Wielrijders Kiest SANATOGEN. /Hboniiem^nteii Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad', Gratis Ongevallenverzekering, VEEN's II0MG8 MAÏZENA RijiielMteiai X. f 8. Y. 7. I MICHELIN 5.50 Eén prijs. éér. kwaliteit! BENDER Co., Westvest 46. worden dagelijks aangenomen. mÊÊm CACAO Rechtzaken. Familieberichten. AdyertentiBn. Een bron van kracht voor allen Heerencostumes, Demisaisons, Winterjassen, Ulsters, Regenjassen, enz., Weste Wagenstraat 2, bij de Raambrug, Rotterdam. Formulier ter verkrijging van een polis voor onze Gratis-Ongevallenverzekering RECHTBANK TE ROTTERDAM. Een onjuist vervoerbiljet. Den 47- jarigen kantoorbediende M. F. G., te Schiedam, was ten laste gelegd', op 25 'Sept. van het vorige jaar, opa ettelijk door den ontvanger van de ac cijnzen aldaar, valsdhelijk te hebben doen opma ken een vervoerbiljet voor een fust jenever van 2 H.L. 52 L. naar Arnhem, door valschelijk als geadresseerde te1 vermelden zekeren Hoedt, terwijl hij wist, dat het fust bestemd wtas voor en inge slagen moest worden door zekeren Guitink. Bekl. is in dienst van de firma Jansen en Wouterloiod; deze had van haar agent te Arn hem een bestelling ontvangen van een fust je never voor Guitink Hoedt. Bekl. zeidie, ge meend te hebben, dat Guitink de zetkas tel ein (w as van Hoedt en dat op den laatste de vergunning stond. Hij had er wel eens van gehoord, dat op deze wijze gezorgd werd, dat lager vergunningsrecht betaald moest worden, doordat de inslag gerin ger was dan inderdaad het geval is; dat deze bedoeling hier voorzat, was niet in 'hem opge komen. Den naam Hoedt kende hij' nieit; zelf had hij er maar een A. voor geplaatst. De ontvanger Kikke deelde mede, dat het ver voerbiljet dient tot dekking van inslag, vervoer en uitslag. Het was geit. bekend, dat de vervoer- biljetten veelal gesteld worden ten name van een ander, die er niets mede te maken heeft, of op een gefingeerden naam. Dit heeft niet alleen in vloed op het vergunningsrecht, maar mm ook aanleiding geven tot onjuiste bedrijfsbelasting. Moeilijkheden kunnen door deze praktijken op vrij terrein niet ontstaan. Doordat de geadresseerde A. Hoedt te Arnhem niet, te vinaen was, omdat hij daar niet bestaat, was het biljet toevalligerwijze terecht gekomen bij den caféhouder D. ten Hoedt. Get. vreesde, dat hij, daar hij' de eenige caféhouder van dien naam te Arnhem is, te hoog in de bedrijfsbelas ting zou worden aangeslagen. Dit geval ..'wam hem nu ter -oore, maar andere, gelijksoortige, sonden zich voordoen, zonder dat hij' er iets van hoorde. De vergunninghouder O. J. Guitink, te Arn hem, had het biljet gesteld ten. name van zijn zwager Hoedt. Get. had zelf den accijns betaald; de president vroeg hem, wat de reden van zijn handelwijze was en zeide hem dat hij zich scha men moest, nu nog niet te willen bekenneh, dat hij dit deed om het vergunningsrecht te ontdui ken. Meermalen had get. den naam van zijn zwa ger voor een vervoerbiljet gebezigd. De rijksklerk Weima verklaarde, dat de bedrijfs belasting van get. D. ten Hoedt verhoogd was; uit zou, indien op zijn naam ten onrechte 209 liter gebracht was, ook gebeurd zijn. Do officier wees er op, dat heit onderzoek in deze er toe geleid heeft, dat deze bekl. ver volgd wordt, hetgeen hem speet, omdat niet deze bekl. de moreel schuldige is. Temeer speet het dein pfficier, omdat op dit feit alleen gevange nisstraf is gesteld. Een vervolging van de zaak had overigens belang, om uit te maken of deze knoeierij strafbare feiten oplevert. Gebleken is, dat de gegevens, die de vervoerr- biljetten bevatten, gebruikt worden voor de aan slagen in het vergunningsrecht en in da bedrijfs belasting, zoodat daaruit nadeel kan ontstaan voor slaat en gemeepte ein ook voor den Betrok kene. Bekl. had' geen belang bij de zaak, maar het was hem bekend, dat de jenever bestemd was voor Guitink, en Hoedt waarschijnlijk een man netje in de maan was. Geëischt werd ter zake van valschheid in ge schrifte, gepleegd in een autenfihiekë acte, een (.ag gevangenisstraf. Mr. W. v. Gelder voerde aan, dat deze be klaagde al heel ver af staat van de bedoeling van de ingestelde vervolging; hij is hier de zon- denbok en heeft met de! ontduikingen die gepleegd worden niets te maken. Pleiter was van oordeel, dat het beter ware géwieest, dezen bekl. niet te vervolgen, die geenszins van de gevolgen van deze zaak op de hoogte was en vreemd opkeek, toen hem die werden medegedeeld. Ten opzichte van het ten laste gelegde, meende pleiter, dat het subsidiaire buiten beschouwing kan blijven. Primair is ten laste gelegd, dat bekl. een biljet door den ontvanger van dei accijnzen valschelijk deed opmaken. Daar nu gebleken is, dat de eenige ontvanger te Schiedam de heer Kikke is en het biljet Is opgemaakt niet door dezen, maar door dear rijksklerk Boechta, vervalt daarmede de geiheele aanklacht. Voorts trachtte pleiter aa.n te topfnen, dat bekl., Hoedt niet heeft opgegeven als geadresseerde, maar als dengene, voor wien het fust Bestemd was. Bovendien was Hoedt degeein, Voor wien het fust bestemd was', omdat Guitink die bestem ming er aan gegeven had, en overigens meende bekl., dat G. de zetkastelein van Hoedt was. Van opzet kan hier dan ook geen sprake zijn; er bestonden ten opzichte van de kwaliteit van Hoedt nog vele andere mogelijkheden. Dat uit het gebruik, hetwelk de dader beoogde, hier eenig nadeel is ontstaan ontkende pleiter, waarbij hij verwtees naar prof. v. Hamel 2e druk bladz. 213 en arresten van den Hoogen Raad van 17 Januari 1898 weekblad 7075 en van 15 Jpni 1903 weekblad 7943. Eveneens ontkemae hij-, dat bet hier bedoelde biljet valt. onder art. 225 W. v. S. Pleiter verwachtte stellig, dat dé rechtbank: de zen bekl. zal vrijspreken, althans zal ontslaan van rechtsvervolging. Re- en dupliek volgde. Uitspraak 17 dezer. Ondertrouwd J. VAN DER MINNE, Burgemeester van Geervliet, M. C. GIPS—Wed. A. Gouka. Geervliet, 10 October 1912. Geen receptie. Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. Koopen en verkoopen Effecten. Verzilveren Coupons. Zien uitloting,en na. Nemen geld. deposito tegen rentevergoeding. Incasseeren Wissels en Kwitantiën. Koopén en verschaffen BuiIenlandsche Wissels. dat er, voor al wat men noodig heeft in Goud, Zilver, Diamanten, Paarlen, Koralen, Horloges, Klokken, Pendules, Barometers, enz. geen beter adres is dan SCHREUDER BAKSTEEN. Ook voor alle Reparation aan boven genoemde artikelen is er seen beter adres dan SCHREUDER BAKSTEEN, Juweliers, Horlogemakers, Binnenrotte 170, Botterdam. Telefoon 3807. 5 korting a contant. (319) llOt>K A A 1> li OOP van de Heeren MEDDENS (8c ZOON, Hoogstraat 356, hoek Vlasmarkt, eener groote aanzienlijke partij zullen deze Spotgoedkoop worden OPGERUIMD door Abonnementskleederwinkel, Mm-: 'h -a 4» - w *1»; en lusteloos ge- die zich afgemat voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds-stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken, met: zoowel in als buiten beroep, Bureau Roterstraat 50. IX oord- Brabnntsche ^choencoinpagnie. De uitgebreidste sorteering in de nieuwste modellen DAMES-, HEEREN- EN KINDERSCHOENEN, aan scherp concurreerende prijzen vindt men in het Noord-Brabantsch Schoon magazijn „DE ADEL BAR", Binnenweg 06 hoek Hart man straat, ROTTERDAM, Telefoon Interc. 9424. Het beste adres voor IJzersterke school laarzen en werkschoenen. Ruim voorzien in winterartikelen Viltpantoff'els vanaf' 20 cent. Alle artikelen hebben nette afwerking en zijn gegarandeerd solied. iW" Dames en Heeren Balschoenen Speciaal adres voor The Cert Voetbal schoenen. Aanbevelend, U. v. GERV1 N. HOFLEVERANCIERS de meest délicieuse drank. FABRIEK TE SNEEK. INeemt U dagelijks een likeurglaasje Dr. Hommel's Haematogen onmiddellijk voor den hoofd maaltijd, Uw eetlust wordt flinker uw zenuwstelsel versterkt de loomheid ver dwijnt en heel spoedig zult gij U licha melijk prettig gevoelen. Waarschuwing 1 Men verlange uitdrukkelijk den naam Dr. Hommel. Een Bakkersjongen gevraagd. Brieven, onder let ter L, bureau dezer courant. Adverteert in de kleine advertentiën V. P. N. Onderafd. Schiedam en omstr. De eerste clubavond in dit seizoen zal gehou den worden op Woens dag 16 Oct. a.s., des av. ten 8 ure, in het „Volkshuis" L. Haven. O. m. zal besproken worden sClubtentoon- stelling", Pluimvee- en Konijnenliefhebbers. Vrije ioepomp.Opkomst gewenscht. Op elke clubavond wordt de volgende bepaald. Het Bestuur. Indien U Maizena koopt, let er dan op, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt erf met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen Contröle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. N V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M. K. HONIG. NAAM VOORNAMEN (alle voluit) GEBOREN DEN 18 (Datum en jaar.) BEROEP (Wie geen beroep of vak uitoefent, schrijft hierboven het woord zonder.) WOONPLAATS Dit alles duidelijk en nauwkeurig met inkt in te vullen, uitknippen, opzenden aan het Bureau van de Nieuwe Schiedamsche Courant, Boterstraat Süboven. EN 's-Gravenhage, Suezkade 109. - k '-fo-'.'ri 5"i, Nieuwe Schiedamsche Courant, ff'- rf 'V.-'" v5s.'_v««£d''

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4