1 de Nederlanden 1845 Algemeene Leden-Vergadering SILVIUS IJs- en Melksalon, 10.- r 14-16- 6.- 8." 10- r 15.-17- III WFATHER UT" 3" 3." r t»t 24.-. I. Adverteert Be ïebcï van Ie MillionairsiocMer, BRAND INBRAAK a Aivwi jo Beproefde kwaliteiten Eiken Vrijdag nieuw Programma. Geen beter adres in geheel Rotterdam. Binnenland. Hoogstraat 142. Telefoon 97. Adverteatiën. Burgerlijk© Stand. Ingang Plein Eendragt. In de Riolen van New-York, De halfbloed, Een verloving in Amerika, Woensdag en Zaterdag van 2 tot 4 uur matinée met speciaal programma. VERZEKERING afd. Schiedam. op Vrijdag 8 November 1912, 's avonds 81/» uur precies, in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. Aller opkomst wordt dringend verzocht. Hoogstraat 216, o/d. Fransche Bazar. Hoogstraat 877, o/d. Steigersche Kerk. Yraagt de practischte JONGEHEERENJAS ;jfILL IiLnilSLli UUn I (Demi, Overjas en Regenj Regenjas tegelijk). Ommen. De verkiezing voor de Tweede Kamer, die ten gevolge van het niet aannemen van zijn beboe- ming door mr. JE. baron' Maokay in het district Ommen moet plaats hebben, is bepaald op Za terdag 16 dezer, de stemming' zoo noodig op Dinsdag -26 d.a.v. en de- herstemming, zoo noodig, ■vp Dinsdag' 3 December d. a. v, (Stct.) De Balkan-oorlog. Het pantserschip „Gelderland" is van Minorca te Malta' aangekomen. Sa kolen ingenomen te hebben zal bet zijn reis in oostelijke richting voortzet ten. De Amsterdamsche correspondent van de „Nieu we Ct." schrijft: De gevolgen van den oorlog in het Oosten, een bekend afzetgebied vooral van roosjes, doet. zich terdege in de diamantwereld gevoelen. Werklui, die jarenlang geen dag behoefden te verzuimen, wordt thans materiaal door de patroons onthou den. Andere patroons bieden den werklui loonen aan onder het tarief, waartegen de Bond dan in verzet komt. Op die wijé blijkt, dat de optimistische uit spraak van de redactie van het „Weekblad" geens zins door de praktijk bevestigd wordt. Uit Helmond schrijft men aan het „N. v. d. D." Het Valt niet te ontkennen, dat del textiel-indu- stiïe alhier nadeel ondervindt van dein Balkan oorlog, daar vele groote orders voor -die streken thans natuurlijk niet uitge-voerd worden of althans blijven liggen, tot de oorlog geëindigd is. Eeu ambulance voor Montenegro. Een comité is samengesteld met het doel te trachten een ambulance naar Montenegro uit te zenden, onder de auspiciën van het Nederlandsche Roode Kruis. Vele geneesheeren en verpleegsters stelden zich reeds beschikbaar. Echter ontbreken de noodige gelden. Daarom vraagt het hulp door veel geld te zenden. Het comité bestaat uit de heeren H. Menaes da Costa, consul-generaal van Montenegro, Aot terdam, voorzitter P. G. J- graaf Van Hogen- dorp. gep. zeeofficier, Amsterdam dr. J. Van der Hoeven Leonard, arts te Amsterdam A. J. A- Laurillard, Rotterdam jhr. A. Lopes Suasso. 's Gravenhage I. A. Van Nievelt, Schevemngen I. Romer, vice-consul van Montenegro, Velp J. C. E. Sloteraaker, directeur der Directe Bel., Invoerr. en Acc.. 's Gravenhag e D. W. De Vries) directeur Moluksche Handelsvennootschap, Am sterdam J. P. Nore Thomson, consul-generaal van Perzië, Amsterdam, secretaris. CONFISEUR, CUISINIER, Tiende Intern. Woningcongres. Op het Xde Iternatienale Woningcongres, dat in September 1913 te 's-Gravenhage zal worden gehouden, zal de Fransche minister van Arbeid zich doen vertegenwoordigen door de heeren Pau- let, staaisraad en directeur der afdeeling verze kering en sociale voorzorg aan het ministerie van Arbeid, en George Risler, lid van den Conseil Supérieur des habitations a bon marché. De Portugeesche regeering heeft tot haren af gevaardigden op het congres benoemd haren gezant hier te lande, aldus meldt het »Vad.". In het Eere-comité heeft zitting genomen de heer dr. W. P. Ruysch, benoemd voorzitter van den centralen gezondheidsraad, terwijl tot het voorbereiden comité zijn toegetreden de heeren mr. dr. H. J. Romeijn, secretaris van het college van bijstand (Woningwet), W. F. C. Schaap, di recteur der gemeentewerken te Arnhem, en jhr. A. H. Op ten Noort, directeur der gemeentewer ken te Euschdé. Het voor het congres samen te stellen over zicht van de ontwikkeling op woninggebied in Nederland gedurende de laatste jaren zal worden bewerkt door den heer Romeijn voornoemd, te zamen met den heer J. M. A. Zoetmulder, inspec teur van de volksgezondheid te Utrecht. in de Pokken ie Semarang. De «Telegraaf' verneemt per telegram van den corresp. dat Semarang besmet is verklaard wegens pokken. Geboren: 5 Nov. Antonia Theodora Li- duina, d. v. A. W. van Druten en F. Hendriks» Visscherstraat. 6. Arie, z. v. J. G. Blom en A v. Doorn, Broersveld. Christianus Jacobus, z. v. G. F. v. Platerink en J. E. Kies, Puttersh. str. Gehuwd: 6 Nov. H. P. H. Haverhoek, 24 j., en S. H. Derksen, 18 j. Het nieuwe programma van Vrijdag 8, Zaterdag 9, Zondag 10 en Donderdag 14 November, bevat eene Serie pracht- beelderr zonder weerga. 4 Groote Amerikaansche films, welke alleen in onze bioscope ver toond kunnen worden. Sensatie-film in 2 afdeelingen. Prachtcomedie. Amerikaansch drama. Reusachtig lachsucces, enz. enz. Door bijzondere omstandigheden, geen avondvoorstelling op Woensdag 13, doch op Donderdag 14 November. Beleefd tot een bezoek uitnoodigende, De Directie, VAN VEEN Co. DEN HAAG (vroeger Zutphen). Directie HENNY HET BESTUUR. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. DAMES, die voor hun jongens Kinderkleedlng koopen, kunnen zich in onze Magazijnen A 01 besparen. Onze contracten met groote Engelsche importeurs stellen ons hiertoe in staat. 50 Speculaas-Varkens. BIOSCOPE, Gebouw 1ÉI. KAPITAAL.-. RESERVEFONDS ruim 4.000000.00 - 1.500.000.00 R, K. idtatanfemiiiging „BR HAD', GRAETZIHLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 4