rente mocht Uwe goedkeuring verwerven. De Koningin heeft mij opgedragen aan U, Mijne Heeren, Haren dank te betuigen voor Uwen ijver en voor Uwe toewijding aan 's Lands belang. In naam der Koningin en daartoe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten- Generaal te zijn gesloten. De minister wordt door de commissie be staande uit de heeren Van Voorst tot Voorst en d' Aumale van Hardenbroek, leden van de Eerste Kamer Van den Berch van Heemstede, van Asch van Wijck, Dolk en De Geer, leden van de Twee de Kamer uitgeleid, nadat de comrisissie in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de Voorzit- t e r de vereenigde vergadering. De Heer en Mevrouw Mr. M. M.^VAN VELZEN Zoetmulder geven hiermede kennis van de ge boorte van een DOCHTER. Schiedam, 16 September 1912, Heden overleed onverwacht te Princenhage, voorzien van de HH. Sacramenten der ster venden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 82 jaar. M. A. L. C. MELCHERS, Walraven. S. J. MELCHERS en Kinderen. Rijswijk (Z.-H.), 15 Sept. 1912. Bericht ontvangst van Voor den verkoop van Eerste Klasse Premie- loten a contant en op afbetaling worden soliede, actieve personen als AGENTEN gevraagd, tegen hooge provisie. Deze loten vinden plaatsing in alle kringen der maatschappij en geven groote winstkansen. De verkoop biedt, bij eenige activiteit, eene flinke bijverdienste. Ook zeer geschikt voor per sonen aan groote inrichtingen werkzaam. Brieven, onder letters C. X. 149, aan W. N. J. VAN DlTMAR's Alg. Adv. Bur., Witte Huis, Rotterdam. (Anti-Obstipatie) Wettig Gedeponeerd uit zuivere Tarwe, zonder eenige bijmenging. zich van gewoon Tarwebrood, door een voor de natuurlijke voeding juist gehalte aan cellulose, welke bovendien in den meest geëigenden vorm daarin aanwezig is spijsvertering en voorkomt en geneest ver stopping,mits het dagelijks gebruikt wordt, terwijl het gewone brood dan geheel ach terwege moet blijven. H- jzi ij=A fcd bij uitnemendheid en munt uit door heer lijken smaakt. onder voortdurend scheikundig toezicht van het Chemisch Laboratorium van VAN LEDDEN HÜLSEBOSCH Amsterdam. verschillende ziekenhuizen gebruikt en door HH. Doctoren aanbevolen. uwen huisdokter of specialist. Knip deze advertentie uit en bewaar ze zorgvuldig! die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Indien U Maïzena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen Controle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. It V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M. K. HONIG. in de of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten. CO THERMOGENE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4