voor Schiedam Omstreken. f a finii - ïbUxzj 19 Onschuldig veroordeeld. Gratis Ongevallenverzekering 37ste Jaargang Donderdag 23 Juli 1914. i\o. 10983 Op den Haikan. oyereenlomsiig op de polis yerielde yoorrarden. Officieele berichten. Kennisgeving. Buitenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Verspreide berichten. Binnenland. Bureau: Boterstraat 50. Telef, 85. Postbus 39. Abonnementen per 3 maanden ƒ1.50, per week 42 cent, per maand 50 ct., franco p. post ƒ2.— p. kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Advertentiën: Familieberichten 20 ct. per regel; Handelsadvertentiën 1—6 regels 92 ct.elke regel daarboven 45 ct. 3 maal plaatsen wordt 2 maal berekend. Ingezonden mededeelingen 35 ct. p. regel. Speqiale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. levenslange geheele invaliditeit De verzekering wordt gewaarborgd door de &y verhes van een hand, voet of oog; Hollandsehe Algemeene I f U U een duim Verzekeringsbank, gevestigd te Schiedam. jf*nn veriies jpyj r by verlies van eiken ande- ren vinger. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van le. de N. V. Maatschappij „Uydrolea", om vergunning tot het uitbreiden barer fabriek aan den Buitenhavenweg no. 50, kadaster Sectie L nos. 2156 en 2158, door bijplaatsing van twee gebouwtjes, waarin een electromotor van 5 P K. 2e. L. A. Bonelaas, om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats van lompen in het pand Vlaardingerstraat no. 4, kadaster Sectie A no. 702; Gelet op de bepalingen der Hinderwet Doen te weten dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag, den 6 Aug. a.s., des voor- middags ten 114 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toe staan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten dat gedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, yan de schrifturen, die ter zake mochten zijn 'ngekomen, kennis kan worden genomen en dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten etude hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23 Juli 1914. Burgemeester en Wethouders voornoemd LAGERWEIJ, W. B. De Secretaris, V. SICKENGA. pen een barricade óp, welke dook de politie werd bestormd. Bij een poging der' stakers om hunne kameraden te bevrijden, werden een agtent van de rivier-politic en twee politie agenten gewond. Een afdeeling, bereoen politie vuurde een salvo af om de menigte te ver strooien. Een aantal personen werd hierbij ge wond. Op vier werst, afstand van Petersburg is een personentrein door 300 stakende spoorwegem- ployé's aangehouden. Zij dwongen den machinist onder bedreigingen de locomotief te verlaten en de passagiers uit te stappen. Be stakers hakten d,aarna de telegraafpalen om en versperden daar mede de rails. Vanuit Petersburg; zijn troepen gendarmerie naar de plek, waar de vernieling plaats had, vertrokken. Het verkeer is hersteld. Het aantal .stalkers te Riga is tot 40.000 geste gen, van wie 1000 havenarbeiders zijn. Het tramverkeer te Moskou is weder hersteld, doch in Tiflis is het tengevolge van een staking van het personeel stop gezet. FRANKRIJK. In de couloirs van 't paleis van justitie ver zekeren de vrienden van de „Figaro.", dat liet succes van Caillaux op het stuk der1 diplomatieke bescheiden slechts van voorbijigaanden aard zal zijn. Een redacteur van de „Figaro" zou op het punt staan die bescheiden, waarvan de regeering het bestaan ontkent, wereldkundig te maken. üc vrienden van Caillaux zeggen, dat zij alle aanvallen afdoende en zegevierend zullen beant woorden. De vertegenwoordigers der Mogendheden heb ben afwijzend beschikt op het verzoek der re bellen om in Sjiak te onderhandelen. Zij verklaar den. zich wel bereid de wenschen der opstan delingen te aanhoioren, maar de diplomatieke ge bruiken laten niet toe, aal zij zich naar Sjiak begeven. Zij stellen daarom ie opstandelingen VÓor, hun wenschen schriftelijk in te dienen. De voornaamste leiders der opstandelingen zijn Ta ja», viroeger militaire gouverneur van Ipek, later eerste luitenant bij Torgoet Pasja's Alba- ócesche expeditie; Gjenoch Bey, vroeger officier bij den generalen staf, .onder Torgoet Pasja; belmdena, vroeger kapitein bij de gendarmen ónder Essad Pasja. en ie RUSLAND. Beuter meldt uit St. Petersburg In het stadsgedeelte Wiborg vielen oe stakers riP verschillende plaatsen de politie aan, verwond den een opzichter en diens leerlingen en sloe gen een politie-agent half dood. De stakers wier- OOSTENRIJK-HONGARIJE. Bij de behandeling der interpellaties over den O os ten rijksc li-Se rv ische betrekkingen in liet Hon- gaarsche Huis van Afgevaardigden nam minister president graaf Tisza het woord. In het bewust- zijn zijner verantwoordelijkheid en geheel op de boogie dezer kwestie zijnde, hield hij het voor zijn plicht te verklaren, dat het op het tegen woordige oogenblik niet in het belang van het land zou zijn deze kwestie in het parlement te bespreken. (Groot tiijmult links.) Zoodra de tijd hiervoor gekomen zou, zijn, zal hij het zijn plicht achten deze kwestie in het Huis te be spréken. fen slotte, verzocht hij den interpellanten van de indiening der interpellaties af te zien. De „Kölnische Zei tong" meldt in oen officieus telegram over de overhandiging der Oostenrijk sche nota aan Servië, dat alle berichten over een voorafgaande bekendmaking der eischen van Oostenrijk aan Servië, die dezer dagen uQor de dagbladen gepubliceerd werden, tot dusverre on bevestigd zijn gebleven. De O.ostcmrijksch-Hongaai- sche regeering heeft tot heden nóch de pers officieele mededeelingen gedaan, nóch Lij die andere regeeringen een officieelen stap gedaan oim deze over ha ré eischen vooruit te onder- GROOTE BOEIENDE ROMAN. Naar het Fransch 60) En zij voegde erbij Dit zou voor mij de eer, dit zou voor mij bet leven zijn. Madelor ging Josillet op het pachthof der Cen- dcière opzoeken. De pachter was afwezig, en zou eerst tegen den ®vond terug keeren. Madelor wachtte. Toen Josillet 's avonds was teruggekeerd, kon bij hem niets bekend maken. Daar de grijsaard aandrong, hem weenend smeekte de waarheid te zeggen, hem vertellend Maria stervende was, dat Jeroom alleen, zijne liefde en zijne teederheid het leven aan zijn kind bonden terugschenken, dat er eene verschrikkelijke ^^edheid in gelegen- was hem de schuilplaats v*n den jongeling te verbergen antwoordde de Pachter -- Sedert ruim twee maanden heb ik geen bericht van mijn meester meer ontvangen, ik ïweer het voor God 1 Madelor verliet hem, verschrikt van dien af grond waarin hij rolde, het hoofd vol vreemde gedachten, en voelend dat zijne reden aan 't wan kelen was. Maria sloeg hem gade. Welnu vroeg zij, Hij loog. Binnen acnt dagen, zal Jeroom terugkomen, zeide hij met een hartverscheurenden glimlach. J oen Madelor aan Siméonne zijn onderhoud met Josillet vertelde, schudde de boerin het hoofd. Josillet heeft de waarheid niet gezegd zeide zij. Maar Josillet had met te veel rechtzinnigheid gesproken dan dat de dokter er aan zou kunnen twijfelen. Gij vergist u zeide hij, die man zou mij alles bekend hebben, indien hij iets geweten had. Maar zij wilde zich zelve overtuigen van het ongeluk dat hen trof. Zij ook had begrepen dat de terugkomst van Jeroom de eenige hoop op genezing was bij Maria. Zij ging Josillet spreken. loen de boer haar zag aankomen, in het bosch waar hij werkte, aan den voet van den borg Tranet, verbleekte hij eenigszins. Zij ging tot hem min of meer verlegen. Ofschoon hij,^ sedert het tooneel in het bosch toen hij haar zijne liefde had verklaard, elke ge legenheid had vermeden om haar te spreken, be richten. Mogelijk blijft dat den bóndgënooten van Oostenrijk vóór het. overhandigen der nota kennis van den inhoud gegeven wordt. Officieel zal de Oostenrijksche nota eerst na overhandiging aan de Servische regteering aan de gi'oote mogendheden medegedeeld worden. De berichten in de pers hebben tot nu toe slechts waarde als stemmingsuitingen. De »Neue Freie Presse" noemt de punten op, waarop de eischen der Oostenrijksche regeering betrekking zullen hebben. lo. Zal dan, volgens de »Neue Freie Presse," Oostenrijk eischen, dat de Servische burgers en lichamen, bij den aanslag te Serajewo meer of minder rechtsireeeks betrokken, worden vervolgd, en zoo zij schuldig worden bevonden gestraft. Waarborgen moeten worden gegeven dat het onderzoek te dezer zake ernstig en onpartijdig geschiedde. 2o. De Servische regeering dulde niet meer de Groot Servische vereenigmgen en breidele de pers. 3o. Zal de Oostenrijksche regeering den wensch. uitspreken, dat de grens beter worde bewaakt. De stap heeft voorts in het algemeen ten doel de politiek van de Servische regeering voor goed van richting te doen veranderen. ITALIë. Men verwacht ieder oogenblik de proclamatie van de staking; door het bestuur van het syndicaat der spoorwegplannen. Algemeen heersiht de mee ning;, dat de beweging wel .op èen mislukking zal uitloiopen en zich zal beperken tot een agi tatie in de voornaamste centra zooals Ancona, Turijn en Milaan. MEXICO. Naar uit New-York gemeld wordt, zou de nieu we president van Mexico, Carbajal, geneigd zijn ile hoofdstad aan de opstandelingen over te ge ven als deze een algemeene amnestie toestaan. Generaal Carranza eiseht echter een Onvoorwaar delijke overgeving. De vroegere generaals van Huerta hebben daarom besloten een nieuwe revo lutie te beginnen als de verlangde amnestie niet wordt toegestaan. Volgens een nog niet bevestigd bericht uit New-York, zou generaal Villa verklaard heb ben, definitief' met generaal Carranza te zullen breken en een onafhankelijken staat, in het Noorden van Mexico te zullen stichten. Hij zal zichzelf tot dictator benoemen. TüRKIJë. Be vierde afdeeling der Kamer sprak ei zich met algemeene stemmen, over uit, dat de vrioe- gérc ministers in staat van beschuldiging zou den worden gesteld. In dezen zin werd te mid dernacht aan den president der Kamer een rap port voorgelegd, hetwelk deze op de dag order van de heden te houden zitting' heeft ge plaatst. i Bij de reeds ingebrachte beschuldigingen zijn nog nieuwe gevoegd, o. a., dat het vroe gere kabinet bij 't, sluiten van oen eersten wa penstilstand zich verplicht had, Adrian,opel niet van proviand te zullen voorzien. De Kamer heeft de credieten voor leger en vloot, onderscheidenlijk van en 8 millioen l'urksche ponden, goedgekeurd. De minister van financiën is gemachtigd, bijzondere linancieele regelingen te treffen. De minister van financiën zeide, dat de wet waarbij de buitengewone cre dieten voor de vloot zijn toegestaan, reeds uit gevoerd is en de bestellingen al geplaatst zijn. Dpor de aanneming! van art. 5 van de middelen wet wordt de regeering gemachtigd tot uitgifte van 5 millioen pond schatkistbiljetten en lot verhooging van de invoerrechten met 4 pet., zoo dra de onderhandelingen met de mogendheden hun beslag! hebben gekregen. - Uit München meldt men: Vorst Wilhelm van Hohenzollem heeft zich hedenvoormiddag; te Leutstatten verloofd met prin ses Adelgunda, de oudste dochter1 van koning Lodewijk III. Het gerechtshof te Berlijn veroordeelde den redacteur van de „Vorw&rts", Alfred Schnltz, wegens zijn artikel over het „hoeh" op oen kei zer en den klassenstrijd, tot een gevangenisstraf van zes weken. Het openbaar ministerie harl 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Het procos werd met gesloten deuren gevoerd. De socialistische „Yonvart.s" meldt, dat h.Y-u* verantwoordelijke redacteurs dr. Ernst Meyer en Alfred Wielepp wegens de artikelen .Deinaho Ivrieg'sminister und sonst noch was" en „Reichs- verljandshauptling und sonst noch was", voor de rechtbank gedaagd zijn. Hun wordt bclee- rliging van het ministerie en vooral van den minister van eeredienst ten laste gelegd. Koninklijk bezoek. H. M. de Koningin bracht heden een bezoek aan de teekenschool der machinefabriek van Coin's Stork Co., te Hengelo (O.) en aan hol tuindorp „Het Lansink" aldaar, gesticht door do Hen gelosche Bouw veieenigin g. greep zij, dat hij nog steeds haar beminde, dst hare eerste weigering hem slechts verbitterd had. Daar zij zweeg, vermits zij niets durfde zeggen, was hij het, die het hoofd oprichtend haar het woord toestuurde. Goeden dag, juffrouw Siméonne. Goeden dag, mijnheer Josillet. Zij zagen elkander verlegen aan. De boer had van het eerste oogenblik het doel beseft dat haar bewoog zich tot hem te wenden. Gij komt tot tnij om over Jeroom te spreken niet waar Ja. Gij zijt overtuigd dat ik gelogen heb toen ik aan Madelor verklaarde de schuilplaats mijns meesters niet te kennen. Zij antwoordde niet. Hij hernam Welnu, gij hebt ongelijk gehad dit te gelooven. Ik weet niets. Er volgde eene stilte. Mijnheer Josillet sprak zij. Wat wilt gij juffrouw Siméonne. Toen gij mij verleden zomer uwe liefde ver klaarde heb ik u slecht behandeld.... Dit was uw recht. Neen, ik had ongelijk. Dit was uw recht, zeg ik u. Gij zijt schoon gij moogt fier wezen en vooral moeilijk in de keus uwer minnaars. Ik ben hard voor u geweest, mijnheer Jo- Prins Hendrik. De »Zeeland" vertrok gisternamiddag or» vier uur, met saluutschoten begroet, uit de haven tan Stockholm. E. Heimans. -j- De bekende schrijver en natuuronderzoeker E. Heimans, uit Amsterdam, is in den nacht van 21 op 22 Juli plotseling overleden te Gerolsteiu, in den Etfel. Hij was daar op excursie met een aantal leden van de Geologische vereeniging, onder leidiüg van protessor Jonker, Zij dood komt ge heel onverwacht. Bloemendag Herwonnen Levenskracht". De bloemendag. Zondag jl. gehouden voor r> Her - sillet, ik heb er thans leedwezen over en vraag u oprecht verschooning. Gij, juffrouw Siméonne Ik betreur wat ik gezegd heb. De boer liet zijn werk staan, en zich vóór het jong meisje plaatsend 'tls goed, sprak hij met zekere drift in de stem, ik begrijp de redenen welke u zuks doen zeggen. Gij twijfelt. Gij komt mij beproeven. Ik verkies de brutale rechtzinnigheid waarmede gij mij eene eerste maal hebt afgewezen. Ik heb verdiend u aldus te hooren spreken, zeide zij bedroefd. Tranen versmoorden hare stem. De herinnering aan Jeroom zweefde vóór hare oogen. Josillet beminde haar te veel om geen mede lijden met haar te hebben. Hij herhaalde haar wat hij haar reeds gezegd had, verzekerend dat hij de opoftëring niet aanvaarde welke zij deed van haar hart, in de hoop van Maria te redden zoodra hij de schuilplaats van Jeroom zou kennen, zou hij er Madelor van verwittigen. Wat hem betreft, vermits Siméonne hem wel van zijne iietde wilde spreken, moest hij slechts herhalen wat zij reeds wist. Hij bemint haar ge lijk den eersten dag. Hij is Diet veranderd. Hij kon niemand anders beminnen Zijn besluit was genomen. Hij zou niet trouwen, ziedaar alles! Toen Siméonne hem verliet, volgde hij haar met de oogen tot dat zij in de verte verdween te midden van het struikgewas in het bosch. Wordt vervolgd

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 1