40 Groote Markt, Huis ,ln Duizend Vreezen Het Voordeeligste Verkoophuis E. ROVERS Alle uurwerkenfabrieken maken nu munitie. - ei siaaDde köRKen mei reiiier sag- ei speewerk. z Cl GEBR5 SPEELMAN, In de üöreigoedfabriek Rotterda m. OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRAKTIJK BINNENROTTE 174 (hoek Hang), Rotterdam, Specialiteit in beste wollen Kousen en Sokken. Ruime keuze St. Nicolaas-geschenken. Bureel van Administra tieve Controle. Leeraar M. O. Bot'khou-* 5 den, enz. Interc. Telefoon no. 184. Kantoor: Eerste Tuinsingel no. 19. Trots de fabrikatie van uurwerken geheel stilstaat en de uitvoer bovendien verboden is, zult U een reuzensortee- ring vinden tegen concurreerende prijzen in het van ouds bekende adres Vraagt het Zwitsersch ancre-horloge G. B. 0 Concurreerende prijzen. Pracht-collectie fantasieklokjes vanaf f 1.50. Barometers met Thermometers vanaf f3.75. Prachtvolle keuze Zegelringen vanaf fl.25. Uitsluitend massieve Trouw- en Verlovingsringen per gewicht in alle maten en modellen voorradig. Prachtige keuze in diamanten Hingen en Knoppen, gemaakt van oud diamant nieuw gezet, tegen scherp concurreerende prijzen. BA'S» WëL 'N BUI WAAFB Circa 150Ö Wollen, Gestikte en Molton Dekens, waarbij Beschadigd, Verschoten en Vuil, worden vanaf heden tot buitengewoon lage prijzen opgeruimd. Ziet Etalage. TELEFOON 1966 voor zwakzinnigen. Waar dan niet vooral zekerheid bestaat, dat de benoemde in de praktijk daarvoor geschikt zal blij ken, kan het zeer goed zijn, dat de aanstelling niet definitief wordt en begrijpelijkerwijze wensclit de benoemde voor dat geval zekerheid, dat hij in de oude betrekking kan terug komen. Met beoordeeling van ieder geval naar de bizomdere om standigheden. hebben wij, wanneer en zoover wij dit met de belangen van het onderwijs vereenigbaar achtten, daartoe wel medegewerkt. Doch men gevoelt dat dit geen eigenlijk verlof is, zooals ter voorbereiding van een examen of bij een te verwachten moederschap. Daarom is een onderscheid gemaakt, en wordt in de eerst genoemde gevallen gesproken van tijdelijke ontheffing van de waarneming der betrokking en in de andere vau verlof. Ook zal het een ieder, duidelijk zijn, dat waar in het eerste geval de band wordt verbroken en alleen de plaats open gehouden, de wedde moet stilstaan. Voor de andere gevallen wordt behouden de bestaande regeling, dat wordt uitgekeerd, hetgeen minder dan de be- iooning, aan kosten van plaatsvervanging moet worden uit gegeven. Heeren Gedeputeerde Staten hebben nog op de wensche- lijkheid gewezen, dat in dit geval, evenals dit bij het mo bilisatie-traktement plaats heeft, de ^pensioensbijdrage voor een gedeelte, evenredig aan het ingehouden gedeelte der wedde, voorN rekening der Gemeente wordt genomen, iets, waartegen wij geen bezwaar hebben. Dit moet dan gelden in alle gevallen, waarin de kosten van plaatsvervanging worden gekort, dus ook bij velof wegens ziekte, waarvan het le lid spreekt. Daartoe- is opgenomen het 5e lid. De wijziging van art. 8 spreekt voor zich zelf. In verband met deze regeling moet art. 7, laatste lid van do mobilisatie-trakteTnentregeling, dat het le lid van art. 6 der bovenbesproken onder wijzer s-traktementrsgeUng eenvoudig vervallen verklaarde, worden geschrapt. "Wij maken van deze gelegenheid gebruik een verduidelijking voor te stellen van art. 6 dier mobilisatie-traktementregeling. De bedoeling van die bepaling is, dat de Gemeente voor tiaar rekening neemt een gedeelte der pensioensbijdragen, even redig aan de vermindering der bezoldiging volgens art. 3. Geenszins strekte zij om ook ten laste van de Gemeente te brengen een gedeelte, evenredig aan de korting, bedoeld bij art. 4. Waar men, zoover militair traktement wordt genoten, zelfs geen bezoldiging uitkeert, kan men nog veel minder voor dat bedrag pensioensstorting overnemen. Vóór de laatste herziening der verordening, was dit dan ook uitdrukkelijk voorgeschreven, doch daarna is het ondui delijk geworden door de verandering die de betrokken bepa ling onderging, om haar niet, gelijk tot dusverre, alleen te doen gelden voor de ambtenaren vallende onder de Pensioenwet voor de Gemeente-ambtenaren, maar ook voor de andere ambtenaren, als de leeraren en onderwijzers. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer U der halve voor te dragen een wijziging van de verordening rege lende de verhouding tusschen de Gemeente en haar in mili tairen dienst zijnd personeel (Gemeenteblad 1915 no. 22f eü een wijziging van de verordening tot regeling van de jaar wedden en verdere belooningen van de onderwijzers aan de openbare lagere scholen der Gemeente Schiedam (Gemeente bladen no. 35 van 1908, no. 32 van 1912, no. 3 van 1914 en no. 22 van, 1915). Ontwerpen gaan hierbij. Aanwijzing nadere rechtstreeksche lasten Crisisfonds. B. en W. zonden bij den Raad onderstaand schrijven in Eij punt IV der regeling van het Crisisfonds worden eenige lasten genoemd, welke rechtstreeks ten laste van dat Fohds komen en wordt verder bepaald, dat op ons voorstel door U, onder goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten, andere lasten nader als zoodanig kunnen worden aangewezen. Wanneer nu iets bij het Crisisfonds thuis behoort, is het o.i. wel de steun aan vluchtelingen, evenals de onderstand aan Buitsche gezinnen, die door het oproepen van den kost winner in Duitschen krijgsdienst, armlastig zijn geworden. In dezen zullen wel geen nadeelige saldo's, maar wel voor schotten voorkomen en op deze wijze kunnen deze op regel- matige wijze worden geboekt. Wij hebben daarom de eer U voor te stellen ten aanzien van deze lasten een besluit te nemen als in genoemd punt IV bedoeld. Een ontwerp-besluit gaat hierbij. Daarin zijn meteen opgenomen de duurtetoeslag en de be- schikbaarstelling van cokes tegen verminderden prijs. van alle gebreide artikelen. 207 34 Gevestigd sedert 1894. -- Inrichten, bijwerken, in orde brengen, eontroleeren en geregeld bijhouden vnn administratien va» welken aard ook. Leernar in Staathuishoudkunde en Statistiek. Boekhouden. Oardelsrekene» en Handelsrecht. Goedgaande Zilver horloges f2.75, 4.50 enz.14 Karaat nikkelen horloges f2,50 tot f7.00 3.50, 4.00 enz.; Idem met gouden randen f3.50, gouden horloges, prachtsorteering vanaf f8.75. Het goedkoopst accuraatst gaand horloge f 6.00, 8.50 enz. Nieuwste moderne houten garnituren f'9.25, f9.90 enz. Prachtige keuze in moderne 209 120 14 Karaats Gouden damesringen vanaf f 0.85 met similie, granaat of andere steentjes fl.50, 1.75, 2.50 enz. 14 Karaats gouden knoppen vanaf f0.75. Portemonnai's en kokers met goud f2.50, met zilver vanaf f0.70. Pijpjes met goud in étui fl.50 tot 6.00. Rijke keuze Alpaca beursjes vanaf f 1.75, in zilver vanaf f3.75 enz. Groote beurzen f 10.00, 12.50, enz. Alpacabeugels voor tasschen vanaf f3.50. Armbanden voor horloge, nieuwste modellen fl.25, fl.75. C. BBOffl, 37 Binnenweg 37, TvU£UDORP (50)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1915 | | pagina 11