Waschniachines ifliii Wriiipachines BEN DER Co., Westvest 46. Ofleiig voor Diploma's eo hm t- en Komt spoedig H. J. VAN OGTROP <S Zoon, laeasgissiu Binaea- sa Balteakadsehs W'ssels, Verstrekken geld op prolongatie, Effecten, Coupons ei "Vreemde Banknoten. INCASSO-BANK, S a,fe-3>eposit AMSTERDAM ROTTERDAM KAPITAAL f2. OOO.OOO- LEEHDEPDT en RESERVES 3 7 7.5 OO- Hoogstraat 132^ Rassiers en Commissionairs in Effecten, Gemengd Nieuws. Adverteiitiën. (met 2 jaar garantie) (met 5 jaar garantie), zijn beslist de beste VeloWa chmachine-Mij, 1 De Directrice der MODEVAKSCHOOL Directrice S. A. PÖRS. Jansen Wouterlood's Advocaat, Jansen Wouterlood's Fijne Likeuren, Jansen Wouterlood's Boerenjongens en Boerenmeisjes, Jansen Wouterlood's Verschillende artikelen, zijn werkelijk de beste. Provinciale Openen Rekeningcourant ten behoeve van den handel, Koopen en verkoopen: Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo. sluiten als hij het onderwerp voldoende toegelicht acht. Na eenig tegensputteren van de heeren Van Westendorp en De Bruin, die toch nog even ge legenheid tot repliek kregen, werd dan ook wer kelijk de discussie gesloten. Verwerpen werd daarna eerst de bekende motieDe Bruin en vervolgens een nader voorstel van den heer Witt- kampf, die, den grondprijs niet bij jaren maar met maanden ziende stijgen, voorstelde aan de firma Smulders te berichten, met verwijzing naar de in Mei genoemde cijfers en conditiën, dat op basis van den thans geboden prijs niet te onderhandelen valt. Het verkoopvoorstel werd daarna op de bekende wijze aangenomen en hier mee deze blijkbaar brandende kwestie, die onze vroeden maanden lang bezig heeft gehouden, eindelijk tot eene oplossing gebracht. In het begin der vergadering hadden wij nog een merkwaardig kort debat tusschen vroede De Bruin en diens collega Meijer te volgen. Onze roode vroede kwam weer met zijn stereotiep ver wijt, dat er geen rekening wordt gehouden met zekere strooming in de burgerij, dat het socialis tisch element bij de voordracht ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur we der geheel was uitgesloten. Zeer terecht ant woordde daarop de heer Meijer, lid der Commissie van het Burgerlijk Armbestuur, dat de sociaal democratische partij niet als zoodanig de armen zorg beoefent, wat zij wèl qua partij doet, stelde ons jeugdig Raadslid zeer aardig in 't licht. Het lichte kaakslagje had goed getroffen want de tribunespreker werd kwaad en repliceerde op weinig wellevende wijze. Dat deze vroede ook nu weer de geldbedeeling van ons parochiaal armbestuur in debat zou brengen, was te ver wachten. Die man staart zich blind op die s>35 cent in de 14 daag"; maar hij weet niet op hoe veel andere wijze de R. K. armen nog geholpen wordenhij kent niet het groote cijfer dat jaar lijks voor liefdadigheid door de Katholieken wordt geofferdhij weet ook niet of veinst niet te weten, dat er, naast de officieele kerkelijke ar menzorg nog een andere katholieke corporatie bestaat, die de armen zoowel geestelijk als stoffe lijk verzorgt. Laat daar de heer.... De Bruin eens over denken Ongelukken. De 69-jarip schaapherder B. Barels te Anreep (gem. Assen) is, nadat hij 's mor gens uit Nieuwjaarwenschen was geweest, met zijn schapen naar het veld getrokken en waar schijnlijk tengevolge van het drankmisbruik te water geraakt en verdronken. De 38-jarige slachter Bleumers, te Winters wijk, is Donderdag dicht bij zijne woning met zijn hoofd achterover op de straatsteenen gevallen. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Te Hengelo (O.) viel de dienstbode van den manufacturier Menko, bij het glazenwasschen, van de trap. In bewusteloozen toestand werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, Haar toestand is zeer zorgelijk. Te Noordwolde is gisteravond de papierven- ter P., uit Arum, door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Een nieuwe kist. Een vreemd voorval heeft dê belangstelling der burgers van IJlst getrokken, volgens het Friesch Dagbl. Een paar jaren geleden was daar een dame begraven, afkomstig uit Am sterdam, die haar vermogen aan haar getrouwe dienstmeid, mej. v. d. S., had vermaakt. Deze juf frouw had nu gewetenswroeging, omdat zij haar weldoenster in een kist van vuren hout had laten begraven. Zij wenschte deze daad weer goed te maken door opgraving van de kist en deze in een eikenhouten kist over te zetten. Dit is nu geschied. Bij de plechtigheid, was, benevens de burgemee ster, een talrijk publiek tegenwoordig. Mishandeling. Te Zwiggelte (Dr.) zijn, naar de sAss. Crt." meldt, twee personen door een ander ernstig met een mes verwond. De dader is bekend. Diptheritis en roode aardwormen. Men meldt uit Heemskerk (N.-H.) aan de »Tel": Ten bewijze, dat in onze gemeente nog steeds bijgeloovige menschen gevonden worden, diene dat bij de heerschende diphteritis, door sommigen levende roode aardwormen in een doekje gebonden worden, waarna ze op de keel der aangetaste kinderen gelegd worden. Door sommigen wordt dit een uitstekend geneesmiddel genoemd, mits deze wormen voor dit doel levend gebruikt wor den. Hebben deze beesten opgehouden te leven, dan wordt weer nieuwe voorraad in het doekje gedaan. Een brutale aanranding. In de Halve Maansteeg te Amsterdam heeft gistermiddag om streeks twaalf uur, een brutale aanranding plaats gehad. De heer J. F., in die straat woonachtig, begaf zich huiswaarts met een portefeuille in zijn zak, bevattende f 1500. Toen hij de Halve Maansteeg oinneh kwam, liepen van den anderen kant twee personen op hem toe. Een er van bood hem een krant aan. De heer F. vroeg verbaasd, wat hij dairmede moest doen en terwijl hij luisterde naar een on begrijpelijk antwoord, dat in 't Engel-ch gegeven werd, rukte de andere onbekende hem de jas open en wilde de portefeuille grijpen. Op 't hulpgeschreeuw van den heer F. kwamen politieagenten uit het posthuis Halve Maansteeg aansnellen, waarop de beide personen haastig op de vlucht sloegen. Het mocht de politie niet gelukken de hand op hen te leggen. Vermoed wordt, dat de beide individuen den heer F. geruimen tijd gevolgd zijn en daardoor wisten, dat hij de belangrijke som gelds ergens in ontvangst had genomen. Mitrailleurs. De Minister van Oorlog was gister bij de bezichtiging van de proeven met het trekken van mitrailleurs door honden, vergezeld van zijn adjudant, kapitein De Quay, en den luit.-kol. van den generalen staf jhr. Alting von Geusau, chef eener afdeeling aan het Departe ment. Op het terrein van het artilleriepark waren aanwezig de kolonel Weber, commandant van het regiment grenadiers en jagers, en de kapitein van dat korps Meyer, belast met het nemen der proeven. Eerst werd bezichtigd de huisvesting dezer voor militaire doeleinden te bezigen honden, vervolgens de bespanning, terwijl de Minister en gevolg daar na getuigen waren van het met behulp der bees ten in stelling brengen van de mitrailleurs op verschillende terreinen. Daaronder waren enkele zeer moeilijke verrichtingen. Met gemak werden de mitrailleurs door de trekdieren in stelling ge bracht boven op de vrij hoogen Musschenberg. De Minister nam omtrent een en ander een gunstigen indruk mede. Diefstal. Een kantoorlooper van een bank instelling te 's-Gravenhage beeft bij de politie aangifte gedaan dat hem op oudcjaarscb j in of bij het verlaten van de vestibule van het post kantoor aldaar een aaingeteekende brief, inhou dende effecten, is ontfutseld. De man had den brief, na dezen aan het loket in, ontvangst té hebben genomen, in een van de buitenzakkeh van zijn jas gestoken. Nauwelijks op straat ge komen, vermiste bij hem. Er zaten de volgende effecten in, die uit Amsterdam verzonden wa ren: 2 k kr. 2000 4 pet, obligatiën Hongarije, Nos. 218362, 218741 Litt. D/2, voorzien van Juni-coupons 1913, alsmede de talons, en frs. 700 21/2 pet- loten Antwerpen 1887, Nos. 52753/21, 49446/18. Nós 28048/17, 31158/4, 31166/14, 59001/9, 60206/25 met coupons van Januari 1913 af. Aanvari ng. Tijdens den dikken mist werd gisteren in den IJsel, onder Guderak, de voor anker liggende tjalk »Eben Haëzer", van Gro ningen, geladen met pulp, aangevaren door de motorboot »IJsel 8", van de rederij de IJsel. De tjalk begon onmiddellijk te zinken. De op de tjalk zich bevindende schipper met vrouw, 4 kinderen en 80-jarige moeder konden overstappen op de motorboot en werden door deze overgebracht op een voor anker liggend schip. Daarna werd de gezonken tjalk, die met den inhoud verzekerd is, naar den kant gesleeptzij ligt tot het dek onder water. a contant en op afbetaling. Op proef te bekomen en in werking te zien iederen WOENSDAG van 2—4 uur uitsluitend in het filiaal der I SCHIEDAM. Koopen en verkoopen Effecten. Verzilveren Coupons. Zien uitloting-en na. Nemen g-eld ét deposito tegen rentevergoeding1. Incasseeren Wissels en Kwitantiën. Koopen en verschaffen Buitenlandsche Wissels. geeft grondig onderricht in knippen en naaien van Kinderkleeding, Mantels, Lingerievak, enz. Te leeren voor eigen gebruik in het gebouw »MUSIS SACRUM", Lange Haven, Schiedam. der Vereeniging voor Modevakscholen te 's-Gra- venhage, goedgekeurd bij K. B. van 26 Aug. 1911. Voor Costiunière, Coupeuse, Leer- aresaan de school Schietbaanlaan 27B, Rotterdam, gelegen aan lijn 8. SCHIEDAM. De Directie bericht, dat vanaf 2 Januari 4913 Coupon No. 15 der 4 V2 Schuldbrieven betaalbaar is ten kantore der Bank, Lange Haven 103, alsmede bij H.H. Correspon denten. De Bank blijft voortgaan met uit gifte der 41/, Schuldbrieven in stukken van flOOO.f500. ^HOO.en f50.Koers 100 naar v. d. HELM's eerste en 2de hands Meu belzaak, Eerste Middellandstraat 8, een reu- zenuitverkoop van alle soorten fraaie meubelen door vergevorderd seizoen, tot spotprijzen zoo als Stoelen, Tafels, Kasten, Buffetten, pracht- Piano, Slaapkamerameublementen, Salon- en Leerdoek Ameublement, Boekenkasten en Cylin der-Bureau met Stoel, Schrijftafels, Ledikanten met en zonder toebehooren, Spiegels, Schilderijen, Theetafels Fauteuils vanaf f 5 50, Bedden, Springbakken, Kapokmatrassen, Dekens, Karpet ten, Kinderstoelen, Keukentafels, Keuken stoelen enz., alles voor de helft. Spoed u. Korte Kerkstraat, SCHIEDAM, Volgestort Kapitaal f8.000.000.Reserve f 1.184 800. Opent handelscredieten aan geaccrediteerde handelaars en industrieelen. Incasseert en disconteert binnen- en buitenlandsche Wissels. Koopt en verkoopt Wissels op de voornaamste plaatsen van Europa en Amerika. Beleent Goederen, Ceelen, Cognossementen, Eflecten. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten. Verstrekt circulaire Reiscredietbrieven en Reiswissels. Neemt gelden a DEPOSITO. 'sjaars. Met 1 dag opzegging a 3 pCt. 10 dagen 3'/, 1 maand 3 maanden s 3»/, 6 maanden n 12 4 Over bedragen tot ƒ50.000 kan zonder opzegging worden heschikt. Openen rekening-courant met rente-vergoeding, Belasten zich met het innen van wissels op binnen en buitenland, Koopen en verkoopen effecten, coupons, vreemde wissels, bank- en muntspeciën, Sluiten prolongatiën en beleeningen, Nemen gelden a deposito. Velo Velo r USQfflOoBKIElMHIL 99 99 9 99 99 99 i 99 99 99 99 99 f 1 H. J. WOÜTERLOOO 4 Co,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 6