Bedrinken. Verspreide berichten. Binnenland. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Ingezonden. iMgesondea MededeeiingojL Haemorrhoiden. TKIiEGBAJLMUEN. Ylsscherü-berichten. Scheepvaart» Handel sber ic h ten Familieberichten. JOSEPHINE BERNARDINA MARIA TIMMERHAUS, waren aangewezen om zich naar Gintra te be geven, ten einde bij het aanbreken van den nacht in den tuin van het huis van Affonso Costa binnen te dringen en daar een bom te doen ont ploffen. Men dacht dat Costa, door het geluid der ontploffing gewekt, zich voor het venster zou vertoonen en dan zou hij door een revolverschot gedood worden. Een andere verdachte voegde hierbij, dat de minister van oorlog op dezelfde wij zou worden gedood. Gebruikmakende van de verwarring, door de aanslagen ontstaan, zouden gewapende benden door de straten van Lissabon trekken en de ge- Vangenen uit de beide gevangenissen bevrijden. »0 Mundo" voegt daarbij, dat, volgens één der verdachten,radicale republikeinen en monarchisten aan de samenzwering hebben deelgenomen. CHINA. Aan dé aDaily Tel." wordt uit Peking gemeld, dat Rusland de steden van West-Mongolië heeft bezet. De regeering te St. Petersburg had van China verlangd, dat het zou zorgen voor de vei ligheid van de karavaanwegen en de marktplaat sen. De Chineesche regeering had dit verlangen niet ingewilligd, waarop een paar regimenten kozakken de voornaamste plaatsen van West- Mongolië bezetten. De »Times" verneemt uit Sjanghai, dat de daar uit Nanking inkomende berichten allerdroe vigst luiden. Er heerscht algeheele stilstand van zaken en de nood van het volk is algemeen. De haat der inwoners van Nanking tegen generaal Sjangsjoen is onverminderd, want zijn bandelooze troepen gaan voort met het bedrijven van allerlei ongerechtigheden. Zelfs de aanwezigheid in Nan king van 1-200 flinke politiemannen uit Peking, kan daarin geen verbetering brengen. Sjangsjoen is niet bereid orn uit Nanking weg te trekken hij laat integendeel zijn soldaten voortgaan met het versterken van den Purper-berg, hetgeen de ongerustheid nog doet toenemen. De parlementsleden uit de provincie Kiangsoe hebben aan Joeansjikai in verband met de boven vermelde feiten een krachtig protest doen toeko men Zij dringen daarin aan op een onmiddellijke scheiding tusschen het burgerlijk en het militair gezag in Nanking, en op de beteugeling van Sjangsjoen en van de uitspattingen van diens soldaten. Gaat Joeansjikai daar niet toe over, dan zullen zoo voorspellen deze parlementsleden ern stige gevolgen niet kunnen uitblijven en zal ver moedelijk een nieuwe opstand uitbreken. MEXICO. De regeering der Ver. Staten komt in niet ge ringe verlegenheid, nu de Mexieaansche opstan delingen reeds bij voorbaat hebben verklaard, den president die in October uit de stembus komt, even hardnekkig te zullen bekampen als zij het Huerta hebben gedaan De «constitutionalisten" zijn tot dusverre te Washington aangemerkt als de handhavers van de grondwet, door Huerta ge schonden. Zij zullen na de verkiezingen de vijan den worden van Me V. S., omdat de regeering volgens de New York Herald van plan is, Gam- boa te erkennen, als hij tot president wordt ge kozen. President Wilson acht namelijk herstel van den vrede in Mexico niet doenlijk, tenzij door een regeering die op de erkenning van de V. S. kan bogen. Of Gtmboa veel wil van zijn presidentschap zal hebben, gestelek dat hij gekozen wordt, is een andere vraag. De uNew York Herald" zegt dat in Mexico zelf, en niet alleen in de kringen der op standelingen, een sterke strooming tegen hem is. De liberale partij is van meening dat Gam boa te grooten invloed aan de kerk op de staatszaken zal toekennen en werkt daarom zijn candidatuur ten sterkste tegen. Haar plan zou zijn in het con gres een beslissing door te drijven, ten gunste der handhaving van het tegenwoordige voorloo- pige bewind. De oplossing van de Mexieaansche puzzle schijnt bijgevolg nog niet gevonden. Van andere zijde meldt men De mededeeling, dat de Katholieke staatspartij jn Mexico de candidatuur van senor Frederico Gamboa, minister van buitenlandsche zaken, voor het presidentschap zal steunen, is te Washington met groote instemming vernomen. Binnenkort zal de hoofdstad van de republiek van het Midden een electrische tramlijn rijk zijn met een uitsluitend Chineesch financieel beheer en bestuur. Sedert 1 'September zijn Chineesche ingenieurs in het bijzijn van vertegenwoordigers van den Minister van Verkeerswezen en van den politie-president met opmetingen voor den aanleg van verschillende lijnen begonnen. Dinsdagavond heeft de New-York State Republican Convention met medewerking van de oude republikeiusche organisatie een aantal moties aangenomen, waarin sommige voorstellen van Roosevelt tot politieke hervorming waren opge nomen. Dit feit is oorzaak, dat thans algemeen gesproken wordt over de mogelijkheid Roosevelt in 1916 candidaat te stellen, zoowel door de republi- k.-mscne- als door zijn eigen partij. De conserva tie-er. erkennen thans, dat de oppositie met op een overwinning over de democraten kan hopen, als de president doorgaat, zooals hij begonnen is. De populariteit van president Wilson groeit met den dag. Zijn succes met de Tariff Bill is buiten gewoon en in alles wat hij in het Congres deed, beschouwde men hem als den kampioen van het volk en van de principes, die als zuiver-Ameri- kaansch worden beschouwd. Wel is waar loopt het wetsontwerp tot hervorming van het bank wezen gevaar. Van het Huis van Afgevaardigden is het ontwerp naar de Senaatscommissie gezon den waar het niet zeer gunstig is ontvangen. De commissie is niet van het zelfde gevoelen als president Wilson, die het ontwerp beschouwt als een uitstekenden maatregel en van oordeel is, dat verdere raadpleging met de bankiers overbodig is. Maar ofschoon er groote kans bestaat, dat het ontwerp vertraging zal ondervinden, is de »Times", waaraan dit bericht ontleend wordt, van oordeel, dat het zoo goed als zeker is, dat het ontwerp einde November wet zal zijn. Ook Wilson's hou ding, ten opzichte van Mexico, heeft veel bijval gevonden. En al zijn er sommigen die zijn poli tiek als onpractisch beschouwen, de groote massa, vooral in de Centrale en Westelijke staten, denkt er anders over en zou hem waarschijnlijk gesteund hebben, zelfs indien de buitenlandsche critiek de kwestie niet had opgedreven, door een beroep te doen op het Amerikaansche patriotisme. Z. Em. W. M. Kardinaal van Rossum. Eergistermiddag bracht Zijne Eminentie Kardi naal Van Rossum een tegenbezoek aan Z. D. H. den Aartsbisschop van Keulen, waarvan Z. Em. des avonds wederom te Geistingen terugkeerde. Verleden Zondag celebreerde de Kardinaal het pontificaal Lof in de geheel gevulde kloosterkerk aldaar. Het was een indrukwekkende plechtig heid, waarbij Z. Em. in de Duitsche taal eenige woorden tot de geloovigen richtte en aan de tal rijke schare den Pauselijken zegen zag. Kardinaal Van Rossum heeft zijn oponthoud eenige dagen verlengd en zal nog tot heden daar blijven. Generaal-Majoor E. F. Ch. A. Menckens. Te 'sGravenhage is op 79-jarigen leeftijd over leden de gepens. generaal-majoor E. F. Ch. A. Henckens, lid van den Mditairen Pensioenraad, indertijd plaatselijk commandant te dezer stede, ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Waarberieiht Telegrafisch bericht naar waarnemingen, verricht jn den morgen van 26 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776.2 te Riga. Laagste barometerstand 748.2 te Vestmanoer. Verwachting tot den volgenden dag: zwakke tot matigen oostelijken tot zuidoostelijken wind, licht tot halfbewolkt, droog weer. mogelijk nachtvorst, overdag zelfde temperatuur. Y erkiezings bureau. Gaarne vermelden wij ten dienste der kiezers die Dinsdag aanst. ter stembus moeten opgaan, dat in het pand aan de Groote Markt, laatst kan toor van den heer B. Beukers, een bureau van inlichtingen zal gevestigd zijn. Muntgasmeters. De politie is in den laatsten tijd gedwongen herhaaldelijk proces-verbaal op te maken tegen bewoners van panden, waar de inhoud der munt gasmeters gelicht blijkt. De menschen schijnen niet te begrijpen, dat de 2£ ct.-stukken, eenmaal in den meter gestoken, niet meer hun eigendom zijn. Dergelijk feit staat met diefstal en verduistering gelijk en gevangenisstraf is daartegen bedreigd. Naar het Gouden Jubilee. Heden herdenkt de zeereerw. pater J. M. Lan- gewen, pastoor der Singelkerk alhier, den dag waarop hij voor 50 jaar in de Orde van den H. Dominicus werd ingekleed en dus met den aanvang van het proefjaar zijn intrede deed in de roemrijke orde der Predikheeren. Hopen wij, dat 't den geachten pastoor der Rozenkrans-parochie gegeven zij, in de stad, waar hij reeds circa 30 jaar volijverig werkzaam is, het volgend jaar zijn gouden professiefeest in den besten welstand te vieren 1 Circus Paul Wilke. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal het circus Paul Wilke de volgende week weer een reeks voorstellingen te dezer stede beginnen. Velen die zich nog herinneren met hoeveel succes het circus Wilke eenige jaren geleden hier voor stellingen gaf, zullen begrijpen, dat er weer iets bijzonders op dit zoo gewild gebied zal worden gegeven. Het circus Wilke is echter, sedert 't de laatste maal hier was, belangrijk uitgebreid. Over niet minder dan 82 paarden wordt beschikt, ter wijl de dressuur van olifanten en andere exotische dieren mede zeer belangwekkend is te achten. Er zal dus werkelijk iets buitengewoons bij de ko mende voorstellingen worden gepresteerd, dat jong en oud enkele genotvolle uren in dit zoo gere nommeerd circus zal doen doorbrengen. Schiedam krijgt dus weer eens een buitenkansje in zake circus-vermaak. Wij vertrouwen, dat de ingezetenen dezer gemeente d.ior een druk bezoek zullen toonen dat op prijs te steden. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het commissariaat van politie een gewicht, kindersokje, kinderzak, sleutel, kin dermutsje en een windsel. Aan de volgende adressenEen portemonnaie met inhoud, v. d. Blos, Singel 13810duimstok, v. d. Lee, Helenastraatjongenspet, Ligthart, Brouwerstraat 12medaillon, v. d. Bout, Maas hofje 34Boxer (ren), Naring, Broersveld 134 blauwe kiel, v. Dijk L, Nieuwstraat 89" Beursje, Loch. L. Achterweg 121 kanarievogel, Stokhof, Gasstraat 33rozenkrans, v. Woekom, Hoofd straat 133; schildersjas, Zandstra, Ileerenstraat 25'Rijwiellantaarn, Vijgenboom, Weezenbuurt 2 Rozenkrans, v. d. Mark, Baan 38Roeiboot, v. d. Mark, Baan 38Doublé ring, Wuisman, Heeren straat 21 Duimstok, Kersen, Bakkerstraat 213. Een 13-jarig meisje gaf gister morgen aan de politie kennis, dat zij een beursje had verloren met een inhoud van f 10. Gister-avond gaf een meisje van gelijken leeftjjd aan de politie kennis, dat zij een beursje met f 10 gevonden had. Het eerstbedoelde meisje werd aldus spoedig weder in het bezit van het verlorene gesteld. Hoogwaterte Schiedam: Zondag 28 Sept. 2.12 v.m., 2-42 n.m., Maandag 29 Sept. 2.56 v.m. 3.24 n-m. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). 5P^"" Van ingezonden stukken ook al worden ze niet geplaatst wordt de kopy niet teruggegeven Beschadigd graan Mynheer de Redacteur Wij verzoeken beleefd een plaatstje in uw veel gelezen blad voor het volgende Daar er in Schiedam zoo velen mouterijen zijn en het werk in de laatste jaren schaars is, komt het toch veelvuldig voor, dat er be schadigd graan aankomt, waar veel werk en verdiensten voor mouter en factor, zakkendragers enz. aanzit. Nu worden wij belemmerd door den havenmeester, die zegt dat goed riekt niet lekker, zoodat dat graan niet gelost mag worden. Waar dat graan niet bedorven is, alleen wat kwalijk riekt, veroorloven wij ons te vragen Zouden Heeren Burgemeester en Wethouders daar niet een kleine verandering in kunnen bren gen, bijv. iemand met dat toezicht belasten die kennis heeft van graan. Beleefd dankend voorde plaatsing,verblijven wij, J. Hosman, C. In 't Hol, M. v. d. Kraan. Haemoirnhjoiiden (aambeien) worden gewoonlijk Veroorzaakt door verstopping, een zittende le venswijze, zwangerschap, sterk prikkelende pur geermiddelen, enzi., en zij werken door de vree- selijke jeuk en stekende ,pijn zeer nadaelig op het humeur van den lijder. Dikwijls worden zij veronachtzaamd, hetgeen aanleiding kan geven tot sterke bloedingen, verzwering, enz. Foster's Zalf heeft vanaf de eerste aanwending een wonderlijk verzachtenden en heelenden in vloed. Een geschikt diëet en nauwkeurige opvol ging; van de gebruiksaanwijzing, welke iedere doos vergezelt, doet uw1 kwaal spoedig genezen. Foster's Zalf (let op .den juisten naam) is te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren Kap pel hof f Hovingfa. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 per doos. HOOGE RAAD. lie adv.-gen. bij den Hengen Raad mr. Lede- boer heeft gister .geconcludeerd tot vefwerping van hét cassatieberoep ingesteld tegen het von nis der Utrechtsche rechtbank in de zaak tus schen den ontvanger van het successierecht en de echtgenoote van een overledene over de vraag, of successierecht moest betaald worden over loe rende zaken, waarvan vast .stond, dat zij reels vóór het huwelijk in het bezit van den man waren en dus door hem ten huwelijk waren aangebracht; de echtgenooten waren giehuwd bui ten gemeenschap van goederen. Moest nu in zoodanig .geval niettemin wor len aangenomen .op grond van art. 205 B.. W., dat de bewuste roerende goederen aan heide echtgenoo ten te zamen toebehooren' (zoodat slechts over de helft successierecht moet worden betaald), in dien ae aanbrengst der goederen ten huwelijk door den man niet bewezen wordt door ver melding in de huwelijksvoorwaarden of door eeme beschrijving pp wettelijke wijzei ppgemaakt? Adv.-Gen. was met de Rechtb. van oordeel dat art. 205 B. W. slechts bevat een beperking van bewijsmiddelen, slechts dan van .belang wanneer bewijs moet worden geleverd. In het onderhavige geval is bewijsvoering uitgesloten, zoodat do Rechtb. zich te recht; heeft geplaatst op het stand punt aat de goederen onbetwist waren aange bracht door den man. Uitspraak 7 N,ov. as. BELGRADO, 26 Sept. De regeering heeft aan haar vertegenwoprdigers in den vreemde een nota gezonden, waarin gezegd wordt dat 10000 Alba- neezen gedurende de laatste dagen het Servisch grondgebied hebben aangevallen, waarbij zij som mige dorpen hebben verbrand en een gedeelte van de bevolking vermoord. De Albaneezen deden hun inval in Dibra. Het viel hun gemakkelijk, omdat de Servische troe pen, op uitnoodiging. van de groote mogendhe den, zich hadden teruggetrokken uit de. strategisch sterke positie aan dergrens en uit het Albaneeseh orondgebied. De Albaneezen wierpen zich op h" departement Dibra, waar de troepen veel te v<el' nig in aantal staan, om hen terug, te drijven- Met het doel, het grondgebied van den staa' re verdedigen, heeft de regeering de mobilisahe van een gedeelte van het leger bevolen, hetwel» tot laak zal hebben de aanvallers te versla30 en een duurza.men vrede en ongestoorde orfe aan de grenzen te verzekeren. PARIJS, 27 Sept. De Petit Parisien" meldt dat Turkije de hervatting der onderhandeling311 met Griekenland afhankelijk maakt van de terug gave van Chios en Mytilene. BERLIJN, 27 Sept. De „B. Z. am Mittag" meldt-' De Duilsche regeering neemt ten opzichte va-3 het nieuwe Balkanvraagstuk een zeer gereser veerde houding in acht. Wanneer Servië binn'n het gebied van de haar bij het Londensche ver drag en bij den Bukarester vrede toegekende gren zen orde wil scheppen en den Albaneeschen °P" stand door krachtige middelen wil onderdrukken, dan is er volgens Duitsche opvattingen g**3'1 grond voor een actie der mogendheden. Eerste wanneer Servië het autonome Album4' zou binnendringen kunnen verwikkelingen ont staan. LONDEN, 27 Sept. De Times" zegt, dat Uen Japansehe oorlogsschepen, vol matrozen, het re sultaat aangaande het incident te Nanking, af wachten in de Yangtsé-Niang bij Nanking. BERLIJN, 27 Sept. Uit Parijs wordt aan B. Z. am Mittag" geseind VolgeDs een da£" bladbericht heeft eea agent in edelgesteenten *e Parijs de vlucht genomen na valsche wissels ten bedrage van 800.000 francs in omloop te hebben gebracht. Geboren: 25 Sept. Laurens Cornelis, z. v' L. C. Voortman en M. den Houting, Broersveld- 26. Hendrik, z. v. W. G. Donker en L. v' Woerkom, Prinsensteeg. Overleden: 25 Sept. Wilhelmina Albertin® Fredrica Wansink, oud 42 j. en 10 mnd., echtgen- van A. A. Hollanders, Nassaustraat. SCHIEDAM, 27 Sept. Vertrokken naar zee ter haringvangst de loggers SCH 122 „De Schie schipper Dirk Roeleveld, 3e j-eis. SCHIEDAM, 27 Sept. Vertrokken s.s, „Arana". H. Eckhoff, ledig naar Rotterdam. Zeetjalk „Vertrouwen", A. Reilingh, ledig naar Rotterdam. BEURS VAN SCHIEDAM, 27 Sept. 1913. Moutwijn. Officieel® noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. 24 Sept. Hl3/< 25 Sept. f 11% 26 Sept. 11134 27 Sept- f 1184 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting- Namens de Commissie voor de noteering .i B. A. J. WITTKAMPf' Bond van Distillateurs i 26Sept.|27Sept Moutwijn:f 13f 13 Jenever: fl6% f 16% Amsterdamsche proef.: f 18f 18.^ Spoeling:f 1.50 f 1.60 Stemming op hedenstil. Spiritus. Graanspiritus VCelasse-spiritus Ruwe spiritus 27 Sept. f22— a 22 f 18% a f 18»A f10— a f 10V« 26 Sept. f22'4 a f 22% f 18% i f 18J/ f10- k f105/, Stemming op heden: kalm. PARIJS, 26 Sept. Spiritus: per hectoliter per Sept. fr. 41 75 a 42..per Oct. fr. 42.5° a 42.50, per 3 md. van Oct. fr. 42.— a 42.50 p«r Nov./Dec. fr. 42.25 42.50, per 4 md. van Nov: fr. 43.75 k 43.50 betaald, per 4 md. van Me' fr. 44-75 dito, stemming kalm Granen. NEW-YORK Mais. Western loco. 26 Sept. 7934; 25 Sept. 81%. CHICAGO Mais Sept. Dec. Mei Juli 26 Sept. 7034 70 71%' 25 Sept 717» 707/g 7178 Rogge traag. Loco 26 Sept. 65 25 Sept. 66— Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Dochter en Zuster, in den ouderdom van 22 jaren. Wed. J. B. M. TIMMERHAUS, Rebers. MARIA H. D. TIMMERHAUS. Schiedam, 27 September 1913.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 2