Dagblad voor Schiedam Omstreken. f fififl bs:r f on rr m TWEEDE BLAD. Gratis Ongevallenverzekering Zaterdag 14 December 1912 Sa. 10499. n overeenkomstig op de polis veraelie voorwaarden. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Bureau: Boterstraat 50. Telef. 85. Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden ƒ1.50, per week 12 cent, per maand 50 ct., iranco p. post ƒ2.p. kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Advertentiën: Familieberichten 20 ct. per regel; Handelsadvertentiën 16 regels 92 ct.elke regel daarboven 15 ct. 3 maal plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 ct. p. regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. by levenslange geheele invaliditeit; De verzekering wordt gewaarborgd door by verlies van een hand, voet of oog Hollandsche Algemeene by verlies dood een duim Verzekeringsbank, gevestigd te Schiedam. 8 U U een duimI U U wijsvinger; I j (j by verlies van eiken ande ren vinger. Electriciteitslevering door Rotterdam. B. en W. hebben den Raad doen toekomen de volgende ontwerp overeenkomst inzake electriciteitslevering aan onze Gemeente door de Gemeente Rotterdam, opgemaakt door Burgemeester en Wethouders dier Gemeente, met de wijzigingen daarin tot heden door hen gebracht. Over een wijziging op een belangrijk punt wordt nog onder handeld. De uitslag daarvan zal worden bekend gemaakt, zoodra de onderhandelingen zijn afgeloopen. Burgemeester en Wethouders van de gemeente Rotterdam, ten deze namens die gemeente: handelende krachtens Raads besluit, van den en Burgemeester en Wethouders van de gemeente Schiedam, ten deze namens die gemeente handelende krachtens Raadsbesluit van den zijn overeengekomen hetgeen volgt: Art. 1. De gemeente Schiedam verbindt zich electriciteit te betrek ken tot 1 November 1937 vair de gemeente Rotterdam, die zich verbindt tot dat tijdstip electriciteit te leveren van de soort en in den omvang hieronder nader vastgesteld. Heeft 2 jaar voor dien datum een schriftelijke opzegging door een dei' partijen niet plaats gehad, dan is deze over eenkomst stilzwijgend voor twee jaar verlengd, en zoo van twee jaar tot twee jaar. Art. 2. In afwijking van het bepaalde bij art. 1 heeft de gemeente Schiedam het recht deze overeenkomst op 1 November 1922, 1925, 1928, 1931 en 1934, met inachtneming; van een één jarigen opzeggingstermijn, te doen eindigen, mits zij' betaalt aan de gemeente Rotterdam, behalve hetgeen zij ingevolge art. 8 of uit anderen hoofde op grond van deze overeen komst aan de gemeente Rotterdam verschuldigd mocht zijn, een bedrag van: f 18000 bij eindiging op 1 November 1922, - 14.400 1 1925, - 10.800 1 1928, - 7-200 1 1931, - 3.600 1 1934. Art. 3. De electriciteit zal zijn draaistroom van gelijke hoedanig heid als de draaistroom, welke in liet Rotterdamse lie laag spanningsnet beschikbaar is, en zal dus o.a. 50 perioden per seconde en ongeveer 220 volt driehoeksp&nning bezitten. Zonder toestemming van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam mag de grootste gelijktijdig voorkomende belasting eeen waarde van vijftien honderd (1500) kilowatt niet over schrijden. Art. 4. De gemeente Schiedam waarborgt de gemeente Rotterdam, da.t noch door het Schiedamscbe net, noch door de daarop aangesloten verbruikers, een hinderlijke invloed zal worden uitgeoefend op de spanning in de Rotterdamsche installaties, en verbindt zich, indien zoodanige hinder onverhoopt mocht ontstaan, dien door het nemen van doeltreffende maatregelen onmiddellijk te doen ophouden. Mocht de gemeente Schiedam daarin niet slagen, dan zal de gemeente Rotterdam de bevoegdheid hebben do strooni- levering te schorsen, totdat de hinder afdoende en blijvend is opgeheven. De aan liet Sdiiedamsche verdeel ingsnet aangesloten instal laties zullen overigens aan dezelfde installatie-voorschriften moeten voldoen als die, welke aan het Rotterdamsche ver- deelingsnet zijn aangesloten. Art. 5. De gemeente Schiedam betaalt voor iederen verbruiker aan de gemeente Rotterdam, op grond van de aflezingen der door en vanwege de gemeente Schiedam in iedere installatie te plaatsen verbruiks- en inaximummêters, hetgeen de verbrui ker zou zijn verschuldigd, indien zijn verbruik werd berekend volgens de Rotterdamsche verordening, regelende het tarief, voor de levering van electriciteit door het Electriciteitsbedrijf van de gemeente Rotterdam, verminderd met 45 procent, evenwel met dien verstande, dat niet minder dan 2 cent voor elk verbruikt, respectievelijk gegarandeerd, kilowattuur zal warden betaald. Heeft ingevolge art. 11 van deze overeenkomst dooi' de gemeente Schiedam levering plaats teigem een logeren prijs aan een verbruiker, welke twintig duizend (20.000) kilowatt uur of meer per jaar garandeert, dan betaalt de gemeente Schiedam voor dien verbruiker aan de gemeente Rotterdam hetgeen deze verbruiker naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam ingevolge bijzondere overeen komst aan het Rotterdamsche 'Electriciteitsbedrijf zou betalen, indien hij rechtstreeks aan het net van de gemeente Rotter dam werd aangesloten, verminderd met 30 procent, evenwel met dien Verstande, dat niet minder dan 2 cent voor elk verbruikt, respectievelijk gegarandeerd, kilowattuur zal wor den betaald. üc gemeente Rotterdam is gehouden den Op deze wijze voor een Jjepaalüen verbruiker vastgestelden prijs te handhaven voor den tijd, gedurende welken de gemeente Schiedam zich dientengevolge ten opzichte van dien verbruiker heeft verbon den, echter niet langer dan tot het eindigen dezer overeen komst. De bepaling van ;het tweede lid van dit artikel zal door Burgemeester en Wethouders vUn Rotterdam eveneens worden toegepast op elk der instellingen Van de gemeente Schiedam, waarvoor laatstgenoemde een jaarverbruik van twintig dui zend (20.000) kilowattuur of meer gerandeert. De gemeente Schiedam verschaft aan de gemeente Rotter dam de gegevens benoodigd voor bet opmaken der in art. 7, lstc lid, bedoelde rekening en; zorgt er voor, dat des verlangd aan het door den Directeur- Van het Electriciteitsbedrijf aan te wijzen personeel tot de door de gemeente Schiedam in iedere installatie geplaatste verbruiks- en maximummeters toe gang wordt verleend en tot het uitoefenen van controle zoo wel in de gemeentelijke inrichtingen als bij particuliere afne mers alle gelegenheid wordt gegeven. Art. 6. Indien de gemeente Rotterdam aanleiding vindt om een onderzoek van een meter te verlangen, zal de gemeente Schie dam haar in de gelegenheid stellen dozen te doen ijken; indien bij dit onderzoek blijkt, dat de meter meer dan 4 procent afwijkt, zal deze door of vanwege de gemeente Schiedam door oen anderen worden vervangen. De aanwijzingen der afgeloopen maand zullen alsdan wor den gebruikt met inachtneming van de uitkomsten der ijking. Wanneer door de een of andere oorzaak de gegevens, noo- dig voor de vaststelling van bet door de gemeente Schie dam verschuldigde, niet uit de aanwijzingen der meters kun nen Worden berekend, geschiedt die vaststelling naar billijkheid met inachtneming van alle bekende gegevens, zooals: het verbruik in bet overeenkomstige tijdperk van het vorige jaar, de meteraanwijzingen in de voorafgaande en opvolgende tijd perken, enz. Art. 7. De betaling van hetgeen Voor verbruikte electiciteit of uit anderen hoofde op grond van de overeenkoanist is verschuldigd, geschiedt maandelijks, binnen twee weken nadat de rekening door de gemeente Rotterdam is ingezonden. Bij wanbetaling heeft, 3 dagen na ingebrekestelling, de ge meente Rotterdam, onverminderd haar recht om ontbinding der overeenkomst en schadeloosstelling te vorderen, de be voegdheid om de stroomlevering te schorsen tot dat betaling is gevolgd. Art 8. De gemeente Schiedam gerandeert aan de gemeente Rotter dam voor de levering over het tijdperk, loopende van den aanvang dezer overeenkomst af tot den len November 1922, ten minste een gezamenlijke'betaling van ƒ90.000.en ver volgens per contractjaar, loopende van 1 November tot 1 No vember daaraanvolgende, telkens ten minste ƒ15.000.een en ander al ware in werkelijkheid minder electriciteit verbruikt. Mocht de gemeente Rotterdam met den kabelaanleg tot aan de grens der gemeente Schiedam op 1 November 1912 niet gereed zijn, dan zal genoemd bedrag van ƒ90.000.even redig worden verminderd. Hetgeen door de gemeente Schiedam op' November 1922 minder mocht blijken te zijn betaald dan de ƒ90.000.zoo even genoemd, zal binnen twee weken na ontvangst der door de gemeente Rotterdam voor het ontbrekende bedrag' in te zenden rekening moeten worden bijbetaald, terwijl vervolgens na 1 November 1922 hetgeen in ©enig contract jaar aan de voor die jaren bepaalde garantie van ƒ15.000.mocht ont breken telkens moet worden bijbetaald binnen twee weken na ontvangst der na afloop1 van dat contractjaar door de gemeente Rotterdam in te zenden rekening. Art. 9. De weg. waarlangs de Rotterdamsche hoogspanningskabels de gemeente Schiedam binnentreden, wordt na overleg met Burgemeester en Wethouders van Schiedam, door Burgemees ter en Wethouders van Rotterdam bepiaald. Art. 10. Het hoogspanningskabelnet op het gebied van de gemeente Schiedam wordt, voorzoover het electrisch gedeelte betreft, Volgens door de Colleges van Burgemeester en Wethouders van beide gemeenten vooraf goed te keuren ontwerp-, door de gemeente Rotterdam aangelegd en zoolang de overeen komst duurt door haar onderhouden, een en ander evenwel voor rekening der gemeente Schiedam, welke zich verbindt, zoolang de overeenkomst duurt, de geheele behandeling' van het hoogspanningskabelnet aan de gemeente Rotterdam over te laten en er niets aan te veranderen, noch er eenige werk zaamheden aan te verrichten. De gemeente Schiedam zorgt voor de eventueel noodige vergunningen voor het aanleggen, hebben, gebruiken en onder houden der hieronder vallende inrichtingen. Tot bet hoogspanningskabelnet worden ook gerekend te be- hooren de transformatoren en alle hoogspanningsmrichtiiig-en. De gemeente Schiedam geeft aan de gemeente- Rotterdam alle mogelijke gelegenheid tot het onderhouden en tot het verdei' behandelen van het hoogspanningskabelnot. Het hoogspanningskabelnet, dat zich op het gebied van de gemeente Schiedam bevindt, is en blijft bet eigendom dier gemeente. Het in dit artikel bepaalde is eVeneens van toepassing pp uitbreidingen van het hoogspanningskabelnet. Bij het eindigen dezer overeenkomst, op1 welke wijze ook, zal de gemeente Rotterdam de verbinding tussehen het Rot terdamsche en het Schiedamsche net bij de grens van laatst genoemde gemeente verbreken. Art. 11. De gemeente Schiedam ver-bindt zich de electriciteit aan verbruikers niet te leveren opi gunstiger voorwaarden of be neden het door de gemeente Rotterdam voor de aan haar net aangesloten verbruikers vastgesteld tarief. Voor een verbruiker, die twintig duizend (20.000) kilowatt uur of meer per jaar garandeert, mag zij1 evenwel lagere prijzen berekenen. De dan te berekenen prijs behoeft echter in elk bijzonder geval de voorafgaande goedkeuring van Burgemeester en Wethouders van Rotterdam, die- tot weigering van deze slechts zullen overgaan, indien naar hun oordeel de bijzondere prijs voor den verbruiker gunstiger zou zijn dan in overeenkomstige gevallen voor -een Rotterdamsch ver bruiker bij bijzondere overeenkomst zou zijn vastgesteld. Art. 12. De gemeente Schiedam mag de aan het Rotterdamsche net ontleende electriciteit zonder goedkeuring van Burgemeester cn Wethouders van Rotterdam niet buiten have grenzen leveren. De gemeente Schiedam verbindt zich aan de gemeente Rot terdam op aanvraag het recht te verl-eenen om in en onder den, openbaren gemeentegrond of het openbaar gemeentewate-r, eleetrische kabels voor de levering van electriciteit" aan der den buiten het gebied der gemeenten Rotterdam en Schiedam te leggen en te hebben. Deze vergunning zal worden verleend onder de volgende voorwaarden a. Dooi' de gemeente Rotterdam worden ten behoeve dezer kabels -geen werkzaamheden in, onder of boven den open baren gemeentegrond of het openbaar gem-eentewater in de gemeente uitgevoerd, dan nadat Burgemeester en Wethouders van Schiedam daartoe hunne goedkeuring hebben verleend. De hieruit voortvloeiende kosten aan eigendommen der ge meente Schiedam, e venals aan eigendommen van derden, komen ten laste van de gemeente Rotterdam. De gemeente Schiedam behoudt zich vóór deze werken zelf voor rekening van de gemeente Rotterdam uit te voeren. b. De gemeente Rotterdam vrijwaart de gemeente Schie dam wegens verantwoordelijkheid voor mogelijke schade van derden, ontstaan door den aanleg, de aanwezigheid, het onder houd of de exploitatie dezer kabels. c. Soortgelijke vergunning zal op verlangen van de ge meente Rotterdam voor minstens twintig (20) jaar worden verleend. Art. 13. Desveriangd belast de gemeente Rotterdam zich met het ijken en de reparatie van electriciteitsmeters, welke de ge meente Schiedam voor haai' verbruikers bezigt, een en ander voorzoover het laboratorium van het Gemeente-Electricit-eits- bedrijf daartoe is ingericht en zijn personeel daartoe iu staat is, en voor rekening van de gemeente Schiedam. Art. 14. De gemeente Rotterdam is niet tot eenigerlei schadevergoe ding of schadeloosstelling gehouden, indien de levering van electriciteit, door welke oorzaak ook, mocht worden belem merd of verhinderd, ook niet indien aan of door het hoog spanningskabelnet en hetgeen daarmede samenhangt, eenige schade mocht ontstaan. Indien evenwel de belemmering of verhindering om elec triciteit, te leveren (buiten schuld van de gemeente Schiedam) langer dan vijftien (15) dagen mocht duren, zal de garantie som, bepaald in Art. 8 dezer overeenkomst, met een even redig deel worden verminderd, te bepalen door Burgemees ter en Wethouders van Rotterdam, na overleg met Burgemeester en Wethouders van Schiedam. Art. 15. Deze overeenkomst treedt in werking op 1 November 1912.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1912 | | pagina 5