Dagblad voor Schiedam en f f on rr fifi de bus VAN 'HOUTEN Gratis Ongevallenverzekering RECHTERHAND VAN DE ZUINIGE HUISVROUW 36öte Jaargang. Donderdag 23 October 1913- No. 10758 Op den Balkan. üTereeiiïüistig op 4e polis yerieMe ioorwaariea. Qffieieefe berichten. Hieuw». Binnenland. 15 DE BureauBoterstraat 50. Telef. 85. Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden f 1.50, per week 12 cent, per maand 50 ct., franco p. post f 2.p. kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Advertentiën: Familieberichten 20 ct. per regelHandelsadvertentiën 16 regels 92 ct.elke regel daarboven 15 et. 3 maal plaatsen wordt 2 maai berekend. Ingezonden mededeelingen 35 ct. p. regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. b« dood by verlies van bil f» ft ffi fl bÜ levenslange 3 I 111 verlies van geheele 1 /[III een hand, invaliditeitI LUU voet of oogI UU I UU een duim De verzekering wordt gewaarborgd door de Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank, gevestigd te Schiedam. I U U wijsvinger; I U bij verlies van eiken ande ren vinger. De Staten der Provincie Zuid-Holland; Gezien de voordracht der Gedeputeerde Staten van 18 November 1912, G. S. no. 22; Gelet op art. 134 der Grond wet en art. 140 der Provinciaie wet; Besluiten vast te stellen de volgende VERORDENING TOT HET WEREN VAN ONTSIERENDE RECLAME. Art. 1. Het is, behoudens vrijstelling door Gedeputeer de Staten, den eigenaar ot gebruiker van eenig onroerend goed verboden lo. daarop of daaraan te hebben muren, ge timmerten, borden of andere voorwerpen, bestemd en gebezigd tot reclame 2o. het onroerend goed op eenige andere wijze te bezigen tot reclame. Dit verbod geldt niet de reclame voor zaken, die worden vervaardigd of verhandeld, of voor bedrij ven, die worden uitgeoefend op of in het onroe rend goed. Art. 2. De verbodsbepaling van het vorige artikel geldt alleen voor het landelijk deel eener ge meente. Art. 3. Gedeputeerde Staten verleenen slechts vrijstel ling, indien naar hun oordeel de reclame de schoonheid van het omliggende landschap niet schaadt. Gedeputeerde Staten kunnen aan Je vrijstelling voorwaarden verbinden. Zij kunnen de vrijstelling ten alle tijde intrekken. Art. 4. Hij, die eene der verbodsbepalingen van art. 1 overtreedt of handelt in strijd met eene der voor waarden, bedoeld in het tweede lid van art. 3 Wordt gestrafd met eene geldboete van ten hoogste vijf en zeveDtig gulden. Art. 5. Gedeputeerde Staten zijn bevoegd te doen weg nemen hetgeen in strijd met deze'verordening is aangebracht. Dit geschiedt niet dan ten minste 8 dagen, na dat de belanghebbende schriftelijk is gewaar schuwd. Art. 6. Met de zorg voor de naleving dezer verordening zijn, behalve de bij art. 8 van het Wetboek van Strafvordering aangewezen personen, belast de door Gedeputeerde staten aan te wijzen personen. Alle in het eerste lid bedoelde personen hebben daartoe tusschen zonsopgang en zonsondergang het recht van vrije toegang tot alle gronden en gebouwen, woningen uitgezonderd. Art. 7. Deze verordening kan worden aangehaald als »Reclameverordening". Overgangsbepaling. Ten aanzien van de op 1 September 1913 aan wezige reclames is het verbod van art. 1 tot 1 Januari 1916 niet van toepassing, mits van het bestaan eener zoodanige relame binnen drie maanden na het in werking treden dezer ver ordening aan Gedeputeerde Staten aangifte wordt gedaan onder vermelding van eene nauwkeurige plaatsaanduiding de afmetingen den inhoud der reclames in woord of beeld. 's-Gravenhage, den löden Juli 1913. De Staten voornoemd, SWEERTS, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 30 September 1913, No. 33. Mij bekend. De Minister van Binnenlandsche Zaken, (get.) CORT v. d. LINDEN. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken, (get.) J. B. KAN. Voor eensluitend afschrift, De Secretaris-Generaal, J. B. KAN. Formulieren voor de aangifte op grond der Overgangsbepaling zijn kosteloos verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. Albanië. Generaal' Vechovitsj, commandant aer Montene- grijn-xlie strijdmacht, heeft van de regeering1 bevel Ontvangen, de plaats deir langs de Montenegrijn- Bclie grens ingestelde posten te Verifieeren en die. welke op Albaneesch gebied gelegen zijn, naar deze zijdei van de Momteneg'rijnseke grens te verleggen. In Servië. De dagbladen te Belgrado die zich tot nog toe over de inmenging van Oostenrijk in het geschil met Albanië zeer terughoudend hadden uitgelaten, uitten gisteren met gpoote heftigheid hun veront waardiging. De leioer der progressisten, heeft den minister van buitcnlanüsche zaken geïnterpelleerd over liet ultimatum, ciopr Oostenrijk aan Servië gesteld, en de ontruiming door Servische troepen van de .strategische stellingen, die zij in Albanië be zet hielden. FRANKRIJK. De minister van Oorlog heelt aan den presi dent der Republiek voorgesteld, voor 'e.dor le gerkorps, en in diq hoofdstad dies lajids de func tie van „inspecteur der reserve-strijdmacht en der militaire vooroefening" in te stellen. Deze post zou moeten worden toevertrouwd aan ai visie-generaals van het actief dienend leger, be- hoprend tot het bij dei grondwet ingestelde el fretief. De kosten, voortvloeiende uit ue schepping de zer nieuwe functie; zouden aus zeer laag zijn. Aan de inspecteurs der reserve en der mi Li tarra Vooroefening zal de opperste leiding der weer- naarheids- en schietvereenigingen in hun streek worden toevertrouwd, terwijl zij1 bovendien be last zullen worden met het toezicht op de mobi lisatie der landweer-reserve, met de leiding der instructie, zoodra deze reserve moet opkomen, en met het bevorderen van de instructie-cursus sen aan de officieren der aanvullingstroepén. In geval van oorlog zullen zij het bevel over een reserve- divisie pp zich nemen. PORTUGAL. Üii Lissabon wqrdt gemeld: Een vijftig agenten van politie die gisternacht cie wacht bij de Camino Novo gevangenis gin gen versterken, zijn op straat aangevallen en genoodzaakt zich ever tel geven. De aanvallers bevrijdden 'een poiitieken gevangene en begaven zich daarna naar het paleis der Cortos, waar zij de wacht, bestaande' uit soldaten, overman den en haar geweren en patronen afnamen Zij verwijderden zich daarop1. 'Op' verscheidene plaatsen in de stad zijn gister nacht botsingen ontstaan. Enkele personen zijn door geweerschoten gewond, vele oproermakers zijn ingerekend. De openbare gebouwen women door republikeinstihie gardes bewaakt. Uit' Portugal te Vigio aangekomen reizigers mel den dat de gemeenschap tusschen Lissabon en Oporto is verbroken. Te V ianna is het vijfde regiment artillerie aan het muiten geslagen. Een kapitein is gedopd. THIBET. De „Times" verneemt uit Peking, dat c.e Ciii- neésche regeering' pijnlijk verrast is' over de eisichen, die op de conferentie te Simla gefor muleerd zijn door de Tibetaansche afgevaardig den. Die eistehen komen hierop neer, dat van China een vollediger erkenning van de autono mie van Tibet wordt geëiischt. China zou zich moeten verbinden, voortaan gteen vertegenwoorui- ger meer in Tibet te hebben. Bovendien eisehen de Tibetanen, dat China belangrijke schadever goedingen zal geven voor het" optreiden der Chï neesebe troepen in Tibet. Ofschoon men in Peking over daze eisehen van Tibet veirstqoru is, gaat de Chin,eescb3 re geering zelf voort met het schenden van zijn verplichtingen ten opzichte van het buvtenlanu, b.v in verband met den opiumhandel en de administratie van de zoutbelasting, die pnlier votrmd blijft, ondanks ue toezeggingen derf Chi- neesche regeering'. iOok blijft China voortgaan met het .stelsel matig' tegenwerken van welgevestigde buiteülanfl- sche firma's in China. Dat laatste schijnt alge meen het geval te wezen; en ue bui tenia nciaclïe regeeringen zullen dan ,qok bezwaarlijk het Ver zoek van China, om de invoerrechten-te mogen verhoogen, inwilligen. CHINA. Naar Reuter verneemt, is de Engelsche schout- bij-nacht Christian benoemd tot raadgever der Chineescbe regeering in vloot-aangelegenheden. MEXICO. Reuter meldt u,it Londen: liet feit, dat sir Lionel Caroen, de nieuwe Engelsche gezant in Mexico; zijne geloofsbrieven aan Huerta overhandigae op den dag, nadat laatstgenoemde zich tot dictator had uitgeroe pen, schijnt te Washington argwaan te hebben gewekt. In verband met de door de Amerikaan- sche regeering duidelijk uiteengezette politiek te genover Huerta, beeft bovendien de verklaring, die sir Garden in een interview zou hebben alge legd, dat de regeering der Vereen igde Staten niet volkomen op de hoogte was van den toestaan in Mexico, meerdere verbittering veroorzaakt. Eenige Amerikaanscbe dagbladen oppemen he, denkbeeld, dat sir Carden inderdaad ae Pearson Oil Company vertegenwoordigde, welke maat schappij door de Engelsche regeering gesteund wordt. Reuter verneemt, dat ie Engelsche re geering er alleen naar streeft, een geprdenden toestand te scheppen en Huerta als presiuent erkende, omdat zij in hem den man ziet, die 't meest geschikt is om dit ambt te vervullen Felix Diaz heeft gisterochtend, zonder oat hem eenige hinderpaal in den weg wera gelegd, te Vera Cruz voet aan wal gezet. De Fransche gepantserde kruiser Con dé" heeft last gekregten, zich naar de Mexicaansche wate ren te begeven, ten einde eventueel ae belangen aer Franschen te beschermen. Kon. bezoek aan Amsterdam. Vrijdag en Zaterdag zal H. M. de Koningin een niet-officieel bezoek brengen aan Amsterdam. Vrijdagochtend, zoo meldt het »N. v. d. D." zal H. M. ten 10.22 aankomen om zich van het Centraal Station onmiddellijk te begeven naar het Stedelijk Museum ter bezichtiging van de Kolo niaal-Aardrijkskundige Tentoonstelling. Gedurende de morgenuren zal tijdens dit bezoek het Stedelijk Museum voor het publiek gesloten zijn. Des namiddags wenscht H. M. een bezoek te brengen aan de stichting van de vereeniging Hulp voor Onbehuisden (in het oud-Buitengasthuis). Des avonds wordt ten Paleize een klein gast maal gegeven. De ochtend van Zaterdag zal worden besteed aan een bezichtiging van het s.s. Gelria van de Koninklijke Hollandsche Lloyd. Daarna wordt in het Paleis een noenmaal gegeven, waaraan ver schillende personen zijn genoodigd. Dien middag keert de Koningin, slecht van een klein gevolg vergezeld, naar Het Loo terug. meel en materieel administratief-iecbt (sociale wetgeving), aan die Utrechlsche Universiteit Vrij den a s. heeft de ter aarde bestelling plaats. Pensioenraad voor de gemeente-ambtenaren. Bij Koninklijk besl. is bepaald, dat de ambte naren, schrpvers en bedienden, die thans werk zaam zijn bij den Burgerlijken Pensioenraad en bij den Militairen Pensioenraad, le rekenen van 18 October 1913 geacht worden tevens te zijd aangesteld bij den Pensioenraad voor de Ge meen tie-a mb ten ar e n Provinciale Statenverkiezingen. GOUDA. De R.-K. Centrale Kiesvereeniging beeft besloten den door de anti-rev. kiesvereeni ging te stellen candidaat over te nemen. Mr. Dr. J. E. Millard -J-. Te Utrecht is na langdurige ongtestelaheia in do Emmakliniek, 53 jaar oud, overleden Mr Dr. J E, Millard, advocaat en procureur, grif fut- van den Raad van Beroep van de Ongevallen verzekering aldaar, en privaat-docent in het lor-' Dr. Kuyper en het Ronde Kruis. De minister van Staat, dr. A Kuyper, veree- nigde gister middag aan een diner in den hui- selijken kring verschillende heeren, met hunne dames, die op eenigerlei wijze in betrekking hebben gestaan tot de ambulance van het Nederl. Roode Kruis naar Constantinopel, van welke ook dr. Kuyper's dochter deel heeft uit gemaakt. Residentsbenoemingen Indië. Naar de »Nieuwe Ct." verneemt, zijn volgens in Den Haag ontvangen telegrafische berichten benoemd: tot resident van Besoeki de heer J. A. E. van Deventer, thans assistent-resident van Blitar, en tot resident van Djokjakarta de heer B. Schagen van Soelen, thans resident van Pa- soeroean. Laatstgenoemde in de plaats van den heer J. H. Liefrinck, die tot lid van den Raad van Indië is benoemd. Ouderdomsrente. Bij de wijkmeesters te Utrecht, zijn een kleine 1400 aanvragen om ouderdomsrente, ingevolge artikelen 369 en 370 der Invaliditeitswet, binnen gekomen. Daar komen echter nog eenige hon derden bij van 70-jarigen en anderen, die ver moedelijk voor rente-toekenning in aanmerking komen, doch die verzuimd hadden zich aan te melden. De gemeente Utrecht telt tegen de 5000 ingezetenen van -70 jaar en ouder, en daarvan zullen er vermoedelijk ongeveer 1800 a 2000 zijn, wier aanvragen worden behandeld. Haagsche politie. Bij nota van wijziging in de ontwerp-gemeen- tebegrooting zijn door B. en W. van 's Graven- hage, gelden aangevraagd, voor versterking van het politiepersoneel met 4 inspecteurs en 9 bri gadiers, in verband met een voorgenomen wijzi ging in de dienstregeling van het inferieur politiepersoneel, beoogende een verkorting van het aantal diensturen, met de bedoeling het perso neel bij de nieuwe dienstregeling in 3 ploegen te doen opkomen. (50) -J. Cacao

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 1