Hes. REBERS, Oranjestraat 1. Boekwerken Modejournalen, ete. Versche Keuken-Eieren, N. J. DE BRUIJN, ImisM M Veslt lapistraat, Alles eigen fabrikaat, j Prima voerings en verschotten. Royale Modellen. 1 Grootste sorteering. DRAAGT ongeëvenaard solide. 's Avonds na 9 uur gesloten, behalve des Zaterdags, 's Zondags geopend tot 1 uur. SPAARBANK TE SCHIEDAM. Kleine AüTerlentiën. Minderwaardige kleeding verkoopen wij niet Adrertentiën. JOHANNES KEMP, 1 - p i TEL. 229. Speciaal ingericht voor directe levering van alle TIJDSCHRIFTEN, EXTRA L DUj Tel. 305. Broersvest 81. I- en II-rij modellen. zoowel eenvoudige als chique stoffen. I- en II-rij modellen Prachtige solide Stoffen. DE OVERJAS van het seizoen, vervaardigd van prima Stoffen, is degelijk staat elk bevalt elk Prijzen van 16 tot f 45. Prijzen f'3.25, f3.75, f4.50, f5.50, f6.50, f8.50, f 12, f 16, enz. Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat), geopend eiken Maandagavond van 71/*—S1/» uur. Bediende, liberalen ten opzichte van de verplichte verzeke ring en de staatspensionneering. Verschillende voorstanders van staatspensionee- ring vervolgt spr. schuiven de invaliditeits verzekering op den achtergrond omdat het tot aggravatie en simulatie leidt. Men overdrijft op dit punt. meent spr. Bij gedecentraliseerde con trole is dit te voorkomen. Spr. heeft amendementen ingediend, waardoor 10" artikelen zullen worden gewijzigd, en 100 andere komen te vervallen. De Kamer kent de amendementen nog niet, hetgeen bewijst, hoe slecht de behandeling van dit ontwerp is. De amendementen zijn beperkt tot het financieel be reikbare. In dit verband behandelt spr. het financieele vraagstuk, aan de verschillende stelsels verbonden. Het Engelsche stalsel van pensioneering is hier te lande onbereikbaar. Het Deensche stelsel zou 10 millioen kosten, maar daar komen dan bij kos ten voor aanmoediging van vrijwillige invalidi teitsverzekering. Bij de verplichte verzekering worden een deel van de kosten, bij wijze van retributie, door de verzekerden betaald. Spr. zet dan nader uiteen, dat het niet noodig is zulke zware lasten op het heden te leggen. Men behoeft het tarief niet te verhoogen om de kosten te dekken. Spr. becijfert hoe uit directe belastingen de middelen zijn te verkrijgen. De rechterzijde knoopt de verzekering vast aan het tarief, gtemt dan wie vóór deze verzekering stemt imphcite vóór het tarief? Spr. vraagt een pertinent antwoord. In een peroratie legt spr. ten slotte de partij politiek van de rechterzijde, met dit ontwerp ge dreven, bloot. Vervolgens is aan het woord de heer Hugen- h o 11 z. Hij betoogt, dat deze wet, als alles erg meeloopt, op z'n vroegst over vijf jaren zou kun nen in werking treden. De Engelsche staatspen- sioneering trad in werking 8 maanden na de in diening. Het is de rechterzijde niet om het arbei dersbelang maar om het coalitiebelang te doen. Spr vraagt aan de vrijzinnigen, of zijn bij overwinning in 1913 de wet weer zullen intrek ken, om er staatspensioneering voor in de plaats te stellen Staatspensioneering op een programma te stellen acht spr. thans bijster ontijdig, nu men immers op dat programma ook grondwetsherzie ning wil plaatsen. Spr. betoogt voorts, dat de anti-revolutionairen herhaaldelijk voor een staatsbijdrage hebben ge pleit, en daarmede een sub-staatspensioen hebben aanvaard. Dat doet de minister ook, door zijn overgangsmaatregel. Hierna verdedigt spreker staatspensionneering tegenover 's ministers loontheorie, waarvan hij de ondeugdelijkheid langdurig uiteenzet. De regeering zegt met de loonen niets te maken te hebben, maar feitelijk grijpt het ontwerp zeer diep in de loonverhoudingen in. En spreker vraagt waarom alleen de industrie de lasten moet dragen in plaats van de geheele gemeenschap. Met de directe be lastingen moet het geld gevonden worden, niet uit het tarief, zet spr. daarna uiteen. Heden voortzetting van zijn rede. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een smartelijk doch geduldig lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten der ster venden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Echtgenoot van Mej. Maria Cornelia van Dieren, in den ouderdom van 79 jaar en 9 maanden. Uit aller naam: Wed. J. KEMP, Van Dieren. Schiedam, 17 October 1912. Westvest 10. V voorzien met merk 1 R. "V7" Oi/2 - «71/2 Ot por st-ULlx.. O Ot. per sub:. Aanbevelend, :v' BESERVE-KAPITAAL f 203.395.48. Geeft 3 7« rente 'sjaars, rente op rente Sedert 1 Jan. 1910 wordt de rente in plaats per maand per halve maand berekend. Minste inlage 25 oetits. Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van renteop alle werk dagen 's v.m. V. 9-121/8 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. 7V»—8V» uur. Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zijn verkrijgbaar 8PAARZEGELS a 1, 2 en 5 cents en SPAABBUSJES. Gevraagd een nette Jongen, 15 a 16 jaar,voor huish. bezigheden, des avonds voor den verkoop van chocolade. Aanvangsloon fl.50 p.w., met verval. Adres: Tuinlaan 112. Gevraagd Een aankomend voor den winkelloon naar bekwaamheid. Adres J. LANDHEER, Hoogstraat 50( 1 ''*L; k /ri'jfcV -V; -/f;. PP' ROTTERDAM. ULSTERS van f6.50 tot f45 Demisaisons van f5 tot f40 Winterjassen van f6.50 tot f45 Pantalons van f 1.25 tot f 10 W inter- Jekkers, Sf'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4