Openbare Verkooping. BERICHT. Adverteert Wielrijders Kiest! Eén prijs, één kwaliteit! Gewijzigde Deposito-Rente. WATTEN DU BBC If00 BL A N K Ti n e:ts TOT D/\M DUBBELBLAMK Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant, Gratis „Geïllustreerd Zondagsblad", Gratis Ongevallenverzekering, worden dagelijks aangenomen. de Fijnste erasboter 75 et- per pond. P. ROOT, Hoogstr., Tel. 287. I f8. I 7. MICHELIN5.50 Bureau; Boterstraat 50. Advertentiën. Gegarandeerde volvette zoete Meest gelezen en verspreide dagblad te Schiedam en omliggende plaatsen. X, euvehaven 103 -()— ROTTERDAM, Met 1 dag opzegging 3 o/0 'sjaars. 10 dagen 3 Va o/0 De rentevergoeding voor deposito's niet andere termijnen wordt vastgesteld bij onderlinge overeenkomst. op de Dagblad voor Schiedam en omstreken met: zoowel in als buiten beroep, delijk gewond mijn eigen ritmeester zwaar ge wond, schot in de onderkaak, twee in den arm, een in den voat. Dat alles bij drie escadrons, maar het ergst heeft het mijne geleden, dat den zwaar- sten aanval had. Het regiment zal misschien van nu af een wei nig verschoond worden, in ieder geval hebben wij den moeilijksten dag van den geheelen veldtocht achter ons. Maar het succes vooral in moreel opzicht, is reusachtig. Wij hebhen geloond wat wij nog kunnen en dat de door de Franschen al van oudsher zoo gevreesde lanciers en ulans nog niets van hun élan hebben ingeboet. De lui hebben zich magnifiek gedragen en zal deze 11de Augus tus een eeredag voor ons regiment blijven, en dit gevecht van Lagarde een der schoonste wapen feiten van den veldtocht. De commandant van de Beiersche cavalerie-divie, Excellentie von.. heeft het regiment dadelijk zijn groote dankbaar heid laten betuigen, en den koning van telegra fisch op de hoogte gebracht. Alle officieren, die de charge hebben meegereden, en veel onderofficieren en manschappen zijn voor onderscheidingen voorge dragen. Nog nooit in mijn leven heb ik de Dabijheid van mijn beschermengel zoo goed gevoeld als op dezen dag. Ik weet het niet, maar ik had al den tijd het gevoel van kalme zekerheid zon der de minste opwinding. Als ik nu terugdenk aan mijn arm escadron van de 58 overleven den hebben velen, die op patrouille waren, de charge niet meegemaakt, en 's avond kwam ik met 27 man en 3 onderofficieren terug 1 dan moet ik werkelijk zeggen, dat God mij in zijn bijzondere bescherming heeft genomen. Wees gerust -en troost je, mijn lieveling, als ik weder moet oprukken, zat mjjn gesternte mij ook voor taan olijven Oehoeden. Ik heb je al verteld van het gicote moreele succes van onze charge. Men vindt zich zelf heel merkwaardig en komiek als een van „de uhlanen van Lagarde". Men spreekt hier van niets anders. Moe het in zijn werk is gegaan? Wij heb hen al den tijd deels in Frans rijk, dceis in Lotharingen vermoeiende tochten gemaakt, z-onuer eigenlijk, iets bijzonders te zien of te doen. In mijn dagh-oek zul je. na mijn terug- keen alies vinden, üp den 11 den had ik al het allerminst aan den ernst van het «ogenblik ge- da-cru, toen wij 's morgens vroeg, uitstekend gemutst, ui uur ten. Toen ontbrandde eerst de sirya tusscnen artillerie en infanterie, om streeks balt tien, een gevecht, waarin wij pm 1"? uur ingrepen. Mijn gewaarwordingen bij het aanzetten waren eigentijk die eener volmaakte onver schilligheid, en ik dacht alleen maar aan het er op slaan. Met verschrikkelijke snelheid heeft men zich aan het zien aer dopden en gewonden gewend. Volmaakte afstomping te gen dien arschuwelijiken aanblik, als iets heel natuurlijks; waar wij heenreden: Franschen in hun mode broeken, verscheidene vernielde batterijen, en dan het aanhoudend iluitender kogels en het springen der granaten hoven en .om je. Altijd maar verder, in een heidensch tempo; meer of minder afschuiven der paarden, in ieder geval natuurlijk geen zoo groote orae als bii de beroemde paiaue-charges op het exercitie-terrein. Een Fransche infanterie-cfficiar, die naaist me „pardon" schreeuwt, geef ik een jaap pver het hoofd wat er van hem gewoed an is, weet ik niet. Plotseling', bij den ingang van Lagarde, stort mijn paard met een schot in de horst onder mij neer. Ik heb liet ook niet meer teruggezien, mijn paktaveh, mijn zilve ren zadelfiesch, mijn ïhermcstlacon, wasciv gerij, stropdassen, een verschooning, die op - 't zadel gepakt was alles naar de maan Ik heb alleen no-g maar1 mijn sabel en re tolver. Twee brave ruiters- uit mijn eseoua le kiomen op mij af„ wij dekken ons even in een sloot, waarover een ontzettende massa kogels sui zen, en dan wordt het wat rustiger. Ik zie mijn regiment op een tamelijk groeten af stand zich verzamelen, en dan merk ik tot mijn vieug-de dicht naast mij onze eigen infanterie. Ik meldde mij met mijn ruiters, nie intusschen tot acht man waren aangegroeid, dadelijk bij den kapitein en heb teen de rest van 't ge vecht met deze compagnie nog met i?volver en karabijn meegestreden. En nu komen al bij gansche scharen de eerste zich overgevende Fraischen opdagen. Wij moesten zeer voorzichtig zijn, want r\e kerels schoten nog, als zij' gewond op den grond lagen, uit een hinderlaag. Een infante rist reikte mij- zijn veldflesch over; op het zelfde -O-ogenblik, dat ik die wil aanpakken, gapt er een kogel door zijn vingers! Wij lie ten nu de krijgsgevangenen alles van zich af gooien, tot op hun mode broek en hun hemd na, en hadden er bij onze compagnie zoo al gauw een 150 stuks bij elkaar. Allen kwamen zij met opgeheven handen op ons toe. Per slot van rekening: had ik ook te doen met die arme kerels, die deels zwaar gewond om ons beenlagen. Er waren jongetjes bij van 16, 17 jaar! Ik gaf hun nog wat ik aan vertandpak- jes en chocolade hij me had en liet water voor hen halen"- De Notaris D. BODDEÜS, te Schiedam, is voornemens, bij veiling, op Try dag 28 Augus tus 1914, 's voormiddags 11 uur en bij al'slag op Zaterdag 5 September 1914, 's avonds 8 uur, telkens in het gebouw sMusis Sacrum", aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar te verkoopen I. Een DUBBEL HUIS, waarin een koffie huis, met erf en open grond aan het Wil- helminaplein no. 26 te Schiedam, kad. sectie L, nr. 1070, groot 1 A. 32 c.A. Verhuurd (met vergunning) voor f7.40 per week. Grondbelasting f 16.84. Straatbel, f 6.63. Precario fl. II. Een PAND, bevattende twee Benedenwo ningen en vijf afzonderlijk verhuurde Boven woningen en Erf met Open Grond aan de Warande, nrs. 2 en 4, hoek Westerkade te Schiedam, kad. sectie M, nrs. 883 en 1092, samen groot 3 Are, 37 c A. Eén benedenhuis is in eigen gebruik. Huur Benedenhuis f3.50; Bovenhuis resp. f 1.50, f 2.f 1.50, f 2.en fl.75 per week. Grondbelasting f38.02. Straatbel, f 14.94. Precario fl. Aanvaarding onmiddellijk. Betaling der kooppenningen op 1 October 1914. De perceelen zijn te bezichtigen op Woensdag 26 en Donderdag 27 Augustus 1914 van s v.m. 1012 en 'sn.m. 24 uur op ver toon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoemden notaris BODDEÜS, te wiens kantore aan de Broersvest no. 13 nadere in lichtingen zijn te bekomen. N.B. Van de koopsom kan 2/ge gedeelte als le hypotheek worden verstrekt tegen S rente. Dank zij den steun van zeer velen uit Schiedam e. o. welke thaDs hun KANTOOR BOEKEN en DRUKWERKEN bestelden, is ons volle personeel aan den arbeid gebleven. Dit goede voorbeeld verdient navolging ziet ook LU eens op bet kantoor of wij ook Uwe boeken thans niet vast kunnen gereed maken en hoe het staat met Uw voorraad Drukwerk. Als U ons opbelt 433 staan wij gaarne geheel vrijblijvend met offerte en monsters U ten dienste, terwijl een bezoek aan onze moderne inrichting, ten alle tijde door ons wordt op prijs gesteld. N. V. Nederl. Kantoorboekenfabriek YAN 't HOEE JOYGEP1ER, Lange Haven 43. - Westvest 38 T y d e 1 y k. Heden 38 et. per pond. in de Advertentie-tarieven op aanvrage gratis verkrijgbaar. Michelin is het goedkoopste en toch het beste. Overal verkrijgbaar. verkrijgt slechts gevoegde iedere bruiksaanwijzing Bestrijdt met goed gevolg Rhumatiek, Bronchitis, Keel pijn, Lendenpijn, Pijn in de zijde, Stijven nek en alle aandoeningen door koude veroorzaakt. In doozen van 75 ets en in doozen van 40 ets bij alle apothekers en drogisten PAT IS HET VOORDEEL VAM Incasso-Bank. THERMOGENE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1914 | | pagina 4