Openbare Verkooping KLEINE DAMES! W. VERMEULEN, D. BAL-GABEL, J. A. ULLERS, Concertzaal Voordrachten en Duetten D. KOK, Makelaar, JAS VAN KATWIJK, St- Groote Spiegel- en Vsmterg as KERSTBOOMEN, Kerstboomversieringen, KERSTGESCHENKEN. ODÉON" Tuinlaan. Yereenigüe Sckiedamsclie Tooneel-diletlanten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Mandeis berichten. Familieberichten. Adrertentiën. Meubelaire Goederen: Kipstraat 42, ROTTERDAM. Hoogstraat 41. Telef. 322. Boekhandel, Hoogstraat 19. op 26 DECEMBER a.s., Na afloop gezellis samenzijn. Lan<re Haven 16, PJ. van der 5M«n. Atelier voor glas in lood. Hij heet Father Meeham, en kwam dezer dagen te New-Orleans terug, om zijne eerste H. Mis op te dragen in de kapel van het St. Vincentius- tehuis voor krantenjongens. Zeer jong als weeskind alleen staande, zocht hij werk als krantenvarkooper, zoo kwam hij in het krantenjongens-tehuis. Van den dag af, dat hij de Mis mocht dienen, ontwaakte in hem het verlangen, ook priester te worden. Vrienden van de Zusters, die het Tehuis bedienen, vonden hulp en steun voor hem en hij werd als student opgenomen in het Bisschoppelijk Semi narie. Na eenige jaren van ijverige studie, be zocht hij ook het Seminarie van Little Rock en het Kenrick-Seminarie van St. Louis, waar hij zijne theologische studiën voleinde, in zijn onder houd voorziende door het geven van lessen bij de Paters van het H. Kruis te New-Orleans, totdat hij dezer dagen werd priester gewijd door den Bisschop van Little Rock (Men herinnnert zich dat een voorganger van Mgr. Morris naar het Va- ticaansch Concilie ging met het voornemen, om tegen de Onfeilbaarheid te stemmen, 'twelk zijn recht was. Men maakte zich daar in Amerika nogal vroolijk over door te zeggen De »Little Rock" (de kleine rots) gaat zich verpletteren tegen de »Groote Rots" van Petrus). (»Tijd.") Schip gestrand. Men seint ons uit Hoek van Holland: Hedenmorgen is het Nod. Stoomschip „Ciiar- 1-ois" bij den Zuiderpier gestrand. Hot vraagt sleepbooten ter assistentie. Inbraak in een goudsmidswinkel. Onze Amsterdamsdie correspondent seint: Een ongemeen brutale diefstal heeft gister avond in den goudsmidswinkel van den heer W. Esman, Damrak 86, plaats gehad. Het zal ongeveer 10 minuten over 9 geweest zijn, dat de bediende van den heer Esman den winkel ver liet, na do deur op de gewone wijze, dat wil zeggen, pp het veiligheidsslot het gewone slot en de binn-onwaartsch-e knip gesloten te hebben. To half elf keerde de heer Esman Jr. terug, wilde do deur openen, doch vond haar gesloten. Onmid dellijk spoedde hij zich naar den heer \\'illem Eg- man, die ook op den Nieuwendijk 88 een zaak in goud en zilver drijft, en toen deze eveneens bemerkte, dat de deur slechts n^pt geweld zou zijn te openen, riep hij onmiddellijk uit: „Er moeten inbrekers in het huis zijn." Onverwijld spoedde hij zich naar een buurman, leende daar een trap-, klauterde tot op do eerste verdieping, schoof het raam open en kwam op deze wijze zijn woning en winkel binnen. Onmiddellijk zag de heer Esman, toen hij' langs de trap den winkel binnenkwam en het electrische licht putstoken had, dat ongemeen sluwe inbrekers aan het werk waren geweest. Immers de linkerzijde van de kast was geppend, en het schouwspel bracht den heer Esman letterlijk tot wanhoop. Daar waren letterlijk alle groote stukken van waarde, edel gesteenten, juweel-en en al wat maar hoogere waarde kon worden toegekend, als door een des kundige zorgvuldig uitgekozen, weg geplunderd. Diamanten, zware massieve kettingen, gouden armbanden, waaronder bezet met kostbare bril janten, diamanten ringen, antiek goud bezet met diamanten, ©en orde van den Kouseband voor zien van juweelen, gouden beursjes, gouden hee renkettingen, remontoirs, een partijtje gouden munten, waaronder gouden ryers en dukaten, snoertjes paarl-en, eenige groote diamanten knop pen, dit alles zocht de heer Esman te vergeefs in zijn leeggeplunderde kast. De heer E. ver klaarde ons heden-nacht, dat na zijn schatting ruim 15000.aan waarde biji hem gestolen is. Een som geld uit de winkellade ongeveer ƒ40.was eveneens door den dief of dieven meegenomen, ƒ300.— aan bankpapier hadden zij vermoedelijk uit vrees van door de nummers der bankbiljetten opgespoord te kunnen worden, laten liggen. De winkel vertoonde overigens betrek kelijk weinig sporen van hun aanwezigheid. Slechts op den grond vond men een vertrapte diamanten oorbel, en voorts in het deurtje dat de linkerzijde van de etalage afsloot, een zeer duidelijk waarneembare groeve van een beitel, Waarmede deze deur was geforceerd. Aan de straatdeur geen spoor van braak of geweld. Hier stond de recherche, die men ijlings waarschuwde, dan ook wel voor een zeer vreemd ja aanvanke lijk schijnbaar onoplosbaar raadsel. Een 5-tal agenten werden onmiddellijk naar het piand ge zonden en nu werden de daken der omliggende gebouwen nauwkeurig onderzocht. "Van de die ven echter geen spoor meer te vinden. En het ligt ook voor de hand, dat deze reeds hun heil in de vlucht hadden gekozen, toen de heer Es man Jr. voor het -eerst de hand aan de van bin nen gesloten deur had geslagen. Immers de rech- terdeur van de étalage-kast was gesloten, zoo dat de dief geen tijd meer heeft kunnen vin den deze te foroeeren. De recherche vond echter wel iets op het dak dat tot de Oplossing van het raadsel zou lei den, nl. een rolletje telefoondraad. In don winkel vond zij- slechts de heitel, waar mede de kast geopend werd. Het zal ongeveer 3 uur in den middag geweest zijn, dat zich in de herberg naast den winkel van den heer Es man gelegen, een werkman van de gemeentetele foon althans, iemand die als zoodanig gekleed was en een pet droeg gemerkt G. T. aanmeldde met de boodschap dat hij de kabel moest nazien en daarom verlof vroeg even naar boven te mo gen gaan om ;h©t werk te kunnen opnemen. Ver. genoegd wreef do man zich biji zijn terugkomst in de handen, en hij lichtte zijn blijdschap toe met de woorden: 'tls een heel karwei, 'tzal wel overwerk worden, enfin, dan valt er ten minste wat extra voor mij te verdienen. En de man vertrok. Ongeveer 7 uur gister-avond be klom hij wederom de trap-, welke naar het dak leidde, en ving zijn werkzaamheden aan. Deze bestonden echter niet in het onderzoeken van de deugdelijkheid der telefoongeleidingen, doch wel in liet treffen van alle voorbereidingen, welke tot het slaan van den grooten slag noodig wa ren. De man ging mot zooveel overleg te werk, dat hij: het dakraam op de derde verdieping met een ho-ut vastzette, zoodat de wind geen gele genheid had het raam open te slaan, om zoo doende de bewoners die -het raam dan zouden willen gaan sluiten, van het terrein van zijn ar beid verwijderd te houden. Kalm had hij te voren zijn werkjas op zolder gehangen en ging nu heen met op het dak toe gang gevende tot het huis van den1 heer Esman een aantal binten weg te zagen tengevolge waar- var hij in staat was een 6-tal pannen vrij te maken en zich door de op deze wijze gemaakte opening te laten afzakken. Dit moet dus plaats gehad hebben onmiddellijk na het vertrek van den heer Esman Jr. De bewoner van de dar de- verdieping die reeds 's morgens te 4 uur naar zijn weak moet, ging te kwart over tien eens kijken, dus een uur na het vertrek van den heer Esman, zag den man op- het dak bezig, en vroeg hem of het nog lang zou duren. Deze die vermoe delijk juist gereed gekomen was, zei die (lat hij klaar wa-s, kwam met zijn thans volgeladen citybag naar binnen, trok kalm zijn jas aan, zei goeden avond en vertrok met den buit. Een juffrouw die te ongeveer half e-lf bovenkwam, heeft den man niet ontmoet. Zooals ge-zegd, werd als ©enig spopr op het dak een rol koperdraad gevonden. De bewoners van de herberg aan den hoek kunnen heel goed den man hebben zien passeerein, doch bedden natuurlijk niet het minste vermoeden. De recherche stelde hedennacht onmiddellijk een uit gebreid onderzoek in en heeft bij de verschillende buren haar inlichtingen zoo volledig mogelijk ingewonnen, Tot -ongeveer kwart over drie was echter nog geen spoor van den ongemeen b-rjutaJen en vastberaden schelm ontdekt. De oorlog op den Balkan. LONDEN, 14 Dec. De gedelegeerden, die zullen deelnemen aan de vredesconferentie alhier, zijn thans hier ter stede aangekomen. T u r k ij e zal vertegenwoordigd worden door Mustafa Reshid Pasja, generaal Salih Pasja en Osman Nizami Pasja. Eerstgenoemde is een diplomaat, die bij uitstek op de hoogte is van den toestand op den Balkan. Hij is minister van bosch- en mijnwezen geweest en bij de vredesconferentie te Ouchy heeft hij een voorname rol gespeeld. Generaal Salih Pasja heeft sinds 1908 vele voorname posten bekleed. In 1909 was hij in het kabinet—Hilmi pasja minister van oorlog. Laatstgenoemde is de nieuwe gezant van Türkije te Berlijn en heeft vele gewichtige diplomatieke en militaire betrekkingen vervuld, B u 1 g a r ij e heeft drie gedelegeerdenDr. Danef, sinds September 1911 president van hetSobranje; M. Madjarof, gezant van Bulgarije te Londen en generaal Paprikolf, die minister van oorlog en buitenl. zaken is geweest. Griekenland is vertegenwoordigd door vier gedelegeerden Venezelos, Griekenland's grootste politicus, die in den korten tijd van zijn minister presidentschap een groote rol heeft gespeeld in de opheffing van Griekenlands internationale po sitieSkouloudis, een man van middelbaren leef tijd, met groote grijze baard, geboortig van Chios, die minister van .buitenl. zaken is geweest, als mede twee militaire specialiteiten, waaronder een speciale vertegenwoordiger van Kreta. Servië heeft drie gedelegeerden Novakovitch, premier in 1909; Nicolitch, een man van veel invloed in Servië, en Vesnitch, den Servischen gezant te Parijs. Mon tenegro heeft ook drie vertegenwoor digers. BOEKAREST, 14 Dec. Het is nog niet zeker dat Roemenië toegelaten zal worden tot de ge zantenconferentie te Londen. Men zegt, dat het van Engeland zal afhangen. In elk geval zal Mischu, de Roemeensche gezant te Constantinopel, naar Londen gezonden worden. BRUSSEL, 14 Dcc. De „Etoilo Biel-ge" meldt dat alle Ooslenrijksche onderdanen, te Antwerpen ge vestigd, bevel ontvingen, zich bij hunne regi menten te voegten. BELGRADO, 14 Dec. De Oostenrijfcsche reserve officieren bobben last ontvangen zich binnen 48 uren bij»-hunne*korpsen te melden. Volgens reizi gers, uit Hongarije komende, wordt de- concen tratie der troepen aan de Servische grens voort gezet. Een oorlogsteeken 1 PARIJS, 14 December. Men verneemt, uit z-eer betrouwbare bron dat een der grootste particu liere financieel© instellingen te Parijs mat 1 Ja nuari as. zal worden opgeheven, daar het hoofd der instelling, een zeer bekend financier, wiens juiste blik op den internationalen toestand erkend wordt, een grooten Europeeschen oorlog voor ziet, die een ontzettende catastrophe zal veroor zaken. Geboren: 1'2 Dec. Petrus Johannes Gerardus, z. v. W. J. de Veld en H. M. Reherman, Wil lem-hofje. Cornelia, d. v. J. M. C. Kars en A. B. v. Dijke, Broersvest. 13. Kornelis, z. v. S. Hogeveen en D. K. Paulusma, Buitenh, weg. Overleden: 12 Dec. Johanna Carolina de Munnik, oud 4 mnd., Houtstraat. Gerrit Zaal, oud 36 j. en 4 mnd., Heerenstraat. 13. Pieter Immerzeel, oud '1 d., Boterstraat. BEURS VAN SCHIEDAM, 14 Dec. 1912. Moutwijn. Officieel© noteering van de Commissi© nit d* Kamer van Koophandel zoor de Beur*. 11 Dec. fi4y, 12 Dec. f 14i/j 13 Dec. f 14Vs 14 Dec. fi4y, got Hectoliter zonder fust en zonder belastinf Nament de Comminie voor de noteering 1 B. A. I. JKïïTXAMPf Bond ras Diatiliaieitn i Moutwijn: Jenever': Amsterdam sche proef.: Spoeling: Stemming op heden 13 Dec 18.50 20.— 2.— prijshoudend. 14 Dec. 141/2 18.50 20.- 1.90 Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus Spiritus. 13 Dec. 14 Dec. f 243/4 a f 251/4 f 24s/4 a f25'/4 f22— af 221/a f22— k f 223/4 fll'/4 a ff 11 «/a if-- Stemming op hedenprijshoudend. HAMBURG, 13 Dec. Dec. mk. 26'/j b., Dec./ Jan. 25b.,Jan/Febr. 25— b,( stemming stil. PARIJS, 13 Dec. per hectoliterper Dec. fr. 41.25 betaald, per Jan. fr. 41.25 dito, per 4 eerste md. fr. 42 dito, per 4 md. van Mei fr. 43.25 a 43.50, stemming gedrukt. Granen. NEW-YORK Mais: Western Dec./Maart. 13 Dec. 541/2 12 Dec. 541/2. CHICAGO Mais Dec. Mei 13 Dec. 473/4 48'/,, 12 Dec. 47'/g Rogge prijsh. 13 Dec 12 Dec. 48i/, Loco 62— 62— Juli 491/g 491/g Sept. Voor de véle bewijzen van deelneming, ont vangen bij- het overlijden van onze geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwdm-oeder en Grootmoe der, betuigen wy bij deze onzen hartelijken dank. Uit aller naam: A. K00IJMAN. Schiedam, 14 Dcc. 1912. HOUT VERKOOPING. Die Deurwaarder G. S. MONTFOORT, is voor nemens op VRIJDAG 20 DECEMBER 1912, 's vooriniddags 10 uur, aan den Noordmolen, pu bliek a contant te verkoopen: beslagbakken bintenpalen planken rachels ribhoutdeuren brandhout enz. op DINSDAG 17 DECEMBER 1912, des na middags 2 uur, in het Gebouw „MUSIS SA CRUM" aan de Lange Haven, wegens faillisse ment, 'jen overstaan van Deurwaarder G. S. MONTFOORT, om contant geld van: een-e Gistdeelmachine; Gistpers; Gistkoopers- benoodigdheden, als: Tafels; Stoelen; Linnenkasten; Kachel; Glas- en AardewerkNaaimachine; enz., enz. Te voren te zien van 1012 uur. «r N.B. Op den dag der verkooping kunnen vanaf des morgens 81/2 uur goederen worden bij gebracht. schoentjes kunnen er ook op gestikt worden, prachtige Seheenmakersirapnaaimachine, netjes Werkende, te koop voor 15 Gulden, ook op afbe taling, repareeren en inruiling. De Deurwaarder G. S. MONTFOORT, is voor nemens op MAANDAG 23 DECEMBER a.s., vooriniddags 10 uur, in het VERKOOPLO KAAL aan de Lange Haven no. JL18, publiek a contant te verkoopien: ALS: St. Esteph-e, St. Julien, St. Emilion, Medoc, Oh. Margeaux, Ch. Montrose, Ch. Beaumont, Sam-os, Bergerac, Roode en Witte Port a Port, Madaira, Champagne, Limonade, enz. enz. or Te voren te zien en te proeven. Ontvangen een uitgebreide collectie waaronder ook Engelsche kaarten in alle prijzen. Voorradig een groote sorteering Scheur kalenders, Agenda's, Almanakken, Doozen post en Nieuwjaarsbrieven. Levering van visitekaarten van af 50 cent per 100 met enveloppen. 1W Bij 100 visitekaarten een practische zukkalender CADEAU. (2de KERSTDAG), uitgeschreven door de De beste krachten van Nederland op dit gebied dingen in dezen Wedstrijd mede. Pr ij zen der plaatsen f 0.50. Gereserveerde plaatsen tot een beperkt aantal verkrijgbaar a f 0.75. Plaatsbespreking op 26 Dec. 12—2 ure ad 10 ct. per plaats. TOEGANGSBEWIJZEN verkrijgbaar in die winkels, waar groote biljetten geplaatst z\jn. ASSURANTIËN, BOUWKAPITAAL, CREDIETEN. HYPOTHEKEN, VASTE GOEDEREN, ADMINISTRATIE. VERB/JHDSTOFFEn Z.IEHÊ/1VERPL: RRTIKELEff BREUHtifllbEH. Hroersveld 05. Telefoonnr. Interc. 239. 441/2 WIJNVEILING. X X X X X

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 3