ige Verkooping. fijn ZOMERSCHOENWERK Wed. J. F. SCREFFER, m w Jiïïil UTKIK, Dames-Blousen, Costuum-Rokken, Mantel-Costuums en Kinderjurken. Wordt ook naar Maat gemaakt. GROOTE SORTEERING Nieuwe Binnenweg 431 H§f Schiedamschedijk 50 *91 Breede Hilledijk 79*91 ROTTERDAM. IR. H. Bartels, i Smlyol sorteng in Gameer-Wil A Het beste adres yoor Perceelen UitmmteM Weiland, I ROTTERDAM. 2080 Groote keuze in GLAS IMS LOOD, Gemengd Nieuws, Advertentiën. Openbare genaamd „EENDENOORD", te samen groot 30 Hectaren, 86 Aren, 53 Centiaren, Zouteveenschen Weg, te veilen in Drie Perceelen, Jonkerfransstraat No. 134-136, Hl Ivoor Dames en Kinderen. krachtens de koninklijke besluiten van Maart 1915, zoo wordt erkend, dat een dergelijke han deling in zekeren zin een nieuwigheid ware, en de Nederlandsche en andere belanghebbenden mogen zich verzekerd houden, dat de Engelsche regeering ten zeerste bereid zal zijn om alle om standigheden in aanmerking te nemen, waarin de uitoefening van haar rechten ten aanzien van Duitsche bunkerkolen bizondere last zou kunnen teweegbrengen. Anderzijds is de uitvoer van Nederlandsche voortbrengselen naar de bondgenooten veelvuldig verboden. Zoo is laatstelijk vergunning gewei gerd voor den uitvoer van 35 ton bietenzaad, dat reeds lang tevoren was betaald door een Engel sche firma en in Nederland was opgeslagen. Ook heeft Nederland verreweg het grootste deel van zijn landbouwproducten, die gewoonlijk naar En geland werden uitgevoerd Daar een ander kanaal afgeleid, eu toch zijn diegenen, welke deze poli tiek het sterkst hebben aangemoedigd, de eersten om een keel op te zetten, wanneer Engeland aan Nederlandsche schepen eenigerlei voorwaarden stelt voor de voorziening van steenkool. Ongelukken. Men meldt uit Enschedé: De 40-jarige, ongehuwde werkman Siemerink, die werk zocbt, beklom gistermorgen een in aan bouw zijnden schoorsteen bij de fabriek van Dam en Zonen, om den opzichter te spreken, die zich daar bovenop bevond. Halverwege gekomen stortte hy naar beneden en was spoedig een lijk. De arbeider P. J. M., die in de Rosestraat te Rotterdam door de stoomtram is overreden, is in bet ziekenhuis aan de bekomen verwondin gen overleden. Ontsporing. Een trein, gisternamiddag om halfvyt van Amsterdam vertrokken, is bij Amstel veen, vermoedelijk door verkeerden wisselstand, ontspoord. De passagiers werden in de gelegen heid gesteld, over Aalsmeer de reis naar Alphen voort te zetten. Brand. Gisteravond halfacht is er brand out staan in de aardappelmeelfabriek van de erven Topper te Wildervank. De geheele fabriek stond by de afzending van dit bericht in lichte laaie. Ook een groote voorraad turf en een ineellnods, waarin 2000 balen meel, vatten vlam. Alles is verzekerd op beurspolis. Heidebrand. Te Tilburg heeft gisterna middag een heidebrand plaats gehad. Een groote oppervlakte, toebehoorende aan de Erven Suys, brandde af De oorzaak is. onbekend. Op z'n vader geschoten. Een uitgewezen strooper verscheen onverwacht te Groesbeek in de ouderlijke woning en loste daar een paar re volverschoten op zijn 'vader, die ongedeerd de straat op vluchtte. De zoon zond hem nog een schot na, dat een meisje ernstig verwondde. De dader werd gearresteerd. Doodgeschoten. Gisteren is in de omge ving van den Piasmolen (Mook) door rijksambte naren een persoon uit Groesbeek, zekere M., hehoorende tot een bende van 16 of 17 smokke laars, doodgeschoten. Een tweede werd gewond. Smokkelen. Aan de grens bij Bergen (Limb.) heeft één militair-hulpkommies gisteren tien runderen in beslag genomen en drie van de vier geleiders aangehouden. Een geïmproviseerde provoost. Te Tilburg zijn de militairen, die met de Paasch- dagen zonder verlof hun kantonnement verlieten, met provoost gestraft. Een honderdtal ondergaat, wegens gebrek aan zooveel provoost-localiteit, deze straf in daartoe ingerichte goederenwagens op het Stationsemplacement, onder strenge mili taire bewaking, meldt de »Arnh. Ct.« ruimschoots wittebrood verkrijgbaar was en dat er voor 12 uur 's middags een groot aantal vrou wen op weg naar België was, met hoeveelheden wittebrood bepakt. Overtreding bruinbroodregeling. De burgemeester van 's Gravenhage heeft twee bakkeryen wegens overtreding der voorschriften der voorschriften omtrent het bruinbrood gestraft met inhouding van een hoeveelheid van het meel, benoodigt voor de bereiding van regeeringsbrood, groot onderscheidelijk 4000 en 5000 K.G. Door de gemeentepolitie te Tilburg zijn eenige bakkers betrapt op in in strijd met de voorschriften bakken van brood. Bij eenige dezer werd bioem in beslag genomen De burgemeester van Tilburg heeft gelast, dat aan :die bakkers voorloopig geen regeeringsmeel zal worden verstrekt. Eenige bakkers te Arhem zijn wegens ont duiking dei; bepalingen omtrent het bakken van brood gestraft rnet inhouding van regeeringsmeel. Zy hadden brood gebakken niet van gewoon on- gebuild meel, maar van meel, waaraan bloem was toegevoegd of waai aan zemelen waren ont trokken. Krankzinnig geworden. De chef-bak ker van de broodfabriek te Zwolle weid Donder dagavond door de warmte bevangen. Onvoorzich tig genoeg wierp men hem een emmer koud water over het hoofd. Hij kwam bij, maar was krank zinnig geworden. Zes man konden hem ternau wernood overmeesteren en naar het Passanten huis vervoeren. Verboden uitvoer. De arrondissements rechtbank te Almelo veroordeelde Donderdag 120 personen megens poging tot verboden uitvoef. Er werden 80 nieuwe smok keizaakjes behan deld. Uitwisseling van gevangenen. Zon dagavond worden met den avondtrein ongeveer 20 in Duitschland geïnterneerde Engelschen over Goch te Vlissingen verwacht. De kaas ra ark te Alkmaar. Men meldt uit Alkmaar 5 MeiHeden bedroeg de aanvoer van kaas wederom 200,000 Kg. De prijs was zelfs bij de vorige week vergeleken, wederom gedaald en bedroeg thans als hoogste ƒ63 per 50 Kg. Het grootste deel werd evenwel be langrijk minder verkocht. Zeer zeker is deze prijs nog hoog te noemen doch producenten en kooplieden zijn ontevreden omdat de handel niet meer vrij is. De „Zen- trale Einkaufstelle" te Berlijn bepaalt den prijs en bovendien de door de handelaren te maken winst. Ergerlijk vinden de kooplui het, dat de „Zentrale Einkaufstelle" bovendien door haar vertegenwoordigers laat bepalen hoeveel waggons ieder koopman mag koopen. Die het dichtst bij het vuur zitten, warmen zich het best. Een groot koopman, de heer Stuit, uit Purmerend> is reeds uit de commissie voor Noord-Holland getreden. ••-'WÜL' Ten overstaan van de Nota rissen W. E. VAN BERCKEL te D e 1 f t, en H. B. E. BLAISSE te Schiedam, bij veiling en afslag op Donderdagen en 25 Mei 1916, telkens des voormiddags 11 ure precies, in het Venduhuis der Notarissen aan de Voldersgraeht te D e 1 f t, van: De gunstig gelegen, voor korten tijd nieuw gebouwde, goed on derhouden 2110 100 De melkstaking te Utrecht. Naar men verneemt heeft de burgemeester van Utrecht, Fockema Andrea, gisteren een langdurig onder houd gehad met een tweetal afgevaardigden uit het bestuur van den Provincialen Utrechtschen Melkveehoudersbond, over den door dien bond gestelden eisch, om den productieprijs der melk van 9£ op 10 cent te brengen. De burgemeester heeft evenwel te kennen ge geven niet te zullen overgaan tot verhooging van den productieprijs. Door het bestuur van den Melkveehoudersbond zal thans overwogen worden, welke houding de boeren zullen aannemen. Gisteren-avond vergaderde het bestuur van den Provincialen Utrechtsahen Melkveehouders bond met de besturen der onderafdeelingen naar aanleiding van de plaats gehad hebbende confe rentie met burgemeester Fockema Andrea. Besloten werd den eisch, om den productie prijs der melk op 10 cent per liter te brengen, te handhaven en daarvan den burgemeester schriftelijk kennis te geven, welk schrijven heden door gedelegeerden by den burgemees ter mondeling zal worden toegelicht. Mocht de burgemeester in die conferentie niet toegeven, dan zal onherroepelijk een melkstaking uitbre ken. De datum, waarop de staking begonnen wordt, wordt door het bestuur geheim gehouden. Wittebrood. Aan de jNieuwe Ct.« wordt verzekerd, dat er Donderdag jl. te Kerkrade Jacht op witbrood. De geneeskundigen van stad en land worden dezer dagen zeer ver ontrust door talrijke aanvragen om formulieren in te vullen ter verkrijgen van wittebrood. Naar aanleiding daarvan is, naar „De Maasbode" meldt de vorige week een buitengewoone vergadering gehouden van de afdeeling Rotterdam en om streken der Nederlandsche Mpij. tot bevordering der Geneeskunstwaarmee haar bestuur een rondschrijven gercht heeft tot de Rotterdamsche geneeskundigen, leden van den Geneeskundigen Kring met het verzoek, om aan bovenbedoelde aanvragen niet te voldoende anders dan. op streng medische indicatie. In verband met den wittebroodshonger ver namen wij van een dokter te Amsterdom, dat hij aanvragen kreeg voor 1100 patiënten, mee- rendeels fonds- en busklanten, om een witte broodsattest, maar dat er slechts 7 voor in de termen vielen. gemerkt 7, niet stalling voor 54 stuks vee, Wagenschuur met Paardenstal, Karnmolen, twee hooibergen, Werf, Tuin en diverse alles aan elkander gelegen aan den onder de Gemeente Vlaardinger- Ambacht, en strekkende van dien Weg Oostop tot de Keerwatering; te weten: Perc. 1 WONING aai IBE 30 De BOUWMANS- c.a. en eenige Per ceelen Weiland, samen groot 14.41.73 H.A., alles aan elkander gelegen aan den Zouteveensclien Weg en strekkende van dien Weg Oostop tot de Keerwatering. Perc. 2. Eenige Perceelen WEILAND met Arbeiderswo ning en Tuin, nevens Perc. 1, samen groot 6.20.70 H.A., alles aan elkander gelegen aan ge noemden Weg en strekkende Landschap van kerkhoven. In alle stilte, zegt de sKöln. Ztg.", is op de slagvelden vun We8t-Galicië, die juist één jaar geleden het tooneel waren van een verschrikkelijken strijd, reeds sedert eenige maanden aan een geweldig mausoleum voor de gevallen soldateD gearbeid. Het is niet een mausoleum met steeneren muren, maar bestaat uit aan elkaar grenzende parken, die van Gorlice reiken tot aan heuvel 419 bij Tarnow. Van kerkhof komt men op kerkhof, van het eene gevechtsterrein op het andere en de graven van Oostenrijksche, Hongaarsche en Rus sische soldaten vormen eindelooze rijen. Op dit terrein bevinden zich ruim 600 geweldige kerk hoven en meer dan 100 reusachtige massagraven. Hier rusten, te raidden van een bloemenpracht, die droevig aandoet, vriend en vijand te samen 40.000 soldaten zijn begraven op de plek waar het aanstormende geweldige Russische leger tot staan werd gebracht. De heuvel van Jabloniec wijst de plek aan waar tallooze met roem over laden Radetzky-huzaren sneuvelden. Rondom Limanswa is het doodenpark nog strenger in stijl gehouden. Het landschap kwam hier den kun stenaar, den beeldhouwer Ludwig, den schepper van deze terrasvormige doodenstad, ter hulp. Veel arbeid werd hier verricht door Russische krijgs gevangenen, en door Italiaansche, die een bijzon dere vaardigheid bezitten in het bewerken der verschillende steensoorten. daarvan Oostop tot de vroegere Eendenkooi. Perc. 3. Eenige Perceelen WEILAND, nevens Perceel 2, samen groot 10.24.10 H.A., alles aan elkander gelegen aan ge noemden Weg en strekkende daarvan Oostop tot de Keerwa tering. Verhuurd het Land tot Kerst mis 1916 en de gebouwen tot 1 Mei 1917, voor f 3400 per jaar. Lasten over 1915Grondbe lasting f209.72; Delfiand's Sluis- geld f 216.00 en Polderlasten f206.80. Aanvaarding en betaling 1 ugustus 1916, onder ge- standdoening der huurovereen komst, met bijbetaling van 7/12 der huur over één jaar, waartegen de kooper den 24n December 1916, de geheele huur- som zal genieten. Bezichtiging op alle werkdagen, behalve Zaterdags, op aanwijzing van den bewoner, den Heer P. N. VAN DER LOOS. Combinatie der Perceelen voorbehouden. Notitiën en inlichtingen te ver krijgen te kantoren Oude Delft 233 te Delft, en Nieuwe Haven 149 te Schiedam. N.B. Aan den kooper zal, desgewenscht, 2/3 van het be drag der kooppenningen tegen eene rente van 4V2 'sjaars, op de gebruikelijke voorwaar den als le hypotheek op het gekochte verstrekt worden. BROERSVELD, SCHIEDAM. Teleph. Interc. 239. ATELIER YOOR 2038 100 aa be 307 Is SINGEL 102 21-15 3" G.W.J.Goverts MAGAZIJNEN van Kinder-Kapjes, Hoedjes en Manteltjes. I laison van Teeffelen, I i i i.. Voorjaars- «n Zomerlioedeu

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1916 | | pagina 6