Gehuwde Lieden SANATOGEN. f8e^iö*J |aal-PnefsCrji, ÉSlllf VEEN's Melkinrichting'. ingaande heden-middag. Leichner's Vetpoeder Leiehner's Hermelijn- en Aspasiapoeder, NATRON Slechts 12', cent Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering, worden dag-elijks aangenomen. FIJNSTE ROOMBOTER per '/s Ko. 75 ct. PRIMA NATUURBOTER 70 ct. Aan huis bezorgd. L. LEIC1INER, Schütser strasze 31, Eerlijn. Ad verten tiën. Een bron van kracht voor allen C AC AC Werddtentoenstellkig Turin 1911, üroote Prijs. Schoonheid en Jeugd. Bureau: Boterstraat UI Verhalen van den oorlog. De aanslag op generaal Leman. Generaal Leman was volop aan den arbeid met de leden van zijn staf, in de bureelen van de rue Saint-Foy, toen men vlak bij hevig lawaai hoorde. Dat is onduldbaar! het is niet mogelijk hier te werken' zeiden de officieren die aan de deur gaan zien wat er buiten voorvalt. De Duitschers zijn daar Op hetzelfde ©ogenblik knettert een salvo van geweervuur; kapitein Marchand valt. Twee Prui sische officieren en zes soldaten, allen met het pistool in de vuist, zijn voor het huis met burgers die vlaggen dragen. Ze trachten de officieren van den staf ter zjjde te duwen, want zij willen het hoofd van den staf hebben. Geef me dadelijk een revolver, zegt generaal Leman. Generaal, ge hebt het recht niet uw leven op dit oogenblik in gevaar te stellen, zegt bevel hebber L... Ge zult u laten vermoorden. Neen, neen Laat me door I Commandant L...., een echte reus, maakt er korte metten meehij pakt generaal Leman om het middel, en werpt hem over den muur heen van de Gieterij, waar hij dan zelf ook over klau tert. Ze bevinden zich thans op de terreinen van de Gieteiij. Men schiet op hen uit de ramen der naburige woningen, waar zoogenaamde sburgers", met brownings gewapend, geposteerd zijn. L.... doet met geweld zijn generaal in het huisje van een werkman der fabriek binnentreden, waar de beide officieren een schuilplaats vinden te midden eener familie van brave lieden.. Aan de andere zijde van den muur schoten de kameraden van L.... en de gendarmen de beide officieren en de zes Duitsche soldaten neer, na een kort gevecht, waarin ook twee Belgische gendarmen sneuvelden. De correspondent van de „Telegraaf" schrijft: Al pratende bracht hij ons naar Mouland, ook een dorp, dat getuchtigd is. Ontzettende aanblik. Alle huizen verbrand of verwoest. De muren van kogels doorseefd, de deuren met, kolven en kogels verbrijzeld. Het huisraad kort en klein geslagen, gordijnen aan flarden, op de drempels nog tallooze sporen van bloed, een onbeschrijfe lijk tooneel van ellende en verlatenheid. Alleen het vee, door de vluchtende bewoners achterge laten, kermde nog in de weiden en boomgaarden van dorst en honger. De overal rondloopende varkens en biggen hadden hun kostje nog wel weten te vinden. Hier en daar lag een doodge schoten varken in de modder. Ook lag daar over de heele breedte van den w!eg een Belgische vlag vertrapt in slijk en smurrie. Op den weg zag ik eenige Brabantsehe centen, blijkbaar ver- loren door de vluchtelingen. Ik heb er een van als droevig souvenir bij mij gestoken. Erbarme lijk was het de melkkoeien aan te zien met haar gezwollen uiters, Wie zal zeggen wat de arme dieren naar wie niemand omzag, leden? Tus- schen de puinhoopen zaten en lagen Duitsche sol daten of draafden Uhlanen en „Todkopf-Husaren", zooals men weet het regiment van den kroon prins. Uit de vernielde inboedels en uit de mooie hoeven kon men dadelijk zien, dat Mouland een welvarend dorp is. geweest. Op de wandeling vroeg ik den soldaat, waar om hij geschoten had. Toen trok de man een eenigszins verlegen gezicht en hij verklaarde, dat een hond hem had willen bijten en hij het dier had neergelegd. 'tKan zijn, maar ik heb in het dorp geen enkelen levenden of dooden hond ge zien, maar even later wel een innig droeven optocht: twee uhlanen, 8 soldaten en in hun midden een geknevelden landbouwer. Even voor bij ons werd hij tegen een boom gezet en we hoorden weer eenschot. De „N. R. Ct." schrijft: Bij de Duitsche gewonden waren er die twee dagen zonder verpleging gelegen hadden. De Bel gische afgevaardigde Flechet, gewezen senator, is ook hier. De gevluchte en bijna vermoorde burgemeester van Warsage, die te Maasticht in een hotel verblijf houdt, was heden-middag in het Roode Kruis. Hij w'as vol lof over de Maas- trisché ambulance en zou overal heen schrij ven dat ze dolgraag zouden weten, waar ze ge wonde Belgen konden halen. Hij was ook in het gebouw der rijkskweekschool, waar de Belgische vluchtelingen door de goede zorgen van de milde menschen gespijzigd en gekleed worden. Hij bracht dank voor alles wat zijn landgenooten hier genieten, 't Is enorm hoe al de grootère en kleinere firma's der stad stapels nieuw goed en levensmiddelen zenden, om de van alles be roofde vluchtelingen te restaureeren, desnoods te herbergen en ze verder door te zenden. Verder vernam ik van zeer geloofwaardige zij de dat de pontonbrug door de Duitschers over de Maas geslagen, heden-middag aan twee kan ten stukgeschoten is door de Belgen, zoodat de troepen niet verder kunnen. Van het 90ste en 25ste regiment der Duitschers zijn bijna alle man schappen als weggemaaid door de mitrailleuses. Een der gewonde Duitschers antwoordde op een vraag waar die regimenten dan waren „Ver nietigd." De doktoren en helpers, evenals de dragers van het Roode Kruis hebben den regen van ko gels en granaten niet ontzien, waar het gold de gewonden te halen. Menigeen hoorde de kar tetsen naast zijn ooren fluiten. De geïnterneer den en vervoerbare gewonden moeten allen naar Alkmaar getransporteerd worden. In het SINT-JACOBS GASTHUIS te Schie dam, gesticht voor oude lieden, worden tegen 1 November 1914 gevraagd van middelbaren leeftijd, zonder kinderen. Kennis van administratie strekt tot aanbeveling. Aan- vangsalaris f500.— 'sjaars benevens vrije voe- diDg, inwoning en geneeskundige behandeling. Schriftelijke sollicitaties worden voor 22 Augus tus ingewacht bij den Heer M. L. HONNERLAGE GRETE, Voorzitter van het College van Regenten. Bezoeken worden slechts afgewacht van de sollicitanten, die daartoe door Regenten worden uitgenoodigd. die zich afgemat en lusteloos ge voelen, die zenuwachtig en zonder energie zijn, wier arbeidsvermogen door geestelijke of lichamelijke overweging verminderd is, of die door uitputtende ziekten en hevige gemoedsaandoeningen het weer standsvermogen verloren hebben, is Sanatogen is door meer dan 14.000 professoren en artsen uit alle be schaafde landen schitterend beoor deeld. De steeds stijgende navraag en ontelbare van de hoogste te vredenheid getuigende beoordee lingen bewijzen, dat honderdduizen den in het Sanatogen de herleving hunner krachten en de versterking 0 van hun lichamelijk en geestelijk arbeidsvermogen zoeken en vinden. Verkrijgbaar in alle apotheken en drogisterijen. Brochures gratis en franco door den Gen. Verteg. Den Heer B. Harrenstein, Amsterdam, Heerengracht 278. Met BOVRIL bekomt men dadelijk een voortreffelijken bouillon, versterkend en voedzaam door de geneeskundige autoriteiten bijzonderlijk aanbevolen, niet alleenlijk aan zieken en aan herstel lenden, voor welke Bovril een onschat bare opbeurder is, maar ook aan gezonde menschen, bij wie hjj vermoeidheid, zoowel lichamelijk als zeddijk, herstelt. Ten overige wordt BOVRIL gebruikt in alle goede keukens, want hjj is onmis baar voor het gereedmaken van soepen sausen tusschengerechten. enz Vraagt Poetsin Slikken bossen alléén niet weltiq gu poneerden druppelt uit iiiffli ii I HOFLEVERANCIERS. de meest délicieuse drank. FABRIEK TE SNEEK. Hofleveranciers van H. M. de Koningin-Moeder, ROTTERDAM.. AMSTEIÏDAM. - SCHIEDAM. Afleveringslokaal Westvest No. 4. TELEFOON No. 333. (Onze specialiteit). v v of de beste gelaatspoeders van de Wereld, geven Alleen verkrijgbaar in origineele doozen bij alle parfumerie-handelaars en drogisten, alsmede aan de fabriek S* I -ischt van nwen Winkelier ZUIVERE SODA in 14 Kilo pakje. Het. beste en voordeeliarsste Waschmiddel voor hnishotidelijls: gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. kost onze echte KA RNEMELKZEEP met het Anker. Een groot stuk Zeep voor we g geld. Men lette vooral op ons Gedeponeerd Fa brieksmerk „Het Anker" en weigere onvoorwaardelijk alle goed- kooper aangeboden soorten. Alleen de echte KARNEMELKZEEP met het ANKER voldoet aan de verwachting. Een geregeld gebruik maakt de handen blank als sneeuw, het gelaat zacht als fluweel. GEBRS. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Np meg en. Verkrijgbaar aan de bekende Adressen. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met zoowel in als buiten beroep, yillllilillllli.nmmmnlllllllllir fi 4111 KONINKLIJKE CONFEDERATIE Prijsverlaging Bp

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 4