Verkooping Bijkantoor Tuinlaan 96. DEPOSITO'S. Incasso's. Chèque's. int™. MbjMb ÉtóÉra. N UTRICIA's BOTER, Leichner's Vetpoeder VEEVs it. Abonnementen Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad". Gratis Ongevallenverzekering Geveilde ei Moeite oeroereeie leeieren kapitaal en reserven f 37.500.000, Voorschotten op ceelen en cognossementen Leiehners Hermelijn- en Aspasiapoeder, Slechts 1 cent Adverteert worden dagelijks aangenomen. O A. O A Gemengd Nieuws. Advertentiën. Kerknieuws. Weri Idtettoe cstelling Turin 1911, Greets "rijs. Schoonheid en Jeugd. L. LEICHNER, Schütaerstrasae 31. Berlijn, Bureau: Boterstraat 60. Mooi spaarpotje. Te Wessem (L.) is dezer dagen eene bejaarde vrouw overleden, die steeds op zeer bescheiden voet leefde. Na de begra fenis vond men in een kast in de huiskamer een spaarpotje met ruim 27,000 gulden aan baar geld. Het schijnt, dat deze schat daar reeds vele jaren bewaard werd, althans er zijn geldstukkon onder, welke reeds buiten koers zijn. Gezonken. Zaterdagmiddag halfvijf is het afvarende zeilschip „Johanna", schipper H. V. Lier, met een lading steenkolenbrikets bestemd naar Krahngscheveer voor de steenfabriek aldaar, in den Rijn. voor Lobith in aanvaring gekomen met de, eveneens afvarende, sleepboot „Maartje Jacoba, waarbij eerstgenoemd zeilschip onmid dellijk Ls gezonken. Een gedeelte van den mast met zeilen steekt nog boven het water uit. De opvarenden zijn allen gered; schip en lading zijn verzekerd. Bekeuringen en gros'. In de goede da gen dat er ijs lag marcheerden te 's-Gravenhage iiee] wat liefhebbers van schaatsenrijden over particulier terrein van dei Laan van Nienw-Gost- Indië naar de Schenk. De politie heeft toen vol gens de „H. Ct." niet minder dan 210 processen- verbaal opgemaakt! Smokkelen. Reuter meldt uit. Bristol, dat de Nederlander Hendrik Ovetbeek, hofmeester van bet stoomschip „Vechtstroom", veroordeeld is tot een geldboete van 30 pd. st. en de kasten, we gens het smokkelen van tabak. B adiotelegrafie. Men meldt uit Amster dam: Zooals wij voor eenigen tijd geleden mede deelden, werd tegen de Elka Ctodi Cy., directie E. Kiek Jr., proces-verbaal opgemaakt wegens het hebben van een toestel tot het opvangen van radiatelegrafische seinen op het dak van het perceel, waarin genoemde firma haar kantoor heeft. Thans vernemen wij, dat de Regeering aan de Elka Cloch Cy. vergunning heeft verleend voor der. aanleg en het gebruiken van een instal latie, enkel geschikt tot het ontvangen van radios telegrafische seinen. Van haagerhand is aan de politie verzocht het proces-verbaal in te trekken. De Curator in het faillissement van A. SCHNELLER, ingenieur, alhier, hueft op heden ter Griffie der Arrondissements- Rechtbank te Rotterdam, alsmede ter Griffie van het Kantongerecht te Schiedam, nedergelegd de eenige uitdeelingslijst, welke aldaar gedurende tien dagen kosteloos voor de schuldeischers ter inzage zal zijn. De Curator Mr. G. VAN BAREN. Schiedam, 23 Februari 1914. Vrijwillige Openbare van een Een autobandiet voor het gerechi. De jury te Versailles heeft den gewezen Bel gischen onderofficier Duvignon, die den auto mobielhandelaar Dardenne met revolverschoten zwaar verwondde om zich van diens auto mees te i te maken, tot twintig; jaar dwangarbeid veroordeeld. Naar wij vernemen, heeft Mgr. B. H. Klönne aan Z. D. H. den Bisschop van Haarlem ontslag aangevraagd van zijn herderlijke hediening op het Begijnenhof te Amsterdam met het oog op zijn hoogen leeftijd. Z. D. H. heeft het gevraagde ontslag verleend en zal Mgr. Klönne nu in Juni a.s. in het St. Elisabeth's gesticht aldaar een welverdiende rust gaan genieten. (Msb.) Te Schiedam. VerkochtZaterdag 21 Februari. Notaris D. Boddeüs. Een Heerenhuis en Erf, met grooten en fraaien Tuin en achteruitgang, aan de Hoofdstraat no. 215, in veiling f8100. Twee Heerenhuizen, met Erven, Tuinen en achteruitgang, aan de Hoofdstraat, nos. 217 en 219, in veiling lesp. f5000 en f 5000. Twee Woonhuizen, met afz. bovenwoningen en Erven, aan den Buitenhavenwegno. 168 en 170, in veiling resp. tlöOO en f2400. Een Huis, waarin beneden koffiehuis «Schip pers Welvaren", met afz. bovenwoning, en Erf, aan den Buitenhavenweg, no. 172. benevens berg plaats, met afz. bovenwoning, achter perc. 7 no 1762, uitkomende aan den Buitenhavenweq, in veiling 16500. Een Pand, waarin beneden werkplaats, met atz. bovenwoning, en Erf aan den Buitenhavenweg no. 174, in veiling f2800. Achttien Woningen, waarvan 8 met boven woningen, en 9 met voortuintjes, allen met Erven en achteruitgang, alles bijeengelegen nabij en uit komende aan den Buitenhavenweg, genummerd 176 klein 1 en 3 tot en met 19, in veiling de nummers 1764, 6, io 12 14 16 is res f1540. f1580, f1500, f 1520, f 1500, f1400, f 142oj f1380 de nummers 1761, 3, 5 7, 9 11 is 15 17 19 rocn f930. f1005, f1005, f960, f1005, f 945, f 930 f860 f660 en f535. Verkocht als volgt StoomkorenmoJen met kantoor,stalling en pakhuis. De Notaris W. A. VAN BOLDER Dz„ te Schiedam, zal bij veiling op Vr jjdag 6 Maart 1914, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 14 M art 1914, des avonds ten acht uren, beide keeren in bet gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, verknopen I. Een in volle werking zijnde ST00MK0REN- MOLEN, genaamd »de Draak", voorzien van stoommachine, drie koppelmaalsteenen en verdere werktuigen tot het malen en zuiveren van bran- dersgranen, met machinekamer, ketelhuis, kantoor met bovenwoning, stalling voor 7 paarden kolen bergplaats en erven te Schiedam, aan de Noord- vest, nr. 42 en aan de Noordvestgracht, groot 2 aren 95 centiaren. Grondbelasting f26.60. Straatbelasting f 10.41. II. Een PAKUUISPAND, dienende tot, stal ling, met erve en open grond te Schiedam, tegen over perceel I, aan de Noordvest nr. 127, groot 4 aren 8 centiaren. Grondbelasting f4.15. Straatbelasting fl.35. Aanvaarding en betaling1 April 1914. Bezichtiging: Woensdag en Donderdag, 4, 5, 11 en 12 Maart 1914 van des voormiddags te 11 tot des namiddags te 3 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te ver krijgen ten kantore van genoemden Notaris Tuinlaan 26, Schiedam. Gerechtigd tot het voeren van het Rükseontrölemerk. Wordt bereid uit Gepasteuriseerden Room Hoogst fijn van kwaliteit. Concurreerend in prijs. \«rkrfjgbaar aan ons filiaal te Botterdam, Schiedamsche singel 21, Tel 4149 of hofleveranciers de reeest déliciense drank. fabriek te sneer de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek sn 'f16"1! "f61" Wilt Zijn dat Uw hangende gloeilickt-brander inderdaad gas bran de functl0neert> vraagt dan Uwen gasfitter den ECHTEN Graetzin- Waarborg voor echtheid is de naam Graetzinlicht op den mantel en bij den koperen brander bovendien op den ballonrand. in de it; Tarief voor het ad/verteeren bij abonnement op aanvrage ver krijgbaar. Perceelen 1, 2 en 3 20.010. 4, 5, 6 en 7. - 13.610.— 8-15. -12.340.— Perceel 16 Perceelen 17, 18, 19, 21 en 22 - 4845. Perceel 20 23 Perceelen 24 en 25 Met BOVRIL bekomt men dadelijk een vooravffeiijken bouillon, versterkend en voedzaam door de geneeskundige autoriteiten bijzonderlijk aanbevolen, niet alleenlgk aan zieken en aan herstel- lenden, voor welke Bovril een onschat bare opbeurder is, maar ook aan gezonde menscnen, bij wie hjj vermoeidheid, zoowel lichamelijk als z< ddijk, herstelt, ren overige wordt BOVRIL gebruikt in alle goede keukens, want hij is onmis baar voor het gereedmaken van soepen sausen tusschengerechten, enz. Kost onze echte KARNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KaKaEMULKZEKP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handeD blank als sneeuw, het gelaat zacht ais fluweel. GEBRS. DOBBELMA_NN, Zeepfabrikanten, Njjmegen. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken, met: zoowel in als buiten beroep J 1CDU Merdamsche Bankvareeniging, y-«. aotvöerd f a H— -A iA-J nkel-LL ^b^GeSrh GRAETZINLICHT. leuwe Schiedamsche Courant

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 4