U Hoest Verkondüeid - Keelpyu AMBACHTSSCHOOL „INTER NOS". Woensdag 7 Februari N.V. Hieuwe Schiedamsche Courant dividend over 1916, CITROMINT-Tabletten. BROODKAARTENREGELING. Kerknieuws. I Posterijen en Telegrafie. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Advertentie. In den Ned. R.K. VOLKSBOND Hoogstr.U8.lel.369. te SCHIEDAM a. 1 LEERAAR in het Werktuig kundig en Smidsteekenen. b. 1 LEERAAR in het Voortgezet L. 0. en Wisknnde. c. 1 LEERAAR in het Timmeren en Vakteekenen. d. 1 LEERAAR in het Smeden en Plaatwerken. De aangekondigde nitvoering zal niet plaats hebben Zon dag in „Musis" maar Zie aanplakbiljetten. HET BESTUUR. Kiespij nwatten, Aspirinetabletten, Chininepillen, Antipyrine. De Burgemeester van Schiedam Gemeente Gasfabriek en Drinkwaterleiding BROCADES STHEEMAJf MEPPEL Burgemeester en Wethouders van Schiedam; naast5 toekomst een zeer ernstige ontwikkeling zou brengen. Een ander lid van het kabinet heeft verklaard „De laatste kans is nog niet verloren., Dnitschland heeft wel zijn bedoeling bekend ge maakt, maar die, voor zoover wij weten, nog niet in praktijk gebracht. MADtRID, 3 Februari. De regeering heeft aan de centrale mogendheden telegrafisch gevraagd, den termijn voor terugkeer naar de haven van Spaansche schepen, die in het geblokkeerde ge bied zijn, te verlengen. In alle deelen des lands wordt tegen dé Duit- sche nota geprotesteerd. De polit'p te Santander heeft een anti-Duitsche vergadering verboden, en bewaakt het Duitsche consulaat te Barcelona. WASHINGTON, 3 Febr. Naar wij vernemen is men in regeeringskringen vau meening, dat het voor alsnog beter is lat de Amerikuansche handelschepen zich niet op zee begeven. De weleerw heer E. F. Kerckhoffs, uit Beek in Limburg, die in opdracht van het college Rolduc als priester student studeerde aan de Handelshooge^chool te Rotterdam en voorzitter was van de R K Siudentenvereeniging „St. Laurentius" aldaar, is na voorzien te zijn van de H H. Sacramenten der Stervenden, gisteren overleden j Naar we uit betrouwbare bron vernemen leed I Zijneerw. aan nekkramp. (Msb.) i Naar men verneemt is tot prefect van het gymnasium te Megen benoemd, in de plaats van wijlen Ad- Woolderink O. F. M., de wel eerw. pater C J. v d. Valk O. F. M., kapelaan aan den Kleverparkweg, te Haarlem. I De zeereerw. heer J. J. Florissen, pastoor te Nijkerk, is van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Onbestelbare brieven. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden gedurende de 2e helft van de maand Januari 1917. Binnenlandsche brieven. H S. Addens, Rotterdam; P. Pergen Hene gouwen, 's HageBetcke, RotterdamC W. Betcke, idemdirecteur Gasfabriek, Schiedam F. de Haan, idem; S. van Zuiden. Hoogeveen. Binnenlandsche briefkaarten Mej. J. Lissenberg, R. H Staat, Philipsdorp mej. A. Tagel, AmsterdamR. Wagenveld, idem. Buitenlandsche briefkaarten. E. Olsen, Kristiania. or Aan de afzenders wordt aanbevolen hun naam en adres op de brieven te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen terug gegeven worden. I Schending neutraliteit. De zaak van F. J. H. H., stuurman te Vlaar- dingen, en J. D., scheepsagent te Maassluis, beiden gedetineerd, door de rechtbank te Rot terdam veroordeeld resp. tot 6 maanden en tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, wegens overtreding van art. 100 strafwetboek (het in gevaar brengen van de onzijdigheid van den Staat enz.), zal 14 Februari as. voor het Ge- rechtsbof te 's Gravenhage in hooger beroep worden behandeld. Geboren: 31 Jan. Wilhelmina Johanna d. v. P. G. van Pelt en W. J. Touw, Puttershoeksche- straat. Overleden. 1 Februari. Een levenloos kind van P. Holmgrem en J. L. Witter, Nieuwe Maasstraat. Johann Friedrich Schmidt, oud 81 j. Rotterdam8chedijk. Aan de zijn te vervullen de navolgende betrekkingen Voor vacature a, wordt het be zit van akte Mf vereischt en ver dient Mg aanbeveling, voor b. wordt Hoofdakte en Wiskunde L. O. en voor c. akte Md ge eischt, terwijl voor d. akte Mf tol aanbeveling strekt. Het salaris bedraagt >t 1100 f lfiOO ner jaar voor bevoegde en 11000 1400 per jaar voor onbe voegde leeiaaren. Dienstjaren, in gelijke betrek king aan^A.B.S doorgebracht, tel len bij de vaststelling van het salaris mede. Storting voor pensioen 4 van het salaris. Sollicitaties met afschrif ten van getuigschriften, opgave van leeftijd, opleiding, vroegere en tegenwoordige werkkring, bene vens een beperkt aantal teekenin gen vóór 15 Februari a.s. franco te zenden aan den Directeur P, H. F'OMES, St. Liduinastraat 15, bij wien tevens nadere inlichtin gen te verkrijgen zijn. Persoonlijke kennismaking al leen na oproeping dezerzijds. Namens de Commissie van 5512 38 Onderwijs; J. BITTER Vooizitter. G. VAN MEURS, Secretaris. de» avonds te 8 uur. Kaarten a 45 en 35 cent ver krijgbaar. 5555 17 APOTHEEK. maakt bekend dat door den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel is bepaald.- dat tot nader vast te stellen datum geen melk, melkbestanddeelen of melkproducten zullen mogen worden gebezigd bij de bereiding van brood Dat met ingang van 5 Febru ari a.s. tot nader aankondiging de maximum-broodprijzen zijn vastgesteld a. tarwe-waterbrood (gebuild) 30 cent per ki'o. b bruinbrood (ongebuild) 5ct. per 400 gram. De broodprijzen voor deze Ge mejnte zijn dusvoor tarwe waterbrood '24 cent per 800 gram (8 ons) of 12 cent per 400 gram (4 ons) en voor bruin brood 10 cent per 800 gram |8 ons) of 5 cent per 400 gram (4 onsj 5554 Schiedam, 3 Februari 1917 De Burgemeester van Schiedam, M L. HuNNERLAGE bRETE -agST briefschrijver N. N. wordt verzocht Öf zelf te komen aan het adres waaraan hij zijn brief heeft gezonden öf zijn adres schriftelijk mede te deelen aan bovenbedoeld adres. Voldoet hij aan dit verzoek daii zal hem dit geen wind eieren leggen, terwijl hem de verzekering wordt gegeven, dat hij daardoor aan geen enkele onaangenaamheid zal worden blootgesteld. - 5556 13 De D.recne bericht, dat v». 12 Februari 1917 af het tem*u mleveiiug vau ht-l desoe- r-fïrtiid dividendbewijs, betaalhea> is ten kantore vau d» firma li. J. WOUTERLOOD Co., Schiedam. 5521 Schiedam, 1 Februari 1917. Gas- en Waterverbruik Daar de kolen voorraad der Gt« fabriek dagelijks met 40.000 K G. vermindert en nieuwe aan voer hoogst onzeker is, wordt de grootst mogelijke zuinigheid aan bevolen in het gebruik vao gas en van water. Het water ver bruik te Schiedam is 25 a .50% hooger dan in de meeste ander- gemeenten en hierop kan du- zpker veel bezuinigd worden, hetgeen ook brandstof \eo elt-c triciteit bespaart. Van hooger- hand zal dezer dagen een veel grooter besparing werden voor geschreven. DE DIRECTEUR 555822. (Ook ten gevolge van veel rooken) wordt genezen door Een op wetenschappelijke basis berustend mond- en keel-desinfectiemiddel. Te bekomen iD iedere apotheek of goede drogistzaak. Gezien art. 3 der distributieregeling van brood, bloem, meel, rogge, en art. 8, 4e lid der Distributiewet 1916 Besluiten: vast te stellen de volgende: Artikel 1. Door het gemeentebestuur worden op daartoe strekkende verzoeken van belanghebbenden tegelijkertijd vier broodkaarten, ieder geldig voor één week, voor een tijdvak van vier opeen- Volgende weken uitgereikt: a. aan allen, die, als hebbende hun* hoofdverblijf in de ge meente, in het bevolkingsregister staan ingeschreven b. aan allen, van wie blijkt, dat zij te beschouwen zijn als hebbende, tijdelijk of voor goed, hun hoofdverblijf in de gemeente, met dien verstande, dat geen broodkaart zal worden verstrekt aan een tarwe- of rogge verbouwer wien tarwe is gelaten voor het zelf bakken van brood, noch aan die leden van het gezin waartoe hij behoort in wier behoefte aan brood eveneens wordt voorzien door ter beschikking gelaten tarwe of rogge tot een hoeveelheid per hoofd als door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is bepaald. Art. 2. (1) Een verzoek tot uitreiking van broodkaarten wordt tot het gemeentebestuur gericht door ieder hoofd van een gezin op een daarvoor bestemd formulier, hetwelk zoodanig is inge richt dat daarop kan worden ingevuld: a. de naam van het hoofd van het gezin, zijn beroep, zoo mede de namen van de tot dat gezin behoorende personen, kinderen beneden den leeftijd van één jaar niet medegerekend b. de woonplaats van het gezin; c. in welk aantal wittebrood-, bruinbrood-, en/of rogge- broodkaarten ten behoeve van het gezin worden gewenscht. (2) Een alleenloopend persoon die een eigen huishouding voert, wordt beschouwd als hoofd van een gezin. (3) De bestuurder van een binnen de gemeente gevestigd gesticht, ziekenhuis of dergelijke inrichting, wordt ten opzichte van hen, die, zij het ook tijdelijk, aldaar verblijven, aangemerkt als hoofd van een gezin. (4) Zij die, zij het ook tijdelijk, verblijf houden in binnen de gemeente gevestigde gestichten, ziekenhuizen en dergelijke inrichtingen, alsmede vluchtelingen en buiten bestaande kampen woonachtige' geïnterneerden, worden geacht hun verblijf in de gemeente te hebben. (5) Het gemeentebestuur zal aan aanvragen tot uitreiking van broodkaarten voldoen, tenzij hem blijkt, dat de aanvrage niet in overeenstemming is met de feiten. Art. 3. (1) Formulieren bestemd tot het aanvragen van broodkaarten met uitzondering-van aanvullings- en dagbroodkaarten, worden voor de eerste maal vanwege het gemeentebestuur aan de in gezetenen uitgereikt en weder ingezameld. (2) Zij die geen aanvraagformulieren hebben ontvangen of na de eerste uitreiking in de gemeente zijn gekomen, kunnen aan het gemeefttelijk broodbureau formulieren verkrijgen. (3) De broodkaarten aangevraagd op de wijze als in de voor gaande leden omschreven, worden voor de eerste maal vanwege het gemeentebestuur aan de ingezetenen uitgereikt. Art. 4. ("1) Door of namensHiet hoofd van een gezin wordt van iedere wijziging in de opgaven, door hem verstrekt ingevolge art. 2, le lid, sub. a en b, ten spoedigste mededeeling gedaan aan het gemeentebestuur. (2) Aan het verlangen tot wijziging in de opgaven, gedaan ingevolge art. 2, le lid, sub c, mits kenbaar gemaakt aan het gemeentebestuur uiterlijk twee weken voor den afloop van het tijdperk van vier weken, zal worden voldaan bij de uitreiking der broodkaarten voor het daarop volgende tijdperk van vier weken. Art. 5. (1) Zoolang geen wijziging is gedaan van de opgaven, ver strekt ingevolge art. 2, wordt, tenzij het tegendeel blijkt, aan genomen dat ook geen wijzigingen hebben plaats, gehad. (2)Op den eersten morgen van ieder volgend tijdperk van vier weken wordt op de op de broodkaarten met een stempel aan geduide plaats gelegenheid tot inwisseling tegen nieuwe kaarten gegeven. De uren waarin die ^gelegenheid tot .inwisseling wordt gege ven. en de gelegenheid om na afloop broodkaarten te verwisselen, wordt op de gebruikelijke" wijze bij openbare afkondiging be kend gemaakt. Art. 6. (1) Aanvullingsbroodkaarten worden uitsluitend uitgereikt op een rechtstreeks tot het gemeentebestuur door den belangheb bende gericht, met redenen omkleed verzoek, waarvan het for mulier door dat bestutir wordt vastgesteldde wijze van uit reiking dezer kaarten wordt door het gemeentebestuur bepaald. Bij zijn verzoek geeft belanghebbende op of hij eene bruinbrood-, dan wel een roggebrood-aanvullingskaart verlangt. f2) Een aanvullingsbroodkaart wordt uitsluitend verstrekt aan hem voor wien naar het oordeel van het gemeentebestuur de hoeveelheid brood, te verkrijgen op een wittebrood-, een bruinbrood- of een foggebroodkaart niet voldoende is, in ver band met den aard zijner werkzaamheden, en zijn normale wijze van voeding. (3) Door of namens dengene, wien een aanvullingsbroodkaart is uitgereikt, wordt onverwijld mededeeling gedaan van bet vervallen der redenen, welke tot de uitreiking aanleiding gaven. (4) Zoolang een mededeeling, als in het voorgaande lid ge niet wordt ingezonden, noch wijziging is gebracht in de daan. keuze gedaan ingevolge de laatste zinsnede van bet le lid van dit artikel wordt, telkens voor een volgend tijdvak van vier opeenvolgende weken, vier aanvullingsbroodkaarten van dezelfde soort als een vorige maal ter beschikking van den belangheb bende gesteld, tenzij van den aanvang af reeds vastgesteld was, dat die uitreiking slechts voor een bepaald tijdvak zou geschieden. En is hiervan afkondiging geschied, waartoe het" behoort, den De Secretaris, V. SICKENGA. Art. 7. Aan houders van inrichtingen, waar nachtverblijf aan tijde lijk hier te lande vertoevende vreemdelingen wordt verstrekt, kan een bepaald aantal dagbroodkaarten ter uitreiking aan hunne logeergasten in voorraad worden gegeven onder ver plichting a. iedere dagbroodkaart, vóór hare uitreiking, te voorzien van den datum van afgifte en den naam der inrichting, door welker houder zij wordt uitgereikt b. geen volgende dagbroodkaart af te geven dan tegen over gave van de vorige kaart met de bons, voorzoover daartegen geen brood werd gekocht c. wekelijks nauwkeurige verantwoording te doen van de ontvangen, van de uitgereikte en van de, ingevolge het bepaalde sub b terug ontvangen dagbroodkaarten, zulks onder overlegging van extracten uit het nachtregister. Art. 8. (1) Op de achterzijde van iedere kaart wordt door den hou der de naam vermeld van hem aan wien die kaart werd uit gereikt. (2) De vervallen broodkaarten, met de bons waartegen geen brood werd gekocht daaraan nog bevestigd, moeten voorzoover zij niet overeenkomstig art. 5 tegen nieuwe kaarten werden ingeruild worden ingeleverd bij het gemeentebestuur in de week volgende op die harer geldigheid. (3) Verzuim der verplichting, in het voorgaande lid opgelegd kan tengevolge hebben dat geen nieuwe broodkaarten worden uitgereikt. Art. 9. (1) Van iedere verstrekking van broodkaarten, evenals van iedere voorkomende wijziging, hetzij in het getal, hetzij in den aard der broodkaarten (als b.v. verwisseling eener wittebrood- kaart voor een bruinbroodkaart enz.) wordt aanteekening ge houden op door het Gemeentebestuur aan te leggen controle- kaarten, waarop zijn vermeld a. de naam, voornamen en woonplaats van het hoofd van het gezin b. het aantal leden van het gezin, kinderen beneden den leeftijd van één jaar niet medegerekend c. de hoeveelheid broodkaarten aan het hoofd van het gezin, verstrekt d. de datum dier verstrekking met het tijdperk gedurende hetwelk de broodkaarten geldig zijn e. de mutaties in de broodkaartenverstrekking zoo mogelijk de hoeveelheid brood, die door het gezin van den houder in werkelijkheid wordt gebruikt. Art. 10. (1) Het gemeentebestuur is bevoegd te allen tijde te eischen, dat de broodkaarten aan de daartoe aangestelde controle-amb tenaren of aan de daarmede belaste ambtenaren der gemeente politie worden vertoond. (2) Elk houder van een broodkaart is verplicht op eerste aanvrage van de voormelde ambtenaren zijn broodkaart aan hen ter inzage te verstrekken. (3) Elk houder van een broodkaart is eveneens verplicht zich persoonlijk met zijne broodkaart bij het gemeentebestuur te vervoegen indien dit van hem wordt gevorderd. Art. 11. (1) Wordt gestraft overeenkomstig de bepalingen der Distri butiewet 1916 a. hij, die de opgaven, ingevolgeart. 2 dezer regeling doet in strijd met de waarheid b. hij, die daartoe gehouden, verzuimt de opgaven te doen, voorgeschreven in art. 4, le lid dezer regeling c. hij, die onder onjuiste opgaven als bedoeld in art. 6, te zijnen behoeve uitreiking eener aanvullingsbroodkaaft verzoekt; d. hij, die verzuimt opgave te doen als voorgeschreven in art. 6, 3e lid, van het vervallen van de redenen, die tot uit gifte van een aanvullingsbroodkaart aanleiding hebben gegeven e. hij, die weigert gevolg te geven aan een der eischen, als in art. 10 is omschreven. Art. 12. Deze verordening treedt in werking op den dag nadien waarop zij, na goedkeuring door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, op de gebruikelijke wijze zal zijn afge kondigd. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schiedam den 8 Januari 1917, en in duplo ter goed keuring toegezonden aan den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, door tusschenkomst der Provinciale Brood commissie in Zuid-Holland. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, M. L. HONNÈRLAGE GRETE. De Secretaris, V. SICKENGA. De Provinciale Broodcommissie in Zuid-Holland adviseert tot goedkeuring der vorenstaande regeling. 's-Graveniiage, den 17den Januari 1917. Namens de Provinciale Broodcommissie voornoemd, DE MONCHY, Secretaris. Vorenstaande regeling goedgekeurd den 24sten Januari 1917. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, voor den Minister, De Secretaris-Generaal, VERSTEEG. 3den Februari 1917. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, M. L. HONNERLAGE GRETE.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 3