Aanbesteding. Burgerlijk® Stand. Handelsberichten. Rechtzaken. Familieberichten. LOUISA GERDINA GUDDE, AdYertentiën. Laatste Berichten. TELEHRAMMEN. Terstond of later TE KOOP Het bouwen Tan twee draai bare lighallen en een loodsje op een terrein te Schiedam, bekend als familietuin No. 15. stémd bij dag steeds toégankelfk gedeelte van een huis, dat ook des nachts door hem of door een hulp-apotheker bewoond is. Bij de wet van 19 Maart 1913 (Stl)l. 107)is dit artikel gewijzigd in dien zin, dat de apo theek des Zondags of op daarmee gelijkgestelde dagen, na verlof van den inspecteur, belast met het toezicht op de uitvoering der wettelijke be palingen betreffende de nrtsenijberoidkunst, rung worden gesloten. Blijkens een in ons blad van beden voorko mende advertentie, zullen te Schiedam van 15 Juni a.s. nf slechts twee apotheken des Zondags "pen zijn. Aan de gesloten apotheken zal op een biljet zijn aangegeven welke apotheken geopend zijn. Rooilijn Groenweegje. Bij de behandeling van een aanvrage tot ver bouwing is onze aandacht gevestigd op een mis verstand, in den loop der tijden ontstaan in het Gi oenweegje, dat juist op de aansluiting aan de Noordvest plotseling een vernauwing heeft. Of die grond eenmaal terecht als privaat-eigen dom beschouwd is, kunnen wij in het midden laten, daar de tegenwoordige eigenaar in ieder geval door verjaring thans dat eigendom rechtmatig bezit. Een nieuwe bouwaanvrage is ingediend, waarbij met onzen wensch rekening is gehouden om den toestand te verbeteren. Wij hebben de eer U voor te stellen de Zuid oostelijke rooilijn van het Groenweepje vast te stellen overeenkomstig bijgaand ontwerp en ons te machtigen met den tegenwoordigen bezitter van den grond in overleg te treden om den grond buiten de rooilijn voor de Gemeente te verkrijgen. voorkomt dat. wanneer uit. een huis met vuur wapenen wordt geschoten, de bewoner .of gebrui ker de aansprakelijke persoon is,1'hetgeen reeds daartoe heeft geleid, dat de werkelijke dader niet kon worden getroffen, terwijl ook van een ver volging van den bewoner, wegens blijkbare onbil lijkheid, moést worden afgezien. Met heil oog 'daarop stelle® [Wijt U voor in dat artikel te bepalen, dat de bewoner of gebruiker slechts mode-aansprakelijk is. Een daartoe strekkend ontwerp-be sluit wordt' U hierbij aangeboden. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan bet Commissariaat van politie: sleutels, een halsketting, een damesparapluie,' een damesportemonnaie, een ceintuur en een kinder- pantoffel. Terug te bekomen aan de volgende adressen ec-n obligatie van de Tijdgeest, W. van Dijk, Vriend- schapstraat 3b.oven; een gouden kruis, Visser, Nassaustraat 8; een fox terrier, Kloos, Slreijen- scliestraat 47; een geit, Scboltc, Oostsingel 9°; een hond (boxer), v. Schie, Ouderlijk 100; een zak portefeuille met inhoud, Sitton, Touw'baan 29; een horlogeketting, Middendorp, Laan Ons Ge noegen 29; een paardendek, Maan, Groenelaan 44; een roaenkrans, Soomers, Nassaustraat 10; ten bril, Pel, Boterstraat 7;, oen kinderschort, Vogelij, Noordvest .77; een armband, Bakker, Noordmo- lenslr. 24; een portemonnaie met inhoud, v. d. Kleij, Villastraat 48; een damestaschje, C. Noor- dijk, Hagastraat, 33; een fleschjo balsem, v. d. Touw, Lourens Kosterstraat 8; oen oorbelletje, Korpel, Maasstraat 22; ©en R. K. kerkboekje, C. Schaap, Grofb'aan 256. Gemeentewerklieden. B. en W. schrijven aan den Raad: Tot Uwen Raad richt zich de Gemeente werk- lieden-Vereeniging »Ons Belang" met verzoek art. 10 van het Werkliedenreglement te wijzigen, in dien zin, dat de maximum-werkdag niet meer zal bedragen dan 10 uur nl. van 6 tot 12 uur, met daartusschen in den voormiddag een halt uur schafttijd en van half twee tot G uur namiddag met het oog op den Zaterdag-middag hoogstens 58i/j uur per week. Daaromtrent hebben wij de adviezen ingewon nen van de verschillende Commissies. De Commissie voor de Gasfabriek, de Drink waterleiding en het Eleetriciteitsbedrijf bericht ons, dat de voor hare bedrijven vastgestelde werk uren beneden 10 per dag en 581/2 per week blij ven, doch dat het publiek belang niet toelaat de werkuren, die tbans aanvangen des morgens om 7 uur en eindigen des avonds op het zelfde uur, te versehikken op de wijze als in het adres aangegeven. De Commissie voor de Gemeente-Reiniging deelt mede, dat de werktijd voor haar dienst thans is 61 uren per week, nl. de -eerste 4 werkdagen 10 en de overige 10% uur. Waar de door adressanten gevraagde maatregel een aanmerkelijke verkorting van werktijd op Vrijdag en Zaterdag, zou medebrengen, op welke dagen, met het oog op den daarop volgenden Zon dag, de meeste arbeid wordt vereischt, verklaart de Commissie, dat het gevraagde met de eischen van haar bedrijf niet is overeen te brengen. Wat Gemeentewerken betreft moet de meerder heid van ons College er bezwaar tegen maken om, waar men in het winterseizoen reeds een gedwongen korten werktijd heeft dien nu ook voor het zomerseizoen nog eens te verkorten, waar de dan geldende werktijd van 10% uur per dag toch werkelijk niet onredelijk is te achten. Door de gevraagde verkorting zouden per werk man 76 uren per jaar verloren gaan (immers 28 weken van 2i/a uur en 4 weken van 1% uur). Kan bij een overmatigen werktijd een verkorting caarvan tot intensiever arbeid leiden, deze is hier niet te verwachten, daar, gelijk gezegd, de gel dende arbeidstijd geenszins overmatig is te achten, zoodat van een terugwinnen van den tijd geen sprake zal zijn. Op grond van het bovenstaande kunnen wij derhalve op het verzoek niet gunstig adviseeren, Wij willen daarbij opmerken, dat tot afschaf fing van de namiddagschaft bij de Gemeentewer ken, welke afschaffing ook in het verzoek ligt op gesloten, kan worden overgegaanwaardoor de werklieden een half uur eerder naar huis kunnen gaan. St. Jaeobsgasthuis. B. en W. hebben den Raad Ier goedkeuring aangeboden ©en gewijzigd reglement voor het St. Jaeobsgasthuis. O rail j evereeniging. De datum van het ledenfeest der Oranjevereeni- ging is vastgesteld op 7 Augustus a.s., den dag waarop H. M. de Koningin en Prins Hendrik dei- Nederlanden hun 12%-jarig huwelijksfeest zullen herdenken. Het feest zal, als vorige jaren, weer plaats heb ben in den voormaligen tuin der Officierenver- eeniging die daartoe door den tegenwoordigen eigenaar, den heer T. C. Melchers, in huur aan de Oranjevereeniging is gegeven. Plan 1913. Het Comité Plan 1913 verzoekt ons mede te deelen dat het zich heeft in verbinding gesteld met het Centraal Comité-1913, met het doel te bewerken dat op den hier op 30 Augustus te houden Industi ieelen en Alegorischen optocht in het buitenland mede de aandacht zal worden gevestigd. Het is daarom van beteekenis dat industrieelen en vereenigingen aan dezen optocht zooveel mo gelijk deelnemen, waardoor de belangstelling voor den optocht natuurlijk zeer zal vergroot worden. Wel hebben reeds een aantal firma's verklaard aan den optocht deel te nemen, evenals vele vereenigingen van verschillenden aard, maar hoe vollediger de uitbeelding der industrieën in Schie dam zal zijn, hoe wenschelijker dat is. Mogen velen zich dus bij den Secretaris van het Comité Plan 1913 spoedig ter deelname aan melden. Keuring voor de Militie. De ingeschrevenen voor de Militie voor de lich ting 1914 worden herinnerd aan de zittingen van den kcuringsraad, welke van a.s. Dinsdag: 10, tot en met Maandag 16 Juni d.a.v. in den bit. Joris Poel© zullen worden gehouden. Alle ingeschrevenen moeten daar verschijnen op den dag en het uur, hun schriftelijk mede gedeeld. Schieten. In een schrijven aan den, Raad zeggen B. en W. Ons is er op gewezen, dat in art. 21 van de verordening ter handhaving van de openbare orde en veiligheid en op de straatpolitic de bepaling geval. De totale schadevergoeding bedroeg 173.667.01 (inbegrepen fi4.60t.53 gereserveerd voor op 31 December 1912 nog loopende schadegevallen), waar. in reassuradeuren participeerden met f 14.469.74. De reserve voor loopende risico's werd verhoogd tot f43.181.70. De beleggingen bedragen f 493.945.58^. waar van o.a. in hypotheken f235.650. Effecten f 155.287.21 Deposito en Prolongatie u. g. f 44.615.42, Beleening u. g. f 24.797.05, Kantoor gebouw f 15000. De waarde der effecten is in de balans opgenomen tegen den Beurskoers van 31 December 1912. Koersverlies bedroeg f 1780.32^. De reserve voor waardevermindering ad f 1000. werd hierop in mindering gebracht, terwijl f 780.32J ten laste dei- Winstrekening werd gebracht. De gekweekte rente bedroeg 4.43 terwijl de tarieven gebaseerd zijn op een rente van 3^ behalve de dit jaar nieuw ingevoerde tarieven, waardoor 4 als. rentevoet is aangenomen. Aan interest werd ontvangen f 19.453.501^ (v. j. f 15.010.06j). De winst bedraagt f 22.890.07j. Na afschrijving op drukwerk en materieel (tot op fl. f5347.64, Kantoorinboedel (tot op f 1. f 2498.77 j, vorming eener Reserve voor waarde vermindering f1500.— en toevoeging aan de Reserve voor Dubieuse Debiteuren f 482.90j, blijft ter verdeeling over fl30G0.76j. Hiervan komt aan het Extra reservefonds f 1006.08, Winstfonds Verzekerden f4527.35, terwijl Aandeelhouders ontvangen 8 over het gestorte kapitaal. Geboren: 3 Juni. Arie, z. v. J. de Regt en C. aan de Wiel, Roosbeek. - 5. Gerarda Ilen- drika, d. v. G. H. Löke en M. P. van Gogh, Hee renstraat. Jan Huibert, z. v. H. Slaa en M. Booij, Rozen b. straat. 6. Cornells Johannes Marie, z. v. C. G. Bronsgeest en M. P. Rensman, N. Haven. Overleden 4 Juni. Adriana Schipper, oud 85 j. en 11 mnd laatst wed. van J. Rijntalder, Hoogstraat. BEURS VAN SCHIEDAM, 7 Juni. 1913 Moutwijn. Olficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Uitvoering van het StedelijkMu- ziekkorps op Zondag den 8sten Juni, des namid dags ten 1 ure, in de Plantage te geven 1. Soldiers in the Park. Marsck, Moncton. 2. Ouv. Prinz Methuzalem, J. Strauss. 3. Sirenen Zauber Walzer, Waldteufel. 4. Stradella fant, Flotow. 5. Waldandacht, F. Abt. 6. Marsch Hoogwater te Schiedam: Zondag 8 Juni 6.19 v.m. 6.49 n.m. Maandag 9 Juni 7.04 v.m. 7.36 n.m. Gister-avond is een 16-jarige jon gen aangehouden, die een partijtje gummi-afval bij een opkooper verkocht, dat vermoedelijk was ontvreemd. Eerst zei hij, dat zijn broertjes 't hadden gevonden en later dat hij 't zelf aan de Heijplaat gevonden had. Een onderzoek wordt ingesteld. H e d e n-m or gen is aangehouden een persoon gesignaleerd voor f5 boete, snbs. 1 dag hechtenis. Hij betaalde de boete. 4 Juni. f 12 5 Juni. f 12 6 Juni. f 12 7 Juni. fll% per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs: 6 Juni M o u t w ij n J e n e ve r Amsterdam sche proef.: Spoeling: Stemming op heden: kalm. Spiritus. 6 Juni. f21- a f2iya f 18% k f 18' 131/j 171/j 19.— 0.70 7 Juni, 13— 17% 19.- 0.90 Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus f 9", f 7 Juni. f21'/* a f 21 i/s f 183/4 af f 97/8 a f 10— Stemming op heden: kalm. HAMBURG, 6 Jun. mk. 33- b., Juni Juli 33 b., Aug./Sept. 33-- b., stemming vast. PARIJS. 6 Juni. Spiritus per hectoliter per Juni Mei fr. 42.50 a 42.75 betaald, per Juli fr. 42 a 42.25, per Juli/Aug. fr. 42 a 42.25, per 4 laatste md. fr. 42 25, betaald, per 3 md. Oct, fr. 42.25 betaald, per 4 eerste md. fr. 43.25 a 43.50 stem ming kalm. Qranen. NEW-YORK Mais: Western loco. 6 Juni. 663/4 5 Juni 66%. CHICAGO Mais Juni Juli Sept. 6 Juni. 583/4 59% 5 Juni. 58% 59% Rogge gemakk. Loco 6 Juni 60 5 Juni 61 Dec. 56% 57% "Wegens Beursvacantiedag, geen noteering van Effecten enz. 11. A. V. Bank te Schiedam. In de gisteren gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders is de balans en winstrekening per 31 December 1912 goedgekeurd en het divi dend bepaald op 8 (v. j. 7 De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer W. A. v. Dolder Dzn., werd als zoodanig herko zen, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den lieer Mr. C. M. Schram de Jong, voorzien werd door de benoeming van den heer J. M. van der Schalk te Schiedam. Aan het verslag is het volgende ontleend Afdeeling Levensverzekering. De netto-vooruit gang in verzekerd kapitaal bedroeg f 1.071.856. waardoor dit steeg tot f 5.005.418.Herverzekerd was een kapitaal van f642115. Aan termijn premie werd ontvangen f 147.823.86j (v. j. f123.447. en aan koopsommen f 6536.89. Uit gekeerd werd: wegens overlijden f26.436.08i, het bereiken van den vastgestelden leeftijd f3150. aan lijfrente f 8147.74, aan aankoop van polissen f 8075.53. Voor eenige op 31 December 1912 onafgedane uitkeeringen werd gereserveerd f2163. Van reassuradeuren werd terugontvangen f 5630 38. De wiskundige reserve steeg met f 66.558.28 tot f 397.220.54. De verhouding tusschen de werkelijke en ver wachtte sterfte en uitkeeringen was wederom gunstig. Verwacht werden in de afdeeling groote posten 15.1 sterfgevallen met f 18.194 uitkeering, waargenomen 8 sterfgevallen met f 11.525 uit keeringen in de afdeeling Volksverzekering wer den verwacht 263 sterfgevallen met f19.530. uitkeering, waargenomen 134 sterfgevallen en 75 vrije uitkeeringen met een totaal bedrag van f 7.576.—. Afdeeling Ongevallen, W. A. en Arbeidscon tractverzekering. Aan premiën werd ontvangen f 167.030.52 (1911 f 144.571.38), terwijl aan reassuradeuren werd betaald fl8.299.78i. Er kwamen voor 842 ongevallen, waarvan 19 den dood, 35 gedeeltelijk, blijvende en 788 tijde lijke ongeschiktheid tot werken tengevolge hadden. 310 gevallen duurden korter dan 10 dagen. Voorts kwamen voor 1163 ziektegevallen met een gemiddeld aantal uitkeeringsdagen van 14 per en wie Volgens Vijf getuigen a decharge gearzes teerd. Men schrijft uit Middelburg aan het „Vad.": Gisteren seinden wij u reeds, dat tijdens de zifting der Rechtbank vijf getuigen a décharge als verdacht van meineed zijn gearresteerd. Over deze zeldzame arrestatie nog het vol gende De beklaagde, zekere V., uit Biezelinge, werd reeds lang verdacht va.11 overtreding der wet op de paardenfokkerij; namelijk het doen dekken van merrie's door een afgekeurden hengst. Op 25 April constateerde twee Rijksveldwach ters, dat een merrie het hof opging en hoorden zij verdachte geluiden, waarop zij1 toen het dier twee uur later weer weggevoerd werd, paard en bereidei', een der getuige a décharge, aanhiel den, om te weten te komen, wie de geleider de eigenaar van het paard was. de politiemannen zou toen V. den begeleider hebben aangespoord door te rijden en geen inlichtingen te- geven, terwijl hij het paard schichtig maakte door met de armen te zwaaien enz. Beklaagde en bedoelde vijf getuigen weerspra ken dit. Wel gaven zij toe dat geweigerd werd den naam op te geven de begeleider is dan ook voor den burgemeester gebracht maar het aanmoedigen tot verzet door Vis volgens hen onwaar. De Rechtbank was echter van oordeel, clat er alle reden bestonden aan te nemen, dat de vijf mannen opzettelijk onwaarheid spraken, en na geruimen tijd in raadkamer te zijn geweest, voldeed zij1 aan het verzoek van het O. AL om rechtsingang te verleenen en de gevangenneming dei vijf mannen, allen inwoners van Biezelinge en 's Gravenpolder, te gelasten. Aan een verzoek van den verdediger, mi'. J- J Heijse, om ook tegen, de beide veldwachters, rechtsingang te verleenen,, voldeed de Rechtbank niet. De behandeling der zaak tegen Vwerd ge schorst. Heden overleed tot onze diepe droefheid, meermalen voorzien van de H.H. Sacramen ten der stervenden, onze geliefde Tante, Mejullrouw in den ouderdom van ruim 80 jaar. Uit aller naam MARIE ,T. C. GUDDE. Schiedam, 5 Juni 1913. Singel No. 94. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Voor de talrijke blijken van belangstelling onder voeden, bij ons Yjjttig-jarig Huwelfiksieest, be tuigen wij, mede namens de Familie, onzen har- telijken dank. J. T. MELCHERS. J. C. MELCHERS- Reijgersberg. Rotterdam, 7 Juni 1913. Jonker fransstraat 92a. Ministrieel bezoek aan Gent. komt do minister van W a- Naar wij vernemen ter staat Z.Exc. liegoiit 22 -Juni aan de Holla ndsche af deeding reldtentoonsteUing b reu gen a.s. een bezoek der Deutsche \Y e- gele. AIALTA, 7 Juni. 350 man van bet hier geide regiment infanterie kregen last onmiddellijk naar Skoetari te vertrekken. v> Heerenhuizen niet Tuin in diverse Stads-ge- deelten, 0. a. te bouwen aan de Lange Nieuwstraat. Burger-woonhuizen en arbeiderswoningen, in diverse stadswijken o.m. aan Nieuwe Haven, N.-Vestsingel, Oosterstraat, St. Anna-Zusterstraat enz. Winkelhuizen, Beneden- en Bovenhuizen, enz. voor Geldbelegging. Voorts Bouwgrond in allerlei prijzen/Terreinen en Panden voor Handel en Industrie zeer gunstig gelegen aan diep vaarwater, gy Steeds Gelden beschikbaar voor Hypotheek, Bouwcrediet, Handel en Industrie. Alles te bevragen bij den Makelaar S C. VAN WAALWIJK VAN DOORN, Singel 164, (Telef. 181). Het BESTUUR der Vereeniging tot Bestrij ding der Tuberculose te S c h i e d a m zal trach ten aan te besteden Teekeningen en omschrijving zijn vanaf 9 Juni 1913 verkrijgbaar tegen betaliDg van f0.75 per stel bij den Architect A. P. P. ROOVERS Jz., Schie 18—22, waar ook alle noodige inlichtingen te bekomen zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 3