Cylinder - Schrijfbureau. bij HENRI REBERS, lienwe SÉedamscliG Coral. SANATOGEN. Abonnementen Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering, irieven a lOO'k °L Adverteert BENDER Co., Westvest 46. Slechts 121|> cent worden dagelijks aangenomen. °|o HfPOtl Hoogstraat 65, Schiedam. Vanaf ZATERDAG 2 tot en met VRIJDAG 8 AUGUSTUS bestaat de RöClaJUG-^WT66k uit de volgende artikelen Posterijen en Telegrafie. Koloniën. flinke Jongste Bediende, R.K., HOOGSTRAAT 146, Telefoon 320. De nieuwste Ansichtskaarten Een bron van kracht voor allen Bureau: Boterstraat 50. Overheerlijk THEEBANKET van 50 ets. voor 40 ets. per 5 ons en 8 ets. per ons. VRUCHTEN-PASTILLES van 45 ets. voor 40 ets. per 5 ons en 8 ets. per ons. Extra fijne CRÊMETABLETTEN van 10 ets. voor 7i/2 ets. per stuk. Een pondsbus met prima kwaliteit CACAO kost slechts 60 ets. Profiteert van onze gunstige inkoopen. Prima Witte Suiker 21 ets. per pond. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Juli 1913. Brieven binnenland. P.Jansen, A'dam; Wed. van Hoeven, Vreeswijk; Mandenfabriek J. C. Stolk Briefkaarten. Th. Boschman, A'dam P. v. d. Sloos, Den Haag; W. H. Jansen M. v. Vliet, R'dam J. Lugtenberg 2 briefkaar ten zonder adres; 8 drukwerken. Briefkaarten buitenland. G. Ross, Duis burg 1 briefkaart zonder adres. Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen terug gegeven worden. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor te Schiedam en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1913 ingelegd f 20640.62|, terugbetaald f 16510.10. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9199. Curacao. Het emancipatiefeest. Wij lezen in de »Cur. Cour.": »Het halve-eeuwfeest der emancipatie van de slaven is hier met opgewektheid gevierd. Het feest werd Maandag te middernacht ingeleid met vuurwerk aan den Waterkant. De ^Zeeland" schitterde in het Schottegat met ontelbare gloei- bchten, hetgeen altij d een mooi schouwspeel oplevert. De Hoogmis gevolgd door een Te Deum werd ook bijgewoond door vele autoriteiten, op uitnoo- diging van de feestcommissie die natuurlijk mede aanwezig was. Na afloop daarvan verzamelde zich een groet aantal genoodigden ten huize No. 76 in de Breedestraat, waar deze commissie re ceptie hield. De feestredenaar, de heer Antonio Pijpers, sprak een gloedvolle rede uit, waarop de eerewijn werd geplengd. Ook de Gouverneur wijdde diepgevoelde woorden aan de heuglijke gebeurtenis van vijftig jaar geleden. De optocht, welke in den namiddag plaats had, bracht een groote menigte op de been. Voorop ging een groote kar met de beeltenis van Koning Willem IIItoen kwam de muziek, gevolgd door de commissieleden in verschillende rijtuigen. 's-Avonds gaf het orkest van het weeshuis in het met groen en vlaggen versierde Wilhelmina-pa- viljoen een muziekuitvoering, die een menigte toehoorders naar den Waterkant deed toestroomen Met genoegen kunnen wij melden, dat het ge- heele feest een ordelijk verloop heeft gehad. In den namiddag van eergisteren had de aan bieding van een zijden vlag aan den Gouverneur plaats. Vergezeld door den grooten troep zingende jongens, die vlaggetjes droegen, begaf de com missie zich naar het plein voor het gouverne mentshuis, alwaar de heer Pijpers het woord voerde tot den Gouverneur, die zich aan een der ramen van de balconkamer bevond. Vervolgens begaf de commissie zich naar boven ter overrei king van de vlag, na welke plechtigheid de Gou verneur de commissie met een toespraak bedankte. Naar wij vernemen, is het emancipatiefeest ook te Puerto Cabello door de aldaar gevestigde Cura- «jaosche kolonie gevierd." Oost-Indië. Gevecht op leven en dood. Eenigen tijd geledi-n is gemeld, dat uit de gevangenis te Solok eenige ter dood veroordeelde misdadigers ontvlucht waren. Een dezer lieden is bereids weder gearresteerd en naar de anderen werd door de politie met ijver gespeurd. Als consigne was gegeven, dat de vluchtelingen bij verzet mochten worden gedood. De Sum. Bode berichtte thans het volgende Eenig lieden hadden vernomen, dat Si Gani, een der boosdoeners, zich schuil hield in het bosch van Gaoeng, landschap Panjangkalanzij trokken erop uit, om hem daar op te sporen en troffen hem ook aan. Gani dacht er echter niet aan zich goedschiks over te geven en stelde zich met de wapens in de hand te weer. Een zijner vervolgers, met een geweer gewapend, legde op hem aan en joeg hem een kogel door de wangen, waardoor het mondgedeelte verbrijzeld werd, zoo dat de getroffene ter aarde viel. Een der vervol gers, Patkih Sati met name, dacht dat Gani doodelijk gewond daar nederlag en niet meer opstaan kon. Die vergissing werd hem duidelijk) toen hij den gewonde eenige stompen met de kolf van zijn geweer toebracht, want de zoo mishan. delde sprong plotseling overeind en stiet Pakih Sati zijn dolk in de borst, waardoor deze na eenige oogenblikken een lijk was. Si Gani alias Gadjah werd toen door de overigen gegrepen, ge bonden en naar Solok gebracht. Op een fabriekskantoor te Schiedam wordt voor direct gevraagd een Brieven franco, onder No. 18439, Adv.-Bur. N. K. M., Wijnhaven 85, Rotterdam. Ter overname gevraagd een Br. franco, onder letter U, bur. dezer courant. Reismanden, Reislectuur, Reisgidsen, Reiskaarten, Wielrijderskaarten, HOEK ZWAANSTEEG. zijn steeds voorradig 's Gravenhage. Anna Paulownastraat 97. Directie K. E. ABBING, D. VAN OORDT. Trustee's en Accountantscontrole. Verkrijgbaar Verkrijgbaar door tusschenkomst der Schiedamsche Bankvereeniging, TUINLAAN 96. in de die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of' lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Comité's vraagt prijs bij H. VLEK L. Kerkstr. 29. Illumi natie-blokjes gegoten in de glazen. Dat is de minste arbeid bij het aanste ken, voordeeliger dan iedere andere aanbie ding. Koopen en verkoopen Effecten. Verzilveren Coupons. Zien uitloting-en na. Nemen g-eld êi deposito teg-en rentevergoeding. Incasseeren Wissels en Kwitantiën. Koopen en verschaffen Buiten 1 andsche Wissels. kost onze echte KA RN EMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „H et Anker" -en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARN EMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. D0BBELMANN, Zeepfabrikanten, N ij m e g e n. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. Kischt van uwen WinUelier ZÜIVEHE SODA in IV4 Kilo pukje. Het beste en voordeeligste Waschróiddel voor ALLE htiislioticlelijlt gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. leert dat het beste steeds het goedkoopste is. De beste band is altijd de goedkoopste, en wel niet bij het aanschaffen, doch in het gebruik. Men rijde daarom slechts op die den goedkoopsten kiiometerprijs waarborgen. Continental-Caoutchouc- en Gutfa-Percha-Co.Amsterdam. Gevraagd een nette R.K. Dienstbode, niet beneden 16 jaar. Zich te vervoegen Hoogstraat 27boven. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met: zoowel in als buiten beroep, ju» MHM NATRON Een oude ervaring Continental Nieuwe Schiedamsche Courant,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 4