Dagblad mor Schiedam Omstreken. f f (jn rr m De Herstemming. J. A. M. MEIJER. Van Houfen's Ca ca© Gratis Ongevallenverzekering 35ste Jaargang, Maandag 23 September 1912, No 10429. overeenkomstig op.ie polis vermelde voorwaarden. District II op Woensdag 25 Septem ber a.s. blijven wij met den meesten aan drang aanbevelen, den candidaat der ver- eenigde christelijke partijen, den heer Qfficieele berichten. Kennisgeving. SCHOUW. Kennisgeving. FEUILLETOR DE KATJES. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Van deze krachtiqe cacao is zoo u/einsci noodicg voor een ^eerlijken kop Chocolade. Daarom zoo uoordeelic). BureauBoterstraat 50. Telef. 85. Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden ƒ1.50, per week 12 cent, per maand 50 ct., franco p. post ƒ2.p. kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Advertentiën: Familieberichten 20 ct. per regel; Handelsadvertentiën 16 regels 92 ct.elke regel daarboven 15 ct. 3 maal plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 ct. p. regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. b|j verlies van levenslange f Q 0 jl verlies van geheele g 11 I een hand, invaliditeitI U voet of oog B U U I UU een duim De verzekering wordt gewaarborgd door de Uollandseke Algemeene Verzekeringsbank, gevestigd te Schiedam I U U wijsvinger; I (J bij verlies van eiken ande ren vinger. Voor de Herstemming ter verkiezing van een lid van den Gemeenteraad in De stembus is geopend van 8 tot 5 ure. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien art. 5 der verordening regelende den waterstaatkundigen toestand van de landerijen en erven, liggende in de gemeente Schiedam, tusschen den Rotterdamschen Dijk, den Polder Oud-Mathesse en de bebouwde kom der gemeente Schiedam Brengen ter kennis van de eigenaars van de landerijen en erven, als in hoofd dezer bedoeld, dat op Woensdag 9 October 1912, des'voormid dags ten negen ure, een SCHOUW zal gedreven worden over de slooten om hun land of erf, met de kunstwerken daarin. Wordende bij deze ieder, dien zulks mocht aan gaan, gewaarschuwd, te zorgen, dat aan de voor- schriten alsdan behoorlijk voldaan zij. Schiedam, den 23sten September 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE, De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade oi hinder knnnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van: K. E. Oosterhoff Zn. waarbij, onder intrek king van hun verzoek dd. 27 Augustus/4 Sep tember jl., vergunning wordt gevraagd tot het oprichten van een bioseope-inrichting in het perceel achter het pand Tuinlaan no. 114, kadas ter Sectie L no. 378, gedreven door een gasmotor van 11 P.K. Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Doen te weten dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Maandag, den 7 October a.s., des na middags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toe staan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten dat gedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomenen dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin- Humoristische novelle. Naar het Duitsch. 3) Wel was heur haar grijs geworden, maar hare lokken krulden nog als in hare jeugd, verdriet had onuitwischbare sporen op haar gelaat ge grift, maar haar zachte vriendelijke aard had er als een sluier over verspreid. De vrouw van den geheimraad had tot zich zelve gezegd ik mag mijn kind niet laten boeten voor den tegen spoed, dien ik in mijn leven ondervond ik heb het recht niet om het dagelijksch leven van hen, die met mij zijn, treurig te maken, omdat ik zelve treur en het verleden mij onherstelbare wonden toebracht. En daar zij in overeenstem ming met die gedachte trachtte te leven, slaagde zij er in om haar gemoed te beheerschen en de zachtheid en vriendelijkheid, welke zij aan anderen betoonde, werd haar op dezelfde wijze vergolden. Bij alle bewoners van het huis stond zij in hooge achtinghet schoenmakersgezin, dat in het onderhuis verblijf hield en tevens huisdienst deedZörbig, de oppasser van de kapitein van de eerste verdieping, die zeide dat hij haar wat oiozender wangen toewenschte en uit sympathie derwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 September 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd. M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Telef. Nr. 244. Geopend dagelijks van 8|1 en van 2Hur, bovendien Maandag, Woensdag en Vrijdagavond van 7 8 uur. Gevraagde Arbeidskrachten. Bankwerker. Barbier, (halfwas). L' o ekd ruk kers leer] in g G ereedschapsslijper. G oudsmids leerling. Horiogem akersleerling. Houtslijper. Kantoorbediende (aank.) Keet jon gen. Kemmaker. Klinker. Koperdraaier. Kuiper. Kuipersjongen. Metaaldraaier (haJfw.) Mach.-bankw. (halfw. Magazijnknecht (ijzerzaak). Metselaar. Metselaar (halfwas). Reiziger. Schildersj ongten. Schoenmakersjongen. Schoenmaker (halfw.) Steenhouwersjongen. Stokdr. Timmerman), (bekw.) Volontair-bouwkundigie. Vuurwerker (halfw.) Loopjongen. Te KethelBakker (halfwas). Dienstbode (P. G.) Te Rotterdam: Car tonnagewerks ters Vuurwerkers (bekwaam). Aangeboden Arbeidskrachten. Brandersknecht. Opperlieden. Hoefsmid. Jongste bediende. Mandenmaker Sjouwers. Werkster. De Directeur verzoekt aan hen, die verzuim den te berichten of zij aan een opgegeven adres zijn geslaagd, bedoeld bericht ten spoedigste te bezorgen. Aanbesteding. De uitslag der Zaterdag door den architect H. Gabel alhier gehouden aanbesteding van I. het maken van eenige gebouwen en II. het maken van een beschoeiing van gewapend beton aan den Havendijk als is als volgt P. J. Gemmers, Rotterdam, I f 11.990; H. Vriens, Breda, I en II f23.690 M. F. van Gug- ten, Den Haag, I f 13.669J. de Vries Czn., Rotterdam 1 f14.340, II f18.100; J. J. Duyn, Gouda, I en II f34.735; J. v. d. Haring, Dord recht, I f15.300, II f19.600; I en II f 3^.800 L. Boele en B. van Esteren, Alblasserdam, II f17.890; I en II 129.900; J. de Kloe, Schiedam, I f 11.875; P. Folker, Sliedrecht I f13.986, II voor haar met pleizier een Franschman zou slachten, als dit kon batenjuffrouw Roderich van de tweede verdieping, die in oogenblikken van kalme overpeinzing placht te zeggen, dat de vrouw van den geheimraad voor de hoogere sferen des lichts was geboren en veel te gcfed was voor dit aardsch jammerdal vol ellende. En als zij dat zeide, begon Philippine zich weder in tranen op te lossen. Zelfs de twee studenten gaven gehoor aan juffrouw Roderich's verzoek om, als zij 's nachts thuis kwamen, geen gedruisch te maken op de trap, nadat zij op een morgen de vrouw van den geheimraad ontmoet hadden en hun eer biedige groet, dien het vriendelijk voorkomen der dame hun afdwong, op minzame wijze was beantwoord. Men vertelde zelfs, dat zij na opge wonden fuifen in de bierknijp hunne zware laarzen uittrokken, omdat die misschien wel wat hard kon neerkomen. De advocaat Kurt Huber, die evenpens bij juffrouw Roderich woonde, had meer dan eens gezegd, dat hij de vrouw van den geheimraad een ingewikkeld proces toewenschte, omdat het hem een waar genoegen zou zijn dit met glans voor haar te winnen. Alleen van kapitein von Weiden wist men niet of hij de gezindheid van zijn medebewoners deelde deze krijgsman toch leefde geheel op zich zelf en was somber en van ongezellige natuur. Zörbig hield de appartementen van den kapi- f17.300; I en II f31.200; J. C. Schotel, Dord recht, I en II f26.224; Moerman, Rotterdam, I f14.180; Aleman, Schiedam, I f12.750, II f16900; I en II f29.500; N. v. d. Velden, alhier, I f12.869; D. Bockhove, alhier, I f 13.335 L. van Eyk, alhier, f 11.049. Gouden Jubilee. De heer J. J. Scheffers, baas aan de gemeente lijke gasfabriek alhier, zal op 30 September den dag herdenken, waarop hij gedurende 50 jaren in dienst der gemeente werkzaam is. Sclieepvaartbeweging. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieu wen Waterweg ingekomen 216 schepen, waarvan 4 zeelichters. Hiervan waren bestemd voor Rot terdam 206, voor Vlaardingen 1 en voor Hoek van Holland 9. In hetzelfde tijdperk van 1911 kwamen binnen 204 schepen, waarvan 2 zeilschepen en 2 zeelich ters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 194, voor Schiedam 2, voor Vlaardingen 1 en voor Hoek van Holland 7. De man is in het politiebureau in verzekerde bewaring gesteld. Mishandeld. Door T. H. K., glasblazer te Vlaardingen, werd in den afgeloopen nacht aan de politie kennisge geven, dat hij in den Diefhoek door drie personen is aangevallen en mishandeld. De man behoorde tijdens de staking te Vlaardingen tot de werk willigen. In den loop van den nacht werd door de politie aangehouden zekere A. D., wonende alhier, die verdacht wordt een der daders te zijn. Zaterdagmiddag heeft op den Bui- tenhavenweg een jongen van een 8-jarig meisje, hetwelk boodschappen had gedaan, hel geld dat zij nog over had, afgenomen. De jongen wist te ontkomen. Gisteravond om 6 uur heeft de politie op de Hoogstraat een 21-jarigen jongen aangehouden, die daar telkens aan het vechten was en zich niet aan de bevelen der politie stoorde. De jongen werd op het politiebureau in bewaring gesteld. Het bestuur der 's-G ravenhaag. sche Wielrijdersvereeniging «Excelsior" vestigt er de aandacht op dat de inschrijving voor de, door haar, tegen 29 September a.s. georganiseerde afstandsritDen Haag Hoek-van-Holland Schiedam) Delft, Zoeterwoude, Zegwaard, Leiden, Den Haag, onherroepelijk sluit op Woensdag 28 September. De inschrijving moet geschieden bij den lsten secretaris, W. Gabel Jz., Molenstraat 61, Den Haag, en dient vergezeld te gaan van het inleggen van f 1. De dames A. G. Krijger en E. de Vries alhier zijn te 's-Giavenhage geslaagd voor het examen hoofdakte. In het Politieposthuis aan de Hoofdstraat is heden-ochtend om 5£ uur de waterstoker L. Janson, wonende Puttershoeksche straat, verbonden, die bij het tappen van heet water een hoeveelheid water over zijn linkerpols had gekregen. De man had nogal ernstige brand wonden aan dit lichaamsdeel opgeloopen. (54) tein in orde, maakte de bedden op, wat juffrouw Roderich een heidensch werk noemde, maar al leen als zij met Philippine alleen was; want zij was bang voor den kapitein. Op dien bewusten avond, toen het kla gend geluid aan de keukendeur gehoord werd, hield Eleonore op met lezen en zag hare moeder vragend aan: „Het klinkt als een bede om hulp," zei mevrouw, „Ga eens zien wie er bin nen wil komen." Eleonore stond op en begaf zich naar de deur, die zij behoedzaam opende. Daar sloop iets de kamer binnen. „Een dier!" riep Eleonore. „Zoo als je ziet, een kat," zeide mevrouw „die vrij tam en goed gedresseerd schijnt, ze wrijft zich tegen de pooten van mijn stoel en heft haar kopje op, alsof ze geaaid wil worden." Eleonore keek het dier nieuwsgierig aan. „Kom eens bij me, poesje," zeide mevrouw en stak hare hand uit. De kat kwam bij haar en drukte vriendelijk haar rug tegen de hand die haar werd aangeboden als kende ze de menschen al lang, aan wie ze hare gastvrije opneming dank te. Voelde zij misschien, dat men het goed met haar meende? Dieren kennen hunne vrienden en vijanden bij instinktzij sluiten zich won derbaarlijk snel terstond bij hare vrienden aan, terwijl zij zich tegenover hen, die niet van die ren houden, angstig en schuw toonen en hare tamheid verliezen. Ook Eleonore waagde het dit katje even en voorzichtig aan te raken, en toen zij zag, dat het dier haar niets deed, begon zij het hartelijk te streelen. Toen werd Dora geroepen, die even wel volstrekt niet gesticht scheen over de ver schijning van die vierbeenige bezoekster. Maar toen zij haar wat melk en wittebrood had ge geven en het arme dier als uitgehongerd er op aanviel, was Dora van oordeel dat eene kat toch een onmisbaar dier was, want uit het onderhuis van den schoenlapper kwamen vreese- lijk veel muizen naar boven. Als men aan vrouwen een hulpbehoevend wezen ter verpleging geeft, zullen zij er dadelijk van gaan houden. Medelijden en barmhartigheid zijn de grondoorzaak van alle onbaatzuchtige liefde en zoo Dora de noodzakelijkheid van eene kat erkende, meer dan eigenlijk wel waar was, daar voor de massa muizen, die van den schoen lapper kwamen, geen zweem van bewijs bestond, was het alleen omdat zij aan hei d er uit me delijden een schoteltje melk had voorgezet en zich iti haar hart daarover verheugde. „Wij kannen de kat niet houden,' zeidi me vrouw, »als de eigenaar komt, moeten we ze teruggeven." „Maar die moet dan eerst de kosten voor haar onderhoud betalen," zeide Dora. (Wordt vervolgd.) RONA

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 1