8. Horloges - Klokken - Pendules - Gouden en Zilveren Artikelen. 8 G BRÜNOTT, 37 Binnenweg 37, ROTTERDAM. 8 0 8 0 8 0 Dienstbode, vlugge Bediende, ïoorïBratatsclB Scta-Cinpguie „BE ADELAAR", St. Nicolaas-Cadeaux. L. M. PLUIJM, Hoogstraat 153. Adverteert in te Kiene Scliet. Courant. Slechts 12', cent SANATOSEH. Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering, worden dagelijks aangenomen. 3KHZ2Ï 8 Wil men verzekerd zijn dat het artikel, hetgeen men koopt, in alle opzichten roldoet, wat AFWEKKINO H SOLIDITEIT en PRIJS betreft, dan is daarvoor het beste adres Zooals altijd ontvangt iedere kooper een prachtvolle reclame cadeau. Ingezonden. Firma L. VAN GERWEN, Snel-Reparatie-Inrichting, net en billijk. In de open lncht Btprtjfc» 8toad- Een bron van kracht voor allen BureauBoterstraat 50. Goedgaande Nikk. Horloges ƒ2.25, 2.50, 3. Zilveren ƒ2. ;5, 4,5.—, met gouden rand 3.25 enz., 14 kar. goud 8.— met geslepen hoeken 9.—, 9.50 enz. Betere soorten evenredig zeer goedkoop. Vraagt het Anker-Horloge G.B. Het goedkoopst accuraats gaande horloge. Nieuwste modellen Klokken met en zonder Lusters, in zeer voordeelige prijzen, o. a. ƒ6. 7. 10.—, 12.50 enz. Best marmeren Pendules met Candelabres ƒ8.50, 11.50, met Coupes 15.50, met 3 Beelden 20.50, 26.75, enz. Zoolang de voorraad is, koopjes in best groen marmeren Pendules met Beelden of Candelabres. Alles schriftelijke garantie. 14 Karaats gouden Zegelringen met zwarten steen f 1.25,2.75, 3.50. 4.— enz. De zware massieve Zegelringen ook evenredig zeer goedkoop. 14 Karaats gouden Damesringen vanaf 0.85 met granaat5 similie of andere steenen ƒ1.50, 1.75, 2.50 enz. Ook de fijnste modellen tegen lage prijzen steeds voorradig. 14 Karaats gouden Heerenringen met prachtige steenen ƒ2.70, 3.50, 4.50 enz. 14 Karaats Gouden Broche met granaat, similie steenen vanaf 2.25. 14 Karaats Gouden Knoppen ƒ0.75, 1.— enz. Prachtige keuze oud Diamanten Knoppen en Ringen vanaf 5.75. Flacons met goud ƒ3.50, met zilver ƒ0.55. Portemonnaies en Kokers met goud en zilver, vanaf 0.60. Pijpjes met goud in étui 1.25. Zilveren Armbandenalle modellen, vanaf 0.65. Lange Zilveren Kettingen f 1.1.25, 1./5 enz. enz. Groote keuze Gouden Horlogekettingen tegen de uiterste prijzen. Geen holle doch uitsluitend massieve gladde Ringen per gewicht tegen den uitersten prijs. Mynheer de Redacteur Schiedam doet veel om het zedelijk peil zijner inwoners zoo hoog mogelijk op te voeren en, wij gaan er trotsch op, het heeft zich door dat stre ven een zekere vermaardheid verworven. Daarom zij het mij vergund op een mistoestand te wijzen, die m. i. met dat zedelijk principe lijnrecht in strijd is, in den hoop dat hierdoor eindelijk de oogen der bevoegde autoriteiten eens mogen ge opend worden en hier een verbetering worde aangebracht, die, mede met het oog op het be houd onzer zedelijke beroemdheid, alleszins ge- wenscht is. Ik bedoel hier de stinkende miniatuur-urinoirs die nog op verschillende plaatsen onzer stad, als een herinnering aan vervlogen eeuwen, in hun volle majesteit prijken. In de hoofstraten worden zelfs urinoirs van meer modere constructie verwijderd en, waar dit blijkbaar u et altijd kan, achter groen verscholen of in Zwitsersche landhuisjes herschapen. Maar in de meer afgelegen straten is zulks niet niet noodzakelijk, daar neemt men het met de zedig heid zoo nauw niet. Of zijn ze met onzedig de tooneelen die men daar aanscfiouwt Of is het niet bedroevend als men er een dame ziet passeeren en men bemerkt dat ze verplicht is haar hoofd af te wenden Het on-hygiënische van deze steenen des aan stoots wil ik nog in het midden laten. Wanneer de autoriteiten zich eens wilden over- tnigen zou ik ze het beste naar de Schie kunnen verwijzen. Daar in de buurt Aan het Zakken dragershuisje staat zoo'n onding, dat zich uit hoofde van den plaatselijken toestand in een di uk bezoek mag verheugen, Hef-v staat daar, in den geest van het standbeeld van Van Hogendorp in Rotterdam, door huizen omgeven, zoodat, naarge lang men woont, men de diverse bezoekers en- profiel, en-face eet. kan bewonderen. Is daar nu geen verbetering in te brengen Ik geloof niet dat de bewoners daar nu direct zoo'n villa-in-1- klein verlangen, maar door daar eene der uit de druk bezochte plaatsen verbannen urinoirs te plaatsen, zou de toestand al veel worden verbeterd. Met dank voor de plaatsing, Gevraagd te Rotterdam eene nette, flinke eenigszins met koken bekend, v. g. g. v. Brieven, onder letter H, aan E. DE BONI ZOON, Rotterdam. GEVRAAGD op een handels kantoor een 17/18 jaar. Goede vooruitzichten. Brieven, onder letter O, aan het bureau van de Nieuwe Schiedamsche Courant. Binnenweg 66, hoek Hartmansstr. Rotterdam, Telefoon 9424. Beste adres voor IJzersterke Jongens- en Mei\jeS-ScllOOllaarzen. Groote keuze zwarte en bruine Chroomlederen Dames-en Heerenlaarzen. Ruim gesorteerd in Winterartikelen, alsook Voetbal-, Turn-en Balschoe nen. Zeer geschikt voor Sts W1COLAAS-CADEAUX. Steeds de NIEUWSTE MODELLEN voorradig. Fijne Tafelperen en Appelen Witte en Blauwe DruivenAnanassen Bananen Sinaasappelen kistjes Mandarijnen en Vijgendoosjes Dadels mandjes of kistjes fijne Vruchten in alle prijzen. Brusselsch Witlof 35 ets. per kilo. Geconserveerde en gezouten Groenten, concurreerende prijzen. J. S. KRUIN ING, Appelmarkt 6, Schiedam. Ondergeteekende bericht aan zijne geachte stadgenooten de ontvangst van een groote collectie Koperen en Houten Pendules (garnituren), BAROMETERS, THERMOMETERS, benevens HORLOGES in alle metalen, tot concurreerende prijzen. Electrische slijperij van BRILLEN en LORGNETTEN, op voorschrift van alle Doctoren. Minzaam aanbevelend, zijn vele menschen genood zaakt hun beroep uit te oefenen, waarbij zij dikwijls een verkoudheid opdoen. Een middel ter voorkoming zou voor dëze lieden van groot belang zijn. Het mid del hiervoor is: W> bert-Tablettenzij zijn het beste voorbehoedmiddel tegen slijm, heeschheid en hoesten. Te bekomen in alle Apotheken en Drogisterijen a 60 cent per doos. Depot te Schie dam Kappelhof en Hovingh. kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Njjmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. P e r s p r o c cis. i De Ait. Rechtbank te Maas tricht, deed gisteren, naar de „Limb. Koerier meldt, uitspraak in zake de vervolging1, ingesteld door het O. M. op Verzoek van het Tweede Kamerlid den heer Beckers, tegen J. P. v, T., hoofdredacteur va,n üe „Limb. Koer." wegens het opnemen van een hem toegezonden bericht, dat ten aanzien van genoemden heer Beckers werd geacht smadelijk te zijn. De rechtbank heeft beklaagde ontslagten van alle rechtsvervolging op grond van art. 261 al 3 W. v S., al zoo aannemende dat bekl. gehanneld heeft niet met het doel om de smaden maar om redenen van algemeen belang; - ofschoon ge!ijk het vonnis uitdrukkelijk constateert, wettig en overtuigend bewezen is, dat de inhoud van het gewraakte bericht feitelijk onjuist was. Geboren: 2 Dec. Johannes, z. v. K. L. Voor- bach en A. van Halewijn, Emmastraat. 3. Jo hanna Maria Margaretha, d. v. J. J. Meeder en J. M. M. Kloos. Rotterd. dijk. Petronella Jo hanna Wilhelmina, d. v. J. D. Geeratz en C. E. P. Oombrink, Oversch. straat. Aan de abonné's onzer Courant wordt dringend verzocht bij verhuizing daar van uitsluitend kennis te geven aan het mireau van ons blad Boterst.raat oO boven. Ook voor- klachten over de bezorging als anderszins wende men zich rechtstreeks tot bet bureau van de »N. Schied. Crt. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door- uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beöordee- lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Indien U zeker wilt zijn dat Uw hangende gloeilicht-brander inderdaad gas spaart, goed functioneert, vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin' brander. Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij de» koperen brander bovendien op den ballonrand. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met: zoowel in als buiten beroep, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), f- Van ingezonden stukken ook al worden ze niet gelaatst wordt de kopy niet te rugeg egv en. Ai GRAETZINLICHT.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 4