tl J KAALHOOFDIG GRATIS Ingezonden Mcdedeelingen. M JOHN CRAVEN-BURLEIGH Rechtzaken. Uitlotingen. Burgerlijke Stand. Visscherii-berichten. Handelsberichten. Gearresteteird. Na -een ingesteld efnstig ttodeiPzoeik is h-et gisteren aan de politie te Am- 'hem gelukt de personen te arresteeren, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag getracht hebben de Oosterstoomtram bij Onderlings te doen derailleeren, door een bank op de rails te plaatsen. De St. Jacobstoren teVlissingen. B. en W. van Vlissingen stellen den Raad voor, de afgebrande spits van den St. Jacobstoren overeenkomstig hel advies van dr. Cuypers te doen herbouwen in den ouden vorm en te gebrui ken beton, bekleed met terracotta. Voorloopig willen B. en W. geen carillon plaatsen, daar dan de kosten f61.010 bedragen en de opbrengst der verzekering slechts f53.248.70 is. Zij stellen voor het restant op interest te zetten en een fonds tot aanschaffing van een carillon te vormen. Een brug ingestort. Te St. Anna bij Nijmegen is gisteravond de voor de stoomtram naar Venlo in aanbouw zijnde betonbrug inge stort. De spoorlijn, die onder deze brug loopt, >s daardoor geheel versperd, het verkeer in de richting Kleef en Maastricht wordt gebrekkig onderhouden per gemeentetram, die de reizigers van de plaats van het ongeval naar het sta tion Nijmegen brengt, Een afdeeling infanterie is bezig den weg vrij te maken. Buiten eenige lichte kwetsuren van de daaraan bezig zijnde werklieden kwamen geen ongevallen voor. (Tel.) De aanvaring met de »Centurian". Lloyds meldt, dat een sloep, waarop de woorden «Derna Genova" stonden te Brooke op het eiland Wight aan land is gespoeld. In de sloep, waar van de voorzijde ingedrukt was, bevond zich het lijk van een man. Lloyds voegt er aan toe, dat de scheepslantaarn, die op de brug van den krui ser «Centurian" na de botsing op de lOden dezer gevonden werd, in 1903 geleverd is door een Duitsch scheepsreeder aan een Duitsch stoomschip «Girgenti", dat tegenwoordig een Italiaansche boot is en »Derna" heet. Dee x-p resident vanVenezuela Gastro bevindt zich sedert eenige dagen te Parijs, waar hij bij vrienden zijn intrek genomen heeft. De St. Paul in gevaar. Het plan om te Londen een tramwegtunnel te bouwen van Cheap- side, onder de Churchyard- en Canonstreet naar een punt in de nabijheid van de St. Paul-brug, heeft de raad van toezicht van de St. Paul-cathedraal met groote bezorgdheid vervuld. De kerk is n.l. gebouwd op een zeer vochtigen bodem boven een kleilaag en nu is men bevreesd, dat door den bouw van bovengenoemde tunnel de grond droog zal worden en verbrokkelen zal. Hei kerk gebouw zou daardoor gevaar loopen in te storten. De raad van toezicht heeft bij het gemeentebe stuur een potest ingediend en is vol verrtouwen, dat de gemeente-autoriteiten haar inzicht zullen deelen en geen toestemming zullen geven voor den aanleg van genoemde tunnel. Arsenicum en misdaad. Tengevolge van de resultaten van onlangfe plaats: gehad hebbende wetenschappelijke onderzoekingen, die naar ge zegd wordt, bewijizen dat in alle organismen ar senicum wordt gevonden, heeft zich dezer cagen te Parijs een commissie van geleerden, letter kundigen en politici gevormd ondier voorzitter schap van den senator Louis Martin, met het doel, de gerechtelijke revisie fe verkrijgen van hel vermaarde moordiproces Lafargte, dat dateert van 72 jaar geleden. Niet alleen in Frankrijk maar in geheel Eu ropa werd dit proces, waarin mevrouw Lafarg? wegens moord op haar echtgenoot tot levens langen dwangarbeid werd veroordeeld, geduren de verscheidene jaren besproken. Over 't alge meen waren de mannen en vooral het artistiek er. intellectueel element de meening toegedaan, dat de elegante Parisienne onschuldig veroor deeld was, terwijl daarentegen de vrouwen haar zeer vijandig waren gezind. In het .tori kwamen de feiten hierop neer Marie Capelle, de weduwe van Lafarge, be woog zich in de hoogste kringen van Parijs; zij was de dochter van een gewezen officier dei' keizerlijke garde en geparenteerd aan verscha lende hooggeplaatste; en adellijke personen. Ha re voogden wenschten haar jong uit te huwe lijken en zoodoende huwde zij op: achttienjavi- g'er, leeftijd met Lafarge-, oen landedelman, van wien men veronderstelde, dat hij1 zeer rijk was, doch die inderdaad slechts eigenaar was van een oud, bouwvallig huis, dat hij met ophef z n kasteel het chateau de Glandier inem.te. Na het huwelijk, dat in 1839 plaats had, ver trok het jongte paar naar het „kasteel" cn al heel spoedig daarna schreef ue jonge vrouw aan een bloedverwante brieven, die op wel sprekende wijzei van de ellende verhaalden, die- de wereldschei Parisienne in de koude, naakte ruïne leed. Een paar maanden daarna kreeg heel Frankrijk een schok door de tijding1 dial Lafarge plotseling gestorven was en dat zijn weduwe gearresteerd wa,s, verdacht van haar echtgenoot te hebben vergiftigd. Het proces duurde verscheidene maanden en eindigde met de voi'oordeeling van mevrouw Lafarge op hel rapport van den expert Orfila, diet verklaarde, dat hij arsenicum in het lijk' van Lafarge ge vonden had, hetgeen volgens hem onomsfoote- lijk bewees, dat hij aan vergiftiging over leden was. Deze uitspraak' werd heftig^- "best red., m door Raspail, een groot Fransch geleerde en politicus, die zich onmiddellijk per diligence naar Tulle, waar het proces gievoerd werd, be gaf. Doch hij had .oponthoud en 'kwam pas aan, toen het vonnis over mevrouw Lafarge reeds uitgesproken was. Daarop- schreef Raspail een brief aan den president van het. gerechtshof, waarin de volgende zinsnede voorkwam: „Geef I Worden Uwe haren dun Verzwakken zij Vallen zij ui.t WMnee^^zoo^goed^wH^^n^m^^p^en^de^drie^volgende geheel gratis een doos van mijn waren "Hair Grower" zenden. m< wat u wil, zelfs uw armstoel, mijnheer de president, en ik wil wedden, dat ik er arseni cum in vind." En zestig1 jaar daarna, Wijkt deze verklaring beslist waarheid te zijn. De chemist, Armand Gauticr, heeft hij: zijn onderzoekingen bijna overal arsenicum gievonden. De directeur van het Pasteur Instituut heeft hiet werk van Gau- tif* voortgezet en heeft geconstateerd uat -de tot nu gtevolgdo wijze, om arsenicum in lijken te ontdekken, ten gevolge heeft, dat daardoor arsenicum .in het lichaam wordt gebracht. Ver volgens bracht Bertrand een andere methode in practijk en onderzocht een aantal diepzee- visschen en constateerde, dat zij' arsenicum be vatten. Deze wetenschappelijke ontdekking leidde tot bovengenoemd'ei poging om het vonnis van 18-10 te herzien. Die- bekende rechtsgeleerde, Henri Ro bert. is overtuigd van de onschuld van mevrouw Lafarge en hoopt dat het gerechtshof bem en anderen in hun geloof zal ondersteunen Mevrouw Lafarge werd door Napoleon III in 1853 gratie verleend en stierf twee jaren later. Premiebewijzen Lotisico. - De Haag- sche kantonrechter mr. Van Raalte wees gister een veroordeelend vonnis in de zaak van Th. P. J. Florschutz, hoofdagent van Lotisico, die wegens het uitgeven der bekende premiebewijzen was gedagvaard ter zake van den verkoop van aan deden in een loterij, waarvoor geen toestemming bij de wet was verleend' De kantonrechter overwoog, dat de premiebe wijzen met andere premiebewijzen door bekl. zijn verkocht a f3,50 en dat bekl. dus moet geacht wórden de loterij te hebben opengesteld, waaron der dan moet worden verstaan het geven van gelegenheid tot het mededingen naar uitgeloofde prijzen en premiën. Voorts wordt overwogen, dat uit den inhoud der zg. premiebewijzen blijkt, dat zij, op zichzelf beschouwd, moeten worden aangemerkt als aan- deelen in een loterij. 4 Door bekt. waren nog bezwaren tegen de dag vaarding geopperd, doch deze werden door het vonnis verworpen. Het ten laste gelegde feit werd gequalificeerd als het verkoopen en afleveren van aandeelen in een loterij, tot het aanleggen en houden waarvan de bij de Loterij wet 1905 vereischte toestemming niet was verleend. De beklaagde werd veroordeeld tot een geld boete van f 25, te vervangen door een hechtenis van 5 dagen. H. IJ. S. M., de Staat, en de S.S. Voor den Hoogen Raad werd gister gepleit in een pro cedure tusschen de H. IJ. S. M., den Staat en de S S. De eerste had den Staat gedagvaard tot betaling van f67.000, daar de H. IJ. S. van den Staat te weinig had ontvangen voor het postpak- kettenvervoer over de spoorlijnen die de H. IJ. S. gemeenschappelijk exploiteerde met de S.S. De Staat erkende zulks, en stelde dat h(j door ver keerde berekeningen en abusieve opvattingen be treffende die lijnen gezegde f67.000 in plaats van aan de H. IJ. S. aan de S.S. had betaald en nadat de Staat was toegestaan de S.S. in vrijwaring te roepen, vorderde hij dat de S.S. hem zou vrijwa ren voor datgene wat de H. IJ. S. van den Staat vorderde. De Rechtbank in Den Haag wees die vordering tot vrijwaring toe, doch het Gerechtshof te 's-Hage vernietigde dit vonnis en verklaarde den Staat niet-ontvankelijk in zijn vordering tegen de S.S. Dit geschiedde op grond dat uit het door den Staat gestelde niet volgt de verplichting van de S.S. om aan den Staat te vergoeden de schade veroorzaakt doordat de Staat wordt veroordeeld om aan de H. IJ, S. het aan deze verschuldigde bedrag te betalen en omdat de betaling van een vordering bij vergissing aan een niet-schuldeischer bij dezen geen verplichting schept om den schul denaar vrij te houden voor de gevolgen van zijn vergissing. In cassatie liep het debat tusschen den advo caat van den Staat mr. W. Thorbecke en die van de S.S. jhr. mr. E. W. De Brauw over de vraag of de gestelde feiten al of niet grond verschaffen om de S.S. in vrijwaring op te roepen. Proc.- gen. mr. Noyon zal over 14 dagen conclusie nemen. LONDEN, 12 Dec. De Griek'sche, Servische en Mont-enegrijnsche gedelegeerden voor ue vredes conferentie zijn met hunne secretarissen en den juridischen adviseur tegen elf uur te Londen aan gekomen. Sir Edward Grey, de minister van baitmland- scbe zaken, zal de opening der conferentie hij wonen en een korten welkomstgroet uitspreken. De datum, waarop de conferentie zal wo-raen geopend, is nog niet vastgesteld. BERLIJN, 13 Dec. De hier aanwezige mili taire dienstplichtigen uit Oostenrijk hebben een oproepingsbevel ontvangen om zich onmiddellijk naar hunne afdeelingen te begeven. MüNCHEN, 12 Dec. In de sterfkamer van den prins regent houden afwisselend vier gene- raal-adjudanten en vleugeladjudanten de wacht. Prinses Therese, de zuster van den regent, heeft de sterfkamer van het oogenblik dat de prins-regent de oogen sloot, bijna niet meer verlaten. In de voorvertrekken liggen inteekenlijsten waar op tal van bezoekers hunne namen teekenen. Van alle Duitsche staten en ook uit het buitenland zijn telegrammen van deelname ingekomen, o.a. ook van den koning van Bulgarije, den koning van Griekenland en den Sultan. STAD ANTWERPEN. Leening groot 100.000.000 francs (1903). 58e trekking. December 1912. Serie 6588 no. 2 fr. 100.000serie 30927 no. 48 fr. 2.500; serie 37112 no. 4 fr. 1000 serie 11483 no. 25 fr. 600 serie 19403 no. 18 fr. 500. Met 200 francs: Serie 1478 no. 14; s. 6588 no. 12 en 23s. 9995 no. 8s. 11483 no. 9 en 22; s. 12605 no. 6; s. 15401 no. 20; s. 25877 no. 4; s. 37430 nos. 18 en 21 s. 37577 no. 20 s. 37901 no. 22 s. 39574 no. 1 3. 311644 no. 18. Met 150 francs: Serie 6588 no. 3; s. 11483 no. 19; s. 12563 no. 2; s. '1.7117 no. 7, 10 en 22; s. 17988 no. 20; s. 18176 no. 13; s. 25877 no. 2, 8, 24 en 25 s. 27083 no. 12 en 19 s. 29303 no. 4; s. 30729 no. 19; s. 34298 no. 23; s. 37577 no. 23s. 37901 no. 11s. 39574 no. 16. Geboren: 10 Dec, Dirk, z. v. W. Kool en N. Bezemer, KI. Groenendal. 11. Pieter, z. v. D. Immerzeel en J. Drost, Boterstraat. Corne lls, z. v. C. v. d. Bos en M. Monster, Bakkersha ven. Paulus, z. v. C. Koning en J. v. d. Tas, Villastraat. Bendrika Johannq, d. v. H. Erke- lens en J. Kornfeld, Pr. Fred. Hendrikstraat, Wilhelmus Petrus Hendrikus, z. v. H. J. Gödde en A. J Meijer, Brouwerstraat. Paulus, z. v. S. van Eijk en A. M. M. v. d. Harg, Konijnen- buurt. 12. Jacob, z. v. J. F. A. van Vulpenen P. F. Piuijm, P. Heinstraat. Jan Johannes, z.'v. N. Baas en K. Lugtenburg,- Adrianastraat. Overleden: 11 Dec. Johanna de Lange, oud 88 j. en 5 mnd., wed. H. van Pelt, Holje van Belois. 12. Johannes Theodorus van der Enden, oud 11 w., Polderstraat. Ondertrouwd 12 Dec. H. Blom, 24 j., en E. Willemstijn, 19 j. Gehuwd: 12 Dec. H. Liefhebber, 19 j., en G. M. L. Grims, 19 j. P. Vermaat, 25 j., en A. van Schie, 25 j. SCHIEDAM, 12 Dec. Binnen van de haring vangst de logger SCH. 236 «Noordster schipper T. Taal, 3| last, oe reis; 13 Dec. SCH. 171 »Ca- thariua", P. v. d. Zwam, 6^ last, 6e reis. Het seizoen 1912. Vandaag is de laatste haringlogger hier ter stede binnengekomen. Alle schepen, welke van hier in dit seizoen ter haringvangst zijn uitge zeild, zijn thans behouden binnen. Het aantal schepen, hetwelk hier haring heeft aangebracht, bedroeg dit jaar 129 loggers en 1 bom, met een gezamelijken vangst van 2135^ last) tegen 121 loggers met een vangst van 2226 last in dezelfde periode van 1911 Er liggen in de havens te dezer stede 32 log gers en 1 bom. BEURS VAN SCHIEDAM, 13 Dec. 1912. Moutwijn. Officieele noteering van de Commissie Rit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. 10 Dec. 11 Dec. I 12 Dec. 13 Dec. f 141/, fl4i/s I fl4% fl4% gflf Hectoliter xonder fust en loader belasting. Nament de Comminie voor de Rottering i. A. I WITTEAMPI, Bond ras Distillateurs i 12 Dec 141/a 18.50 20.— 2.—. Moutwijn: Jenever: Amsterdamsche proef.: Spoeling: S t e m m i ng op heden prijshoudend. Spiritus. 12 Dec. f 248/4 a 1 25- f22— k f23- f ll>/4 af 13 Dec. 14% 18.50 20.- 2.— Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus 13 Dec. f24% a f 25V4 f22— af22% f 11 y4 af Stemming op heden: prijshoudend. HAMBURG, 12 Dec. Dec. mk. 26% b., Dec./ Jan. 25b., Jan./Febr. 25— b., stemming stil. PARIJS, 12 Dec. per hectoliterper Dec. fr. 41.25 a 41.50 betaald, pér Jan. fr. 41.50 a 41.25 dito, per 4 eerste md. fr. 42.25 a 42 dito, betaald, per 4 md: van Mei fr. 43.75 a 43.50 dito, stemming kalm. Granen. NEW-YORK Mais: Western Dec./Maart. 12 Dec. 541/2 11 Dec. 54%. CHICAGO Mais Dec. Mei Juli Sept. 12 Dec. 47% 48% 49% 11 Dec. 47Y8 48% 48 /8 Rogge zwak. Loco 12 Dec. 62 11 Dec 63— Amsterdamsche Beurs. 13 Dec. 2£°j Ned. W. 66%Oostenrijk Juli3% Portugal 63; Vorstenlanden 156—Deli-cult. 129—R'd. Deli 380: Kon. Petr. 542;Moeara Eniin 222 Sum Palemb. 197 Steels 66% ;Atchtsons. 107% Rocks 23%; Denvers 20%; Eries 31 %6 Mi*sou- ris 26%South. Pac. 110—; S. Rails 27% Kansas 25% Unions 158Prolongatie 3%. Zijt gij kaalhoofdig, z.ijn Uwe haren in een slechten staat, (hard of slap), of wel vallen zii I uit? Dan verlang ik, dat U mijn waren "Hair Grower" volkomen leert kennen. Geeft U zelf nauwkeurig rekenschap van hetgeen hij voor U kan doen. Ik wii met hebben, dat U mijne bereiding koopt, wanneer zij U geen goed resultaat kan j geven. Om deze reden doe ik U het volgende eenige aabod matigen prijs van te leveren. Ik geloof, dat deze aanbieding van een monster, dat U niet -het geringste kost, wel het beste bewijs levert van MIJN vertrouwen in den waren "Hair Grower" van John Craven-Burleigh. Doch hetgeen ik thans verlang, is UW vertrouwen te winnen. Ik ben trouwens onder deze omstandigheden de eenige, die er geld bij verliezen kan. Alles, wat U dit kan kosten, is een postzegel voor j Uw brief of briefkaart, waarbij U mij om een monster vraagt. Dezen waren "Ilair Grower" verkoop ik niet alleen, omdat ik GELOOF, dat hij de haren doet groeien. Ik WEET uit eigen onder- i vinding, dat hij het doet. Eenige jaren geleden was ik volkomen kaalhoofdig, en veertig dagen n& het gebruik dezer bereiding bezat ik weder prachtig vol 1 zwart haar. Indien U reeds alle mogelijke zoogenaamde "Haarherstellers" mocht hebben beproefd, welke worden verkocht, noodig ik U meer in liet bijzonder uit, mij te schrijven. Talrijke gevallen zijn er, waarin dames en heeren mij hebben geschreven, en mij mededeelden, dat zij tal van vloeibare bereidingen hadden aangewend zonder eenig resultaat n& echter eenige malen den waren "Hair Grower" van John Craven-Burleigh te hebben gebruikt, begonnen hunne haren weder te groeien en binnen korten tijd was hun hoofd weder bedekt met vol haar, zoo zacht als zijde, j Mijne bereiding is geen vloeistof; het is eene pommade en zeer gemakkelijk en aangenaam in het gebruik. Zij heeft evenveel succes bij den man als bij de vrouw, van welken leeftijd ook en is volkomen onschadelijk. Niets veroudert meer dan kaalhoofdigheid. Niets maakt het uiterlijk van een persoon minder gunstig. Schrijft mij dus nog HEDEN (een briefkaart met postzegel van 5 cent is vol- doende)en ik zal U per ommegaande een gratis monster zenden van den waren "Hair Grower" I van John Craven-Burleigh. (Rayon (39) 175, Rue St, Ho nor c, PARIJS. (Frankrijk).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 3