Dagblad voor Schiedam Omstreken. f f inn #\r fen rr fis Gratis Ongevallenverzekering 37ste Jaanrand. Donderdag 23 April 1914 No. 10908 Op den Balkan. oYereenïomstig op de polis vermelde voorwaarden. Officieel* berichten. Kennisgeving. Kennisgeving. üuiteulaudsch .Nieuws. Mexico en Amerika. Verspreide berichten. Binnenland. Bureau: Boterstraat 50. Telef. 85. Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden f 1.50, per week 12 cent, per maand 50 ct., franco p. post f 2.p. kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Advertenliën: Familieberichten 20 ct. per regel; Handelsadvertentiën 16 regels 92 ct.elke regel daarboven 15 ct. 3 maal plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 ct. p. regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. levenslange 0 jl H verlies van geheele I #1111 een hand, invaliditeitI L U U voet of oog De verzekering wordt gewaarborgd door de Hollandsche Algemeene by verlies by dood een duim Verzekeringsbank, gevestigd te Schiedam. I I U U eon duimI U U wijsvinger; I (J bij verlies van eiken ande ren vinger. inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat op heden aan de N. V. Nederlandsciie Kantoorboeken- fabriek van 't Hoff en Jongepicr en hare rechtverkrijgenden vergunning is verleend voor het oprichten van een electnsch gedreven druk kerij, hnieerdenj en bindeiij in het pand Lange Haven 43 en Westvest 38. Kanaster Sectie C. No. 448 en 449. Schiedam, 23 April 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. L. HONNERLAGE GRETE. De secretarie, v. LUIK, L. inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van A. Mulct om vergun ning tot oprichting van een oakkeiy in hel pand, staande Gruote Markt no. 5 kadastei Sectie B no. 1390. Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Boen te weten dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente zyu ter visie gelegd dat op Donderdag, den 7en Mei a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheiu zal worden gegeven om bezwaren tegen liet toe staan van dal verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten dat gedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomenen dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn zij, die met overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn versehenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan alkouüigmg gesctneu, waar hei behoort, den 23steu Apui 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. L. HONNERLAGE GRETE. De Secretaris, v. LUIK, L. S. Te Washington wordt verklaard, 'Jat de Ame rikaansche troepen Vera Cruz bezet Zullen hou den om Huerta er van. te .overtuigen, dat Je regeering der Vcreenigde Staten het ernstig meent. Er zal niet tegen Tampico opgetreden worden, tenzij door Huerta repressaillei maatregelen ge nomen worden. Admiraal Badger blijft tot nader order te Vera Cruz. De Amerikaansche consul te Vera Cruz seinde gistermiddag, dat de Amerikaanse he troepen Vera Cruz geheel in hun macht hebben. Vin de non- combattanten werd niemand gedurende de ge vechten gewond, terwijl eir blijkbaar nek van de vreemdelingen geen enkele gekwetst ot gedood wierd. Het vuren heeft opgehouden, slechts nu en dan vallen enkele schoten. Algara, de Mcxicaansche zaakgelastigd© te .Washington, deelde mede, dat hij van zijn negtee- ring verscheidene telegrammen ontvangen had waarin gezegd werd, dat hij elk oogenblik terug geroepen kon worden, maar waarin hem nog geen last gegeven werd zijn paspoort aan te vragen. Staatssecretaris Bryan ontkende, dat hij be richten had ontvangen, waarin gemeld wiordt, dat O'Shauglnessy door Huerta verzocht was Mexico te verlaten. Hij gaf zijn bezorgdheid te kennen over het feit, dat hij niet in staat was zich met O'Shaugnessy te Mexico City in ver binding te stellen. Uit Eaglepass (Texas) meldt men: Alle federale troepen in Noord Mexico hebben bevel .ontvangen zich te Saltillo te concentree- ren met het opg op de Amerikaansche invasie. Piedrasmegras, tegenover Eaglepass, is dienten gevolge gisterochtend vroeg, ontruimd, na een nacht van hevige opwinding, gedurende! wel ken wapens werden uitgedeeld onder versehei- denen in alle haast georganiseerde vrijwilligers, korpsen. Het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden keurde zonder debat het besluit van den Senaat, omtrent de maatregelen legen Mexico, goed. De tot opneming: der Duitsche vluchtelingen gerequireerdei Hapag-bpot „Ypiranda", kwam met een voor de Mexicaan,sche regeering bestemden voorraad wapenen en munitie fce Vera Cruz aan. De Amerikaansche admiraal Fletcher ver bood den kapitein aanvankelijk met dei wape nen aan boord de haven te verlaten. De Ame rikaansche regeering wijzigde intusscnen haar standpunt in zooverre, dat zij weliswaar hoopt, dal het wapentransport bij het door oe Ame rikaansche troepen bezette louane-fcureau aan land gebracht en van Amerikaansche zijde in bewaring genomen zal worden, aoch, daar geen oorlogstoestand bestaat, maakt zij geen aanspraak op het recht, om het vertrek van het stoomschip te beletten of over het wapen transport controle uit te oefenen, tenzij dat dit in het douane-bureau, dat door :1e Amerikaan sche troepen bezet is, ondergebracht worul. Admiraal Fletcher bood in opdracht zijner re geering den Duitschen kapitein zijn verontschul digingen aan. De Amerikaansche regeering, heeft de noodige maatregelen genomen" om, desnoods met geweld, den Mexicaanschen troepen, die zich op Mexico City terugtrokken, te beletten oen spoorweg van Vera Cruz naar Mexico City te vernielen. Generaal Huerta is er van in kennis gesteld, dat president Wilson zal beletten, dat wapenen en geld aan de Mexicaansche- regeering worden gezonden. In Albanië. Volgens te Janina ontvangen berichten heeft de v,0;orloopige regeering van Epirus den wensch te kennen gegeven met de regeérimg van Albanië een schikking te treffen. Zij wenseht administra tief zelfbestuur met waarborgen voor de eerbie diging daarvan. De haar gedane v,oir.itellen aclit zij le vaag en verwacht dat de thans gevoerde onderhandelingen zullen mislukken. I n M a c e d o n i In Noordelijk Macedonië en vooral in het vilajet Kossovo heerscht gr'oote opwinding. Verschel dene duizenden Alhaneözen van Koissovo: heb ben talrijke benden geformeerd, die de Servische troepen voortdurend bestoken en somtijds vrij gevoelige verliezen toebrengen. Bij Kounianovo hebben de Albaneazen getracht de spoorrails door middel van dynamictbom'men in de lucht te doen vliegen, maar een Servische patrouille slaagde er in de bommen te verwijderen, zoo dal een catastrophe vermeden kon worden. OOSTENRIJK-HONGARIJE. Een gisteravond uitgegeven bulletin zegt, da.t er geen noemenswaardige verandering in den toestand des keizers is gekomen. De katarrhale verschijnselen zijn niet van invloed op ae harts- werking'. Die eetlust en de krachten van den zieke zijn bevredigend. Van particuliere zijde verneemt men dat de keizer het vandaag; nog veel béter maakt dan gis teren. Hij heeft zieer goeden eetlust en voelt zich heel opgewekt, Vandaag heeft hij in het geheel geen koorts gtehad. FRANKRIJK. De koning en de koningin van Engeland, ver gezeld door den president en mevr. Poincaré, hebben gister te Vinceinnes een schilleWndeP wa penschouw der troepen bijgewoond, tijdens wel ken Poincaré dei vaandels van de Polytechnische school en van het bataljon van de krijgsschool Saint Cyr heeft onderscheiden. In een toespraak heeft Poincaré gezegd dat de regeering de dank baarheid van het Fransche volk wil betuigen aan beide instellingen, die het land zooveel trouwe dienaren en het leger 't voorbeeld van vader landsliefde en militair plichtsgevoel hebben ge geven. Poincaré kuste heiue vaandels. Na het défilé werden de vaandels voer de officieele tribune gestreken. De koninklijke stoet begaf zich vervolgens naar het stadhuis. De: president van n.-t gemeente bestuur en de prefect van Je Seine hebben de koninklijke gasten welkom gëhccten en de ko ning heeft hen in zeep hoffelijke termen geant woord. Nadat de koning en de koningin, hun namen in het gulden hoek hadden gefeekend, bond de president den koning1 een prachtigen gouden be ker, de koningin een spiegel met monogram aan. Vervolgens zijn de koninklijke gasten naar het departement van buitenlandschei zaken terugge keerd, waar zij, gisteravond een gastmaal heb ben gegeven. Dra president en mevr Poincaré met hun gevolg, de leden van het diplomatieke corps, de presidenten van Kamer en Senaat en de ministers hebben daaraan deelgenomen. Er zijn a,an tafel geen toespraken gehouden. De koning, de koningin, oe president en mevr. Poincaré hebben vervolgens de galavoorstelling in de Opera bijgewoond. Koning George heeft gister Iswodsky Russisch gezant te Parijs, in gehoor ontvangen. Uit Londen wordt aan de Temps" geseind: De Engelsche bladen zullen heden een ofllcieuse medeaeeling bevatten, waarin de waarde en de goede diensten van dei Entente Cordiale worden inschreven en verklaard dat de Entente in haar tegenwoordigen vorm aan alle behoeften beant woordt. Renter's bijzondere correspondent te Parijs is gemachtigd te verklaren, clat tijd ons het bezoek in de besprekingen van Sir Edward Grey met de Fransche regeering geen sprake zal zijn van eenige nieuwe, geschreven overéénkomst tusschén Engeland en Frankrijk. Een meer iormeele vorm is voor de Engelsch-Fransche overeenkomst niet noodig, evenmin als een wijziging' in de; bestaande overeenkomst. Hoewel een uitbreiding der bestaande betrek- kingen niet in de bedoeling ligt, mag toch een duidelijker omschrijving: der bestaanue overeen komst als resultaat van dit bezoek worden ver wacht. Het officieele persbureau zegt in tegenspraak met een artikel in dei „Wetsjerne Wrenija" onder den titel „verandering der Drievoudige Entente in een Drievoudig Verbond"Ds Russische re- geering die steeds de levendigste sympathie koes tert vO|Or het bestendigen en nauwer toehalen van de banden die Rusland, Frankrijk en Enge land verbinden, en daarin een onderpand voor den Europeeschen vrede ziet, heeft echter nooit het vraagstuk van een wijziging in etn verbond overwogen. Onder die omstandigheden beeft de Engelsche regeering niet gelijk de „Wetsjérna. Wremja" beweert gelegenheid kunnen hebben voorstel len tem gunste eaner dergelijke wijziging van het Russische ministerie van buitenlandsche zaken koeltjes te. ontvangen, want zulke-i voorstellen zijn nooit gedaan. ZWEDEN. Gistermiddag is de koning met de koningin naar het paleis van Drottningholm gereden. De tocht is den kaning goed bekomen, maar toch heeft hij zich na aankomst voorzichtigheidshalve dadelijk te bed begeven. Prof Berg vergezelde hem. Kapitein Fort, die onlangs met zijn vliegma chine in Duite'chland landde en onmiddellijk naar Frankrijk terugkeerde, is disciplinair gestraft. De „Deutsche Courier" meldt, dat de tegen woordige stadhouder van Elzas-Lotharingen von Dalwitz in den gravenstand verheven zal wor den. Prins Karei Philips van Orleans, hertog van Nemours, zoom van den hertog van Vendómc- en van de hertogin, geboren prinses Henriëtte van België, zuster des komings, heeft Zondag zijn Eerste H. Communie gedaan in het Vatikaan t)e jonge prins, die geboren is in 1905, ont ving de H. Communie uit de hamaen des Pau sen. Z. II celebreerde de H. Mis in zijne private kapel. Ook reikte de H Vader de H. Communie uit aan de ouders eu aan de drie zusters van den prins. Hare Majesteit de Koningin naar Luxemburg. Naar aan de sVossische Zeitung" uit Luxem burg wordt geseind, zal Hare Majesteit de Ko ningin in den herfst een oliicieel bezoek brengen aan de groothertogin van Luxemburg. Prins Hendrik. Naar wij vernemen, bestond het verjaargeschenk van H. M de Koningin aan Prins Hendrik uit een kamerameublement van 's Prinsen vertrekken in het Huis ten Bosch. De Verzekeringswezen. Naar wij uit goede bron vernemen, is de over weging van de ontwerpen tot herziening der Verzekeringswetten bij den Raad van State aan hangig gemaakt. Het nieuwe gebouw der Tweede Kamer. Naar de »N. R. Ct." verneemt, bestaat bij den minister van waterstaat reeds sedert geruimen tijd het voornemen, den bouw van het nieuwe gebouw der Tweede Kamer door een open of besloten prijsvraag te doen voorafgaan. (j. H L Baron van Boetzelaer. -f- Dinsdagnacht omstreeks halt een overleed op den huize Houdringe te De Bilt de bewoner van het landgoed de heer Godfried Hendrik Leonard baron van Boetzelaer. (48)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 1