Buvarifk* Stud. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Tl88clierfi-bericht©E. Handelsberichten. diend. Het College weid daarbij door de voorlich ting van bevoegde ambtenaren voldoende gesteund. Weth. eindigt dus, met den Raad aan te bevelen, de voorstellen onveranderd aan te nemen. De Voorzitter merkt nog op dat Rotter dam en Vlaardingen zelf van de tegenwoordige ambtenaren heelemaal geen bijdragen heffen. Hij toont met cijfers aan, dat't voor de lagere amb tenaren moeilijk zou zijn de bijdragen te betalen die volgens het voorstel-Kavelaars van hem zouden worden gevorderd en dat de hoogere ambtenaren een belangrijk hoogere bijdrage dan nu in het pensioenfonds zouden moeten storten. Voorz. meent dat de drukte en de omslag die deze hoo gere bijdrage zou vorderen, niet zouden opwegen tegen de kleine, luttele sommen die men daar door zou krijgen, wijst ook op verkregen rechten en betoogt, dat waar de verhooging dikwijls niet zou kunnen betaald worden, enen tot verhooging der salarissen zou moeten over gaan. De voor zitter wil nu het debat sluiten en daarmee voort gaan op Dinsdag. De heer Houtman verweert zich nog op Verschillende punten, waarop zijn betoog door den heer De Bruin aangevallen is. Hij blijft er de voorkeur aan geven het bedrag in de begroo ting te vorderen liever dan 't in Grondbedrijf verrekend te zien. De heer mr. Kavelaars merkt nog op, dat ambtenaren die van f1800 tot f4500 salaris heb ben, wel wat hoogere bijdrage kunnen betalen. De verdere beraadslaging over dit punt wordt daarna tot Dinsdag verdaagd. M. U. L. O.-s c h o 1 e d. 10. Voorstel tot herziening der jaar wedde-rege- ling voor de Hoofden der Openbare Lagere Scholen en tegelijk tot beschikking op het adres van onderwijzers bij het M.U.L.O. om de toelage voor taaiakten voor onderwijzend personeel bij M.U.L O. te verhoogen. Dit voorstel wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Grond verkoop. 11. Voorstel tot verkoop van een strook grond tusschen de rooilijn van de Groenelaan en de z.g. ijskelder, aan de firma J. M. van der Schalk Co. Overeenkomstig het voorstel wordt de grond tegen den prijs van f 1.per M2. in koop afge staan. De voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Van der Schalk verklaart buiten stem ming te blijven. (Slot volgt). De moord te Amsterdam. Naar door eenige werklieden van het personeel der diamant slijperij De Overtoom te Amsterdam werd mede gedeeld, hebben twee hunner Zaterdagmiddag tot kort na vier uur in de portiersloge met den ver moorden opzichter zitten te praten. Daarna blijkt hij de fabriek gesloten te hebben en haar te hebben verlaten met een loopjongen, die Daar huis ging, is hy een eind weegs opgeloopen. en deze is de laatste geweest die hem levend gezien heeft. Op eenige banken - van leening zijn partijtjes diamant in beslag genomen, die daar Zaterdag avond beleend zijn. Het is thans gebleken, dat de persoon, die Zaterdagav ond, na het tijdstip, waarop de moord moet zijn bedreven, (aan de bijbank der Bank van LeeniDg, op de Heerenmarkt. losse diamanten ter beleening aanbood en naar de hoofdbank is verwezen, de diamanten in geen der andere banken ter beleening heeft aange boden. Vermoed wordt, dat de man naar Antwerpen is vertrokken, omdat daar de kleine diamant ge makkelijker wordt gesleten. Ten einde, aan de hane van het signalement van dien persoon, hem op te sporen, is gisteren, naar de »Tel." meldt oen rechercheur met een diamantbewerker van de fabriek aan den Overtoom naar Antwerpen vertrokken. Een treffende bijzonderheid omtrent deze moord zaak is nog bekend geworden. Er was nl., naar het »Nws." meldt, in de diamantslijperij »De Overtoom" al eens over gesproken, dat met 't oog op mogelijken diefstal wel wat gevaarlijk was> dat de heer de Ruijter soms geheel alleen in zijn kantoortje vertoefde. Men was daarom op het denkbeeld gekomen om det kantoortje door een electrische schel in verbinding te brengen met het naastgelegen café van den heer Smit. Met het aanleggen daarvan was juist begonnen De schel was echter nog niet gereed, toen de vree- selijke daad plaats had I Schip in nood. Woensdag werd het te Kampen bekend, dat er in zee een schip in nood Verkeerde, en met de noodvlag om hulp seinde. De heer C. F. Kraf, directeur van de naaml. vennootschap sleepdienst Partout, gevestigd te Beventer, die juist met deze boot te Kampen was aangekomen, stoomde dadelijk naar zee, om hulp fa bieden en ontmoetten in den Ketelmond de rivierboot van den Rijkswaterstaat, waarop zich hevond de ingenieur van 's Rijks Waterstaat uit Zutphen. Deze gaf nog twee man met een roei boot tot hulp mede. In zee gekomen, waar het leelijk spookte, trachte de Partout" het in nood verkeerende vaartuig te naderen, wat niet dadelijk gelukte; daar een uitgebrachte sleeptros brak, Echter gaf men den moed niet op en na veel inspanning 8'aagde men er in, het schip op sleeptouw te bemen. Het bleek te zijn de »Hollandia", geladen met suiker; de lading was door schipper Klomp inge komen te Lemele en bestemd voor Amsterdam- Woensdagmiddag half vijf keerde men behouden te Kampen terug. Schipper Klomp had het groot zeil verspeeld met gaffel en roeiboot. Eenstige mishandeling. De landbou wer J. Huls te Vlachtwedde, is zoo ernstig mis handeld, dat zijn toestand uiterst gevaarlijk wordt geacht. 'Met de noorderzon vertrokken. De veekoopei B. te Ter Aar (Z.-'H.) is met ae Noor derzon vertrokken. De man had voor verschei dene landbouwers koeien verkocht aan de markt te Leiden, Het geld dat de dieren opbrachten heeft hij meegenomen; het wordt op 20.000 a 30.000 gid. geschat. Des morgens had hij zijn kinderen eenige malen goeden dag gezegd en tegen zijn vrouw zei hij dal bij wellicht des avonds zeer laat thuis kwam. Den volgenden' morgen kreeg' de vrouw bericht, dat de man op weg' was naar Amerika en bat hij aldaar probeeren zou betere levensomstandighe den te scheppen; daarna moest zij maar over komen. Berooviag: Te Nijmegen heeft Dinsdagavond in een woning aan den Parkweg een brutale berooving plaats gehadVolgens de verklaring vari de vrouw des huizes is haar het vo.genae overkomen. Omstreeks 8 .uur, werd aan haar woning: ge beld; zij opende de straatdeur en zag: een haar onbekenden man staan, gekleed in de uniform van een brievenbesteller, die vervolgens binnen drong en haar het in haar bezit zijnde gek) vroeg, waarbij' hij de vrouw met een levoiver dreigde^. Nadat ziji den man haar portemonnaie met 3 a 4 gulden inhoud had ter hand gesteld uit vrees vo,or erger, greep- de man haar vast en duwde haar een doek in den mond, ten ge volge waarvan' zij bewusteloos op den grond viel Zoodra zij weder tot bewustzijn was gekomen, bemerkte zij, dat in een alkoof, grenzende aan de voorkamer en waarin haar geld en sieraden gehorgien waren, brand was ontstaan. Zij heeft toen onmiddellijk de buien gewaarschuwd, die den brand' spoedig! hadden gebluscht. Later bleek, dat het in de alkoof geborgen geld en sieraden waren verdwenen, vermoedelijk door den onbe kende ontvreemd. De politie heeft onmiddellijk een streng onder zoek ingesteld, waarbij het geheele korps brie venbestellers van Nijmegen met de vrouw is ge confronteerd. Geen hunner werd als de dader herkend, terwijl een persoon, zooals die door haar wordt beschreven, bij het personeel van het postkantoor aldaar niet bestaat. Het onderzoek wordt voortgezet. Ooievaar. Door den heer A. Berendse en zijn knecht H. Houders, is, volgens de „Arnh. Ct." in den Prins Willempolder nog een ooievaar gezien. Schandelijk. Het echtpaar W. T., te Tiel, is naar Duitschland vertrokken, de 7 kinderen onverzorgd achterlatende. I n v r ij h e i d' geste 1 d. Men meldt ui t Breda Vrouw T„ die 15 Sept. j.l. als verdacht van ver giftiging van haar eersten man, W„ D'. te Moord ijs, werd gearresteerd, is gisteren wegens giebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Verduistering van eftecten. In den zomer van 1910 ruimde een oude mevrouw, wo nende in den omtrek van hei Haarlemmerplein te Amsterdam wat oude kleeren op. Zij zoudere daarvan uit een rok, die zij nog in te goeden staat achtte, om te worden verkocht. De vrouw van den uitdrager uit de Binnen Wieringenstraat werd ge roepen en deze nam de oude kleeren mede. Toen zij vertrokken was, bleek ook de van den ver koop uitgezonderde rok verdwenen te zijn. De oude mevrouw bemerkte dit onmiddelijk, wijl ze reden had bijzonderlijk op die rok te letten. Ze had n.l. in die voering van die rok voor ongeveer f8000 effecten verborgen, bevreesd als ïzy was voor diefstal. Onmiddelijk ging de oude dame naar de uit draagster, die echter ontkende, dien rok te hebben meedegenomen en ook van stukken van waarde niets afwist. De politie in kennis gesteld, deed huiszoeking in de uitdragerij, doch vond niets, tot zij de vo rige week bericht kreeg van een bankinstelling hier ter stede, dat van de in 1910 als gestolen gesignaleerde effecten enkele door een vrouw ter verzilvering waren aangeboden. Aan bedoelde bank had men bemerkt, dat het gestolen effecten waren en was de aanbiedster gezegd, dat zij over enkele dagen moest terug komen. Gistermiddag is die vrouw in die bank terug gekeerd, waar zij onmiddellijkdoor de politie werd aangehouden. Het was de uitdragersvrouw uit de Binnen Wieringenstraat.', Zij is onmiddellijk in arrest ge steld en op haar aanwijzing zijn nog twee mede plichtigen gearresteerd, die haar in den loop der laatste twee jaren bij den verkoop van de papie ren, ofschoon wetende, zij waren verduisterd hadden geholpen. Het drietal zal heden voor den officier van justitie worden geleid. Een hotel afgebrand. Naar uit Boston aan de Londensche bladen gemeld wordt, is het Arcadianhotel geheel door brand verwoest. Vijf- en-twintig personen moeten in de vlammen om gekomen zijn. Een telegram uit Boston bevestigd de berichten over den Brand in het Arcadian-Hotel, dat een soort van volkslogement was. Behalve de 25 per sonen, die den dood in de vlammen vonden, moest nog een twintigtal naar de ziekenhuizen worden overgebracht, die kwetsuren en brand wonden hadden opgeloopen. De portefeuille van Piftheiro. Men meldt ons uit Amsterdam: De heer Brandon die tot de intieme handels vrienden van. den heer Pinheiro behoorde, is door het bestuur van de diamantbeurs eveneens 6n- dervraagd. Het bleek, dat de heer Brandon in financieel® moeilijkheden verkeert' en zijn betalingen gestaakt heeft. Om deze redén is hij' als lid van de diamant beurs geroyeerd. •Diefstal v a nl 3 50000 M a r k. Bij Ie aan komst van den trein uit Brussel constateerde men gistea'-ochteud te Verviers het verdwijnen van een geldzak met 350.000 Mark, welke door de National© Belgische Bank naar de Kölnische Bank gezonden werd. De „Kölnische Zeitung" verneemt nog' oat er een bedrag van 361,000 mark in Duitsch bank papier gestolen is. De zending was verzekerd. De afzender was de Nationale Belgische bank te Brussel; het geld was bestemd voor ae Keui- sche bank van Salomon Oppenheimer Jr. en Co. Jacht op wilde chauffeurs. Te New- ïerk is den laatsten tijd het aantal auto-onge vallen, veroorzaakt door het roekeloos rijden aec chauffeurs, op onrustbarende wijze toegenomen. De talrijke klachten, die hierover bij de politie binnenkwamen, hebben de autoriteiten aanleiding gegeven om een formeele Tazzia op touw te zetten. Vier en twintig politie-beambten, ,op mo torrijwielen, werden over de geheele stad ver deeld en arresteerden Zondag niet minder dan 465 bestuurders van auto's, die allen reden met een grooter snelheid, dan door de desbetreffende politie-verordening wordt toegestaan. Niettegen staande hun protesten, werden de automobilis ten naar verschillende politie-'bureau's over gebracht, waar zij' dikwijls urenlang moes ten wachten, voordat hun identiteit was vast gesteld. De straffen, wegens het te snelle rij den door den politie-ïechter opgelegd, varieei- ren van 50 tot 250 dollar. Eén poli tie-rechter had in den tijd van drie uur aau een aantal chauffeurs te zamen meer dan 5000 dollar boete opgelegd. De Bonnot-at'fairHet Hof van Assises van Meurthe et Moselle heeft Chat les Bill, die den 4en Mei 1912 op den weg-van Neuves'maisons den timmerman Charles Blanchet had neergescho ten, ter dood veroordeeld. Bill had Blanchet vermoord, omdat déze de cchtgenooten Reinert, die de auto-banaieten Dieudanné en Raymond le Science eenigen tijd enderdak verleend hadden, aan de politie ver- raden had. Tegen de vl ootu itbreidi ng'. Uit Wash ington wordt gemeld, dat het congreslid Gray *ee.r. wetsvoorstel heeft ingediend, waarin den president verzocht wordt, afgevaardigde der par lementen van alle naties uit te noodigen tot bijwoning eemer internationale conferentie in den herfst van het volgende jaar te Washington te houden Het doel van dit congres zou zijin een overeenkomst te sluiten betreffende het plan ee.né'r ontwapening 'en het onmiddellijk staken van den bouw van oorlogschepen. tJit het buitenland. Uit Straatsburg wordt geseind Gister-namiddag verschenen twee personen met een auto voor het bureau van de te Kehl ver schijnende »Strassburger Rundschau". Zy drongen het bureau binnen en overvielen den redacteur, Ays genaamd. Toen hulp kwam opdagen, namen zij ijlings de vlucht. Een der indringers, die voorgaf Wiebecke uit Zabern te zijn, dreigde de genen, die hen op hun vlucht achtervolgden, met een revolver. De beide personen wisten met de auto te ontsnappen. Een telegram uit Liegen meldt, dat gister ochtend ten gevolge van den hevigen storm een gedeelte van de in aanbouw zijnde spoorbrug over het Dortmund-Eemskanaal bij Hanecken-faehr in het kanaal is gestort. Het scheepvaartverkeer is dientengevolge gestremd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Uit Constantinopel meldt men De minister van Marine heeft met de vertegen woordigers der Engelsche firma Armstrong, Maxim en Vickers een overeenkomst gesloten ter reorga" nisatie van het Turksche marine-arsenaal aan den Gouden Hoorn en voor den bouw van werven en dokken te Ismid. Genoemde firma zal Turkije een bedrag van 1 millioen pond sterling ter leen verstrekken. Vandaag zal de Duitsche Rijksdag de inter pellaties over de werkloosheid en ziekteverzeke ring behandelen. ZABERN. JDONAUESCHINGEN, 5 Dcc. D© Keizerlijke stna houder van E lzas-Lolharingen graaf von Wedel en generaal voji Deimling zijn om tien uur alhier aangekomen en begaven zich naar het vorstelijk slot, waar Keizer Wilhelm met hen confereerde. Aan hel station waren ter ontvangst aanwezig dé commandant van het hoofdkwartier, generaal von Pies sen, en de chef van het militaire kabinet des keizers, de generaal der infanterie Fxeioerr vor. Lynckel. Kent na de aankomst van graaf von Wedel en generaal Deimling kwam de Rijkskanselier, von Beth m arm Hollweg, te üonaueschingen aan. FRANKRIJK. PARIJS, 5 Dec. Senator Ribot begaf zich he denmorgen naar het Elysee en verklaarde aan président Poincaré, dat hij na rijpe overweging nopens den toestand, de hem gegeven opdracht tot vorming van een Kabinet niet kan aanvaar- uen. Geboren: 2 Dec. Rudolph, z. v. H. P. H. Haverhoek en S. H. Derksen, Ged. Baansloot. Petronella Christina, d., en Martinus Adrianus, z. v. T. C. Coppy en W. van Gaaien, Hoflaanstraat. 3. Johannes, z. v. J. Hoepee en J. G. den Boer, Singel. 4. Johannes Frederikus Hendri- cus, z. v. J. F. Muller en G. Nijhuis, Strijensche- straat. Ondertrouwd: 4 Dec. M. v. d. Bos, 25 j., en M. Hinten, 22 j. A. Schriel, 23 j., en T. Lawende, 22 j. W. Post, 24 j., en C. Voogd, 22 j. C. v. d. Knaap, 40 j., en G. Terwiel, 43 j. A. J. Poots, 41 j., en J. H. Kleijheeg, 38 j. Gehuwd 4 Dec. P. W. van Oosten, 21 j., en J. 't Hart, 20 j. J. Vroon, 25 j., en C. F. M. van Vliet, 22 j. A. J. v. Jeveren, 31 j., en D. W. M. Goemans, 23 j. Overleden: 3 Dec. Theodora Johanna Kro- winkel, oud 74 j. en 11 mnd N. Haven. SCHIEDAM, 5 Dec. Binnen van de haring vangst de loggers SCH. 205 Luduina, C. de Graaf, 3 last, 5e reis; SCH. 236, Noordster, T. Taal, 4£ last, 7e reis. BEURS VAN SCHIEDAM, 5 i;5- 1913. Moutwijn. Officieel© noteering van de Commissie uit da Kamer van Koophandel voor de Beurs. 2 Dec. 3 Dec. 4 Dec. 5 Dec. fioy< f ioy< f ioy* t ïoyj per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Bond van Distillateurs i 4 Dec.5 Dec. f 12.50 f 12.50 f 16.50 f 16.50 Moutwyn: Je never: Amsterdam sche praat. Spoeling: Stemming op hedenstil. f 18. f 1.90 .f 18.- f 2.- Graanspiritus Melasse-spiritus Ruwe spiritus Spiritus. 4 Dec. f21.— a f 21 >/4 118.— k f 18* 4 f 9'/< a f Stemming op heden: kalm. PARIJS, 4 Dec. Spiritus: per Dec. fr. 44. betaald, per md 45.75, per 4 eerste mnd fr. 46.betaald, per 4 md. van Mei fr. 47.25 k 47.50 stemming flauw. 5 Dec. f21— a f 21 f 18- a f - - f 9s/4 4 f per hectoliter Jao. fr. 45.50 betaald, per 4 Granen. NEW-YORK Mais: Western loco. 4 Dec.3 Dec. CHICAGO Mais Dec. Jan. Mei Juli 4 Dec. 71 »/a 7iyg 70yf 3 Dec. 711/4 705/8 69y8 Rogge prijsh. Loco 4 Dec. 64— 3 Dec. 633/, VEEMARKT TE DELFT, 4 Dec. Heden waren de veeprijzen als volgtvette koeien 1ste kw. f 225 a 355, dito 2de kw. f 150 a f225 Kalfkoeien 1ste kw. f220 a 335, dito 2de kw. 150 a 220. vaarkoeien 1ste kw. f 180 a 275, dito 2de kw. f100 a 180, vette kalveren 1ste kw. f85 a f125, dito 2de kw. f 60 a 85, lamschapen lste kw. f a dito 2de kw. f schapen met lammeren lste kw. f a dito 2de kw. f af. vette lammeren f 18 a 26.weilamme ren f—a magere varkens f16 a 46; biggen f7 a 15nuchtere kalveren f 7 a 35 E aarden f50 a 200; stieren f a veulens; a rundvleesch 90, a 82 en 74 c.. vet kalfs- vleesch fl.30 fl.20 a f 110, schapenvleesch, a c., lamsvleesch a calles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd, 227 runde ren, 5 paaiden, 9 vette kalveren. 77 magere dito, 302 schapen of lammeren, 237 varkens, 406 biggen, 10 geiten of bokken veulens. Botermarkt te Delft. De prijzen der boter waren hedenle kw. 60, goede f 68, per vat van 30 kilo. Aanvoer pot, 139/8 en 48/16 vaten, wegende te zamen 3260 kilogram. 45f7?i nor A a or at a mnrl Afi per ucv. ir. 44.uetaaiu, per jaa. ir.4Q.OU u

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1913 | | pagina 3