r ïïuishonflelijke Artikelen, Verbandkisten, Verbandstoffen, Zieken- en Verplegiugsartikelen. HOUGH, Een ruim Winkelhuis, Petroleumkachels. m VMlATWIJk WEKKERS. ld' iog Amsterdam Fm Gez. i i BURGGRAAF, UW lliiii J. tier's to si i Lil lier fleeriltedlllit warme Beschuitbollen fijne Krentebollen, oiuull W. KESTEE, Scliiedamsche Bankvereeniging, Reukelooze Spiegel- en Vensterglas. MATTHES GIE NIEUWE STOFFEN. VELVETS laatscbaplijt Kapitaal f5000.000.- Uitpievei f 2.500.000.- Gtstort f2.420.000.- Reserve f 561.000.J5itra Resem f100.000.-. Nieuwe Biraenej 255 BOTTERDAM, ÏÏUBiiKUó PILLEN l.— en ƒ0.80 is m zeer fijne Kwaliteit. uitmuntend van smaak. Etotriscle Bssctót- en Brooifatóek, Vanaf lieden 10 Ct. per ons. J Stads- en Gewestelijk Nieuws. Fabrieks-Depötvan Japonstojfen MAGAZIJN van AdTertentiën. Atelier voor glas in lood. K. EBLEI, Binnenweg 58a, ROTTERDAM, Blouses. Rokken. voor Costumes en Mantels. S. C. van Waalwijk van Doorn, weder verkrijgbaar mijn van ouds bekend, fijn gekruid 1T1 Nieuwe Binnenweg 24, ROTTERDAM. Up het oogenblik, da.t de ontploffing plaats greep was bij de ballon een kleine gele vlam te zien. In minder dan geen tijd Was het ge- heele omhulsel verbrand en stortte de ballon omlaag. Uit Berlijn wordt nog gemeld: Het marine-luchtschip „L II" was voor het houden vnn een proeftocht uitgerust en des morgens tot, het maken van een hoogtevlucht opgestegen. Aan boord bevonden zich 2S perso nen. Na drie minuten had het een hoogte Van 290 meter bereikt, toen tusschen de voorste motorgondel en het omhulsel een vlam werd gezien Na twee of drie seconden was het ge- heele luchtschip in vlammen gehuld en volgde een ontploffing. Tegelijkertijd viel het lucht schip langzaam, met de spits naar beneden ge veld, tot op veertig meter afstand van ae aar de. Hier volgde een tweede ontploffing, ver- vr.oedelijk van het benzinereservoir. Bij1 het botsen op den grond had een derde ontploffing plaats. Het geraamte stortte ineen, waarop 'n compagnie pioniers en de manschappen, die ip het terrein dienst doen, toesnelden. Onmiddel lijk waren genees hoeren aanwezig'. Twee man schappen werden levend naast, de overblijfselen van het luchtschip1 gevonden, doch stierven spoe dig. Een luitenant, die zwaar gewond werd, is naar het hospitaal overgebracht, de ove rige 25 werden gedurende den val of bij het neerploffen op den aardbodem gedood. Als oorzaak van het ongeluk is tot dusverre vast gesteld een ontbranding in of boven den voor sten motorgondel. In het districtsziekenhuis te Britz is luitenant Fteiherr von Bleuel gistermiddag overleden. Grondaankoop in West-Frankeland en ver koop terrein voor R. E. Ziekenhuis. B. en W. zeggen in een schrijven aan den Raad De Roomsch-Katholieke Vereeniging voor Zie kenverpleging, gevestigd alhier, richt zich lot Uwen Raad met een adres, waarbij zij, als daartoe gerechtigd vanwege de eigenaren, de perceelen, kadastraal bekend Sectie M nos. 415 en 420. te zamen groot 6.53.10 M2., gelegen in het West- Frankeland, aan de Gemeente voor 2.25 per M2. te koop aanbiedt en daartegenover onder zekere voorwaarden te koop vraagt een terrein ter grootte van 13000 M3., gelegen in het West-Frankeland, ten Zuiden grenzende, aan de in het uitbreidingsplan geprojecteerde Stadhou- dèrslaan en ten Westen aan het in dat plan geprojecteerde park, om op dien grond het te stichten R. K. Ziekenhuis te bouwen. Dit verzoek is in overeenstemming met de on- derhangelingen, die van onzentwege reeds met adressante zijn gevoerd. Alleen zouden wij de Gemeente niet wenschen te binden om gelijk in het adres wordt gevraagd, het bedoelde park juist zoo aan te leggen, als in het uitbreidingsplan is geprojecteerd, doch rneenen wij dat het voldoende is, indien wordt gegarandeerd dat ten Westen van het terrein niet anders dan een park zal worden aangelegd van minstens 100 Meter diep, gemeten vanaf het terrein van het Ziekenhuis. De vereeniging heeft dan ook reeds verklaard daarmede genoegen te nemen. Wij mogen nog opmerken dat bij het tot stand komen van deze overeenkomst, de Ggmeente in het bezit komt van de eenigste stukken grond, die aldaar nog tusschen hare bezittingen in la gen en nog niet in haar bezit waren. Waar deze transactie ons aannemelijk voor komt, stellen wij U voor ons in dezen de noo- dige machtiging te verstrekken en daartoe te nemen het besluit, dat in ontwerp hierbij gaat. De Gemeenteraad van Schiedam, Gezien het adres van de Roomsch-Katholieke Vereeniging voor Ziekenverpleging, gevestigd te Schiedam, waarbij zij, als daartoe gerechtigd van wege de eigenaren, de perceelen kadastraal be kend Sectie M. nos. 415 en 420, te zagen groot 6.53.10 M2., gelegen in het West-Frankeland, aan de Gemeente voor ƒ2.25 per M2. te koop aan biedt en daartegenover onder zekere voorwaar den te koop vraagt een terrein ter grootte van .13000 M2., gelegen in het West-Frankeland, ten Zuiden grenzende aan de in het uitbreidings plan geprojecteerde Stadhouderslaan en ten Wes ten aan het in dat plan geprojecteerde park, om op dien grond het te stichten R. K. Zieken huis te bouwen; Gelet op de voordracht van Burgemeester en Wethouders, Besluit Burgemeester en Wethouders te machtigen, met aanvaarding van het aanbod tot verkoop aan de Gemeente van de perceelen kadastraal bekend Sectie M nos. 41/3 en 420 voor de som van honderd zes en veertig duizend negen honderd zeven en veertig gulden vijftig cent 146.947.50, aan de Roomsch-Katholieke Ver eeniging voor Ziekenverpleging voor den prijs van 6.per M2., te verkoopen een terrein ter grootte van 13000 M2., gelegen in het West- Frankeland, ten Zuiden grenzende aan de in het uitbreidingsplan geprojecteerde Stadh .ouderslaan en ten Westen aan het in dat plan gep rojecteerde park, onder de voorwaarden, door Bu trgemeester en Wethouders met de vereeniging overeen te komen, mits in elk geval in de overeenkomst be palingen worden opgenomen van de volgende strekking lo. aan de Zuidzijde van het terrein bestemd; •voor het R. K. Ziekenhuis zal niet anders wor den aangelegd dan een weg met plantsoen en water tot een gezamenlijke breedte van 50 M. 2o. ten Westen van bedoeld perceel zal niet anders worden aangelegd dan een park van min stens 100 Meter diep, gemeten van af het ter rein van het Ziekenhuis; 3o. de grond zal geleverd worden in den toe stand waarin deze zich bevindt, doch zal ven- wege en voor rekening der Gemeente worden opgehoogd in overleg met den architect van het te bouwen Ziekenhuis; 4"o. de koopsom van den grond moet worden betaald vóór of uiterlijk op 15 December 1913; en 5o. de grond mag uitsluitend worden bestemd voor den bouw van een Ziekenhuis en bijhe- hoorende gebouwen. Vaststelling plaats nieuwe Stads-Ziekenhuis, Bij de memorie van antwoord werd U reeds medegedeeld dat een goede oplossing is gevon den ten aanzien van de plaats voor het nieuw te bouwen Stads-Ziekenhuis. Door een wijziging in de indeeling der bouwblokken bij het uit breidingsplan geprojecteerd, is een zeer geschik te plaats gevonden aan de Nieuw West Franke- landsche laan nabij de Stadskweekerij. Op deze wijze zou de achterzijde van het Zie kenhuis, zooals gewenscht is, vrijwel op het zui den komen te liggen, terwijl het front zou uit zien op do Stadskweekerij', die door de boven bedoelde wijziging der bouwblokken kan blijven bestaan, zelfs nog eenigszins kan worden uitge breid. Terwijl de voor- en achterkant vrij uitzicht op de straat houden, zal het geen bezwaar zijn dat langs do zijkanten een bebouwing verrijst, mits slechts voldoende ruimte voor het Ziekenhuis met tuin wordt gereserveerd, waarop bij' de defini tieve vaststelling dier straten kan worden gere kend. De plaats is aangewezen op bijgaande teekening. Wij stellen U voor deze plaats vast te stellen. De vaste aanwijzing der straten aldaar zal dan kunnen geschieden bij de vastelling der bouw plannen. Gebrek aan eetlust Maagpijn of Maag zuur? gebruik dan Czerny tabletten. Zij helpen snel, ook bij verouderde kwalen. Per doos f 0.75 f^er 6 doozen f 4. Verkrijgb. bij P. J. v. d. SMAN, Hoogstr I. HOOGSTRAAT 128. UIT ROTTERDAM. „Roomsch Tooneel.". De Rotterdamscbe vereeniging «Roomsch Tooneel" heeft thans gevolg gegeven aan den wensch door veler geuit, die ook van den aan vang af de hare geweest is, een stuk ook van zuiver Roomsche strekking te geven. Zij is er in geslaagd een Roomsch tooneelstuk te bemachti gen, dat naar het oordeel van het bestuur, de vereischte eigenschappen bezit voor eene vertol king op de planken, n.l. het drama »Het Offer" van P. A. Bruinsma, notaris te Bolsward. Het bestuur van »Roomsch Tooneel" heeft ge meend, de eerste opvoering van dit werk te hou den in besloten kring te Rotterdam en ten dien einde een invitatie-voorstelling te geven op Dondterdag 13 Nov. a.s, in het St. Laurentius- Patronaatsgebouw aan de Nieuwe Haven. Tot bijwoning van deze uitvoering zijn, met de eerw. geestelijkheid van Rotterdam, Schiedam en Over- schie, uitgenoodigd enkele persorganen eenige letterkundigenen bijzondere vrienden van «Roomsch Tooneel". Een tweede opvoering, voor het publiek toe gankelijk, zal dan op Donderdag 27 November in de tooneelzaal der St. Jozefs-Gezellenvereeni- ging worden gegeven. Korte Dam 3. Te huur of te koop gevraagd (of huis dat daarvoor is in te richten) op besten stand van de Hoogstraat. Brieven, met opgaaf van grootte en prijs, onder letter W, aan het bur. van dit Blad. Bi-oersveld 65. Tclefoonnr. Interc. 239. WEKKER II I met 2 bellen 4 houten kast ƒ0.85 -1.20 -1.50 -2.00 -2.20 Vraagt mijn Repetitie-Wekker, wekt 8 X binnen de vijf minuten, met 2 jaar garantie, prijs f 2.25. Let s.v.p. op het juiste adres: over dé Zon. Wmm Hoogstraat 3*2, tegenover de W. WAGENSTRAAT, ROTTERDAM. Dagelijks ontvangst van in zwart en gekleurd Opgericht in 1853. Credietcn tegen een rente in verhouding tot het disconto der Nederlandsche Bank. Rekening-Courant, met Rentevergoeding, Incasseering op Binnen- en Buitenland, Deposito's waarvan de rente thans bedraagt met 1 dag opzegging (tevens credit rente in rekening-courant) 3 >/3 voor 1 maand vast4 voor 3 maanden vast 4 Vertegenwoordiger te SCHIEDAM Makelaar, Singel (ié.) I )si mes- K apsters, Telefoon 3001, b/d. Cl. de Vrieselaan, (gesloten huis). Moderne kapsels. Eerste kwaliteit haarwerk, Haarwassehen en electrUeh drogen 50 cent. (Van uitgevallen haar worden alle haarwerken gemaakt.) ABONNEMENTEN voor kappen en haarwassehen. Eischt dit fabrieksmerk. van L. J. GROOTENDORST, Apotheker, Utrecht, bereid volgens het oude en echte recept, zijn zacht laxeerend-bloedzuiverend en slijmafdrijvend, bij zonder dienstig tegen ongesteldheden der maag bevorderen de spijsvertering, nemen de duizelig heid weg en zijn zeer heilzaam tegen de gal en scherpte in het bloed. 30 cents het verzegelde doosje met gebruiks. aanwijzing verkrijgbaar te Schiedam bij P. J. VAN DER SMAN. Eischt vooral merk „Grootendorst" van en Aanbevelend, is verkrijgbaar te SCHIEDAM bij Mej. M. P. MELCHERS, Wed. M. C v. PINNTEREN, Korte Dam 7, W. RADSTAKE, Fabristraat, H. A. v. RI.JN, Hoogstraat, C. SUIKER, Warande 99. is broos, en fijn van smaak omdat deze uit de beste Grondstoffen is vervaardigd. 8tood.s EN dagelyks verkrijgbaar. Boterstraat 89. Aanbevelend Broersveld 81. TUIHIuAAN 96. EFFECTEN. COUPONS. WISSEliS. PROLONGATIES. CHEQUES. - DEPOSITO'S. Telefoon Kantoor en Werkplaats No. 9432. Telefoon Woonhuis No. 4910. L

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 6